Reklam
Teknoloji Haberleri

İnternetsiz En İyi Mobil Oyunlar (Ocak 2024)

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte piyasaya birçok mobil oyun sürülüyor. Her geçen gün artan mobil oyunları sayesinde eğlenceli ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Piyasada mevcut olarak bulunan bu oyunların bazıları internetli bir şekilde oynanırken bazıları da internetsiz oynanabilir. Biz de bu yazımızda çevrim dışı oynanabilecek mobil oyunları sizler için hazırladık ve bir araya getirdik.

Siz de yolculuk yaparken ya da işe giderken internetsiz oynayabileceğiniz mobil oyunlar arıyorsanız bu makale tam size göre!

İnternetsiz En İyi Mobil Oyunlar Listesi

Siz de mobil oyunlar oynayarak heyecan, macera ve aksiyon duygularını dorukta ve zirvede yaşamak ister misiniz? Hem de offline bir şekilde! Evet, evet duydunuz! Artık offline oynayabileceğiniz mobil oyunlar bulunuyor.

internetsiz mobil oyunlar
İnternetsiz En İyi Mobil Oyunlar Öneri

Bu makalede sizler için internetsiz bir şekilde oynayıp keyif alabileceğiniz mobil oyunları bir araya getirdik. Öyleyse hadi gelin birlikte oyuncuların en çok oynadığı ve tercih ettiği mobil oyunlarına bakalım:

  • Flarts
  • Spin Rhythm
  • Jump Jerboa
  • BADLAND
  • Plague Inc.
  • Alparslan: Selçuklu Sultanı
  • PewPew Live
  • I Love Hue
  • Infinitode 2
  • Build a Bridge

Siz de listelediğimiz mobil oyunlarından birini seçebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Flarts

YouTube video

İnternetsiz en iyi mobil oyunlar öneri listemizin başını çeken oyunlardan biri de Flarts ’tır. BitSmudge tarafından geliştirilip piyasaya sunulan Flarts oyununda sizde dartı fırlatarak belirlediğiniz hedefe ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Flarts oyununun içerisinde farklı harita ve görevler yer alıyor.

Siz de oyun içerisinde kolay bir şekilde ekrana dokunarak dartı yönlendirebilir ve hızını ayarlayabilirsiniz. Dartı çok hızlı fırlattığınızda yukarı doğru yükselecek çok yavaş attığınızda da yere çakılacaktır. Atış hızınızı buna göre ayarlamalısınız.

Oyun içerisinde birbirinden farklı ve çok olan haritaları açabilmeniz için altınlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu altınları kullanarak oyunda yeni haritaları açabilir ve seviye atlayabilirsiniz. Ayrıca oyunu hem İOS hem de Android işletime sahip olan cihazlarda kullanabilmeniz mümkün.

Spin Rhythm

YouTube video

İnternetsiz en iyi mobil oyunları arasında Spin Rhythm yer alıyor. Ritimlerden hoşlanıyorsanız bu ritim oyunu tam sizin için! Siz de bu ritim oyununa bir adım atabilir ve kendinizi ritmin hızına bırakabilirsiniz.

Müzik eşliğinde iki farklı karşınıza çıkan bloklardan oyunun istediği doğru blokları takip etmelisiniz. Bazı zamanlarda ise ritim oyununda basmanız gereken uzun çubuklar ile de karşılaşabilirsiniz.

 Müzik eşliğinde blokları takip ederek müziğin ritmine kendinizi kaptırabilir ve büyülü bir dünyaya adım atabilirsiniz. İlk başladığınızda bölümleri geçmesi bir tık zor gelebilir. Ancak oyuna alıştığınızda ve bölümleri hızla geçmeye başladığınızda zevkin doruklarına çıkabilirsiniz.

Android ve İOS işletim sistemi cihazlarda ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz. Ayrıca yeni bölüm ve şarkılar açtıkça karşınıza birçok reklam çıkabilir. Oyunun tek kötü yanı bu olsa gerek.

Jump Jerboa

YouTube video

internetsiz mobil oyunlar arasında Jump Jerboa oyununa yer vermezsek olmazdı. Oyunda yer alan karakterimiz Cırboğa kafesten kaçmaya başarıyor. Siz de oyunun içerisinde kafesten kaçan Cırboğanın kaçmasına tanıklık ederken aynı zamanda da kaçışına yardım ediyorsunuz. Oyunun içerisine giriş yaptığınızda ilk bölümler için ipucu eklenmiş.

Ayrıca oyunda her dünya için farklı unsurlar eklendiği için kendinizi bu sanal dünyanın içerisinde bulmamak imkânsız gibi bir şey. Siz de oyun içerisinde yeni dünyalara geçiş yapmanız için haritalardaki bütün altınları toplamanız gerekli.

Jumb Jerboa her ne kadar ücretsiz bir oyun olsa da çok fazla reklamla karşılaşma ihtimaliniz yüksektir. Siz de zor bir internetsiz mobil oyun arayışındaysanız bu oyun yeterli olacaktır.

BADLAND

YouTube video

İnternetsiz en iyi mobil oyunlar arasında BADLAND oyununu da yer verdik. Kendinizi bir parkurun içinde tehlikelere karşı mücadele ederken görmek istiyorsanız BADLAND tam sizin için! Oyunun başlangıcında tüpten çıkarak ormana doğru adım atıyorsunuz. Ormanda ilerlerken önümüze çıkan engellere rağmen son gaz devam ederek bütün tehlikeleri atlatıyorsunuz.

Yüz binlerce bölümleri aşarken eğlenceli bir serüvene de tanıklık ediyorsunuz. Oyun Google Play Store üzerinde tamamen ücretsiz olarak sunulurken Apple Store mağazasında ise cüzi bir miktarda ücret isteniyor. 49,99 TL olarak oyun satıştadır.

Plague Inc.

YouTube video

En iyi internetsiz mobil oyunlar arasında Plague Inc. yer alıyor. Oyun korona virüsünün aktif olduğu bir zamanda ortaya çıktığı için oyunda dünyadaki bütün nüfusu bitirmeyi sağlayan bir salgın hastalık yaratacaksınız.

Dünya da tamamen bizim bu salgın hastalığımızı yok etmek için çaba gösterip tedavi üretmeye çalışacak. Yani bir nevi korona virüs döneminde yaşadıklarımızı oyun içerisinde tekrar yaşıyorsunuz.

Alparslan: Selçuklu Sultanı

YouTube video

En iyi internetsiz mobil oyunlar arasında Alparslan: Selçuklu Sultanı oyunu da mevcut olarak yer ediniyor. Siz de bu mobil oyununa giriş yaptığınız daha ilk anda kendinizi 11. Yüzyıl Selçuklu Döneminde bulabilirsiniz.

Kendiniz stratejik kararlar alabilir ve savaş becerilerinizi kullanarak oyun deneyiminizi arttırmayı başarabilirsiniz. Ayrıca oyunda tarihi bir zaman yolculuğuna çıkarak şehir fethedebilir ve yönetebilirsiniz.

PewPew Live

YouTube video

İnternetsiz en iyi mobil oyunları arasında PewPew Live oyunu da sıklıkla oynanıyor. Siz de oyunun adından anladığınız üzere ateş edebilen bir geminin kontrolünü sağlamakla yükümlüsünüz. İçerisinde 5 farklı oyun modu bulunduran bu oyunda temel hedefiniz gemi ile objelerden kaçmaktır.

5 farklı mod türlerine bakacak olursak eskiv oyun modunda üzerinize doğru gelen objelerden kaçarak puan toplamanız gerekli. Hexagon modunda altı kenarlı bir odada objelerden kaçarken yine puan toplama hedefi var. 3. Oyun modu olan Asteroids oyun modunda da bu sefer etrafınızdaki objeleri siz öldürüyorsunuz ve bıraktığı artıklardan kaçmanız lazım.

Fury belki de oyunun en zor modu olabilir. Siz de bütün ekranı kapsayan çizgi halinde bulunan objelerden tam tamına 32 saniye kaçmanız isteniyor. Ha bir de objeleri öldürdükten sonra geride kalan artıkları da unutmamak gerek.

Son mod olan Faves modunda ise yine bütün objelerden kaçıyorsunuz. Ancak Fury oyun moduna göre oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Arkadaşlarınızla birlikte de oynayabileceğiniz bu oyun Google Play üzerinde tamamen ücretsizdir. Apple Store üzerinde bu oyunu görebilmek mümkün değil.

I Love Hue

YouTube video

İnternetsiz mobil oyunları arasında bulunan bir diğer oyunlardan birisi de I Love Hue olarak karşımıza çıkıyor. Bulmaca oyun rehberi tadında olan bu oyun bulmaca severseniz tam size göre! Oyunun amacı birbirinden farklı renklerde bulunan kareleri dizerek uyumlu bir şekle sokmaya çalışıyoruz. Renk spektrumlarını belirleyerek ve yakalayarak aynı olan boş noktaya bırakıyoruz.

Oyun birçok farklı bölümden oluştuğu için ve zorlayıcı da bir yapısı bulunduğundan ilk başlarda alışana kadar bu bulmaca oyunu size biraz zor gelebilme ihtimali yüksektir. Ayrıca eğitici bir yanı da bulunan I Love Hue bulmaca oyununu Google Play üzerinden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

Listemize Devam Etmeden Önce ilginizi çekebilecek bir kaç yazımı paylaşıyorum.

Infinitode 2

YouTube video

İnternetsiz en iyi mobil oyunlar arasında Infinitode 2 oyunu da kesinlikle yer alması gerekiyor. Diğer internetsiz oynanan mobil oyunlardan farklı olarak bu mobil oyunda siz de kuleyi savunuyorsunuz. Nasıl mı? Kulenize gelen düşman gruplarını tek tek öldürerek oyun içerisinde deneyim kazanıyorsunuz.

Böylece kulenizi savundukça ve oyun içerisinde deneyim kazandıkça yeni yetenekleri açmayı başarıyorsunuz. Oyunda farklı bir sürü düşmanı bir arada görebilmeniz de mümkün. Ayrıca oyun içerisinde kaynak toplayabildiğiniz gibi haritalarınız da kendiniz yapabilirsiniz.

Üç farklı zorluk seviyesi sayesinde stratejilerinizi en üst noktaya kadar taşıyabilirsiniz. Ancak oyunu zor modda oynayabilmek her yiğidin harcı değil. Ayrıca oyun içerisinde eşya satın almak ve deneyim kazanmak için de ekstra bir para harcamanıza gerek yok. Oyunda para kazanabilmeniz mümkün. Google Play mağazasından ücretsiz olarak indirip siz de oynamaya başlayabilirsiniz.

Build a Bridge

YouTube video

İnternetsiz en iyi mobil oyunları arasında listemizde son sırada olmaya hak kazanan oyun Build a Bridge oluyor. Bir bulmaca severseniz bu oyun tam size göre! Oyunda köprü inşa ediyoruz. Köprüyü inşa ettikten sonraki amacımız da aracımızı bir noktadan bir diğer noktaya taşıyabilmektir. Köprüyü yaparken ve tasarlarken dilediğiniz araç ve gereçleri kullanabilmeniz mümkün. Bu materyaller genellikle odun ve asfalt oluyor.

Oyun içerisinde birçok farklı seviye mevcut olarak bulunuyor. Siz seviyeleri atladıkça daha zor seviyelerle karşılaşabilirsiniz. Bu noktada ise seviyeleri geçmek biraz zor olabilir. Köprüyü bitirdikten sonra oyunda aracınızı köprüden gönderdiğinizi farklı bakış açılarından görebilirsiniz. Ayrıca oyunu İOS ve Android işletim sistemli cihazlarda ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

İnternetsiz En İyi Mobil Oyunlar: Genel Değerlendirme

Sizin için hazırlamış olduğumuz internetsiz en iyi mobil oyunlar içeriğimizin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Siz de mobil oyunları offline bir şekilde oynamak istiyor ve eğlencenin doruklarına çıkmak istiyorsanız içeriğimizde yer alan internetsiz mobil oyunlara bakabilir ve aralarından hoşunuza gidenleri oynamaya başlayabilirsiniz.

Ana Sayfamızı Ziyaret Ederek Daha Çok Önerilere Göz Atabilirsiniz!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu