Reklam
Teknoloji Haberleri

Youtube Premium Öğrenci Nasıl Yapılır (2024)

Bilgisayar ya da akıllı telefonunuzdan YouTube Premium öğrenci nasıl yapılır işlemini kolayca yapabilirsiniz. Öğrenciyseniz Youtube Premium üyelik açısından uygun olabilirsiniz. Ancak aktif bir Youtube ücretli üyeliğiniz varsa ilk olarak bu üyeliğinizi iptal etmeniz gerekmektedir. Bu basit işlem sonrasında Youtube öğrenci üyeliğinizi aktif edebilirsiniz.

Youtube öğrenci üyeliğine aynı zamanda uygun olmanız da gerekmektedir. Bu bağlamda Youtube öğrenci üyeliği bölgelerinde yer almanız gerekmektedir. Buradan bir yükseköğrenim kurumunda aktif olarak öğrenci olmanız şarttır. Eğitim aldığınız yükseköğrenim kurumunuzun aynı zamanda SheerID tarafından onaylı olması gerekmektedir. Kurumun uygunluk durumu SheerID programı tarafından belirlenmiş olması gerekmektedir.

Youtube Ücretli Öğrenci Üyeliğini Aktif Etme

Dilerseniz hemen YouTube Premium üyelik nasıl yapılır Youtube ücretli öğrenci üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Youtube üzerinden Premium üyelik açtığınızda uygulamanın sizlere sunduğu avantajlardan kolayca faydalanabilirsiniz. Böylece ek olarak Youtube, Youtube Music, Youtube Kids gibi en popüler Youtube uygulamalarından da faydalanabileceksiniz.

YouTube Premium üyelik nasıl yapılır
YouTube Premium üyelik nasıl yapılır
 • Sonrasında Ücretsiz Deneyin seçin.
 • Doğrulama işlemlerinizi SheedID uygulaması üzerinden tamamlayın. Söz konusu uygulamanın uygunluğunuzu onaylaması durumunda kayıt işlemine devam etmek açısından Youtube video paylaşım platformuna otomatik olarak yönlendirileceksiniz.
 • Eğer uygunluğunuz hemen onaylanmazsa söz konusu işlem için ek dosyayı sisteme ilave etmeniz gerekmektedir. Eklediğiniz belgeler sistem tarafından manuel olarak incelenecektir. Bu işlem birkaç dakika sürebilmektedir. Amerika Birleşik Devletleri üzerinden işlemleriniz incelemektedir.
 • Ek doğrulama adımıyla durumunuzun uygun olarak görülmesi halinde sistem hesabınıza yeniden giriş sağlamanız gerekmektedir. Bu kapsamda profil resminize bir kez dokunun ve profil bölümünüze giriş sağlayın.
 • Ücretli üyelik tercih ettiğinizde tercih etmek istediğiniz ödeme yöntemini belirleyin. Ya da doğrudan sistem hesabınıza yeni bir ödeme yöntemi ilave edebilirsiniz.
 • İşleminizi tamamlamak açısından son adım olarak Satın Al sekmesine dokunun. Böylece Youtube üzerinden ücretli Premium üyelik işleminiz tamamlanacaktır.

Youtube Premium Öğrenci Üyelik Avantajları

Youtube Premium öğrenci üyeliği sayesinde Youtube video paylaşım platformunun pek çok özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Böylece YouTube den en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Uygulama sayesinde Premium üye olarak daha kaliteli bir şekilde YouTube den faydalanabilirsiniz. Youtube Premium öğrenci üyeliğiyle Youtube üzerinden maksimum sayıdan videolar paylaşabilirsiniz. Bu bağlamda Premium öğrenci üyeliğini diğer öğrenci arkadaşlarınız için de tavsiye edebilirsiniz.

Youtube Premium Öğrenci Üyeliği 2024 Güncel Ücretleri

Youtube Premium öğrenci üyeliği 2024 güncel ücretleri her yıl Youtube tarafından güncellenmektedir. Fakat ücretlendirme bu sene daha düşük bir şekilde sunulmaktadır. Bu kapsamda Türkiye genelinden binlerce öğrenciler söz konusu uygulamadan Premium öğrenci üyeliği satın almaktadır. Böylece daha kaliteli gün geçirmektedir. Youtube bu yönde güncel tarifeleri hakkında şeffaf bir şekilde bilgiler aktarmaktadır. Böylece öğrenciler platform üzerinden de Premium öğrenci üyeliği ücretleri hakkında erkenden bilgi almaktadır.

YouTube Premium Bireysel FiyatYouTube Premium Aile FiyatYouTube Premium Öğrenci Fiyat
57,99 TL/aylık
579,99 TL/yıllık
115,99 TL/aylık37,99 TL/aylık

Okulunuzun Öğrenci Planı Sunup Sunmadığını Öğrenmek için

 • İlk olarak Youtube Premium ya da Youtube Music Premium için öğrenci plan açılış sayfasından giriş sağlayın.
 • İkinci adımda Ücretsiz Dene kısmını aktif edin.
 • Üçüncü adımda ise SheerID formuna eğitim aldığınız kurum adını yazın. Okulunuz listede yer alması durumunda öğrenci planları da yer alacaktır.
 • Öğrenci kimliğine sahip olduğunuzu SheerID programı üzerinden onaylayın.
 • Üyelikle ilgili uygun olup olmadığınızı karşıladığınızda aralıksız 4 senelik öğrenci üyeliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun yanısıra YouTube Premium öğrenci nasıl yapılır işlemleriniz tek başınıza başlatabilirsiniz.

Youtube Öğrenci Üyeliği Seçenekleri

Pek çok YouTube Premium öğrenci nasıl yapılır youtube Premium öğrenci seçenekleri yer almaktadır. Bu seçenekler arasında en uygun gördüğünüzü hemen tercih edebilirsiniz. Youtube video paylaşım sitesinden daha iyi deneyimler yaşayabilirsiniz. Öğrenci kimliğiniz üzerinden sosyal medya platformundan Youtube Music Premium ya da Youtube Premium sade üyeliğe kayıt olabilirsiniz. Böylece sistem tarafından sunulan pek çok avantajlardan pratik bir şekilde faydalanabilirsiniz. Ücretli üyelik seçeneklerinden en uygun olanını tercih etme hakkına sahipsiniz.

Youtube Premium öğrenci nedir?

Youtube Premium öğrenci, öğrencilerin direk olarak Youtube üzerinden ücretli olarak Premium öğrenci üyeliği açtırmasıdır.

Youtube Premium öğrencilik kaydı kimler oluşturabilir?

Yukarıdaki şartları yerine getiren öğrenciler söz konusu sisteme katılabilmektedir. Youtube bu yönde katı kriterler sunmamaktadır.

Youtube Premium öğrenci kaydında yüksek ücretler ödenir mi?

Youtube bu yönde kampanyalı ücretlendirmeler sunmaktadır. Dolaysıyla öğrencilerin bu yönde yüksek ödeme yapması söz konusu değildir.

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

Daha fazla bilgi için Ana Sayfa‘ımızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu