Reklam
Teknoloji Haberleri

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung Garanti Sorgulama; Günümüzde Samsung markası, ürettiği ve piyasaya sunduğu birçok cihazda garanti hizmetini sağlamaktadır. Bu kapsamda Samsung, dünya çapında da verdiği garanti hizmetini daha bir sürü farklı ülkede genişletmiştir. Samsung kullanıcıları, son zamanlarda Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Sorusunu araştırmaktadır. Bizde bu yazımızda Samsung garanti sorgulamanın nasıl yapıldığından bahsedeceğiz.

Siz de bir Samsung kullanıcısıysanız cihazınız için garanti hizmetinden yararlanabilirsiniz. Samsung garanti sorgulama işlemini telefon ya da web site üzerinden yapabilmeniz mümkündür. Her iki yöntemde de Samsung sorgulama işlemini yapabilmek adına cihazınızın IMEI numarasını bilmeniz gerekir.

Samsung garanti sorgulamasını yapmak ve öğrenmek istiyorsanız rehber niteliğindeki makalemiz sizlerle birlikte…

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

  • Samsung garanti sorgulama işlemini yapabilmek için uygulamanız gereken ilk adım IMEI numarasını öğrenmektir. Akıllı telefonunuzun arama ekranı üzerinden * #06# numarasını tuşlayarak IMEI numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • IMEI numaranızı öğrendikten hemen sonra, akıllı telefonunuzda menü kısmından Ayarlar sekmesine girin.
  • Cihaz Hakkında bölümüne girerek cihazınızın modeli ile bilgilere bakın.
  • Çağrı Merkezinin numarasını arayarak cihazınızın IMEI numarasını ve model bilgilerini söyleyerek garanti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İşte sizde bir Samsung kullanıcısı olarak bu adımları takip ettiğinizde cihazınızın garanti sorgulama işlemini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak cihazınızın garanti süresini kontrol edebilmek ve sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için IMEI numarası ve model bilgilerini bilmelisiniz. Bunları bilmeniz halinde Çağrı merkezini arayarak cihaz garanti sorgulamasını yapabilirsiniz.

Bunun yanında cihazınıza ait bir garanti belgesinin bulunması da garanti sorgulama işleminde yardımcı olabilir.

Teknik Servis Ağlarına Göre Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Siz de satın aldığınız ya da kullandığınız Samsung cihazın garanti süresinin ne kadar kaldığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu noktada siz de cihazınızın IMEI numarasını ve model bilgilerini öğrenerek Çağrı merkezinden garanti sorgulama yaparak cihazınızın garanti süresinin ne kadar kaldığına ulaşabilirsiniz.

Ancak Samsung garanti sorgulama işlemini Çağrı Merkezi dışında da başka yerlerden yapabilme şansına sahipsiniz.  Cihazınızı satın aldığınız yerin teknik servis sağlayıcılarının web site adreslerinden yapabildiğiniz gibi, telefon numaraları ile de Samsung garanti sorgulama işlemini yapabilmek ve gerçekleştirebilmek mümkündür.

Satın aldığınız cihazın teknik sağlayıcısına ulaşmak istiyorsanız garanti belgenizin üzerine bakmanız yeterli olacaktır.

En Yakın Samsung Yetkili Servisin Nerede Olduğu Nasıl Öğrenilir?

Bir Samsung kullanıcısı olarak cihazınızın garanti kapsamındaki süresini öğrenmiş olabilirsiniz.  Bu anlamda sorun yaşadığınız cihazı kontrol ettirmek ve tamir ettirmek için en yakın yetkili servise götürmek isteyebilirsiniz.

Siz de aşağıdaki adımları takip ederek en yakın Samsung yetkili servisin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

En yakın Samsung yetkili servisin nerede olduğunu öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

  • Web tarayıcı üzerinden Samsung Servis Merkezini açın ve Bir Servis Merkezi Bulun sayfasına ulaşın.
  • Sayfanın konumunuza ulaşmasına izin verin ve ardından sorun olan cihazınızın kategorisini seçin.
  • Gideceğiniz servisi konumunuzun uzaklığına göre seçin ve harita üzerinde size yakın olan servis noktalarına bakın.
  • Siz de istediğiniz teknik servisin üzerine tıklayarak iletişim bilgilerine ulaşın.

        Size en yakın Samsung Teknik Servise ulaşabilmek artık daha kolay! Yukarıdaki adımları takip ettiğinizde size en yakın teknik servisin iletişim bilgilerine kadar öğrenebilirsiniz.

Samsung Web Sitesiyle Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung cihazınızın garanti sorgulamasını yapabileceğiniz bir diğer yöntem de Samsung Destek sayfasıdır. Samsung Destek sayfasına ulaşabilmek için izleyebileceğiniz yollardan biri de Samsung web site adresine gitmektir.

Ayrıca Samsung garanti sorgulama işlemini daha pratik ve kısa sürede halletmek istiyorsanız https://www.samsung.com/tr/support/your-service/warranty-eula bu linke tıklamanız yeterlidir.

Samsung garanti sorgulama sayfasına ulaştıktan sonra, garanti hizmetini aldığınız ülkeyi girmelisiniz. Hemen ardından da cihaza ait bilgilere ulaşabilmek için IMEI numarasını ya da seri numarasını yazmalısınız. Doğrula seçeneğine tıkladığınızda cihazınızın garanti süresini öğrenebilirsiniz.

Samsung Cihazların Seri Numarası ya da IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?

Kullandığınız ya da satın aldığınız Samsung cihazların garanti sorgulamasını yapabilmek için seri numarasını ya da IMEI numaranızı bilmeniz gerekir. Eğer cihazınızın IMEI ya da seri numarasını bilmiyorsanız Samsung Markası size garanti sorgulama işlemini yapabilmek için iki yol sunmaktadır.

IMEI numarasını cihazınız üzerinden öğrenebilirsiniz. Cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için Ayarlar kısmına girerek Telefon Hakkında bölümüne girmelisiniz. Burada cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilir ve Samsung garanti sorgulamasını yapabilirsiniz. Ayrıca *#06# kare kodu ile de IMEI numarasını öğrenebilmek mümkündür.

Samsung Markası, ürettiği ürünlerin IMEI numarasını cihaz kutularına yapıştırdığından kolaylıkla bulabilirsiniz. IMEI numarasına sahip bir cihaz kullanıyorsanız da seri numarası ile garanti sorgulamayı yapabilir ve ne kadar garanti süresinin kaldığına ulaşabilirsiniz. Satın aldığınız Samsung cihazının etrafına ve içine bakarak seri numarasını bulabilirsiniz.

Samsung Cihazların Garanti Süresi Ne Kadardır?

Samsung garanti sorgulama işlemleri aracılığıyla siz de cihazınızın garanti süresinin ne kadar olduğunu ya da kaldığını öğrenebilirsiniz. Samsung Markası, akıllı telefon ve tabletler için verdiği garanti hizmeti 2 yıllık bir süreci kapsar.  Bunun dışında 2 yıllık garanti kapsamında olarak değerlendirebileceğimiz ürünler akıllı saat ve bilekliklerdir.

Beyaz eşya gibi ürünlerde Samsung garanti hizmeti süresini daha fazla uzun tutmaktadır. Ayrıca satın aldığınız bir cihazın garanti süresinin ne zaman başladığını merak ediyor olabilirsiniz.

Samsung, garanti süresini cihazınızı satın aldığınız andan itibaren başlatır ve yaklaşık bu süre 2 yıl geçerli olarak kullanılabilir. Cihazınızın garanti süresi bittiğinde ek bir ücret ödeyerek uzatma talebinde bulunabilirsiniz. Bu noktada garanti süresini ne kadar uzatmak istediğinize bağlı olarak ücret talepleri farklı olabilir.

Samsung Cihazlarının Garanti Süresini Uzatabilmek Mümkün Mü?

Samsung cihazınızın garanti süresi size yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden de cihazınızın garanti süresini uzatmak isteyebilirsiniz. Samsung sadece bazı ürün kategorilerinde ek garanti süresi sunabilir.

Bu noktada Samsung, kullanıcılarına beyaz eşya kategorinde ekstra olarak 4 yıllık garanti süresi tanır. Ancak bu hizmetten yararlanabilmek için Samsung yetkilileriyle iletişim halinde olmalısınız.

Samsung Markasının Sunmuş Olduğu Garanti Kapsamı Nedir?

Teknoloji devi olarak bilinen Samsung markası, piyasaya birçok farklı kategoride ürün sunmaktadır. Şirketin hedefi, piyasaya sunduğu ürünleri dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılarına ulaştırmaktır. Kullanıcılara sunduğu ürünlerin kaliteli olmasının yanı sıra, verdiği garanti hizmetiyle ön plana çıkmaktadır.

Samsung Şirketi, kullanıcılarına Türkiye sınırları içerisinde sunduğu ürünlere yaklaşık 2 yıllık bir garanti hizmeti vermektedir. Garanti süresi diğer ülkelere göre farklılık gösterebilir.

Ayrıca siz de bir Samsung kullanıcısı olarak cihazınızda sorun yaşadığınızda Samsung garanti hizmetinden yararlanabilirsiniz. Cihazınızın üretimden kaynaklı bir hata ya da sorun meydana geldiyse Samsung garanti hizmeti kapsamında onarılır ve size teslim edilir.

Siz Samsung mağazalarından cihaz satın aldığınızda teslimatta bir hasar meydana gelirse bütün sorumluluk ve yükümlülük Samsung markasına ait olacaktır. Yani ürünün teslimatı gerçekleşirken bir hata ya da sorun ile karşılaşırsanız garanti kapsamında ücretsiz ürün değişimi ya da fiyatta iade talebinde bulunabilme hakkına sahipsiniz.

Bu durumda siz de gönül rahatlığıyla Samsung markasını tercih edebilir ve garanti kapsamında hizmet alabilirsiniz. Samsung marka cihazların tamir işlemleri 30 gün ile sınırlandırılır.

Samsung Garanti Sorgulama: Sıkça Sorulan Sorular

Samsung garanti sorgulama işlemini web site üzerinden ya da telefon aracılığıyla Çağrı merkezinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak Samsung garanti sorgulama işlemine dair anlatılan bilgiler eksik ve yetersiz geldiyse sıkça sorulan sorulara bakabilir ve aklınıza takılanlar noktasında çözüm bulabilirsiniz.

Samsung IMEI Numarası Nerede Yazar?

Cihazınızın IMEI numarasına farklı yollardan bakabilirsiniz. Ancak en pratik yolu cihazınızın arama ekranından bulmaktır. Samsung cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilmek için telefonunuzun arama ekranına *#06# kare kodunu girerek kısa ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Samsung Garanti Kapsamında Servis Ücreti Alınır Mı?

Samsung garanti kapsamında size getirilen bir cihazda ulaşım giderleri de dâhil olmak üzere hiçbir şekilde servis ücreti ödenmez.

Genel Değerlendirme

Samsung garanti sorgulama işlemi sayesinde cihazınız hakkındaki garanti süresini öğrenebilir ve sorun yaşandığında da garanti hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Ancak Samsung garanti sorgulamayı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız içeriğimizde mevcut olarak bulunan yöntemleri deneyebilir ve cihazınızın garanti süresi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilecek Diğer içeriklerim:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu