Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme

Türk Telekom operatör ismi değiştirme; Türk Telekom müşteri memnuniyeti adına pek çok yani projelere imza atmış firmalardan biridir. Özellikle gençler arasında daha fazla ilgi gören Türk Telekom isim değiştirme işlemi ile artık kişiler hatlarını kendi istedikleri gibi özelleştirebiliyor. Akıllı cihazlar üzerinde yapılabilen bu uygulama sayesinde artık, kişiler Türk Telekom yazan kısma istediklerini özel olarak yazabiliyor.

Her operatörün kendi ismi telefonun sol üst kısmında yazmaktadır. İşte bu yazıyı kendiniz  istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Operatörün ismini telefonun sol üst köşesinde görmek istemeyen kişiler, kendi istedikleri bir ismi yazabilir. Bu konuda son derece özgürsünüz. Yani bir bitki ismi, sevdiğiniz bir kişinin ismi veya daha farklı kelimeler yazabilirler. Bu durum sizi farklı kılmaya yetecektir.

Türk Telekom operatör ismi değiştirme konusunu sizler için bu yazımızda ele alacağız. Sadece Türk Telekom self abonesi olan kişiler operatörün verdiği bu hizmetten faydalanabilir.

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Nasıl Yapılır?

Öncelikle Türk Telekom avatar değiştirmek isteyen kişiler için 15 karakterlik bir hak tanınıyor. Ama bu uygulamadan faydalanmak isteyen kişiler, öncelikle bu tür bir uygulama yapmak isteyen kişilerin Türk Telekom selfy üyesi olması gerekmektedir. Bu sayede sizlere tanınan 15 karakterlik özel ismi telefonun sol tarafına yazabilirsiniz.

Bu hizmet için Türk Telekom abonelerinden her hangi bir şekilde ücret talebinde bulunmayacaktır. Ayrıca bu işlemi telefonlarına yapmak isteyen kişiler ister faturalı hat sahibi olsun ister kontörlü hat sahibi olsun her ikisinden de her hangi bir ücret kesintisi yapılmaz.

Bu işlemi telefonunuza yapabilmeniz için birkaç şart sunulmuştur. Bunlar ise;

 • İlk şart Türk Telekom abonesi olmanız gerekmektedir.
 • Türk Telekom abonesi olmanın yanında Türk Telekom selfy üyesi olmanız gerekir.
 • Eğer hala selfy üyesi değil iseniz o zaman hemen selfy yazdıktan sonra 4545 numarasına kısa mesaj göndermeniz gerekir.
 • Bu şekilde sms gönderdiğinizde self üyesi olduğunuza dair size yine kısa mesaj gelecektir.
 • Mesajınız onaylandıktan sonra telefonunuzu özelleştirebilirsiniz.

Türk Telekom Avatar Değiştirme Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak akıllı telefonunuzun kısa mesaj bölümüne gelmeniz gerekiyor.
 • Burada avatar yazıp, akabinde boşluk bırakıp, 15 karakter uzunluğundaki özel avatarınızı yazabilirsiniz.
 • İstediğiniz bir ismi yazdıktan sonra artık 4545 numaraya mesaj atmanız yeterli olacaktır.
 • Bu mesajın ardından size onay mesajı gelecektir.
 • Onay mesajını aldıktan sonra artık telefonunuzu kapatıp, açabilirsiniz.
 • Telefonunuzu yeniden başlattığınızda Türk Telekom yazan kısımda kendi isminiz yazmaya başlayacaktır.

Elbette bu işlemi yapmak için Türk Telekom operatörü sizden bir onay  mesajı ister. Bu onay mesajını en geç 24 saat içinde geriye göndermeniz gerekir.

Avatar değişikliği yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise yazılacak olan ismin 15 karakteri geçmemesidir. Yani sadece 15 karakterden oluşan bir isim yazabilirsiniz.

Operatör İsmi Nasıl Eski Haline Gelir?

Sözü edilen yöntemleri kullanarak kolay bir şekilde operatör isim değişikliği yaparsınız. Türk Telekom operatör ismi değiştirme dışında eğer bu isim değişikliğini yeniden eski haline getirmek isterseniz yapmanız gereken işlemler adım adım şu şekildedir:

 • İptal avatar mesajını 4545 nolu numaraya gönderirsiniz
 • Türk Telekom’dan gelen onay mesajını alırsınız
 • Onay mesajını aldıktan sonra telefonu kapatıp açmanız gerekir
 • Telefonu kapatıp açtıktan sonra operatör isminin eski hale döndüğünü görürsünüz

Sözü edilen yöntemleri kullanarak kolay bir şekilde operatör ismini eski haline getirmek mümkündür. Günümüzde operatör isminin bu şekilde değiştirilmesi ya da eski haline getirilmesi mümkündür.

Numara Taşıma Sonrası Türk Telekom Hattı Ne Zaman Açılır?

Türk Telekom Avatar Değiştirme Kimler Yapabilir?

Telefon kullanımına özen gösteren kişiler telefonlarının sadece kendilerine özel olmasını istemektedirler. Bunun için ise Türk Telekom harika bir fırsat sunuyor. Yani Türk Telekom yazan yerde kendi istediğiniz bir ismi yazabilirsiniz. Elbette bu işlemi telefonlarına uygulamak isteyen kişilerin en çok merak ettiği soruların başında Türk Telekom avatar değiştirme kimler yapabilir sorusu gelmektedir. Sizler için avatar değiştirmeyi kimlerin yapabileceği hakkında bilgileri bir araya getirdik… işte detaylar;

 • Türk Telekom abonesi olan kişiler avatar değiştirme yapabilir. Ama bunu her Türk Telekom kullanıcısı yapamıyor. 7 ila 25 yaş aralığındaki kullanıcılar yapabilir
 • Türk Telekom selfy aboneleri için bu hizmet sunulmaktadır.
 • İşletme hesabı kullanan kişiler veya daha farklı hesaplar kullanan kişiler bu uygulamayı kullanamaz.
 • telefon marka ve modeli ne olursa olsun bu şartları taşıyan herkes avatar değiştirme yapabilir.
 • Faturalı hat sahipleri veya faturasız hat sahipleri de bu işlemi telefonlarına uygulayabilir.
 • Son olarak bu uygulamayı telefonlarında kullanmak isteyen kişilerin hatlarının 4,5 g uyumlu olması şarttır.
 • Yani tüm bu şartları taşıyan her Türk Telekom kullanıcısı isim değiştirme yapabiliyor

Türk Telekom Operatör İsmi Değiştirme Ücretlimi

Türk Telekom operatör ismi değiştirme tamamen ücretsiz hizmetlerden biridir. Dilediğiniz zaman Türk Telekom operatör ismini değiştirebilirsiniz. Türk Telekom operatör ismini ücretsiz değiştirmek için AVATAR veya DEGISTIR yazıp bir boşluk bırakın, 15 karaktere kadar istediğinizi ismi yazın ve 4545 ‘e mesaj gönderin.

Operatör adı değiştirme ücretli mi?

Operatör adı değiştirmek tamamen ücretsizdir. 15 karaktere kadar istediğiniz istediğiniz şeyi yazabilirsiniz

4545 ücretli mi?

4545 mesaj attığınızda sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. T.C. kimlik numaranız ile 4545’e SELFY yazıp atarsanız sizlerde SELFY’e üye olabilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu