Reklam
Sosyal Medya

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook’ta silinen mesajları geri getirme; Facebook silinen mesajları geri getirmek mümkün mü? diye internet üzerinde pek çok araştırma yapılıyor ve böyle bir durumun mümkün olup olmadığı merak ediliyor. Sen de bu sorunun cevabını merak ediyorsan tüm detayları yazımızda öğreneceksin.

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook kullanıcılarının en çok merak ettiği soruların başında Facebook’ta silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? geliyor. Senin için hazırladığımız bu yazımızda da bu sorunun cevabını bulacak ve sorunlarının çözümünü gerçekleştirebileceksin. Facebook’ da silinen mesajların geri geldiği doğrudur. Ancak Facebook’ta silinen mesajları geri getirme yapmak için de bilmen ve dikkat etmen gereken bazı noktalar vardır.

Senin içi hazırladığımız bu yazımızda dikkat etmen gereken püf noktalara ve Facebook mesajlarını nasıl geri getirebileceğini adım adım anlatıyoruz. Bu içeriğimizi okuduktan sonra Facebook mesajlarını geri getirebilmenin artık mümkün olduğunu sen de göreceksin.

Artık Facebook’ da yanlışlıkla sildiğin veya daha öncesinde silerek artık tekrar bakmak istediğin tüm mesajlara tekrar erişim sağlayabilmen ve Facebook’ta silinen mesajları geri getirmen için takip etmen gereken adımları aşağıda tek tek anlatıyoruz. Sen de aşağıdaki adımların aynısını takip ederek Facebook silinen mesajları geri getirme sorununu hemen çözüme kavuşturabilirsin.

Ayrıca eğer Facebook gibi sosyal medya platformlarında çok zaman geçiriyorsan internet paketin yetmiyor olabilir. Bu zamanlarda da Turkcell 10 GB Bedava İnternet Kampanyası, Vodafone Hediye İnternet Paketleri ve Türk Telekom Bedava İnternet Kampanyası gibi GSM operatörünün kendi kampanyası hakkında bilgi alabilir ve bedava internet kazanabilirsin.

Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Facebook silinen mesajları geri getirmek için ilk önce Facebook hesabına giriş yapman gerekiyor. Hesabına giriş yaptıktan sonra menü üzerinden “Ayarlar” ı açın. Ayarları açtıktan sonra “Genel hesap ayarları” penceresi açılıyor. Başka bir ekrana geçiş yapmadan, Bilgilerini indirmek için “Facebook Bilgilerine git” butonuna tıklayarak ilgili sayfayı aç.

Butona tıkladıktan sonra, yeni bir sayfa açılacak. Karşınıza açılacak olan sayfada yer alan başlıklar altında çeşitli maddeler göreceksin. Buranın en üst kısımda da şöyle bir uyarı metni göreceksin: “İstediğin zaman bilgilerini görebilir veya indirebilir ve de hesabını silebilirsin”. Buradaki maddelerde yer alan açıklamaları tek tek inceleyerek, Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme işlemi için yapman gerekenleri görebilirsin.

Facebook’ta Konuşma Geçmişi Nasıl Bulunur?

Farklı herhangi bir program kullanmadan, sadece bu adımları takip ederek, Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek mümkün. İnternet üzerinde görebileceğin çeşitli programları indirmenizi tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu programların bazıları senin kullanıcı adı ve şifreni girmeni istiyor ve tamamen art niyetli bir şekilde senin hesabını ele geçirmek istiyor. Böyle bir durumlar karşılaşmamak için sadece aşağıda senin için hazırladığımız adımları takip etmen yeterli oluyor.

Ayrıca Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek için yapman gerekenleri aşağıda tüm detaylarıyla adım adım anlatıyoruz. Ancak burada yer alan adımları uygulandıktan sonra yine de dosyayı almakta sorun yaşıyorsan bazı mesajlarını geri getirmenin artık imkansız olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle, aşağıda anlattığımız adımları doğru bir şekilde takip etmen ve uygulaman gerekiyor.

Facebook Silinen Mesajları Nasıl Geri Getirebilirim?

Yukarıdaki adımları takip ettiğin zaman açılacak olan ekrandan “Bilgilerini İndir” yazan seçenek içerisindeki adımları takip ederek istediğin bilgilerin bir kopyasını indirerek bilgisayarında saklayabilirsin. Ayrıca başka bir hizmete aktarma işlemini de burada bulunan seçenekler arasından istediğin gibi uygulama şansına sahip olabilirsin.

Menü içerisinde bulunan “Bilgileri İndir” butonuna tıklayarak indirme işlemini hemen yapabilirsin. Sonrasında da Hareketler Dökümü kısmında yer alan bütün bilgilerini kolaylıkla görme şansına sahip olursun. Burada paylaşılan bilgilerle, hangi işlemi yapmak istiyorsan onu belirtebilirsin. Kısacası bu aşamada, Facebook’taki bütün bilgilerini ve bazı ayarları görüntüleme ve istediğin gibi yönetme şansına sahip oluyorsun.

Bilgileri yönetme işlemlerinin nasıl yapılabileceği ile ilgili tüm soruların yanıtlarına bu aşamadan erişebilirsiniz. Bu kısımda, bilgileri yönet konusundaki tüm detayları inceleyebilirsiniz.

Instagram hesabım çalındı nasıl geri alırım, çalınan Instagram hesabını kurtarma

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirmek Ücretli mi?

“Hesabını ve Bilgilerini Sil” Bu başlık ile göreceğin seçenekler arasında Facebook hesabını kalıcı olarak silebilirsin ancak unutma ki hesabındaki bütün bilgiler de siliniyor. Böylece veri yedeklemesi yaptıktan sonra da hesabını kalıcı olarak silme şansına sahip oluyorsun. Aşağıda anlatacağımız işlemleri yaparak da Facebook hesabını, mesaj bilgilerini ile birlikte kalıcı olarak kolayca silebilirsin.

Facebook hesabını ve hesabın içerisindeki tüm Facebook mesaj bilgilerini kalıcı olarak silme işlemi için ekranda göreceğin butona tıkla. Bu aşamada, eğer hesabını kalıcı olarak silmeden önce Facebook’ta silinen mesajları geri getirme işlemi yaparak mesaj bilgilerini indirmek istiyorsan, yukarıda anlattığımız bağlantıya tıkladıktan hemen sonra, tüm Facebook mesaj bilgilerinin yer aldığı ekranı göreceksin.

Bu kısımda, sadece mesajlarınızı saklamak ve cihazınıza indirmek istiyorsan sadece, Messenger’da diğer kişilerle olan mesajlarınız butonunu seçerek Facebook’ta silinen mesajları geri getirme işlemini yapabilir ve sonrasında da hesabını kalıcı olarak silebilirsin.

Facebook Silinen Mesajları Kurtarmak Mümkün mü?

Yukarıda anlattığımız işlemi tamamlamak için, diğer seçeneklerde bulunan seçimi kaldırdıktan sonra da “Dosya Oluştur” butonuna basman gerekiyor. Tabi ki bu butona basmadan önce de Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek için belgeleri görmek istediğiniz formatı ve detayları, hemen sol tarafta yer alan panel üzerinden ayarlayabilirsin.

İstediğin ayarları tamamladıktan sonra ise dosyanın oluşturulmasını bekle. Dosya oluşturulma işlemi tamamlandıktan sonra ise bu dosyayı hemen indirerek Facebook’ta silinen mesajları geri getirme işlemini tamamlamış oluyorsun. Ayrıca indirme butonuna bastıktan sonra karşına bir uyarı çıkıyor. Bu uyarı ile bilgilerinin, Facebook tarafından indirilme işleminin hazırlandığının göstergesi oluyor ve konu ile ilgili bir kayıt da tutuluyor.

Bu uyarıyı gördükten sonra, dosyalarınız geçmişine göre süre değişkenlik gösterse de yaklaşık olarak 24 saat içerisinde bütün verileriniz hazır hale gelerek, Facebook üzerinden bildirim + kayıtlı mail adresinize istediğin dosya formatında iletiliyor. Facebook’ta silinen mesajları geri getirmek için yapman gereken tüm işlem bu kadar.

YouTube video

Facebook İzleme Geçmişi Nasıl Görülür?

Eğer ki siz de Facebook ana sayfasında bir video izlediniz ve o videoyu bir arkadaşınıza gönderecekken video kayboldu ve onu tekrardan geri bulmak istiyorsunuz ve bu işlemi nasıl yaparım diye merak ediyorsanız; Facebook’un sağ üstündeki yere tıklayın, Videolar seçeneğini seçin, sağ üst köşede bulunan simgeye basın sonrasında videolara tıklayın ve takip ettiğime tıklayın.

Facebook Arama Geçmişi Nasıl Görülür?

Eğer ki Facebook arama kısmında bir kişiyi aradınız ve o aradığınız kişiyi tekrardan bulmak istiyorsunuz ancak nasıl bulabileceğinizi bilmiyor iseniz; profilinize gidin sonra profilinizin altındaki hareket dökümüne tıklayın, filtreleme yerine tıklayın ve ekranın en altında bulunan hareket dökümü kısmına gelin.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu