Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Biz Nedir? Turkcell Biz İnternet Gönderme ve Paylaşama

Turkcell Biz Nedir? Turkcell Biz İnternet Gönderme ve Paylaşama 2023; Turkcell operatör şirketi sevdikleri ile beraber grup kuran abonelere aylık olarak geçerli olacak çeşitli hediye tanımlamaları yapmaktır. Sevdikleri ile asgari iki azami beş kişiden oluşan gruplar kuran aboneler kolaylıkla bir ay süreyle geçerli olarak kullanılabilecek hediye internet, hediye dakika yahut hediye sms kazanma şansına sahip olmaktadırlar.

Bu yazımızda Turkcell Biz nedir? Turkcell Biz internet paylaşma ve Turkcell Biz’in ne olduğuna ve söz konusu platform üzerinden nasıl internet gönderip internet paylaşımı yapılabileceğine ilişkin açıklamalar yapmaya çalışacağız.

Turkcell Biz Nedir ?

Turkcell Biz sevdiklerinizle en az iki en fazla ise beş kişiden oluşan gruplar kurarak çeşitli avantajların sahibi olabileceğiniz bir platformdur. İlgili platformda sağlanan avantajlara bakılacak olursa,

 • Müşteriler ana paketleri dahilinde yer alan kullanmadıkları GB kullanımları grup içerisinde yer alan başkaca bir kişiye ücretsiz olarak transfer edebilirler.
 • Turkcell operatör şirketi bünyesine sevdiklerini de davet ederek ana paketlerinden on iki ay süreyle % 10 indirimle yararlanabilirler. Ayrıca üyeler yeni müşteri referansına %10 indirim dahilinde cihazlarında mesaj seçeneğine TURKCELL BIZ 1GB yazıp 2200’ a ücretsiz kısa mesaj göndererek yirmi dört saat yut içi kullanımlarında geçerli 1 GB internet sahibi de olabilmektedirler.
 • Müşteriler oluşturmuş oldukları ekip ile kendi aralarında herhangi bir ücret ödemeden diledikleri kadar konuşabilirler. Bu bağlamda ek hiçbir ücret talebi söz konusu olmayacaktır.
 • Müşteriler eğer 25 yaş ve altında bir üye dahilinde yer alıyorsa paketine ek olarak aylık olarak kullanılabilecek 2 GB kullanım hakkının da hatlarına tanımlanması söz konusu olacaktır. Bu kapsamda yer alan ayrıcalılardan yararlanmak isteyen müşterilerin yapması gereken cihazlarında mesaj seçeneğine GENC2GB yazıp 2200’ a ücretsiz kısa mesaj göndermektir.
 • Müşteriler eğer 65 yaş üstü ekip üyesi kapsamında yer alıyorsa ücretsiz Akıllı Fatura tanımlaması yapılacak ve ekipte kaldıkları sürece bu devam edecektir.
 • Müşteriler son olarak ise Biz’ e özel avantajlı Ev interneti tekliflerinden de yararlanabilirler.

Bir abone Turkcell aboneliği süresi dahilinde en fazla beş defaya mahsus olmak üzere Biz ekibine girip çıkabilir.

Turkcell Biz Ekip Nedir

Turkcell Biz ekip sevdikleriniz yada arkadaşlarınız  ile oluşturacağınız grup sayesinde indirimler ve bedava internet kazanmanızı sağlamaktadır. En az 2 kişi en fazla 5 kişi ile oluşturacağınız Turkcell biz grup ile ekip içi ücretsiz konuşma ve her ay bedava internet alırsınız. Ekibe dahil olarak 25 yaş altı gençlere ise her ay 2 GB ek bedava internet verilecektir.

Turkcell Biz Ekip Kaç Kişi ile Kurulur

Turkcell biz ekip oluşturmak için en az 2 kişi olmanız gerekmektedir. İster faturalı olsun isterse faturasız en az 2 kişi ile oluşturacağınız Turkcell biz grubu en fazla ise 5 kişi olabilir. Hem bedava dakika hem de Turkcell bedava internet kazanmak için hemen biz ekibinizi oluşturabilirsiniz.

Turkcell Biz Ekip Nasıl Kurulur? Biz İnternet Gönderme

Turkcell Biz’e Katılmak İçin Neler Gerekmektedir?

Turkcell Biz adı verilen platforma katılım sağlamak için herhangi bir başlık altında ücret talep edilmesi söz konusu değildir. Bireysel faturalı hat sahibi müşteriler söz konusu platform dahilindeki ayrıcalıkların sahibi olabilirler.

Turkcell Biz’e Nasıl Katılırım ?

Turkcell Biz dahilindeki ayrıcalıklardan yararlanmak için turkcell.com.tr resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bununla birlikte cihazlarınızın işletim sistemine göre AppStore yahut PlayStore üzerinden  Turkcell Dijital Operatör uygulamasının güncel sürümünün yüklemesini yaparak da söz konusu platformdan yararlanabilirsiniz. İlgili uygulamayı indiren müşteriler aşağıdaki sırayı izleyerek ekiplerini oluşturabilirler.

Turkcell Dijital Operatör uygulamasına giriş yapınız. → Turkcell Biz linkine tıklayınız. → Ekip Oluştur linkine tıklayınız. → Ekibe dahil etmek istediğiniz kişinin GSM numarasını giriniz → Davet gönder tuşuna basınız → Davet ettiğiniz kişiye onay mesajı gönderilecektir. → Davet ettiğiniz kişi işlemi onaylarsa ekibinize dahil olacaktır.

Turkcell Biz Ekip Nasıl Kurulur? Turkcell Biz İnternet Gönderme

Turkcell Biz Ekip Nasıl Kurulur

Turkcell BİZ ekip oluşturmak için Turkcell hesabım uygulamasına giriş yaparak aşıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Turkcell Hesabım uygulamasına kullanıcı girişi yapınız
 • Arama bölümüne BİZ yazarak arama tuşuna basınız
 • Turkcell Biz sayfasına giriş yapmak için tıklayınız
 • Karşınıza çıkan sayfadan ekibe üye eklemek için telefon numarasını girin ve davet göndere tıklayın
 • Ekibe dahil olan kişileri ve telefon numaralarını görebilirsiniz.

Turkcell Biz Nasıl Yapılır

Turkcell Biz ekip yapmak için Turkcell hesabım uygulaması üzerinden davet göndermeniz gereklidir.  Davetinizi kabul eden ve ekibe dahil olan kişilere aynı şekilde Dijital Operatör üzerinden Biz sayfasına giriş yaparak İşlemlerin sayfasından paketinizdeki kullanmadığınız interneti ekip üyelerine gönderebilirsiniz.

Turkcell Biz Davet Nasıl Gönderilir

Turkcell Biz davet göndermek için Turkcell Hesabım uygulamasına giriş yaparak Turkcell BİZ sayfasından Ekip Bilgisi linkine tıklayarak ekibe dahil etmek istediğiniz kişinin numarasını girip Davet Gönder linkine basmanız yeterli olacaktır.

Turkcell Biz ekibe en fazla 5 kişi ekleyebilirsiniz. Aileniz yada arkadaşlarınız ile oluşturacağınız Biz ekibi arasında ücretsiz konuşma ve hediye internet kazanırsınız.

Turkcell Biz Daveti Nasıl Kabul Edilir

Turkcell Biz ekibi dahil etmek için hesabım uygulamasından davet gönderdiğiniz numaraya SMS ile bilgilendirme yapılır. Karşı taraf gönderilen davet linkini tıklayan kişi artık daveti kabul ederek ekibe dahil olabilir. Turkcell Biz davet SMS ile gönderilmektedir. Davet linki kabul edildiğinde artık ekip listesinde görünürsünüz.

Turkcell Biz İnternet Gönderme 

Turkcell Biz grup üyeleri ana paketleri kapsamında bulunan ve kullanmadıkları GB haklarını grup içerisinde yer alan başkaca bir kişiye yahut kişilere ücretsiz olarak transfer edebilir. Bunun için transferi yapan abonenin paketinde minimum 1.5 GB internet kullanım hakkının bulunması gerekmektedir. Aboneler faturalandırma dönemi boyunca en fazla iki defa GB transferi yapabilir ve en fazla iki defa GB transferi alabilirler. Fatura dönemi boyunca aboneler yalnızca iki defaya mahsus tek seferde 1 GB transfer yapabilir ve tek seferde 1 GB transferi alabilir. Turkcell rahat tarifesi kapsamına yer alan ayrıcalıklardan yararlanan müşteriler ise yalnızca GB transferi alabilecek olup GB transferi yapması söz konusu değildir

25 yaş ve altında yer alan GNÇ kullanıcıları aylık olarak kullanılabilecek 2 GB internet kullanımlarına sahip olacaklardır. Bunun içi yapılması gereken GENC2GB yazıp 2200’ a ücretsiz kısa mesaj göndermektir.

turkcell biz internet gönderme

Turkcell Biz Nasıl GB Transferi Yapılır?

Yukarıda Turkcell Biz dahilinde nasıl ekip oluşturulacağına ilişkin açıklamalar yapmıştık. İnternet transferi bakımından ise bu aşamalara sadece birkaç aşama daha eklememiz söz konusu olacaktır. Bu bağlamda müşterilerin izlemesi gereken sıra aşağıdaki gibi olacaktır.

Turkcell Dijital Operatör uygulamasına giriş yapınız. → Turkcell Biz linkine tıklayınız. → Ekip Oluştur linkine tıklayınız. → Ekibe dahil etmek istediğiniz kişinin GSM numarasını giriniz → Davet gönder tuşuna basınız → Davet ettiğiniz kişiye onay mesajı gönderilecektir. → Davet ettiğiniz kişi işlemi onaylarsa ekibinize dahil olacaktır. → Ekip bilgisi bölümünden ekibinizi görebilirsiniz. → Ekip bilgisinin yanında bulunan İşlemlerim seçeneğine tıklayınız. → İşlemlerim adımından ekip içerisinde kolaylıkla internet transferi yapmanız söz konusu olacaktır.

Turkcell Biz Ücretli Mi ?

Turkcell Biz bireysel faturalı hat sahiplerinin kullanımına açık olan ücretsiz olarak yararlanılabilecek platformlardan biridir.

Turkcell Biz Ekip Kurmak Ücretli Mi

Turkcell Biz ekip kurmak, ekibe üye davet etmek ve Bedava internet için sizden her hangi bir ücret talep edilmez ve asla faturanıza yansıtılmaz.

Sizlere bu yazımızda Turkcell Biz ekip nasıl kurulur ve Turkcell Biz İnternet Gönderme hakkında bilgi vermeye çalıştım. Turkcell hediye internet kampanyaları için Turkcell Bedava İnternet yazımızı okuyabilirsiniz.

YouTube video

Turkcell Ekip İçi Sınırsız Konuşma Nasıl Yapılır?

Eğer ki siz de Turkcell avantajlarını keşfederken ekip içi sınırsız konuşma kampanyasına denk gelmişseniz ve bunun ne olduğunu merak ediyor iseniz; yukarıda anlattığımız Turkcell biz ekip kurma işlemini yapınız ve kurduğunuz ekibinizin bütün üyeleri ile paketinizin dakikalarından yemeden sınırsız konuşma yapın.

Turkcell İnternet Paylaşma Yöntemleri Nelerdir?

Eğer ki siz de Turkcell operatörünü kullanıyorsanız ve hattınıza ait olan paketteki internetiniz size fazla geliyor ve başka bir Turkcell kullanıcısına internetinizi hediye olarak göndermek istiyorsanız ancak nasıl gönderilir diye düşünüyorsanız; en basit yöntem olarak yukarıdaki yazımızda anlattığımız Biz ekip kurma ile bedava internet gönderebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu