Reklam
Turkcell Bedava İnternet

YAANİ Mail Nedir? Hesap Nasıl Açılır? Yaani Mail Kurulumu

Turkcell YAANİ Mail Nedir? Hesap Nasıl Açılır? Nasıl Kullanılır? Turkcell operatör şirketi mail üzerinden güvenli bir erişim sağlamak isteyen abonelere yaani mail platformunu tahsis etmiştir. İlgili platform bireysel ve kurumsal alanlarda kullanılabilecek düzeyde olup abonelerin hizmetine sunulmuştur.

Yaani mail sisteminin en önemli özelliği şüphesiz Türk mühendisler tarafından yapılandırılmış olmasıdır. Bahsi geçen platformun en avantajlı yanı ise abonelerin kişisel veri kapsamındaki bilgilerinin yurt dışında erişilemeyecek olmasıdır. Bu yazımızda yaani mail hesabına ilişkin bilgilendirmeler yapılacak olup söz konusu mail hesabının nasıl açılacağı ve nasıl kullanılacağı da açıklanmaya çalışılacaktır.

Yaani Mail Nedir ?

Yaani mail Türk mühendislerin geliştirmiş olduğu üstün düzeyde teknolojisi sayesinde virüs ve spama karşı etkili sistemi bulunan bir mail oluşumudur.

Yaani mail sayesinde nerede olursanız olun hızlıca e postalarınıza erişim sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz e postayı gönderip aradğınız e postaya kolaylıkla arama seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

Yaani mail hesabını kullanırken internet erişiminde herhangi bir sorun olması sizin iş ve işlemlerinizi engellemeyecek olup bağlantı olmasa bile maillerinizi okuyabilir yahut size gelen maillere cevap verebilirsiniz. İnternet bağlantınızın düzelmiş olması halinde ise gereken işlemler otomatik olarak yapılacaktır.

Yaani Mail Hangi İşletim Sistemine Sahip Cihazlarda Kullanılır

Yaani mail üzerinden erişim sağlayabilmek için öncelikle cihazınıza YaaniMail uygulamasını yüklemiş olmanız gerekmektedir. Uygulamayı yükleyen Android kullanıcıları Android 5.0 ve üzerindeki işletim sistemlerinden IOS kullanıcıları ise IOS 11 ve üzeri işletim sisteminden yaani mail hesabından faydalanabilirler.

Bununla beraber Chrome, Safari ve Firefox internet browser’ları ile yaanimail.com.tr üzerinden işlemlerinizi tamamlamanız da mümkündür.

Müşteriler https://yaanimail.com/home sitesi aracılığı ile de bahsi geçen avantajların sahibi olabilirler.

BİP Bedava İnternet 

Yaani Mail Hesabı Nasıl Açılır ?

Yaani mail hesabı oluşturmak için gereken adımlara bakılacak olursa,

 • Öncelikle www.yaanimail.com adresini ziyaret ederek sağ üst köşedeki hesap oluştur seçeneği seçilmelidir.
 • Açılan sekmede yer alan bilgileri eksiksiz olarak doldurmanız ve devam butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • Karşınıza çıkan sayfada yer alan kurtarma e-postası, güvenlik sorusu ve güvenlik sorusu cevabı seçeneklerinin doldurulması gerekmektedir. Bununla birlikte sayfada yer alan telefon numarası ile güvenliğinizi artırın seçeneği ile kullanıcı sözleşmesini okudum ve onaylıyorum seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Bunları da işaretledikten sonra devam butonuna tıklamanız gerekmektedir.
 • Kullanıcı sözleşmesi ile ilgili bilgilendirme içermekte olan karşınıza çıkan metni onaylamanız gerekmektedir.
 • Hızlı giriş bölümüne GSM numaranızı girin ve giriş yap butonunu seçin.
 • Karşınıza çıkan sayfada yer alan kutucukları işaretleyin ve devam edin.
 • Telefonunuza gelen dört haneli kodu belirlenen alana girin.
 • Son olarak şifre oluşturarak e-posta adresinize giriş yapın.

Yukarıda bahsi geçen adımları eksiksiz olarak yerine getiren aboneler @yanii.com uzantılı mail adreslerini kullanabilirler.

Yaani Mail Kotası Ne Kadar

Yaani mail hesabında müşterilerin ayarlar seçeneğinden kotaları hakkında bilgi sahibi olması mümkündür.

Kullanıcıların ilgili platformda 2 GB e- posta saklama hakları bulunmaktadır.

Kullanıcıların gönderebilecekleri e- posta büyüklüğü 50 MB’ ı aşamaz.

Kullanıcılar en fazla 10 adet ekten yararlanabilirler.

Kullanıcılar aynı hesap kapsamında bir saatte en fazla 100 kişiye e- posta gönderebilir.

Kullanıcılar aynı hesap kapsamında bir günlük süreç boyunca en fazla 1000 kişiye e- posta gönderebilirler.

Kotaları dolan müşteriler bunu kendilerine gelen uyarı mesajı aracılığı ile öğrenebilirler. Uyarı mesajı kotanın % 90’ ının dolması halinde gelecektir.

Yaani Mail Ayarları Nasıl Yapılır

Yaani maili bir email istemcide kullanacaksanız POP ve Imap ayarlarını mutlaka aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Yaani mail POP SMTP IMAP Bilgileri ise;

Yaani Mail IMAP ve POP3 aktif hale getirme

 1. Öncelikle tarayıcı üzerinden Yaani maile giriş yapmalısınız.
 2. Daha sonra https://mail.yaani.com/settings adresine gidin.
 3. Ayarlar > Senktronizasyon üzerinden Pop3 erişimi ve IMAP erişimini açık duruma getirin.

Daha sonra mail uygulamasında hesap eklerken

 • Kullanıcı adının@yaani.com ile bitmesine dikkat edilmelidir.
 • IMAP server: imap.yaanimail.com – port numarası 993 – SSL
 • SMTP server: smtp.yaanimail.com – port numarası 587 – TLS
 • POP3 server: pop.yaanimail.com – port numarası 995 – SSL

Önemli NOT: Sertifika Hatalarında Tüm Sertifikaları Kabul Et seçeneğini seçin…

Yaani Mail Şifre Oluşturma 

Yani mail hesabı kapsamında oluşturulan kullanıcı adının en az dört karakter uzunluğunda olması gerekmektedir. Kullanıcı adı harf ve rakamlardan oluşmalı ve karakterlerin türkçe olmaması gerekmektedir.

Yaani mail hesabı dahilinde oluşturulan şifre bir küçük bir de büyük harf içermelidir. Bununla birlikte bir adet rakam içermelidir. İlgili şifrenin en az sekiz adet karakterden oluşması gerekmektedir. Şifre kapsamında üç aynı karakter ve ardışık sayılar bulunamaz.

Yaani Mail Adresi Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım ?

Yaani mail adresi şifresini unutan müşterilerin öncelikle şifremi unuttum seçeneğini seçmeleri gerekmektedir. Ardından güvenlik sorusu cevaplanarak yeni şifre oluşturulmalıdır. Oluşturulacak şifre yukarıda bahsi geçen koşullara riayet edilerek oluşturulmalıdır.

Yaani Mail Adresi Dahilinde Oluşturulan Kullanıcı Adının Değiştirilmesi Mümkün Müdür ?

Yaani mail adresi kapsamında oluşturulan kullanıcı adının değişmesi söz konusu değildir.

Yaani Mail Hesabında Yer Alan Cep Numarası ile Kaç Farklı Hesap Açabiliriz  ?

Bir GSM numarası ile beş adet farklı hesap açmak mümkündür. Yaani mail uygulaması üzerinde kulanılan internet ücretsiz olarak Turkcell tarafından abonelere sunulmuştur.

Yaani Mail Hesabı Kaç Farklı Cihazda Kullanılabilir ?

Yaani mail hesabı kullanan müşteriler diledikleri cihaz üzerinde mail hesaplarını kullanabilirler. Ancak mail kapsamında yer alan beni hatırla seçeneği on cihazla sınırlı olarak kullanıma uygundur. On cihazdan fazla cihaz üzerinde yaani mail hesabının hatırlama seçeneği ile kullanılması mümkün değildir.

Yaani Mail Hesabıma Nasıl İmza Ekleyebilirim ?

Öncelikle yaani uygulaması yahut web sitesi üzerinde yer alan ayarlar seçeneğine gidilmesi gerekmektedir. Ardından burada yer alan kişisel bilgilerim seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Daha sonra imza bölümüne dilediğiniz imza metnini ekleme hakkınız bulunmaktadır.

Yaani Mail Hesabından Hangi Operatör Şirketi Aboneleri Yararlanabilir ?

Yaani mail hesabından yalnızca Turkcell operatör şirketi aboneleri değil tüm operatör şirketi abonelerinin faydalanması mümkündür. Yaani Mail Türk Telekom ve Vodafone hat sahibi kişilerin kullanımına açıktır.

Yaani Mail Hesabı Dahilinde Kullanılan GSM Numarasının Değişmesi Halinde Ne Yapılması Gerekmektedir ?

GSM numaraları değişen müşteriler söz konusu uygulama üzerinde yer alan ayarlar seçeneğinden hesap bilgileri seçeneği aracılığı ile bilgilelerinde değişiklik yapma serbestisine sahiptir. Ardından kullanılacak olan GSM numarası ile hızlı giriş yapılması mümkündür.

Yaani Mail Hesabına Giriş Ücretli Midir ?

Yaani mail hesabı oluşturan ve akabinde oluşturdukları hesaba giriş yapan müşterilerden herhangi bir başlık altında ücret talep edilmesi söz konusu değildir.

Yaani Mail Güvenilir Mi

Yaani mail Türk mühendisleri kapsamında geliştirilen servis olmasından dolayı yurt dışına kişisel veri kapsamında bir veri sızıntısı olması söz konusu değildir. Bu bağlamda oldukça güvenilir bir platform olduğu kuşkusuzdur.

Yaani Mail Hesabımdan Nasıl Çıkış Yaparım ?

Yaani mail hesabından çıkış yapmak isteyen abonelerin ayarlar seçeneğinden çıkış yapması gerekmektedir.

Yaani Mail Hesabımda Silinen E- Posta İçeriğine Nasıl Ulaşabilirim ?

Yaani mail hesabınızda silinen e posta içerikleri çöp kutusunda yer almaktadır. Bu bağlamda abonelerin 30 gün içerisinde silinen e posta bilgilerine ulaşması mümkündür.

Yaani Mail Hesabı Nasıl Silinir ?

Yaani mail hesabı silmek isteyen müşterilerin öncelikli olarak ayarlar sekmesine giriş yapması gerekir. Ardından hesap aylarından hesabımı silmek istiyorum butonuna tıklanarak hesap şifresi girilmelidir. Bu aşamaları tamamlayan müşterilerin 30 gün süreyle hesaplarını tekrar aktive etmedikleri takdirde hesapları silinecektir. Otuz gün boyunca hesaba giriş yapılmaması gerekmektedir.

YAANİ Bedava İnternet Kampanyası

Turkcell Yaani mail kullanan tüm faturalı ve faturasız hat sahiplerine ücretsiz bedava 1 GB internet vermektedir. Telefonunuzdan Yaani uygulaması silmedikçe Turkcell müşterileri her ay otomatik olarak ücretsiz 1 GB internet hediyesini almaya devam edeceklerdir.

Turkcell kampanyalarını incelemek için Turkcell Bedava İnternet yazımızı inceleyebilirsiniz.

Görüldüğü üzere kullanıcılar dahil oldukları operatör şirketine bakılmaksızın yukarıda anılan şartları yerine getirerek yaani mail hesabı oluşturabilirler. Oluşturulan hesaplara müşteriler kullanıcı adları ve şifreleri ile giriş yaparak gereken işlemleri yapabilirler.

Turkcell Superonline Yaani Mail Ayarları Nedir?

Eğer ki Turkcell Superonline internetini kullanıyorsanız ve Yaani mailinizin ayarlarını yapmak istiyorsanız Turkcell Superonline interenti aracılığı ile Yaani mailinizin istediğiniz ayarını yapabilirsiniz.

Yaani Müşteri Hizmetleri Hangi Numara?

Eğer ki Turkcell operatörünün Yaani isimli mailini kullanıyorsanız ve Yaani hakkında birtakım sıkıntılar olmuşsa ve sorunun düzelmesi için müşteri hizmetleri ile iletişime geçmek istiyorsanız aramanız gereken numara Turkcell Müşteri Hizmetleri ile aynı numaradır yani, 532 numarasını arayarak bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu