Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme ve Sorgulama 

Veri kullanımı, faaliyetlerin türüne ya da kullanılan mobil uygulamalara bağlı olarak hızlı bir şekilde bitebilir. Bu nedenle müşteriler Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama konusunu gündemine alabilir. Bu uygulama aslında Türk Telekom ile son derece kolaydır. Öncelikle kalan kullanım hakları neyi ifade eder kısaca tanımlayacak olursak; faturalı ya da faturasız hat sahibi iseniz aylık size tanımlanan dakikalar, kısa mesajlar ve internet hakkı bulunur.

Bu aylık tutarların dışına çıkmanız durumunda ekstra ücretlendirmeye tabi olabilirsiniz. Bu nedenle Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama önemli bir hale gelebilir. Bu durumu kontrol altına almak sizin için avantajlı bir hale dönüşecektir.

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme

Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme
Türk Telekom Kalan Kullanım Öğrenme

Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama ile verilerinizi kontrol altında tutmak isteyebilirsiniz. Bu durum Türk Telekom aboneleri için son derece kolaydır. Öncelikle kalan kullanım haklarınızı öğrenmek için yapabileceğiniz bazı yollara bakalım.

  • Türk Telekom kısa mesaj ile kalan kullanım öğrenme ve sorgulama: SMS yolu ile Türk Telekom kalan kullanım haklarını sorgulamanız mümkündür Bunun için yapmanız gereken ise öncelikle KALAN yazarak 5555’ e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.
  • Türk Telekom Web sitesi aracılığı ile kalan kullanım öğrenme ve sorgulama: Türk Telekom aboneleri kurumun internet sitesine giderek oradan online işlemler menüsü seçerek bireyselden sisteme giriş yaparlar. Buradan kalan kullanım haklarını sorgulayabilirler.
  • Tuşlama Yolu ile kalan kullanım öğrenme ve sorgulama: En bilinen kalan kullanım hakkı sorgulama yöntemidir. Bu yöntemde yapmanız gereken telefonunuzdan numara kısmından *123# yazarak arama yapmaktır. Sonrasında kalan kullanım haklarınız size kısa mesaj olarak gelecektir.
  • Türk Telekom müşteri hizmetleri ile kalan kullanım öğrenme ve sorgulama: Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak sesli yanıt sisteminden kalan kullanım haklarını öğrenebilirsiniz.
  • Mobil uygulamalar üzerinden kalan kullanım öğrenme ve sorgulama: İOS ya da Android işletim sistemi olarak tercih edilen iki sistem bulunur. Bunlardan hangisini kullanıyorsanız Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama için mobil uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekir. Daha sonra ise buradan sisteme giriş yaparak kalan kullanım haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Hakları Öğrenme

Türk Telekom faturalı e faturasız hat sahipleri kalan kullanım haklarını öğrenmek için Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilirler. Ayrıca SMS ile sorgulamak için KALAN yazıp 5555’e mesaj attıklarından kalan kullanım hakları bildirilir. Telefondan kalan kullanım haklarını sorgulamak için *123# tuşlarına basarak öğrenebilir yada 9333 servisinden sorgulayabilir. Dilerseniz TL yazıp 9333 SMS göndererek kalan bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Paket Hakkı Sorgulama

Türk Telekom müşterileri kalan paket sorgulaması yapmak için 9333 Türk Telekom servisini arayabilir yada KALAN yazıp 5555’e Mesaj atabilirler. Size gelen bilgilendirme mesajından kalan haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım (İnternet, Mesaj, Konuşma) Sorgulama

Türk Telekom Kalan Bakiye Bilgisi Servisleri

Türk Telekom müşteri odaklı bir operatör şirketi olduğundan dakikalarınızın, kısa mesajlarınızın ya da veri kullanımınızın %80’ine ya da %100’üne ulaşırsanız, size her ücretsiz bir kısa mesaj uyarısı gönderir. Böylelikle sınırda olduğunuz zaman Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama fırsatını elde edersiniz. Bu mesaj sonrası yukarıda bahsedilen kanallardan birini kullanarak herhangi bir sürpriz ile karşılaşmazsınız.

Türk Telekom size faturalı paketlerde aylık bir ödeme planı ve kullanım hakkı tanımlar eğer bu kullanım haklarınızı aşarsanız normal tarifeden ücretlendirilirsiniz ve Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama sırasında farklı bir rakam ile karşılaşabilirsiniz.

Türk Telekom Bakiye Sorma Numarası

Türk Telekom hattınızda ne kadar bakiye kaldığını ve kalan kullanımı sorgulamak için 9333 bakiye sorgulama servisini ücretsiz olarak arayabilirsiniz. 9333 ile bakiye sorgulamak için: 9333‘ü arayarak ya da TL yazıp 9333’e mesaj göndererek hattınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Sorgulama SMS

Türk Telekom kalan kullanım sorgulaması SMS ile yapmak için 9333 bakiye sorgulama servisini arayabileceğiniz gibi dilerseniz 9333 servisine SMS atarak kalan bakiye sorgulaması yapabilirsiniz. Ayrıca kalan kullanım miktarını öğrenmek için *123# ile bakiye sorgulamak için: *123#‘yi arayarak telefonunuzun ekranında mevcut TL miktarınızı görebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Bakiye Sorgulama *123#

Türk Telekom kalan TL sorgulama ve kalan bakiye sorgulamak için telefonunuzun arama kısmına *123# yazarak arama yapmaları yeterli olacaktır. *123# tuşladıktan sonra telefonunuzun ekranına kalan miktar kullanım detaylar size detaylı olarak bildirilecektir.

Türk Telekom Kalan Kullanımları Nasıl Öğrenebilirim

Türk Telekom kalan kullanım haklarını dilerseniz Türk Telekom online işlemler menüsünden yada telefonunuzdaki Servisler menüsünün altında bulunan Asistana tıklayarak Kredi bölümünden kalan bakiyeye tıklayarak kalan TL miktarınızı mesaj ile öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Bildirimi Kapatma ve Açma

Türk Telekom faturasız hat sahipleri yaptıkları görüşmelerde yada internet kullanımlarda telefonlarına otomatik olarak kalan kullanım miktarı gelmektedir. Bazen bu bildirimler işe yarasada çoğu zaman ekran devamlı kullanım miktarı ve kalan bakiyenin görünmesini bazı kişiler istememektedir.

Türk Telekom kalan kullanım bildirimi kapatma işlemi için 444 1 444 Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayabilir yada dilerseniz Türk Telekom mağazalarına gidebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Türk Telekom kalan kullanım bildirimi kapatmak için THKIPTAL boşluk hizmet numarası yazıp 6606’ya mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Türk Telekom kalan kullanım ekrana gelmesi için yukarıdaki yönetimim kullanarak dilediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Türk Telekom Kalan Kullanım Hakkı Nasıl Öğrenilir

Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama işlemlerini pek çok kanaldan yapıldığından bahsetmiştik. Ancak faturasız hatlar için bir diğer merak edilen konu ise TL yüklemek konusudur. Bunun içinde pek çok kanal mevcuttur. Bu işlemi artık ATM’lerden yapabileceğiniz gibi, mağazalardan, mobil uygulamalardan ya da müşteri hizmetlerinden yardım alarak yapabilirsiniz.

Ayrıca Web sitesindeki online işlemler menüsünü de kullanabilirsiniz. Tüm bunların dışında TL yüklemesi yaptıktan sonra Türk Telekom kalan kullanım öğrenme ve sorgulama işleminizi yeniden başlatarak kalan kullanım haklarınızı rahatlıkla kontrol edebilirsiniz.

Türk Telekom Tarife Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türk Telekom hattını kullanıyorsanız ve Türk Telekom hattınızda kalan kullanımınız yanı sıra bir de Türk Telekom faturalı yada faturasız hattınızdaki tarifenizi merak ediyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız; Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını indirerek hattınızdaki tarifenizi öğrenebilirsiniz.

Türk Telekom TL Yükleme Ve Kalan TL Sorgusu Nasıl Yapılır?

Eğer ki Türk Telekom faturasız hat kullanıcısı iseniz ve Türk Telekom hattınıza TL yüklemesi yapmak istiyorsanız; ister Türk Telekom Online İşlemler uygulamasından isterseniz de Türk Telekom bayiinden yapabilirsiniz. TL sorgusu yapmak için de Türk Telekom Online İşlemler uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu