Reklam
Teknoloji Haberleri

Apple Macbook Pro Vergisiz Fiyatı (2024 Güncel)

Dünya çapında tanınan ve bilinen Apple markasının piyasada bulundurduğu Apple Macbook Pro bilgisayarları, birçok kullanıcı tarafından oldukça fazla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Özellikle de hedef kitlesi genç olan kullanıcılar için gözde olan bilgisayarlar arasında yer alıyor. Yurt dışında birçok ülkede satış rekorları kıran Apple Macbook Pro, sağlamış olduğu donanımsal özellikleri sayesinde piyasaya sunulmuş en popüler bilgisayarlar arasında zirvede rol alıyor.

2024 yılında Apple Macbook Pro alınmak istendiğinde vergisiz fiyatın üzerine KDV ve ÖTV gibi vergiler fiyata eklenerek satışa sunulmaktadır.  Kullanıcılar tarafından akıllarda oluşan ve merak edilen Apple Macbook Pro vergisiz fiyatlarını sizler için araştırdık. İşte vergisiz Apple Macbook fiyatları…

Apple Macbook Pro Vergisiz Fiyatları 2024

Dünya çapında yüksek satışlarda gerçekleştiren Apple Macbook Pro’ ya, Türkiye’de de hızlı bir satış rekoru kırıyor. Genç kitlelerin daha fazla tercih ettiği Apple Mac Pro ve İphone günümüzün gelişmiş teknolojileri arasında yerini alıyor. Kullanıcılara sunulan donanımsal özellikleri sayesinde Apple Macbook Pro, birçok işlevi rahatlıkla yapabilmelerine yardımcı oluyor.

Son zamanlarda kullanıcıların akıllarında oluşan sorulardan birisi de Apple Macbook Pro Fiyatları Vergisiz Ne Kadardır? Oluyor. Kullanıcılar Apple Macbook Pro’nun vergili ve vergisiz fiyatlarını karşılaştırdığında arada büyük bir fiyat farkı ile karşı karşıya kalabiliyorlar. Çünkü Apple Macbook Pro’ya KDV ve ÖTV vergileri eklenerek piyasaya sürülür. Araştırmış olduğumuz Apple Macbook Pro vergisiz güncel fiyatlarını sizlerle paylaşacağız. Apple Macbook Pro’nun vergili ve vergisiz güncel fiyatları aşağıdaki gibidir:

07.01.2024 tarihine göre Apple Macbook Pro vergili fiyatları aşağıdaki gibidir:

Apple MacBook Pro 13 İnç: 31.999 TL

Apple MacBook Pro 14 İnç: 49.999 TL

Apple MacBook Pro 16 İnç : 49.999 TL

Apple MacBook Pro 13 İnç Notebook vergili ve vergisiz fiyatına ilişkin tablo aşağıdaki şekildedir:

Apple 13 inç MacBook Pro Vergisiz Fiyatı27.118 TL
Apple 13 İnç Macbook Pro KDV%184.881 TL
Apple 13 inç MacBook Pro Vergili Fiyatı31.999 TL  

Apple MacBook Pro 14 İnç Notebook vergili ve vergisiz fiyatına ilişkin tablo aşağıdaki şekildedir:

Apple Macbook PRO 14 inç Vergisiz Fiyatı42.372 TL
Apple Macbook PRO 14 inç KDV%187.627 TL
Apple Macbook PRO 14 inç Vergili Fiyatı49.999 TL

Apple MacBook Pro 16 İnç Notebook vergili ve vergisiz fiyatına ilişkin tablo aşağıdaki gibidir:

Apple M2 Max Macbook Pro 16 inç Vergisiz Fiyatı    42.372 TL
Apple M2 Max Macbook Pro 16 inç %18 KDV    7.627 TL
Apple M2 Max Macbook Pro 16 inç Vergili Fiyatı    49.999 TL

Apple Macbook Pro Notebook almaya karar verdiyseniz, teknoloji mağazasına gittiğinizde güncel fiyatlar sizi karşılayacak. Apple MacBook Pro Notebook’tan %18 oranında KDV vergisi alınmaktadır. Alacağınız Notebook modelini tablolarda verilen vergili ve vergisiz fiyatlara göre size uygun olanını seçerek karar verebilirsiniz.

Apple Macbook Pro Yurt Dışı Fiyatları

apple macbook pro
Apple Macbook Pro Yurt Dışı Fiyatları

Dünya çapında tanınan Apple markasının piyasada bilinen en iyi bilgisayarlarından biri olarak karşımıza Apple MacBook Pro’ lar çıkıyor. Son zamanlarda oldukça popülerleşen bilgisayarlardan Apple Macbook Pro’ nun yurt dışındaki fiyatları kullanıcılar tarafından merak ediliyor.

 Dünyaca satış rekorları kıran Apple Macbook Pro’ nun en uygun satıldığı ülke 1891 USD (Malaysia) ‘dır. En pahalı satıldığı ülke ise 5188 USD (Kamerun) olarak çıkıyor.

Peki, Apple Macbook Pro Fiyatları Yurt Dışında Nasıl? Hadi gelin birlikte inceleyelim.

Apple Macbook Pro 13 İnç Pro bilgisayar fiyatları yurt dışında aşağıdaki gibidir:

                Ülke                Fiyat
Kamerun5188 USD
Brezilya4829 USD
Dominik Cumhuriyeti4310 USD
Uruguay3730 USD
Sırbistan3524 USD
Ukraine3014 USD
Tunis3013 USD
Rusya2995 USD
Romanya2528 USD
Çin2197 USD
Türkiye2117 USD
Malaysia1891 USD
Yurt Dışı Apple Macbook 13 İnç PRO Fiyatları

Tabloda verilen Apple Macbook 13 İnç Pro bilgisayar fiyatları, güncel fiyatlara bakılarak hazırlanmıştır. Ancak günden güne fiyatlar hemen değişiklik gösterebilir.

Apple Macbook Pro ve Macbook Air Farkı

Dünyada satış rekorları kırarak son zamanlarda adından sıklıkla söz ettirmeyi başaran Apple markasının piyasaya sunduğu iki farklı bilgisayar çeşitleri vardır. Bunlar Macbook Pro ve Macbook Air olarak bizlere sunuluyor.

Her geçen gün yeni özellikler eklenerek daha da gelişen bu bilgisayarlar kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor. Ancak Apple Macbook Pro ve Macbook Air arasındaki temel farklar çok fazla merak ediliyor.

Apple Macbook Pro 13 İnç ve Macbook Air 13 İnç arasındaki temel farklar nedir? Hadi gelin birlikte bakalım:

Apple Macbook Pro 13 İnç Apple Macbook Air 13 İnç
13. 6 İnç Ekran Boyutu13.3 İnç Ekran Boyutu
MacOs İşletim SistemiMacOS İşletim Sistemi
8 GB Bellek4 GB Bellek
Depolama alanı 256 GBDepolama Alanı 128 GB
Apple M2 ÇipApple M2 Çip
Apple Macbook Pro ve Macbook Air Farkı

Tabloda verilen bilgilere göre Apple Macbook Pro ve Apple Macbook Air arasında sadece bellek, ekran ve depolama alanı arasında farklılıklar belirgin olarak görülür. Diğer özellikler hemen hemen aynıdır.

Macbook Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Macbooklarınızda herhangi bir sorunla karşılaşma riskine karşılık garantisi süresinin öğrenilmesi büyük önem taşıyor. Apple aygıt sayfasına giderek ne kadar garanti sürenizin kaldığını ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz. Macbook garanti sorgulaması yapmak birkaç basit adımdan oluşuyor.

Macbook garanti sorgulamasını yapmak için aşağıdaki adımları takip edip uygulayın:

 • Apple aygıt kapsam sayfasına giderek giriş yapın ve sayfada karşınıza çıkan boş alana Macbook seri numaranızı girin.
 • Güvenlik alanındaki kodu da girerek Macbook garanti sürenizin ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz. Böylece Macbook hakkında diğer detaylı bilgilere de erişebilmeniz mümkündür.

Macbook garanti sorgulama işlemleri bu iki basit adımdan gerçekleşiyor. Adımları takip edip uygulayarak kolay ve pratik bir şekilde Macbook garanti sorgulaması yapabilirsiniz.

Böylece Macbook garanti sürenizin ne kadar olduğunu görebilirsiniz. Aldığınız Macbook’ da herhangi bir sorunla karşılaştığınızda garanti sürenizin ne kadar olduğunu bilmeniz oldukça fayda sağlayacaktır.

Apple Macbook Pro Garanti Süresi ne Kadar?

Apple Macbook Pro da dâhil olmak üzere Apple markasının piyasaya sunulmuş olan bütün ürünleri sadece 2 yıl garanti süresi kapsamındadır. 2 yıl sonunda üründe herhangi bir sorunla karşılaşıldığında garanti süresi bittiği için ekstra ücret talepler istenir.

Apple Macbook Vergi Oranları

 Apple Macbook Pro ve diğer Apple Macbook modellerinde uygulanan vergi miktarı her ülkeye göre değişiklik gösterir. Ancak Türkiye’de belirlenen vergi miktarı değişmiyor. Apple Macbook uygulanan vergi oranları Türkiye’de aşağıdaki gibidir:

 • KDV % 18

KDV harici vergi, Apple Macbook ve tüm bilgisayar çeşitlerinde görülmez.

Apple Macbook Ömrü Ne Kadar?

Macbook satın aldığınızda ömrünün ne kadar olacağını söylemek oldukça zordur. Bu birazda size ve kullanımınıza bağlı olarak değişebilir. Yeni bir macbook satın aldığınızda kullanımını ve bakımını iyi şekilde yaptığınızda 5 ile 10 yıl arası bir süreye kadar götürebilir. 

Apple Macbook PRO Özellikleri

Apple Macbook satın almak istediniz ve özellikleri hakkında bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? O zaman doğru adrestesiniz! Apple Macbook Pro özellikleri, modelleri değiştikçe farklılık gösterebilir. Biz burada Apple Macbook 13 İnç Pro’ nun özelliklerini tanıtacağız. Siz de bu özelliklere bakarak hangi modeli istediğinize karar verebilirsiniz.

Apple Macbook Pro 13 İnç özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • 4 adet performans çekirdeğine ve 4 adet verimlilik çekirdeğine sahip 8 çekirdekli CPU
 • 10 çekirdekli GPU
 • 8 GB birleşik bellek
 • Depolama alanı 256 GB
 • 16 çekirdekli Neural Engine
 • 100 GBps bellek bant genişliği
 • Yüksek dinamik aralığa sahip stereo hoparlörler
 • Geniş stereo ses
 • Dolby Atmos ile müzik çalınırken veya video oynatılırken yerleşik hoparlörlerde Uzamsal Ses desteği
 • AirPods (3. nesil), AirPods Pro ve AirPods Max kullanılırken dinamik kafa izleme özellikli Uzamsal Ses
 • Yüksek sinyal-gürültü oranına ve yönlendirmeli hüzmeleme teknolojisine sahip, stüdyo kalitesinde üçlü mikrofon dizilimi
 • Yüksek empedanslı kulaklıklar için gelişmiş destek sağlayan 3,5 mm kulaklık jakı
 • Bir adet harici ekranda 60 Hz’te 6K’ya kadar çözünürlük
 • Ters döndürülmüş T biçiminde 4 adet ok tuşu dâhil 65 (ABD) veya 66 (ISO) tuş
 • Touch Bar
 • Touch ID
 • Ortam ışığı sensörü
 • IPS teknolojisine sahip 13.3 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı ekran; milyonlarca renk desteği ve inç başına 227 piksel yoğunlukta 2560 x 1600 özgün çözünürlük
 • 500 nit parlaklık
 • Geniş renk yelpazesi (P3)
 • True Tone teknolojisi

Macbook Pro Ne İçin Kullanılabilir?

Macbook Pro, donanımsal özellikleri üst seviyede olan ve birçok kullanıcı tarafından tercih edilen popüler bilgisayarlar arasında yerini alıyor. Özellikle de yapmak istediğiniz her türlü işlevi gerçekleştirmeye yarayacak olan Macbook Pro, profesyonel kişiler için tercih edilebilecek bilgisayar modelleri içindedir.

Macbook Pro ile profesyonel ve uzman olarak temel video ya da resimleri düzenlemenize yardımcı olarak kullanabilir. Bunlara ek olarak birçok kullanıcı çalıştığı iş yerinde tercih edebilirken, bazı kullanıcılar da oyun amaçlı kullanmaktadır.

Temel Resim Ve Video Düzenleme

Macbook Pro’ nun sahip olduğu işletim sistemi ve donanım özellikleri sayesinde artık çektiğiniz resim ve videoları yüksek çözünürlükte olmasına yardımcı olarak düzenleme fırsatı sunar.

İş Disiplini

Macbook Pro sayesinde iş disiplini elde ederek çalışmış olduğunuz ofis ya da firmalarda birçok işlevi kolaylıkla yapmanıza yardımcı olur.

Oyun

Macbook Pro ile hiç oyun oynamadıysanız büyük hata yapmışsınız demektir. Hızlı işlemcisi sayesinde birçok oyunu artık rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Macbook Pro İle Oyun Oynanır Mı?

Macbook Pro satın aldınız ve oyun oynayıp oynamayacağınızı sorguluyorsanız, sorgulamayın. Çünkü Macbook Pro, birçok oyunu destekliyor. Macbook Pro son zamanların en iyi hazırlanıp piyasaya sunulduğu ve gelişmiş özelliklere sahip olan bilgisayarıdır.

Bu noktada Macbook Pro ile oyunlar oynayabilmek için Mac App Store’ a bakmalısınız. Macbook Pro’ nun desteklediği oyunları Mac App Store’ dan seçerek bulabilirsiniz.

Macbook Pro’ nun desteklediği oyun türleri aşağıdaki şekildedir:

 • Minecraft
 • Kerbal Space Program
 • Rust
 • Fortnite
 • Portal 2
 • Hades
 • Dota 2
 • Crusader Kings 3
 • Dead Cells

Macbook Pro Almak Mantıklı Mı?

Apple Macbook Pro, gelişmiş özellikleri ile Türkiye’ de satışı en çok yapılan bilgisayarlar arasında yerini alır. Bu noktada Macbook Pro alıp almama kararı size kalmış olsa da, günümüz şartlarında fiyatların bir gün içinde bile farklılık göstermesi nedeniyle alınması oldukça doğru bir karar olacaktır. Böylelikle almış olduğunuz Macbook Pro’ yu kullanmak istemediğiniz zaman tekrar satma şansına sahip olduğunuz için değer kaybetmeyecektir.

Macbook Pro İlk Ne Zaman Piyasaya Sunuldu?

Macbook Pro, Steven Jobs tarafından 2006 yılında 17 İnç ‘ lik ilk modeli piyasaya sunulmuştur. Daha sonra özellikleri geliştirilerek bugünkü son halini almıştır.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Macbook Pro Vergisiz Fiyatları içeriğimiz sona eriyor. Apple Macbook Pro bilgisayarlarından almak istiyorsanız birçok farklı modeli bulunmaktadır. Biz Apple Macbook Pro’ nun vergisiz ve vergili fiyatlarına yer verdik. Almak istediğiniz Apple Macbook Pro modelinin fiyatını içeriğimizden bakabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Apple Macbook Pro seçimlerinde işletim sistemi ve donanım özellikleri büyük önem arz etmektedir.

YouTube video

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu