Reklam
Sosyal Medya

Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Snapchat Silinen Mesajları Görme

Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme; Snapchat uygulaması sayesinde en unutulmaz anlarınızın fotoğrafını çekebilir, bu fotoğraflara metin ve çeşitli filtreler ekleyebilir, videolar kaydederek düzenleyebilir ve arkadaşlarınla da istediğin gibi paylaşabilirsin. Fakat mesajlarını kaybettiğin zaman Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme nasıl yapılır diye merak ediyorsan tüm detayları aşağıda paylaşıyoruz.

Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Snapchat uygulaması sayesinde, sevdiklerinle sadece birkaç saniye görüntülenebilen en popüler video paylaşımı yapabilir ve istediğin gibi de mesajlaşabilirsin. Ancak bu mesajlaşmaları kaybettiysen ve Snapchat silinen mesajları görmek için ne yapabilirim? diye merak ediyorsan tüm Snapchat kaybolan mesajları geri getirmek için izlemen gereken adımları teker teker anlatıyoruz.

Bu anlattığımız yöntem de arkadaşlarınızla fotoğraf alışverişi yapabildiğiniz ve kalıcı olarak silinmeden önce yalnızca 10 saniye süreyle görüntülendiği Snapchat uygulamasının en şaşırtan ve eşi benzeri görülmemiş bir özelliği oluyor. Ayrıca Facebook Messenger gibi arkadaşlarınızla sohbet etmenizi sağlar.

Snapchat Silinen Mesajları Görme

Snapchat’te arkadaş olarak eklediğin kişilerle sadece fotoğraflar aracılığıyla iletişim kurabileceğin gibi fotoğrafların altına yapılan yorumlar ile mesajlar da gönderebilirsin. Ayrıca cep telefonunda hiçbir kalıcı bir iz bırakmayan fotoğrafları görebilmek için sadece birkaç saniyen olduğunu da biliyorsun. Discover Mesajlar gibi ek özellikler sunmaya başlayan Snapchat uygulaması en son güncellemeler ile kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Snapchat, sadece zamanlayıcıdan sonra gelen mesajlarını kurtaramayacağı fikri ortaya çıkarak büyük bir etki yarattı ve milyonlarca kullanıcı arasında çokça popüler oldu. Ama bu gerçeğin ne kadar kesin olduğu konusunda şüpheler oluştur. Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme ve Facebook’ta Silinen Mesajları Geri Getirme gibi işlemlere benzer olarak Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme işlemi de araştırılmaya başlandı.

Snapchat Karşı Tarafın Sildiği Mesajı Görme

İster karşı tarafın istersen de senin kaldırdığın mesajın nasıl geri getirileceğini merak ediyorsan aşağıda tüm detayları öğreneceksin. Tüm veriler silinmiş olsa bile, Snapchat platformu, kendi içerisinde verilerin bir kopyasını barındırdığı ve hemen silmediği için Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme işlemi yapabilirsin. Bu sayede Snapchat’de silinen fotoğraflar veya videoları kurtarma şansın oluyor.

Snapchat silinen mesajları geri getirme Android ve Snapchat silinen mesajları geri getirme iPhone için ayrı ayrı yollar sunuluyor. İşte senin için eski Snapchat mesajlarını çok kolay bir şekilde nasıl geri getirebileceğin yöntemleri adım adım aşağıda anlatıyoruz.

Snapchat Silinen Mesajları Geri Getirme Android

Snapchat mesajlarını nasıl geri alabileceğini öğrenmek için seninle paylaştığımız adımları izlemen yeterli oluyor. İşte Snapchat’da silinen mesajları geri getirmek için yapman gerekenler:

Herhangi bir dizüstü bilgisayarı açtıktan sonra Android cihazını, bir USB kablo aracılığı ile bilgisayarına bağla. Android telefonunun, bilgisayar ile bağlantısını sağladıktan sonra, telefonundan Dosya aktarımına izin vermen gerekiyor.

Android cihazında tuttuğun bütün verilerin, dosyaların ve klasörleri görebileceğin, bilgisayrının dosya yöneticisi üzerinden telefonunun Dahili Deposunu açın. Ekranda çıkacak olan seçenekler arasından “Android”i seçin.

Telefonunda yüklü olan uygulamalar üzerindeki verileri silsen bile, bir süre telefonunun yedek hafızasında tutulduğunu belirtelim. Bu sayede, sadece telefonundaki yüklü olan uygulamanın ön belleğini henüz silmeden, bu verilere tekrar erişim sağlayabilirsin.

Bunu için “Android” klasörlerinin içerisinde yer alan “Data” klasörünü açın. Bu klasör içerisinde yer alan ve ön belleğini silmeden önce Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirmek için “com.snapchat.android” klasörünü aç. Bu klasör içinde Snapchat’tan silinen mesajları henüz önbellek silinmediyse görebilirsin.

Instagram’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Dumpster Uygulamasını Kullanma ve Snapchat’da Silinen Mesajları Geri Getirme

Dumpster uygulaması, Android telefonunda bir veriyi veya dosyayı silsen dahi, bilgisayarında bulunan Geri Dönüşüm Kutusu gibi çalışan bir uygulamadır. Dumpster uygulaması sayesinde resimleri, videoları, ses dosyalarını, pdf/zip/ppt/doc/avi gibi tüm yaygın dosya türlerini içeriğinde barındırarak, Android cihazından silinen bir dosyayı geri kurtarabilmene imkan sağlıyor.

Cihazına root atmana gerek kalmadan ve internet bağlantısına da gerek duymadan, Snapchat’da silinen mesajları geri getirmen Dumpster uygulaması ile mümkün. Bunun için takip etmen gereken adımlar ise şu şekilde ilerliyor:

İlk önce Dumpster uygulaması cihazında yüklü değil ise bu uygulamayı Google Play Store’a girerek cihazına yükle. Uygulamayı yükledikten sonra ise Snapchat fotoğraflarını veya videolarını aç. Şimdi ise silinen Snapchat fotoğraflarını veya videolarını geri getirebileceğin Dumpster uygulamasını aç.

Uygulamayı açtıktan sonra tamamen silinmeden önce geri getirebileceğin Snapchat fotoğraflarını ve mesajlarını görebilirsin. Not: Bu yöntem yalnızca Snapchat fotoğraflarını veya videolarını daha önce açmadıysan işe yarıyor.

Snapchat Silinen Mesajları Geri Getirme iPhone

iPhone veya iPad gibi Apple marka bir cihazın var ise ve bu cihazda Snapchat’da silinen mesajları geri getirmek istiyorsan FoneLab’a ait olan iPhone Veri Kurtarma uygulamasını kullanma yöntemini deneyebilirsin. Bu uygulamada tıpkı Dumpster uygulaması gibi Geri Dönüşüm Kutusu uygulaması diyebiliriz. Bu sayede Snapchat’da silinen mesajları geri getirmenize ve silinmiş verilerinize iPhone veya iPad cihazınız üzerinden erişerek kurtarmanıza yardımcı oluyor.

Sadece Snapchat’te de değil Apple marka cihazlarınızda olan çeşitli uygulamalarda sildiğin verileri kurtarmak kurtarmak için yine bu uygulamayı deneyebilirsin. Bu eğiticide, Snapchat Verilerini iPhone’lardan kurtarmak için neler yapman gerektiğine adım adım bakacağız. İşte Snapchat verilerini iOS cihazından kurtarmak için yapman gerekenler şunlar:

FoneLab uygulamasını Windows PC veya Mac cihazına indirerek yükle. iOS cihazını (iPhone veya iPad hangisi olduğu fark etmiyor) bir USB kablo aracılığı ile uygulamayı yüklediğin bilgisayarına bağla. Cihazını bağladıktan sonra, cihazın iOS cihaz modundan Kurtarma moduna geçtiği zaman ise cihazının ekranında göreceğin “Taramayı Başlat” düğmesine tıklayabilir ve geri getirebileceğin dosyaları taratabilirsin.

Cihazının tarama işlemi tamamlandıktan sonra ise verileri kurtarmak istediğin menüden, neredeki verilerini geri getirmek istiyorsan seçebilirsin. Bu makalemizin konusu olan “Snapchat mesajları” seçeneğini seçerek ilerleyin.

Bu seçeneği seçtikten sonra ise daha önce sildiği ve şimdi de kurtarmak istediğin mesajları seçin ve silinen bilgileri almak için “Kurtar” butonuna tıklayarak işlemleri başlatın. Hedef klasörü de seçtikten sonra silinen Snapchat mesajları kurtarılıncaya kadar bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra Snapchat’da silinen mesajları geri getirmek için belirttiğin klasöre girerek silinen Snapchat mesajlarını görebilirsin.

YouTube video

Snapchat Kaydedilen Mesajlar Nerede Saklanıyor?

Eğer ki siz de Snapchat kullanırken birisi ile sohbet ettiniz ve o sohbeti üst sıralarda tutmak adına kaydettiniz ancak o sohbeti geri bulamadınız ve kaydedilen sohbetim nerede diye araştırmaya başladınız, Kaydedilen sohbetiniz, sohbet penceresinin en üst kısmında durmaktadır.

Snapchat Kendimden Mesaj Silersem Karşı Taraftan Silinir Mi?

Eğer ki bir kişi ile Snapchat aracılığı ile konuşuyorsanız ve konuştuğunuz kişiye yanlış bir mesaj gönderdiniz ve o gönderdiğiniz mesajı hemen geri silmek istiyorsunuz ancak siz mesajı sildiğinizde karşı taraftan da siliniyor mu diye merak ediyorsanız; evet tıpkı WhatsApp uygulamasının herkesten sil seçeneği gibi siz bir mesajı sildiğiniz zaman herkesten o mesaj siliniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu