Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Gizli Numara Açma Kapatma

Turkcell Gizli Numara Açma Kapatma, Numara gizleyerek arama yapmak aramayı gerçekleştiren kişiler için bir nevi güvenlik önlemidir. Çağrı alan kişi için ise tamamen bir tehdit unsuru haline gelebiliyor. Artık günümüzde numara gizleyerek arama yapmak oldukça kolay bir yöntemdir. Kimi insan karşı tarafa numarasının görünmesini istemediği için numarasını gizleyip arayabiliyor. Numaranızı gizleyip karşı tarafı aradığınızda karşı taraf sizin kim olduğunuzu tahmin edemez ve sizin hakkınızda bir bilgi edinmesi de oldukça zordur.

Turkcell Gizli Numara Açma Kapatma

Arayan kişi olduğunuz zaman numaranızı gizlemeniz güvenlikli bir durum gibi gözükse de çağrı alan kişi olduğunuz zaman işler değişebiliyor. Numaranızı gizleyerek numaranızın karşı tarafa görünmesini istememeniz oldukça normal bir durumdur. Eğer ki gizli numaralardan çağrı gelsin istemiyorsanız bunu kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gizli numaralardan gelen aramaları engellemenin çok kolay yöntemleri vardır. Bu yazımızda sizlere Turkcell Gizli Numara Açma Kapatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Turkcell Gizli Numaradan Arama Yapma

Diğer operatörlerin kullanıcılarına yardımcı olduğu gibi Turcell’de kullanıcılarına numara gizliliği konusunda oldukça yardımcı oluyor. Turkcell kullanıcıları, karşı tarafı ararken numarasının görünmesini istemezse numaralarını gizleyerek daha sonra oluşabilecek engellerin önüne geçebilir. Bu durumda abonelerin iki seçenekleri mevcuttur. Telefonunuzun ayarlar bölümünden veya doğrudan arama yaptığınız ekran kısmından bulunan işlemler sayesinde numaranızı kolaylık ile gizleyebilirsiniz. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki arama ekranından numara gizleme işlemini gerçekleştirirseniz bunu bir defaya mahsus yapmış olursunuz.

Arama Yaptığınız Çağrı Ekranında Numaranızı Gizlemek İçin;

  • Telefonunuzdan arama gerçekleştirdiğiniz ekran kısmına giriş sağlayın.
  • Arama ekranından yıldız 31 yıldız tuşuna basın
  • Ardından arama gerçekleştirmek istediğiniz telefon numarasını girin
  • Daha sonra aramayı gizli bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Sorgulama ve Hesaplama

Android Telefonlarda Numara Gizlemek İçin;

  • Telefonunuzdan ara bölümüne giriş yapın
  • Daha sonra seçenekler kısmına gelin
  • Arama ayarları menüsüne giriş yapın
  • Ek ayarlar kısmına gelin
  • Arayan kimliği bölümüne geriş yapın
  • Daha sonra numarayı gizle seçeneğine tıkladıktan sonra numaranız gizlenmiş olacak ve karşı tarafı aradığınızda numaranız görünmeyecektir.

Turcell, kullanıcılarına gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek için bir yöntem sunmuştur. İstenmeyen bir gizli numarayı kolaylıkla engelleyebileceksiniz. Tarafınıza gelen rahatsız edici veya tehdit unsuru içeren numaraları engellemek adına turkcell, çok basit bir yöntem geliştirmiştir. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki turkcell’in diğer operatörlerden farklı olarak eğer özel bir numara aramalarına telefon numaranızı kapattığınızda karşı tarafa, bu aboneye gizli numaraların ulaşamayacağını bildirmektedir.

Turcell Özel Numaraya Kapama

Eğer bir turkcell hattına sahipseniz Turcell Özel Numaraya Kapama yapmanız oldukça kolay bir işlemdir. Telefonunuza gelen gizli numara çağrılardan rahatsızsanız yapmanız gereken tek şey arama ekranına geldikten sonra *253 kare tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra başka herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Artık gizli numaralardan gelen çağrıları kapatmış olacaksınız. Eğer karşı taraf sizi gizli numaradan aramaya çalıştığında sizin gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmediğinizi belirten bir bant kaydı ile karşılaşacaklardır. İşte sizde bu kadar basit bir yöntem ile gizli numaralardan gelen çağrıları kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Turkcell UpCall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Özel Numaraya Kapama

Eğer turkcell hattına sahipseniz ve size gelen gizli numaralardan rahatsız oluyor bunları engellemek istiyorsanız yapmanız gereken şey telefonunuzun arama kısmına *253 kareyi tuşlamanız yeterli olacaktır. Bu sayede de telefonunuza gelen gizli numaralardan çağrıları engellemiş olacaksınız. Bu servisten yararlanmak tamamen ücretsizdir.

Turkcell Özel Numaraya Açma

Eğer numaranızı daha önceden gizli numaralardan gelen çağrılara kapattıysanız Turkcell Özel Numaraya Açma işlemi için aynı yöntem gerçekleştirilerek tekrardan numaranızı gizli çağrılardan gelen aramalara açabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun arama ekranına gelerek *253 kareyi tuşlayarak arama tuşuna basın tekrardan telefonunuz gizli numaralardan gelen çağrılara açılmış olacaktır. Bundan sonra başka herhangi bir işleme gerek yoktur.

Bu sayede de Turkcell Özel Numaraya Açma işlemini kolay bir şekilde yerine getirmiş olacaksınız. Bahsettiğimiz işlemleri tamamen ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan bu gizlilik ve gizliliğe karşı koyma yöntemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu gizlilikten yararlanmanız gereken durumlar olabilir. Numaranızın karşı tarafa görünmesini istemeyebilir veya gizli gelen numaraları engellemek isteyebilirsiniz. Ya da sürekli sizi rahatsız eden gizli numaradan gelen çağrılardan kurtulmak isteyebilirsiniz.

Yukarı da bahsettiğimiz yöntemler ile bunları kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İster aranan isterse arayan kişi olun anlattığımız yöntemleri uyguladığınız taktir de ihtiyacınız olan gerekli işlemlere kolaylık ile ulaşabileceksiniz. Verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda numaranızı kolay bir şekilde gizleyerek rahatça arama yapabilecek, isterseniz de karşı taraftan gelecek olan gizli numaralara karşı da kendinizi koruyabileceksiniz. Bu sayede de gizliliği korumuş olacaksınız.

Numaramı Bilinmeyen Numaralara Karşı Nasıl Kapatırım?

Hangi operatöre sahip olursanız olun numaranızı bilinmeyen numaralara karşı kapatabilirsiniz. Hiç kimse bilinmeyen gizli numaralardan aranmak veya rahatsız edilmek istemez. Fakat günümüzde ne yazık ki bizi rahatsız etmek isteyen kişiler olabilir veya numarasını gizleyip numarasının görünmesini istemeyen kişiler olabilir. Bu durum haliyle keyifleri de kaçırabilir. Böyle durumlarda yapmanız gereken tek şey numaranızı bilinmeyen numaralara karış korumaktır yani kapatmaktır.

Böylelikle de hiçbir gizli numara sizi arayamayacaktır.  Turcell, abonelerini düşünerek bilinmeyen numaralara karşı abonelerini koruyor ve bu hizmeti ücretsiz bir şekilde sunuyor. her ne kadar numaranızı bilinmeyen numaralara karşı kapatsanız da bazen Turkcell gizli numaralara açma ile gizli numaraların aramalarına yanlışlık ile izin verebilirsiniz. Böyle bir durumda da yapacağınız şey tekrardan numaranızı bilinmeyen numaralara karşı kapatmak olacaktır. Böylelikle de artık kafanız rahat olacak ve gizli numaralar sizi arayıp rahatsız edemeyecektir.

YouTube video

Turkcell Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Turkcell hattına sahipseniz ve bir numarayı numaranız gözükmeden yani gizli numaradan aramak istiyorsanız ancak nasıl yapılır bilmiyorsanız aslında yapacağınız işlem oldukça basit; *31# yazıp sonrasında da arayacağınız numarayı yazarak gizli numradan arama işlemini yapbilirsiniz.

Tukcell Arama Paketleri Nelerdir?

Eğer ki siz de bir Turkcell hat kullanıcısı iseniz ve kullandığınız hattınızdaki konuşma paketi yetersiz geliyor ve ek olarak bedava kazanabileceğiniz dakikalara ihtiyaç duyuyorsanız; Turkcell Bedava Konuşma Paketi yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu