Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell UpCall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Turkcell UpCall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Günümüz sosyal yaşantısının bir gereği olarak kişilerin birbirleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Bu bağlamda pek çok operatör kullancısı birbirlerini aramakta yahut sms aracılığı ile  iletişime geçmektedir. Ancak bazı durumlarda sizi arayan kişinin rehberinizde kayıtlı olmaması ve buna mukabil arayan kişi hakkında herhangi bir fikir sahibi olmamanız söz konusu olabilmektedir.

Turkcell de bu dezavantajı yaşayan müşterilerini gözeterek Upcall adı verilen bir platform geliştirmiştir. Söz konusu uygulama ile rehberinizde kayıtlı olmasa dahi sizin arayan kişinin kim olduğunu bilme şansına sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda müşterilerin Upcall hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmeleri amacıyla ilgili uygulamanın ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını ve ne olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Turkcell Upcall Nedir?

Turkcell müşterilerinin telefonlarında kayıtlı olmayan bir numara kendilerini aradığında telefonları çalarken dahi numaranın kime ait olduğunu öğrenebilecekleri uygulama Upcall olarak bilinmektedir. Sizi arayan kişinin isim bilgisinin paylaşımına izin verilmiş olması halinde ilgili kişi sizi aradığında kişinin adı cihazınızda görünecektir.

Turkcell Upcall Ne İşe Yarar?

Upcall müşterilere çok sayıda fayda sağlamaktadır. Uygulamanın müşteriler sağladığı faydalara bakacak olursak,

  • Cep telefonunuzda kayıtlı olmayan bir numara sizi aradığında telefonunuz çalarken ilgili kişi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için gereken ön koşul ise arayan kişinin isim bilgisinin paylaşılmasına izin vermiş olmasıdır.
  • Upcall vasıtasıyla bir ay içerisinde üç defaya mahsus olmak üzere arama sorgulama yapmanız mümkündür. İsimden numara yahut numaradan isim sorgulamanız bu bağlamda mümkün olmaktadır.
  • Cihazınıza gelen aramalara cevap vermek istemediğiniz takdirde rahatsız etme butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Sizi arayanlar bu özelliğin kullanılması sırasında size ulaşamayacak ancak siz kimin aradığını ve ne zaman aradığını takip etmeniz mümkün olacaktır.
  • Aramalarınız sırasında emocan yahut resim kullanmanız mümkün olabilir. Ayrıca arama yapmadan arama sebebinizi armanızdan önce iletebilirsiniz.
  • Sevdiklerinizi kapsayacak niteliğe haiz bir grup oluşturabilir ve bu kişileri aynı anda söz konusu uygulama vasıtasıyla arayabilirsiniz. Grubunuza dahil ettiğiniz kişilerin hangi operatör şirketine ilişkin kullanım haklarına sahip olduğu önem arz etmez. Bununla beraber bahsi geçen uygulamayı da kullanıyor olması gerekmez. Bu sayede dilediğiniz kişiyi grubunuza ekleyerek arama yapma serbestisine sahip olabilmektesiniz.
  • Rahatsız olabileceğiniz niteliğe haiz bir numaranın sizi arıyor olması halinde telefonunuz çalarken bile bundan haberdar olmanız mümkün olacaktır. Zira telefonunuz çalarken uyarı sesi verecektir.
  • Cep telefonunuzun çalıyor olması halinde telefonu açmasanız dahi sizi arayan kişiye neden aramayı cevaplandıramadığınıza ilişkin bilgilendirme yapabilmeniz mümkündür. Bunun için ise UpCall Statune servisine 3 TL gibi cüzi bir meblağ karşılığında üye olmanız gerekmektedir. Ayrıca 6 hafta boyunca günlük geçerli 500MB faydasından da söz konusu platform aracılığıyla yararlanabilirsiniz.
  • Aramalarınızı tek bir ekran üzerinden yönetmeniz mümkün olabilir. Başarılı ve cevapsız çağrılar ile birlikte siz meşgulken yahut cihazınız kapalıyken arayanlara hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ulaşamadığını ama ulaşmayı istediğiniz kişilerin cep telefonu görüşmelerinin bitip bitmediğini takip edebilirsiniz. Ayrıca bunları tek bir ekran üzerinden takip edebilirsiniz.
  • Herhangi bir acileyet halinde gerekli olabilecek numaralar listesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. En yakın eczaneleri de öğrenme şansına sahip olabilirsiniz.
  • Operatör kullanımı dahilinde yer alan bilgilerinizi kişiselleştirebilir operatör isminizi de dilediğiniz ve sevdiğiniz bir isme çevirebilirsiniz.

Turkcell UpCall Statune Servisi Bedava İnternet Kampanyası

Turkcell Upcall Birden Fazla Defa Numara Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Upcall dahilinde üç defaya mahsus ücretsiz sorgulama hakkınız bulunmaktadır. Ancak bir ay içerisinde 500 defa bilinmeyen numara sorgulaması yapmak istediğiniz takdirde yapmanız gereken ise cihazınızda mesaj seçeneğin DOLU yazıp 2200’ a ücretsiz kısa mesaj göndermektir. Üyeliğe ilişkin ilişkin işlemler sadece 1.99 TL olup reklamsız Upcall uygulamasını kullanma şansına sahip olmanız mümkündür.

Turkcell Upcall Nasıl Kullanılır?

Turkcell müşterileri Upcall uygulamasını cihazlarının işletim sistemine göre yükleyerek kullanabilirler. Bunun için yapılması gereken abonelerin cihazlarının işletim sistemine göre AppStore yahut PlayStore üzerinden Upcall uygulamasının yüklemesini tamamlamış olmalarıdır.

Yükleme işlemlerini Turkcell ağ bağlantısını kullanarak yapmış olmanız halinde numaranızın otomatik olarak tanımlanması ve uygulamayı direkt olarak kullanabilmeniz söz konusu olacaktır. Bununla beraber başkaca bir ağ bağlantısı üzerinden yükleme işlemlerini tamamlamış olmanız halinde GSM numaranıza gelen şifreyi belirlenen  kutucuğa girerek uygulamayı kullanabilirsiniz.

Turkcell müşterilerinin Upcall faydalarından yararlanabilecekleri bir başka yöntem ise cihazlarında mesaj seçeneğine UPCALL yazıp 2200’ a ücretsiz kısa mesaj atmaktır. İlgili mesajı gönderen aboneler gelen linke tıklayarak Upcall dahilinde yer alan çok sayıda ayrıcalığın sahibi olabilirler.

Turkcell Upcall Sevisinden Kimler Yararlanabilir?

Upcall yalnızca Turkcell abonelerine özgülenmiş bir platform olmayıp başkaca operatör şirketlerinin kullanımına açıktır. Ancak başkaca şirket kullanıcılarının uygualama dahilinde gerçekleştirmiş oldukları eylem ve işlemler kendi internet kullanım haklarından GB hakkı götürmektedir.

Turkcell Upcall Numara Silme Nasıl Yapılır?

Turkcell Upcall uygulaması dahilinde bir kişiyi aradığınızda karşı tarafın söz konusu platform dahilinde isminizi görmesini istemiyorsanız telefon numaranızı Turkcell rehber üzerinden silmeniz gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Telefon numaranızı Upcall üzerinden silmeniz halinde sizin aramış olduğunuz sizi göremeyeceği gibi sizi arayan kişileri de siz göremeyeceksiniz. Bu bağlamda bir dezavantaj sağladığı aşikardır. Numara sorgulama işlemlerini yapmak isteyen müşterilerin ise Turkcell rehber üzerinde numaralarının kayırlı olması kriteri arandığı kuşkusuzdur.

Turkcell Upcall Servisi Ücretli Mi

Turkcell Upcall Servisi Turkcell müşterileri belli bir limite kadar ücretsiz olarak kullanabilir. Bilinmeyen numaralar servisi Upcall App Store, Google Play’den indirip kullanıcı girişi yapabilirisniz. Upcall servisini kullanamak numara sorgulamak ve diğer özelliklerinden yararlanmak tamamen ücretsizdir.

Turkcell Upcall Bedava İnternet

Turkcell Bedava İnternet kazanmak için telefonunuza Upcall uygulamasını indirerek hemen bedava internet kazanabilirsiniz. Upcall servisine üye olduğunuzda bedava internet kazanırsınız. Ayrıca Bip keşfet kanalından #senyapdiye kanalından size verilen Upcall görevini yaparak 5 GB bedava internet kazanabilirsiniz.

Turkcell Upcall Nasıl İptal Edebilirim?

Upcall uygulamasını herhangi bir aboneliğe ilişkin işlem yapmanıza gerek bulunmadan kullanabilirsiniz. Bu bağlamda sadece uygulama üzerinde yer alan hesabımı sil seçeneğini seçerek uygulama hesabınızı silmeniz mümkün olmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Turkcell UpCall Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

UpCall Zararları Nelerdir?

Eğer ki Turkcell operatörünün müşterileri diğer bir hizmeti olan UpCall uygulamasını kullanmak istiyorsanız ancak UpCall kullanırsam bir zararı var mı, tehlikeli bir uygulama mı diye düşünüyorsanız; şu zaman kadar açıklanmış ve net olan bir UpCall zararı yoktur ancak siz yine de çok fazla güvenmeyiniz.

Neden UpCall Kullanmalıyım?

Siz de UpCall uygulamasını kullanmayı düşünüyorsanız ancak tam karar vermemişseniz ve neden UpCall kullanmalıyım, bana ne faydası olacak diye düşünüyorsanız; UpCall uygulaması aramalar konusunda müşterilerine muhteşem avantajlar sağlamaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz UpCall özelliklerini inceleyerek UpCall hakkında her türlü bilgiye sahip olabileceksiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu