Reklam
Mobil Oyunlar

Clash of Clans İsim Değiştirme (Hızlı Yöntem)

Dünya çapında oldukça popüler mobil strateji oyunlarından birisi olan Clash of Clans, her geçen gün milyonlarca kullanıcı tarafından indirme almaktadır. Ancak bazı kullanıcılar Clash of Clans oyununun içerisindeki karakter isimlerinden memnun olmayabilir ve değiştirmek isteyebilir. Clash of Clans isim değiştirme işlemi, oyun içerisindeki karakterlerin adlarına verdikleri isimdir.

Siz de Clash of Clans oyunu içerisindeki karakter isminizden memnun olmayabilirsiniz ve değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada oyun içerisinde isim değiştirme işlemini yapmanız oldukça basit ve kısa sürelidir. Ana menüde yer alan ayarlar seçeneğine girerek isim değiştir butonuna tıklamanız yeterlidir. Ardından boş olan kutucuğa yeni karakter isminizi girdiğiniz takdirde oyun isminizi otomatik güncelleyecektir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Clash of Clans isim değiştirme işleminin nasıl yapılacağına değineceğiz. Siz de Clash of Clans oyununu uzun zamandır oynuyor ancak karakterinizin ismini değiştirmeyi bilmiyorsanız ve nasıl değiştirileceğini öğrenmek istiyorsanız içeriğimizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Clash of Clans İsim Değiştirme Ücretsiz Mi?

Clash of Clans oyununda karakter isminizden memnun mu değilsiniz? Karakter isminizi değiştirmek istiyor ancak işlemin ücretsiz olarak yapılıp yapılamayacağını mı merak ediyorsunuz?

O zaman doğru adresteniz! Sorularınızı aradığınız cevabı bulmak için buraya!

Clash of Clans oyununda, kullanıcı ismini değiştirmek için size sadece bir hak tanınmaktadır. Siz kullanıcı ismini seçerken daha dikkatli düşünmeli ve oyun içerisinde karakterinize uygun bir isim seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Oyun içerisinde beşinci seviye bir belediye binasına sahipseniz siz de diğer oyuncular gibi bir defa olmak üzere ücretsiz bir şekilde kullanıcı ismini değiştirebilirsiniz. Ancak karakterinizin ikinci defa kullanıcı adını değiştirmek istediğinizde sizden ekstra ücret tahsis edilmeye başlanacaktır. Ayrıca her kullanıcı ismini değiştirmeye kalktığınızda bu işlem katlanarak maliyeti artmaktadır.

Clash of Clans İsim Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

clash of clans oyunu
Clash Of Clans İsim Değiştirme

Supercell tarafından geliştirilip piyasaya sürülen Clash of Clans, kullanıcıların oldukça sevdiği strateji oyunları arasında yer almaktadır. Birçok kullanıcı zaman zaman karakter ismini sevmeyebilir. Bu kullanıcı siz de olabilirsiniz. Oyun içerisinde isminizi sevmediğinizde değiştirmek en doğal hakkınızdır. Ancak Clash of Clans oyunu size ücretsiz olarak sadece bir kez karakter ismi değiştirme hakkı verir.

Böyle bir durumda seçeceğiniz kullanıcı ismini rakibinizde korku yaratacak şekilde seçmelisiniz ki kırasıya bir şekilde mücadele etme şansını bulabilesiniz.

Kullanıcı isminizi nasıl değiştireceğinizi ve hangi adımları izlemeniz gerektiğini bilmiyor musunuz?  O zaman sizler için hazırladığımız Clash of Clans oyunu, isim değiştirme adımlarını takip ederek öğrenme şansını elde edebilirsiniz.

Clash of Clans oyununda kullanıcı ismini değiştirmek oldukça kısa süreli ve basit adımlarla gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Clash of Clans oyununda kullanıcı isminizi değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Kullanıcı isminizi değiştirmek için Clash of Clans oyununa giriş yapın.
 • Daha sonra açılan panelde oyun içerisindeki profilinize gidin ve Ayarlar butonuna tıklayın.
 • Ayarlar butonunda mevcut olarak yer alan Diğer ayarlar kısmına tıklayın.
 • Seçenekler listesinde gördüğününüz isim değiştir öğesine tıklayın.
 • Ekranda belirtilen yönergeleri ve adımları tek tek uygulayarak kendi kullanıcı isminizi kolaylıkla değiştirme fırsatı bulabilirsiniz.
 • Karakter isminizi oyun güncelledikten sonra siz de oyunu tekrar başlatarak isminizin kayıt olup olmadığına bakabilirsiniz.

Siz de bu adımları eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladığınızda, Clash of Clans kullanıcı isminizi değiştirmemeniz için bir engel kalmamaktadır. Ancak kullanıcı isminizi değiştiremiyorsanız Clash of Clans oyununda 5. Level Belediye binasına sahip olmadığınızdan kaynaklı da olabilir. Bu noktada belediye binasına sahip olup olmadığınızı Clash of Clans oyununda kontrol etmenizde fayda vardır.

Ayrıca kullanıcı ismini de seçerken dikkat ederken dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Çünkü bazen seçtiğiniz kullanıcı isimleri, Clash of Clans oyununda kullanılması uygun ve yasal olmayabilir. Ya da telif hakkı içeren isimler, oyun içerisinde tercih edilmemelidir.

Kısaca Clash of Clans oyununda isim değiştirme işlemi, hızlıca yapabileceğiniz basit birkaç adımdan oluşmaktadır. Adımlar uygulandığında isim değiştirme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Clash of Clans İsim Değiştirme Kuralları

Clash of Clans oyununda, sadece isim değiştirmek bir süre sonra bir takım sorunları aşmak için yetmeyecektir. Bu noktada sizin Clash of Clans oyununda değiştirdiğiniz isim, telif hakkı ya da hakaret içerikli olmaması gerekmektedir.

Supercell, Clash of Clans oyununu geliştirip piyasaya sürerken oyuncuların kullanıcı isimlerini değiştirebilmeleri ve koyabilmeleri için bazı şartlar ortaya koymuştur. Clash of Clans oyununda kullanıcı isimlerinizi belirlerken Supercell’ in ortaya koyduğu şartlara göre oluşturmanız sizin karakter isminizin de daha etkili olmasına yardımcı olacaktır.

Seçtiğiniz kullanıcı isminizin oyun içerisinde kabul edilmesi için uygun ve yasal olması gerekmektedir.

Clash of Clans oyunu içerisinde kullanıcı isminizi değiştirmek için aşağıdaki uymanız gereken kurallar aşağıdaki gibidir:

 • Emoji
 • Telif Hakkı içermemelidir.
 • Küfür
 • Yasal dışı olmamalıdır.
 • Hakaret

Clash of Clans oyununda kendi hesabınızda kullanıcı isminizi belirlerken, diğer oyuncu profillerin de sizi görebileceğini unutmamalısınız. Seçeceğiniz kullanıcı ismi hakaret, küfür ya da emoji içermemelidir. Aksi takdirde oyun içerisinde kullanıcı ismini belirlerken verilen kurallara uymadığınızda cezaya çarptırılırsınız.  Bu uygulanan cezai işlemler genellikle oyundan uzaklaştırılmak şeklinde gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz.

Clash of Clans Oyununda Kullanıcı Adım Niye Değişti?

Her oyun belirli kurallar çerçevesinde oluşturulup ve geliştirilip piyasaya sunulur. Her oyunun kendine özgü kuralları mevcuttur. Clash of Clans mobil strateji oyununu da geliştirip piyasaya sunan Supercell’ in belirlediği kurallar elbette geçerli olacaktır. Bu noktada birçok kullanıcı Clash of Clans oyununda son zamanlarda Kullanıcı Adım Niye Değişti? Sorularını çok sık araştırmaya başlamıştır.

Teknoloji Kategorisinde benzer rehberlere ulaşabilirsiniz!

Siz de oyun içerisinde kullanıcı adınızın niye kendiliğinden değiştiğini merak ediyorsanız makaleyi okumaya devam edin cevabını aşağıda göreceksiniz.

Clash of Clans oyununun kurallarına uygun olarak kullanıcı ismi belirlemediğiniz takdirde, kullanıcı adınız aniden Supercell tarafından değiştirilebilir. Eğer siz de Clash Of Clans oyununa girdiğinizde kullanıcı adınızın siz değiştirmeden değiştiğini gördüyseniz demek ki oyunun kurallarını düzgün okumamışsınız demektir. Supercell’ in belirlediği kullanıcı isim kurallarını okuyarak ve dikkate alarak isim seçmelisiniz.

Ayrıca oyun içerisinde destek ekibi tarafından değiştirilen kullanıcı isimleri için sizden talep edilip alınan ücretler geri iade edilmemektedir. Bunlara ek olarak, bütün kullanıcılar kurallara birden fazla uymadığı zaman uzun süreli uzaklaştırma cezası almaktadır.

Değerlendirmemiz

Sizler için hazırlamış olduğumuz Clash of Clans İsim Değiştirme içeriğimiz burada sona eriyor. Eğer siz de Clash of Clans oyununa büyük bir merak saldınız ve keyifli oynuyorsunuz ancak kullanıcı isminizden memnun değilseniz değiştirmek isteyebilirsiniz.

Siz de Clash of Clans oyununun içerisinde kullanıcı ismini değiştirme işleminin nasıl uygulayacağınızı ve yapacağınızı bilmiyorsanız içeriğimizde yer alan Clash of Clans İsim değiştirme işlemi için uygulanan adımları takip ettiğinizde ne kadar kolay ve basit bir işlem olduğunu göreceksiniz. Bu sayede siz de Clash of Clans oyununda memnun kalmadığınız bir ismi, devamlı kullanmak mecburiyetinde kalmayacak ve dilediğiniz kullanıcı ismine sahip olabileceksiniz.

Bu İçeriklerim İlgini Çekebilir:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu