Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Arıza Kaydı Oluşturma ve Sorgulama 

Türk Telekom kullanıcıları herhangi bir arıza İle karşı karşıya kaldıklarında arızayı çözüme kavuşturmaları oldukça kolaydır. Türk Telekom bu konuda müşterilerine hem çağrı merkezinden hem de internet sayfasından hizmet sunuyor.

Türk Telekom arıza kaydı oluşturma ve sorgulama internet sitesinden artık çok kolaydır. Arıza kaydı oluşturmadan önce müşteriler arızanın Türk Telekom kaynaklı mı yoksa başka bir arızadan kaynaklı mı bu problemi yaşadıklarını ayırt etmeleri gerekiyor. Eğer ki Türk Telekom kaynaklı bir arıza mevcut ise Türk Telekom çağrı merkezi ile iletişime geçmeleri gerekiyor.

Türk Telekom SMS ile Arıza Bildirimi Nasıl Yapılır

Türk Telekom kullanıcıları herhangi bir arıza yaşadıklarında çağrı merkezi ve internet sitesinden arıza bildirimi yapabildikleri gibi SMS aracılığı ile arıza bildirebilirler. Öncelikle arızayı yaşayan müşteri ARIZA yazarak mesajda bir boşluk bırakmalıdır.

Boşluktan sonra ise 10 haneli telefon numarası girilmelidir. Bu SMS 6616 numaraya gönderilmelidir.  Bu sayede adınıza arıza  kaydı da açılmış olacaktır. Türk Telekom müşterileri arıza kaydı SMS bildirimini herhangi bir operatörden yapabilirler. Türk Telekom arıza kaydı oluşturma ve sorgulama işlemleri için gönderilen her SMS 1 SMS bedeli olarak ücretlendirilir.

Türk Telekom Numara Taşıma Kampanyaları

Türk Telekom Çağrı Merkezinden Arıza Kaydı Oluşturma

Türk Telekom müşterilerine SMS ile arıza kaydı oluşturma imkanı sunduğu gibi çağrı merkezinden de bu konuda hizmet veriyor. Çağrı merkezinden arıza kaydı ve onarım talebinde bulunmak isteyen müşteriler 444 5 444 numarayı aramaları gerekiyor.

Türk Telekom arıza kaydı oluşturma ve sorgulama işlemleri için yetkililer bu numaradan müşterilere kesinlikle  yardımcı olacaklardır.

Türk Telekom Arıza Kaydı Nasıl Bırakılır

Türk Telekom arıza kaydı bırakmak için ARIZA yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra 10 haneli telefon numaranızı yazarak, 6616’ya SMS ile arıza kaydı bırakabilirsiniz. Ayrıca arıza kaydını Online İşlemler uygulamasından ve Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak bırakabilirsiniz.

Türk Telekom Arıza Kaydı Numarası

Türk Telekom arıza kaydı numarası 444 1 444 numaralı Bireysel ve 444 4 564 numaralı Kurumsal Müşteri Hizmetleri aranarak bırakılır

Türk Telekom Arıza Kaydı Çalışma Saatleri

Türk Telekom arıza kaydını 7/24 olarak bırakabilirsiniz. Bırakılan arıza kaydı arıza ve bakım ekibi tarafından en kısa sürede giderilmektedir.

Türk Telekom Arıza Ekibi Ne Zaman Gelir

Türk Telekom arıza kaydı ekibi arıza bildirimi aldıktan sonra en geç 24 saat içerisinde arızaya müdahale etmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak arıza ekibi en geç 72 saat içerisinde giderilmektedir.

Türk Telekom Arıza Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Türk Telekom kaynaklı arıza yaşayan müşteriler hem arıza kaydı için hem de onarım talebi için bildirim yapmaları gerekiyor. Müşteriler tarafından yapılan arıza bildirimleri kayıt altına geçiyor ve bu kayıtları müşteriler de görebiliyor.

Türk Telekom arıza kaydı oluşturma ve sorgulama işlemleri dahilinde sorgulama işlemleri Türk Telekom’a ait internet sayfasından yapılıyor. İnternet sitesinden teknik destek, arıza işlemleri ve bölgesel arıza sorgulama adımları takip edilerek sorgulama yapılabilir.

Türk Telekom Arıza Kaydı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom arıza kaydı yapmak için 9333 ‘ü ya da 02127070375 arayabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Arıza Kaydı Nasıl Yapılır?

Türk Telekom arıza kaydı yaptırmak ve teknik destek almak istiyorsanız 444 1 444 ya da 444 5 444 müşteri hizmetleri numarasını arayarak sorununuzu bildirebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

  1. Telefon hattımda sinyal sesi yok dış ve iç aramalar sonuçsuz gerekli işlemlerin yapılmasını arz ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu