Reklam
Teknoloji Haberleri

Airpods Resetleme Nasıl Yapılır – Fabrika Ayarlarına Döndürme

Hali hazırda kullandığınız Airpods resetleme nasıl yapılır Airpods cihazınızı pratik bir şekilde sıfırlayabilirsiniz. Airpods teknolojik anlamda en çok kullanılan cihazlar arasında yer almaktadır. Cihazınız şarj almaması ya da farklı problemler yaşaması durumunda onu resetlemeniz yani tamamen sıfırlamanız tavsiye edilmektedir.

Sizler için hazırladığımız rehberde, Airpods resetleme, güncelleme ve olası hatalarını hızlı bir şekilde çözümleyebileceksiniz.

AirPods resetleme işlemi

Airpods Resetleme işlemi

AirPods Resetleme işlemini aşağıdaki adımları uygulayarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz;

1- AirPods’larınızın şarj kutusunda olduğundan ve hem kulak içi kulaklıkların hem de kılıfın şarjlı olduğundan emin olun.

2- iPhone, iPad veya iPod Touch cihazınızın Ayarlar bölümüne gidin ve Bluetooth’a dokunun. AirPods’unuzu seçin ve “Unut” seçeneğine dokunarak eşleştirmeyi kaldırın.

3- AirPods’ların kılıfının arkasında, alt kısmına yakın konumlanmış küçük bir düğme bulun.

4- Şarj kutusunun kapağını açın.

5- Kapak açıkken şarj kutusunun arkasındaki düğmeyi en az 15 saniye boyunca basılı tutun. AirPods’ların içindeki ışık beyazdan sarıya dönüşerek yanıp sönmeye başladığında, AirPods’larınızın sıfırlandığını göreceksiniz.

NOT: Kablosuz şarj kutunuz varsa, bu ışık kutunun önünde olacaktır.

6- AirPods’ları cihazınıza yeniden bağlayın.

NOT: AirPods’ları sıfırladığınızda, iCloud hesabınıza bağlı cihazlar AirPods’ları otomatik olarak algılamayacaktır. Bu nedenle, sıfırlanan AirPods kutusunu bir iOS cihazının yanında açtığınızda, AirPods’ları ilk kez kullanıyormuş gibi eşleştirmeniz gerekecektir.

Airpods Aygıtı Sıfırlanmasının Sebepleri

Kullanıcılar Airpods resetleme nasıl yapılır aygıt neden resetlenir merak etmektedir. Bu durumun en temel nedenleri arasında cihazda bağlantı sorununun giderilmesidir. Airpod en çok bağlantı sorunu yaşayan aygıtlar arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda ise cihazın şarj kutusu ile doğru orantılı olarak bağlantı kuramadığı fark edilmektedir. Bazen de aygıtın bir müddet kullanılması neticesinde ise Bluetooth bağlantısının kurulamadığı dahi fark edilmektedir. Tüm bu olumsuzlar söz konusu aygıtta bağlantı sorunu oluşmasına neden olmaktadır. Bu durumda ise cihazın mutlaka sıfırlanması şarttır.

Airpods Güncelleme İşlemi İçin Şunları Yapın

  • İlk olarak Airpods resetleme nasıl yapılır cihazınızın şarj olmasına dikkat edin.
  • Bu aşamadan itibaren wifinize bağlı olan İphone ya da İpad cihazınız doğrudan bluetood menzilindeyken işlem otomatik olarak gerçekleştirilmektedir.
  • Aygıtınızın son sürümü yani güncel olup olmadığına ise İpad ya da İphone cihazlarınız üzerinden bakabilirsiniz.

Airpods Kulaklık Ayarlarına Giriş

  • Bunun için İphone ya da İpad cihazınızdan Ayarlar sekmesine giriş sağlayın.
  • Buradan Erişebilirlilik- Ses Görsel-Kulaklık Kolaylıkları kısmına giriş sağlayın.
  • Sonraki adımda ise Kulaklık Kolaylıkları kısmını aktif edin.
  • Sonraki adım olarak Özel Ses Ayarları kısmına bir kez dokunabilirsiniz.
  • Daha sonrasında ekranda yer alan adımları sırasıytla takip edebilirsiniz.

Airpods Bozulduğunda Yapılacaklar Şunlardır

  • İlk olarak cihazınızı kontrol etmelisiniz. Aygıtta yaşanan arıza donanımsal olması durumunda cihazla birlikte yetkili servise gidebilirsiniz.
  • Buradan tercihiniz doğrultusunda sıfır bir Aipods satın alabilir ya da cihazınızı yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Airpods Şarj Bittiğinin Göstergeleri

Airpods aygıtında şarjın bittiğini gösteren bazı belirtiler söz konusudur. Örneğin söz konusu aygıt şarj kutusunun içerisinde yer alması ya da kapağının açık olması durumunda ışık cihazın şarj durumunu göstermektedir. Cihaz henüz şarj kutusunda yer almaması durumunda ışık sadece şarj kutusunun durumunu göstermektedir. Yeşil renk tonu, pilin komple olarak dolu olduğunu göstermektedir. Sarı renk tonu ise ünitede cihazın bir kez tam olarak şarj edilebileceğini göstermektedir.

Airpods Aygıtında Pilin Değiştirilmesi

Söz konusu cihazda piliniz tamamen bitmiş olabilmektedir. Aygıtın kalitesini kaybetmiş olması ya da pilin ömrünü tamamlamış olması artık pilin değiştirilmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Bu durumda cihaz pilinizin yenisi ile değiştirmenizde fayda bulunmaktadır. Bugün Airpods pilleri daha uygun fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır. Bu bağlamda ekonomik anlamda avantajlı kalabilirsiniz.

Airpods resetleme yapılması şart mı?

Airpods cihazında bağlantı sorunları hasıl olduğunda cihazın sıfırlanması şarttır. Bu bağlamda kullanıcılar basit adımlarla kolayca cihazı sıfırlayabilmektedir.

Airpods resetleme işlemi ücretli mi?

Hayır cihazın sıfırlanmasında kullanıcılar herhangi ücretler ödemezler.

Airpods resetleme kimler yapabilir?

Airpods cihazı kullananlar resetleme işlemlerini kolayca gerçekleştirebilmektedir. İşlemi evinizin konforunda dakikalar içerisinde tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

Daha fazla bilgi için Ana Sayfa‘ımızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu