Reklam
Teknoloji Haberleri

En İyi Ücretsiz Oyunlar Listesi – 2024

Günümüzde oyun sektörü hız kesmeden ilerlemeye devam ediyor. Oyun geliştiricileri de haliyle piyasaya birçok yeni oyun sürüyor. Oyunların bazıları ücretli, bazıları da ücretsizdir. Ancak oyun geliştiricileri oyunları tamamen ücretli yapmak yerine, oyunların içerisine reklam koyarak ya da oyun içi satın almaları çoğaltarak gelir elde etmeye çalışıyor.

Bizde bu yazımızda sizlerin rahatlıkla bir kuruş bile ödemek zorunda kalmadan oynayabileceğiniz ve oynarken de zevk alacağınız ücretsiz oyunlara yer verdik. Siz de en iyi ücretsiz oyunlar öneri listemizin beğendiğiniz oyunları seçebilir ve oynamanın keyfine varabilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Oyunlar Öneri Listesi

Siz de son zamanlarda oynadığınız oyunlara sürekli para yatırmaktan sıkıldınız mı? Ücretsiz bir oyun arayışına mı girdiniz?

Hazır olun! Aradığınız ücretsiz oyunlarını burada bulabilirsiniz. Hem de en iyilerini!

Siz de oynadığınız oyunlara sürekli para yatırmaktan sıkılmış olabilir ve yeni bir oyun arayışına girmiş olabilirsiniz. Piyasada bulabileceğiniz on binlerce oyun mevcut olarak bulunuyor. Ancak bu oyunlar arasından iyi ve kaliteli olanı bulmakta zorluk çekiyor olabilirsiniz.

 Biz sizler için en iyi oyunları derledik ve hazırladık. Hem de ücretsiz!

İşte oyuncuların oynamaktan zevk aldığı ve bırakamadığı o ücretsiz oyunlar sizlerle birlikte…

  • Fortnite
  • Marvel Snap
  • The Sims 4
  • World of Warships
  • World of Tanks
  • Paladins
  • VALORANT
  • Destiny 2
  • Apex Legends
  • eFootball 2023

Fortnite

YouTube video

Battle Royale oyunlarından birisi olan Fortnite ücretsiz oyun öneri listemizde yer alıyor. Piyasaya sürüldüğü daha ilk andan itibaren popülerliğini koruyarak kullanıcı sayısını hızla arttıran Fortnite ile siz de farklı bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz. Oyuna ilk başladığınızda birbirinden farklı ekipmanları toplayarak hayatta kalmaya çalışmalısınız.

Oyunu son hayatta kalan kişi olarak bitirirseniz birinci olmaya hak kazanırsınız. Oyunda topladığınız ekipmanlar sayesinde rakiplerinizi alt edebilir ve yok edebilirsiniz. Bu noktada tabii inşat yetenek ve becerilerinizin de iyi olması gerek. Oyunda ihtiyaç olabilir.

Ayrıca oyunda birçok farklı oyun modu da olduğundan sıkılmak için vaktiniz kalmayacak. Siz de dilediğiniz oyun moduna girebilir ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Fornite oyununu eğlenceli kılan unsurlardan biri de ücretsiz olmasıdır. Fornite oyunu sayesinde aksiyon, macera ve heyecan üçlüsünü bir arada yaşayabileceksiniz.

Marvel Snap

YouTube video

En iyi ücretsiz oyunlar arasında Marvel Snap oyunu da yer alıyor. 2022 yılında Second Dinner Studios tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Marvel Snap oyununda siz de birbirinden farklı Marvel karakterini bulabilirsiniz.

Kart oyunlarından biri olan Marvel Snap oyununda belirli stratejiler geliştirip ilerleme şansına sahipsiniz. Oyun içerisinde iyi karakterlerin olduğu kadar kötü karakter kartları da mevcut olarak yer alır. Siz de oyunda karakter kartlarından takım oluşturmalısınız.

Oluşturduğunuz takımlarla birlikte rakip takımlara karşı çeşitli stratejiler ortaya koyarak yenmeye ve alt etmeye çalışıyorsunuz. Oyunda hile yapabilmek imkânsız. Oyun geliştiricileri bu noktada çok katı davranarak hile yapmayı engelleyici unsurlar ortaya koydular.

 Oyunu Steam üzerinden ücretsiz bir şekilde indirerek oynayabilirsiniz. Sizin de Marvel karakterlerine düşkünlüğünüz varsa ve kart oyunlarını oynamaktan zevk alıyorsanız Marvel Snap oyununu tercih edebilirsiniz.  

The Sims 4

YouTube video

Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz bir simülasyon oyunu arıyorsanız The Sims 4 oyununu oynamaya başlayabilirsiniz. 2014 yılında Maxis tarafından geliştirilip piyasaya sürülen The Sims 4 ile siz de sanal dünyanın kapılarının ardını sonuna kadar açabilir ve farklı bir maceraya adım atabilirsiniz.

Oyuna başladığınız zaman diliminde gerçekçiliği sonuna kadar yaşayabilir ve kendinizi yeni bir atmosferde bulabilirsiniz. Oyun içerisinde kendi karakterinizi yaratıyorsunuz. Ayrıca karakteriniz de daha sonra istediğiniz gibi özelleştirme şansına sahipsiniz. Yeni giysiler tasarlayıp giydirebilir ya da Sim karakterinizin saçını değiştirebilirsiniz.

Bunun yanı sıra da karakterinizin başka oyuncu ya da karakterlerle iletişime geçme fırsatını elde edebilir ve karakterinize yeni bir ilişki oluşturabilirsiniz. Oyun içerisinde partilere katılabilir ya da kendi işinizi kurarak yeni beceriler geliştirebilirsiniz. Kısacası dijital bir ortamda gerçek hayattaki gibi bir hayatı canlandırıyorsunuz.

İndirmek için: Tıkla

World of Warships

YouTube video

World of Warships tamamen ücretsiz olarak oynanan bir deniz savaşı oyunudur. Wargaming Group Limited tarafından geliştirilip 2017 yılında piyasaya sürülen World of Warships oyunu birçok farklı haritaya sahip olduğundan dilediğiniz alanda deniz üzerinde rakiplerinizle savaşabilirsiniz.

Oyun içerisinde 1. Dünya ve 2. Dünya savaşına kadar geliştirilen onlarca kapsamlı gemiye ulaşabilirsiniz. Siz de belirlediğiniz harita alanında istediğiniz gemiyi seçerek düşmanlarınızı hedef alabilir ve yenebilirsiniz. Oyunu birçok farklı modda da oynama fırsatını yakalayabilirsiniz.

 Tek kişilik modda ya da arkadaşlarınızla çok kişi modda da oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunu takım halinde de oynama şansınız vardır. Bunun yanı sıra da oyunu ücretsiz bir şekilde Steam üzerinden indirebilir ve kendinizi bir anda denizin üzerinde düşmanlara karşı savaşırken buluyor olabilirsiniz.

Aksiyon ve macera arıyorsanız World of Warships oyununu oynayarak siz de eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

World of Tanks

YouTube video

Ücretsiz olarak sunulan tank oyunlarından birisi de World of Tanks oyunu olarak karşımıza çıkar. Dünya çapında birçok kişi tarafından oynanan World of Tanks oyununa başladığınızda sizde kendinizi bir anda savaşın ortasında bulabilirsiniz.

 Oyunda rakiplerinizle tank üzerinde savaşıyorsunuz. Bu noktada rakiplerinizle kıyasıya mücadeleye girebilmek ve yenmek istiyorsanız tankınızın güçlü olması önemlidir. Bunun için de oyun içerisinde rakiplerinizle girdiğiniz savaşta kazanırsanız tankınızı geliştirerek bir kat daha güçlendirebilir ve sonraki savaşa daha iyi hazırlanabilirsiniz.

Ayrıca tankınızı geliştirmek için de oyun içerisinde öğeleri satın da alabilirsiniz. Ancak oyunu ücretli bir şekilde kullanmanıza gerek yoktur. Siz de savaş oyununu tankla deneyimlemek istiyorsanız World of Tanks oyununu tercih edebilirsiniz.

Paladins

YouTube video

En iyi ücretsiz oyunlar öneri listesinde Paladins yer alıyor. Siz de bu savaş oyununu ücretsiz bir şekilde oynayarak farklı bir oyun deneyimini bir arada yaşayabilirsiniz. Ayrıca Paladins oyunu içerisinde birden fazla karakteri görebilmeniz mümkündür.

Rakiplerinizle savaşırken rekabetçi bir ortam elde edebilirsiniz. Her bir karakter kendi içerisinde yeteneklere sahip olduğundan strateji geliştirme noktasında kullanabilirsiniz.

Siz de Paladins oyununu oynayarak karakterlerinizi güçlendirebilir ve kıyasıya bir mücadelenin içerisine giderek bölümleri hızla geçebilirsiniz.

VALORANT

YouTube video

Riot Games tarafından geliştirilip piyasaya sürülen VALORANT ile siz de yeni bir oyun deneyiminin kapılarını aralayabilirsiniz. FPS oyunu olduğu için de taktik ve strateji belirleyerek ilerlemelisiniz. Oyuna daha başladığınız ilk anda operatör adlı bir karakterle karşılaşıyorsunuz. Tabi bu noktada da her operatör karakterin farklı özel güçleri bulunuyor.

Ayrıca birden fazla silahlar da VALORANT savaş oyununa eklenince siz de oynamanın zevkine doyamayacaksınız. Birçok harita sayesinde de dilediğiniz alanda oyunu oynama şansına sahipsiniz.

Destiny 2

YouTube video

Bungie Şirketi tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Destinsy 2 oyununun büyüleyici hikâyesi sayesinde siz de kendinizi sürükleyici bir oyuncu deneyiminin içerisinde bulabilirsiniz. Oyun seri halinde devam ettiği için Destiny 1 oyununda istenilen başarı tam olarak yakalanamadı.

Ancak oyunun ikinci serisinde hatalar giderilip bir de üstüne daha fazla yeni özellik eklendiğinden oyuna başladığınızda bağımlı bir hale gelebilirsiniz. Oyunu ücretsiz sürümünün dışında isterseniz oyun içi satın almalarla ücretli olarak da oynayabilirsiniz.

Ayrıca rakiplerinize karşı macera dolu bir evrende savaşmak ve rekabet etmek istiyorsanız Destiny 2 oyununu oynamaya başlayabilirsiniz.

Apex Legends

YouTube video

Respawn Entertainment tarafından piyasaya sürülen Apex Legends oyunu hızlı bir şekilde büyük bir kitleye ulaştı. Apex Legend oyunu da daha yeni olmasına rağmen siz de karakterinizi oyun bitene kadar hayatta tutmak zorundasınız. Bottale Royale oyunlarından olan bu oyunda temel amaç karakteri sona bırakarak birinci yapmaktır. Oyun içerisinde birçok farklı karakter yer aldığından aralarından birini seçerek oyun bitene kadar yönlendirebilir ve yeteneklerini geliştirebilirsiniz.

eFootball 2023

YouTube video

Eski adıyla PES olarak bilinen eFootball 2023 oyunun kurucusu Konami sayesinde geliştirilerek ve yeni özellikler eklenerek piyasaya tekrar sürüldü. Futbol oyun serilerinden biri olan eFootball 2023 artık ücretsiz sürümüyle bizlerin karşısındadır.

Siz de futbol oyunlarını seviyorsanız bu oyun içerisinde kendi lisanslı oyuncularınızı seçebilir ve takımınızı kurabilirsiniz. Grafik ve animasyon açısından oldukça kaliteli ve ideal bir şekilde hazırlanan eFootball 2023 ile gerçek futbol maçının tadını hissedebilirsiniz ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Sizin de futbol oyunlarına ilginiz varsa ve farklı bir oyun deneyimi yaşayarak oyuncularınızı yönlendirmek istiyorsanız eFootball 2023 oyununu tercih edebilirsiniz.

En İyi Ücretsiz Oyunlar: Genel Değerlendirme

En iyi ücretsiz oyunlar öneri listemiz burada sona eriyor. Siz de ücretsiz oyunlar oynamak ve heyecanın doruklarına varmak istiyorsanız içeriğimizde yer alan oyunlardan birini tercih edebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu