Reklam
Teknoloji Haberleri

Dünyanın En Zor Oyunları

Siz de bir oyuncu olarak zor oyunlar oynamayı seviyor olabilirsiniz. Ancak oyunlarda bölümleri ve levelleri atlaması kolay olmadığından bu durum biraz canınızı sıkabilir.

Yine de oyunda ilerledikçe, tattığınız hazzı ve gururu hiçbir yerde bulamazsınız. İşte biz de sizlerin oynayabileceği dünyanın en zor oyunları öneri listesini hazırladık ve yer verdik.

Oynadığınız oyunlarda zorlanmak ve ter akıtmak istiyorsanız bu makale tam size göre! Dünyanın en zor oyunlarını görmek için aşağı kaydırmaya devam edin.

Dünyanın En Zor Oyunları Öneri Listesi

Siz de oynadığınız oyunları giderek zorlaştırmak mı istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz! Aşılması zor engeller ve bölümler sizi bekliyor.

Sizler için hazırladığımız dünyanın en zor oyunları öneri listesinden kendinize uygun ya da beğendiğiniz bir oyunu seçebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Haydi, oyun tutkunu sizleri de aramızda görmek istiyoruz.

İşte birçok oyuncunun oynamaktan zevk aldığı ve sınırları zorlayan oyunlar sizlerle birlikte…

  • Süper Mario Maker 2
  • Monster Hunter Freedom
  • Dark Souls
  • World’s Hardest Game
  • Cuphead
  • Dead Cells
  • Sekiro: Gölgeler İki Kez Ölür
  • Ninja Gaiden 2
  • Returnal
  • Hades

Süper Mario Maker 2

super mario maker 2
Süper Mario Maker 2

Dünyanın en zor oyunları arasında sayabileceğimiz oyunlardan biri de Süper Mario Maker 2’dir. Bildiğimiz üzere Süper Mario Maker oyunu bir seri halinde devam eder. Ancak Süper Mario Maker 2 oyunu, diğer serilerine oranla seviyeleri daha zor ve belirleyicidir.

Her ne kadar birçok oyuncu bu macera oyununu hafife indirgese de, bölümlerin atlanması ve oyunda ilerlenmesi kolay olmayabilir.  Siz de Süper Mario Maker 2 oyununa ilk başladığınızda sevinebilir, bölümler ilerledikçe ve zorlaştıkça geçemediğinizde hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Her oyuncu, oyun içerisinde farklı tasarımlar yaptığından siz de ultra zor seviyelerle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca siz de kendi zor bölümünüzü oluşturabilir ve oynayabilirsiniz. Oyuna alıştıkça ve mantığını kavradıkça seviyeleri ilerlemek size zevk verecektir.

Monster Hunter Freedom

monster hunter freedom
Monster Hunter Freedom

Dünyanın en zor oyunları arasında olmaya hak kazanan Monster Hunter Freedom sayesinde aksiyon ve macera dolu bir oyuna adım atabilirsiniz. Oyunu tek kişi de oynayabilirsiniz ya da isterseniz çok oyunculu modu da tercih edebilirsiniz. Oyunun size böyle bir avantajı sunulduğu için gönül rahatlığıyla değerlendirebilirsiniz.

Oyun içerisinde ekipmanları yükseltebilirsiniz ya da verilen görevleri yerine getirerek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra da malzeme toplayarak kendinizi geliştirme fırsatı elde edebilirsiniz.

Karakterinizin güçlü olduğu bir konumda canavarlarla yüzleşebilir ve böylece alt edebilirsiniz. Oyun içerisinde karakterinizi güçlendirmek için de eşya ve malzeme toplamanızda büyük fayda vardır.

Oyun zorlu da olsa karakteriniz güçlüyse iyi bir plan yaparak hedefinize ulaşabilir ve seviyeleri becerilerinizi geliştirerek geçebilirsiniz. Böylece oyunu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Dark Souls

dark souls
Dark Souls

Dünyanın en zor oyunları öneri listesinde Dark Souls oyununa yer vermeseydik olmazdı. Hikâye şeklinde ilerleyerek giden ve birçok seriden oluşan Dark Souls oyununa başladığınız daha ilk anda oyunun sizi içerisine çektiğini fark edeceksiniz.

 Karakterinizi belli bir bölgeye ulaştırırken öldürmemeye çalışmalısınız. Karakteriniz ölürse oyun biter ve başa dönersiniz. Bunu istemezsiniz değil mi?

Oyunda istenilen bölgelere ulaşabilmeniz için daha birçok farklı alana uğramak zorunda kalabilirsiniz. Bu noktada tabi ki uğradığınız alanlarda düşmanlar tetikte bekliyor. Bir de tuzakları da unutmamak gerek.

Bulunduğunuz alanda düşmanlarınızı öldürerek hedefinize ulaştığınızda son olarak alanın en büyük ve güçlü düşmanıyla karşı karşıya geleceksiniz. Oyunu zor kılan unsurlardan biri de budur.

Ayrıca alanın en güçlü düşmanını öldürerek yolunuza devam edebilir ve yeni bölümleri açma şansına sahip olabilirsiniz. Ya da düşmana karşı yenik düşerek oyuna tekrar baştan başlarsınız. Seçim sizin.

World’s Hardest Game

worlds hardest game
World’s Hardest Game

Çocukken oynadığınız oyunlardan biri olan World’s Hardest Game oyununda bölümleri geçmede bir hayli zorlanabilirsiniz. 2009 yılında piyasaya sürülen bu oyunun bölümlerini kısa sürede tamamlayan daha olmamıştır.

Siz de oyuna başladığınızda hipnotize olacak ve bölümleri geçmek için ekstra bir çaba sarf edeceksiniz. Oyunda bir kırmızı daireyi yöneterek mavi dairelerden kaçmaya çalışıyorsunuz. Oyunu tarayıcı üzerinden açarak oynayabilirsiniz. Oyundaki bölümleri geçtikçe oynama hevesiniz artacak ve daha keyifli oynamaya başlayacaksınız.

Cuphead

Dünyanın en zor oyunları arasında Cuphead oyunu da yer alır. Cuphead hikâyesi ile sizleri etkileyebilir ve oyunun içerisine çekebilir. Cuphead ve Mugman kafalı arkadaşlar Şeytan’ a karşı oynadıkları kumarı kaybediyorlar. Böylece ruhlarını geri almak istiyorlar. Oyunun amacı da bunu anlatıyor.

Siz de oyuna ilk başladığınız anda birbirinden farklı düşmanlarla karşılaşabilirsiniz. Oyun 6 bölümden oluştuğundan ve bir hayli de zorlayıcı olduğundan bölümleri atlayamadığınızda kızabilir ya da sinirlenebilirsiniz.

Her bir bölümde düşman ve tuzaklar eksik olmuyor. Düşmanlara ve size kurulan tuzaklara siz de silah kullanarak cevap verebilir ve yeteneklerinizler alt edebilirsiniz. Oyun o kadar ünlü bir hal aldı ki, Netflix Platformunda çizgi film olarak yayınlanıyor.

Dead Cells

Zor oyun kategorileri arasında yerini almayı başaran oyunlardan birisi de Dead Cells olarak karşımıza çıkıyor. Siz de oyuna başladığınızda kendinize ait bir kalenin savunmasını yapacaksınız. Kaleyi koruma ve işgal altına almamalarına izin vermemen gerek.

Farklı noktalardan gelen düşmanları bertaraf ve alt ederek yok etmelisiniz. Oyunun zor tarafı ise hiç beklemediğiniz bir zaman diliminde değişebilir. Yani oyun ilerledikçe düşmanların ve tuzakların nereden geleceğini çözemeyebilirsiniz. Her an tetikte olmalısınız.

Oyun stabil bir düzende ilerlemediği için oyunda hayal kırıklığına uğrama ihtimaliniz oldukça yüksek. Ayrıca kalenin içerisindeki gizli geçit ve odalara ulaşırsanız oyunu daha kolay oynayabilir ve düşmanları daha hızlı yenebilirsiniz.

Sekiro: Gölgeler İki Kez Ölür

Dünyanın en zor oyunları kategorisinde Sekiro: Gölgeler İki Kez Ölür oyunu da vardır. Seri şeklinde oynanan bu oyun size aksiyon ve macera kapılarını aralayacaktır. Ancak oyunun bu serisinde diğer serilere oranla bir tık daha zorlanabilirsiniz.

Birbirinden farklı ve garip düşmanlarla karşı karşıya gelerek kırasıya mücadele etmek zorundasınız. Bunun yanı sıra düşmanların ultra acımasız olduğunu da söylemeyi es geçmemek gerek. Siz de oyunu oynarken adeta kendinizden geçebilir ve fazlasıyla zorlansanız da bırakamayacak seviyeye gelebilirsiniz.

Ninja Gaiden 2

Dünyanın en zor oyunları öneri listesinde Ninja Gaiden 2’ de yer alıyor. Aksiyon dolu bir maceraya hazırsanız bu oyuna başlayabilirsiniz. Oyuna ilk adım attığınızda ve bölümleri gördüğünüzde size korkutucu gelmeyebilir.

Ancak bölümleri atladıkça daha zor bölümlerle karşı karşıya kalacaksınız. Bölümleri geçemedikçe ve ilerleyemedikçe kat sayısınız artabilir ve oyunu bırakma seviyesine gelebilirsiniz. Düşmanları ilk bölümlerde yenmek kolay.

İlerleyen bölümlerde düşmanlarınızı yenmek için ekstra bir çaba içerisine girmelisiniz.  Ayrıca düşmanlarda ultra atış güçlerine sahip. Düşmanlarınızın karşısında mücadele etmede biraz zorlanabilirsiniz.

Returnal

Zor bir oyun arayışı içerisine girdiyseniz Returnal oyununu seçebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz. Oyunda temel amaç, hayatta kalmaya çalışmaktır. Siz de oyun içerisinde hayatta kalmaya çalışırken çeşitli tuzaklarla karşılaşabilirsiniz. Oyunu keyifli hale getiren unsurlardan biri de budur.

Hayatta kalmak için mücadele verirken, size kurulan tuzakları da atlatmanız gerekli. Ayrıca oyun bilim kurgu konularını esas aldığı için hikâye olarak sizi etkileyebilir.

Hades

Hades Tanrısını Mitolojiden bilmeyen yoktur. Bu oyunda Hades annesini bulmak için çıktığı arayışta birçok Tanrıya kendisini anlatmak zorunda kalacağı için siz de hikâyeye dâhil oluyorsunuz. Oyun içerisinde Hades’in annesini bulmak için verdiği mücadelede karşılaştığı zorlukları geçmesine yardımcı olmalısınız.

Aynı zamanda da annesini bulması için tuzakları atlamasını sağlamalı ve kendini diğer Tanrılara tanıtmasına izin vermelisiniz. Kendinizi farklı bir dünyada bulmak istiyorsanız bu oyuna başlayabilir ve maceranın kollarına atılabilirsiniz.

Dünyanın En Zor Oyunları: Genel Değerlendirme

Sizler için hazırladığımız dünyanın en zor oyunları öneri listemiz burada sona eriyor. İçeriğimizde birbirinden farklı kategoride ve zorlayıcı oyunlara yer verdik.

Siz de kırasıya mücadele etmek ve sınırları zorlamak istiyorsanız içeriğimizde yer alan orta derece zorlukta ve ultra zor seviyelerden oluşan oyunlardan birini seçebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

İçeriğimizde yer alan oyunlardan hangisi size daha zor geldi? Aralarından beğendiğiniz ve oynamak istediğiniz oyunlar hangileri? Peki, sizin için dünyanın en zor oyunu hangisidir?

Dünyanın en zor oyunları içeriğimize eklemek istediğiniz oyunları ve sizler için hazırladığımız öneri listesindeki oyunlar hakkındaki düşünce ve fikirlerinizi belirtmek isterseniz aşağıdaki yorumlar kısmından bize izletebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu