Reklam
Teknoloji Haberleri

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? (%100 Çalışan Yöntem)

Wifi Şifresi Nasıl Kırılır? Hangimiz; zaman zaman internet kotamız dolduğunda ya da internetimiz bittiğinde komşumuzun wifi şifresine bağlanarak, internet keyfine kaldığımız yerden devam edebilmenin hayalini kurmuyoruz ki?

Tamamen ücretsiz bir şekilde internete bağlanabilmek adına teknolojiyle pek aramız olmasa dahi wifi şifre kırma yöntemlerini araştırmaya koyulabiliyoruz.

Bu yazımızda komşusunun wifi şifresini kırarak, internete nasıl bağlanabileceğini öğrenmeyi dileyenler için wifi şifresi nasıl kırılır? En iyi wifi şifre kırıcı yöntemler nelerdir? vb. konuya dair merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Wifi Şifre Kırma Yöntemleri Nelerdir?

Eskiden wifi şifreleri, alanında uzman olan yani teknoloji kurdu hackerler tarafından kırılabiliyordu.

Günümüzde wifi şifrelerinin WPA2-AES algoritması sayesinde güvenlikleri arttırılmış olsa da birtakım yazılımlar ve programlar sayesinde en güçlü şifreler bile kırılabiliyor. Yani pek teknoloji bilginiz olmasa dahi bu programlar sayesinde şifreleri kırabiliyor, başkalarının wifi ağına eskiye nazaran daha kolay bir şekilde bağlanabiliyorsunuz.

Ancak telefona ya da bilgisayara yüklenen bu programları kullanarak, başkalarının wifi şifresini kırmanın ve wifi ağlarına bağlanmanın yasal anlamda suç teşkil ettiğini de wifi şifre kırma yöntemlerini paylaşmadan önce sizlere hatırlatmak istiyoruz.

En etkili wifi şifre kırma yöntemlerini ve wifi şifre kırıcı uygulamalar aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

Fatih WİFİ İnternet Şifresi, Fatih İnternet Şifresi Güncel

Kali Linux Yazılımı ile Wifi Şifre Kırma 

Bilgisayarınıza, IOS ya da Android işletim sistemine sahip olan telefonlarınıza indirebileceğiniz birtakım yazılımlar yani programlar ile kısa sürede başkalarının wifi şifresini kırabilmeniz mümkün!

Günümüzde en çok tercih edilen ve en etkili yazılımlardan biri olan Kali Linux isimli yazılımı bilgisayarınıza indirerek, wifi şifresini kırabileceğiniz tüm wifi ağlarını listeli bir şekilde görüntüleyebiliyorsunuz.

Ancak Kali Linux yazılımı ile wifi şifresi kırabilmeniz için CMD komutlarını da etkin bir şekilde kullanmayı biliyor olmanız gerekiyor.

Tamamen ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirebileceğiniz, kısa sürede kurulumunu gerçekleştireceğiniz bu yazılım, 3GB üstü ağırlığı ile bilgisayarınızda ciddi anlamda yer kaplayıp, bilgisayarınızı ve dolayısıyla internet hızınızı yavaşlatsa da wifi kırma söz konusu olduğunda yüksek bir performans sergiliyor.

Kali Linux yazılımı ile komşunuzun wifi şifresini nasıl kırabileceğinizi aşağıdaki şekilde açıklayabiliriz:

 • Yazılımı bilgisayarınıza indirin ve gerekli adımları takip ederek kurun.
 • Aircrack isimli aracı bilgisayarınızda açtıktan sonra terminale ‘airmon-ng start wlan0’ komutunu yazın.
 • Hemen sonrasında kablosuz ağ kartınızı monitör moduna alın.
 • Karşınıza çıkan çalışan işlemler listesini sonlandırmak adına terminale airmon-ng check kill  komutunu yazın.
 • Daha sonra ‘airmong-ng start wlan0’ komutunu terminale tekrar yazın.
 • Sonrasında bağlanabileceğiniz wifi ağlarını görüntüleyebilmek adına root@kali kısmında yazan airmon-ng start wlan0 komutunu airodump-ng wlan0mon komutu şeklinde değiştirin.
 • Karşınıza çıkan wifi ağları arasından bağlanmak istediğiniz yani şifresini kırmayı düşündüğüz wifi ağının BSSID ve kanal numarasını bir yere not edin.
 • Yeni bir terminal açarak, açtığınız terminal penceresine yeni komutu yazın.

Örneğin şifresini kırmayı düşündüğünüz wifi ağının BSSID numarasının 13:D2:76:A5:52.60, kanal numarasının ise 5 olduğunu varsayalım.

Bu durumda yeni açtığınız terminal penceresine airodump-ng-bssid 13:D2:76:A5:52:60- C5-w/root/Desktop/Yakala wlan0mon komutunu girmelisiniz.

 • Komutu girdikten sonra karşınıza çıkan yeni bilgileri bir yere not edin.

PWR/RQX/Beacons satırlarının altındaki değerleri not etmelisiniz.

Örneğin bu değerlerin 75:E5:65:AD:D4:04 olduğunu düşünelim.

 • Sahte kimlik doğrulama paketleri göndermek ve wifi bağlantısına sızabilmek için yeni bir terminal penceresi açmalı ve 13:D2:76:A5:52:60-C5-c 75:E5:65:AD:D4:04 komutunu girmelisiniz.

Bu komutu girerek, sınırsız miktarda sahte kimlik doğrulama paketlerinin şifresini kırmak istediğiniz wifi ağına gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Wifi kırma işlemine devam edebilmek için sonrasında daha önceki airodump-ng penceresine dönmeli ve handshake paketlerine göz atmalısınız.

 • Daha sonra rockyou.txt dosyasına gidip, yeni bir terminal açmalısınız.
 • Aircrack programını çalıştırıp, sırasıyla Yakala-01.cap ve Yakala-02.cap komutlarını yazmalısınız.

Bu aşamadan sonra wifi şifresinin kırılması için yaklaşık 3-4 saat beklemeniz gerekiyor.

Ancak sözlük listesinde komşunuzun wifi şifresi yer almıyorsa 3-4 saatlik süre sonrasında bile komşunuzun wifi şifresini kıramayacağınızı da hatırlatmak istiyoruz.

Bilinmeyen WİFİ Şifresini Kırma

Bilinmeyen wifi şifresi kırma isteyen bir çok kişi komşunun Türk Telekom wifi şifresi nasıl kırılır sorusunu sıklıkla sormaktadır. Bilinmeyen wifi şifresini kırmak için telefondan ve bilgisayardan bazı programlar kullanarak öğrenebilirsiniz.

Sizlere bilinmeyen wifi şifresi nasıl kırılır ve wifi şifresi nasıl öğrenebilir hakkında bazı tercih edilen programları vermek istiyorum.

Telefondan Wifi Şifresi Kırma

Bilgisayarlarda oldukça işe yarayan Kali Linux programı; akıllı telefonlarda ise kullanılamıyor.

Yazılımın oldukça geniş bir yer kaplaması, bu programın telefonlarda kullanılmasını elverişsiz bir hale getiriyor.

Ancak Kali Linux isimli wifi şifre kırma yazılımına nazaran kullanımı daha kolay olan birtakım programlar ile wifi şifreleri kırılabiliyor.

Etrafınızdaki tüm kablosuz ağları yani bağlanabileceğiniz tüm wifi ağlarını listeleyen bu programlara Wifi Warden isimli wifi şifre kırma uygulamasını örnek olarak gösterebiliriz.

Akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz wifi şifre kırıcı programların bir kısmı; saldırı gerçekleştirilecek wifi ağındaki güvenlik açıklarını tespit ederken bir kısmı da şifreler oluşturarak, wifi şifre kırma işlemini gerçekleştirmeyi hedefliyorlar.

WIBR+, Reaver for Android, DSPloit, WPS Connect, WIFI Warden akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz en iyi kablosuz ağ şifre kırıcı programlar arasında yer alıyor.

En İyi Wifi Kırıcı Android

Android işletim sistemiyle uyumlu olan akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz, en başarılı wifi şifre kırma programlarını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • WIFI Warden:

Etrafınızdaki wifi ağlarının şifrelerini kırabilmek, bu ağların SSID, BSSID, şifreleme ve güvenlik bilgilerine erişebilmek için Android cihazınıza indirebileceğiniz bu uygulama; şifre kırabilme aşamasında WPS pinlerini kullanıyor.

Yani uygulamada yer alan WPS pinleri teker teker denenerek,  bağlanılmak istenen wifi ağının şifresi kırılmaya çalışılıyor.

Herhangi bir root işlemi gerekmeksizin bu program sayesinde etrafınızdaki ağların şifrelerini kırabiliyorsunuz.

Uygulamayı Android sürümü 5 ile 8 arasındaki cihazlarınız için root gerekmeden kullanabiliyorsunuz.

Sürümü 8’den yüksek ya da 5’den düşük olan cihazlarda ise root atmanız gerekiyor.

 • Penetrate Pro:

Android telefonlarınızın yanı sıra tabletlerinizde de kullanabileceğiniz bu uygulama, maalesef ki root yetkisine ihtiyaç duyuyor.

Yani bu uygulamayı kullanabilmeniz için root atmayı biliyor olmanız gerekiyor.

Wifi ağlarının WEP/WPA anahtarlarını hesaplayarak, şifreleri kırmaya çalışan bu programı kullanarak da komşunuzun wifi şifresini kırmayı deneyebilirsiniz.

 • DSPloit:

Çalışma mantığı, bağlanmak istediğiniz wifi ağlarındaki güvenlik açıklarını tespit etmek ve bu açıklardan wifi ağlarına sızmak olan bu program sayesinde wifi şifresini kırmanın yanı sıra wifi ağına dair detaylı bilgi elde edebiliyorsunuz.

Uygulama sayesinde etrafınızdaki wifi şifrelerini kırabileceğiniz gibi modeme bağlı olan diğer tüm cihazları da görüntüleyebiliyor hatta görüntülemekle kalmayıp, kontrol de edebiliyorsunuz.

 • WPS WPA Tester:

Bağlanılmak istenen kablosuz ağın güvenlik açıklarını tespit eden bu uygulama da wifi ağlarının WPS pinlerini buluyor.

Uygulamadaki WPS pinlerini kullanarak, diğer wifi şifrelerini kırabileceğiniz gibi WPS pinlerini kendiniz de oluşturabiliyorsunuz.

 • WIBR+

Brute Force yöntemini kullanarak, kablosuz ağlara saldıran ve şifreleri ele geçiren bu uygulama, denediği şifreler ile kırmak istediğiniz ağa bağlanmaya çalışıyor.

Saldırı esnasında kullanılacak olan karakterleri sizler seçebiliyorsunuz.

Yani ikili, üçlü ya da farklı kombinasyonlar oluşturabiliyorsunuz.

Şayet Android cihazınız rootluysa daha önce bağlandığınız ancak sonradan şifresini unuttuğunuz wifi ağlarına program sayesinde kolaylıkla bağlanabiliyorsunuz.

Yani program, size daha önce bağlandığınız ağların şifrelerini gösteriyor.

Sürüm fark etmeksizin tüm Android cihazlarınızda bu uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

 • Reaver for Android:

Kullanımı son derece basit olan Android wifi şifre kırma programlarından olan Reaver for Android; tıpkı WIBR+programı gibi Brute Force yani kaba kuvvet yöntemini kullanarak, etrafınızdaki wifi ağlarına saldırıyor.

Ancak program, root yetkisi ile kullanılabildiğinden wifi şifrelerini kırabilmeniz için root atmayı bilmeniz gerekiyor.

Wifi Şifre Kırma Programı IOS

IOS işletim sistemine sahip yani Iphone telefonlarınıza indirebileceğiniz, en başarılı wifi şifre kırıcı uygulamaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • iWepPro:

Wodspot özelliği sayesinde etrafınızda wifi şifrelerini diğer kişiler ile paylaşan kullanıcıların wifi ağlarına bağlanabilmenizi sağlayan bu uygulamayı, aynı zamanda hava alanı gibi halka açık alanlarda da kullanabiliyorsunuz.

Ücretli ve ücretsiz 2 versiyonu olan iWepPro; şifresi paylaşılan ağlara saniyeler içerisinde hızlıca bağlanabilmenize olanak tanıyor.

 • Wi-Fi Finder—Free İnternet:

Sözlük listeleme yöntemini kullanarak, wifi ağlarının şifresini kırabilmeye çalışan bu programı da IOS işletim sistemine sahip telefonlarınıza indirebiliyorsunuz.

2 milyon üstündeki şifresi ile program, wifi şifrelerini kırmayı deniyor.

Ancak şifreyi kırabilmeniz için kırmak istediğiniz wifi ağının şifresinin programda da mevcut olması gerekiyor.

 • Wi-Fi and Router Passaword Finder:

Bu program da farklı şifreler kullanmak suretiyle wifi ağlarına bağlanmaya çalışıyor.

Uygulama sayesinde size yakın olan yani bağlanabileceğiniz tüm wifi ağlarını da listeli bir şekilde görebiliyorsunuz.

 • TWC Wifi Finder:

IOS wifi şifresi kırmak için akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bu uygulama da yukarıda bahsettiğimiz uygulamalar gibi sözlük listeleme yöntemini kullanıyor.

Windows Wifi Kırma Programları

Windows işletim sistemine sahip telefonlarınız için aşağıda sizlerle paylaşacağımız uygulamaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

 • Nikto:

Windows’un yanı sıra Mac ve Linux işletim sisteminin mevcut olduğu bilgisayarlara da indirilebilen bu program, bilgisayar korsanlığı yazılımı olduğundan yalnızca profesyoneller tarafından kullanılabiliyor.

Programı kullanabilmeniz için Kali Linux komut satırını kullanmayı bilmeniz de gerekiyor.

Yani program, yalnızca komut bilgisi ile kullanılabiliyor.

 • John the Ripper:

Çoğunlukla bilgisayar korsancılarının kullandığı bu program da profesyonel bilgi gerektiriyor.

Açık kaynaklı olan bu yazılımı ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz.

 • Maltego:

Bağlanmak istediğiniz wifi ağındaki güvenlik açıklarını tespit eden Maltego; en başarılı Windows wifi kırıcılar arasında bulunuyor.

Programın hem ücretsiz hem de ücretli versiyonu bulunuyor.

WİFİ Şifresi Kırma Programı

Komşunun wifi şifresini kırma yada Türk Telekom wifi şifresini kırma yolları arasında wifi şifresi kırma programları oldukça sık kullanılmaktadır.

 • Medusa:

Hackerler ve korsanlar tarafından yoğun ilgi gören bu program, wifi şifrelerini kırabilmek ve wifi ağına sızabilmek için Brute Force yöntemini kullanıyor.

 • Kiuwan:

Wifi şifre kırıcı olarak kullanabileceğiniz bu programı kod düzenleme, hata ayıklama, proje düzenleme gibi birçok işlem için de kullanabiliyorsunuz.

 • Open Vas:

Wifi ağlarındaki güvenlik açıklarını tespit ederek, şifreleri kıran Open Vas’i Windows, Linux ve Unix işletim sistemi bulunan bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz.

Wifi Şifre Kırma Programı 100 Kesin

Wifi şifresini kırma programı için yukarıdaki programlara en olarak aşağıda wifi şifresi kırma programlarını kullanmanızı tavsiye ederim. Tamamen yüzden 100 çalışan programlar ise;

 • Cain and Abel:

İsmini Adem ve Havva’nın iki çocuğundan alan Cain and Abel;  sözlük listeleme, kriptaanaliz vb. birden çok yöntem kullanarak, wifi ağlarına saldırıyor.

Genellikle hackerler ve güvenlik danışmanları tarafından kullanılan programı kullanabilmek de ciddi anlamda profesyonellik gerektiriyor.

 • Burp Suit:

Listemizin son sırasındaki Burp Suit; wifi ağlarının güvenlik açıklarından yararlanarak, bu ağlara sızıyor.

Uygulamanın normal sürümünü ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

Profesyonel sürümü içinse bir miktar ödeme yapmanız gerekiyor.

wifi şifresi kırma

Bu yazımızda bilgisayardan ve telefondan wifi şifresi nasıl kırılır sorusunu yanıtlamaya çalıştık.

Programsız WİFİ Şifresi Kırma Nasıl Yapılır?

WİFİ Şifresi kırmak istiyorsanız çünkü mobil internetiniz yetersiz kalıyorsa ya da daha ek bir internet olarak WİFİ kullanmak istiyorsanız ancak kullanmak istediğiniz WİFİ’nin şifresini bilmiyorsanız ve herhangi bir program kullanmadan bu işlemi yapmak istiyorsanız maalesef bu işlem mümkün değildir.

WİFİ Şifresi Kırma Cihazıma Zarar Verir Mi?

WİFİ şifresi kıracaksınız yani başka bir internetin şifresini bilmeden o interneti kullanmak için o internet ağının şifresini bir program kullanarak kırmak istiyorsanız ancak kullanılan uygulama cihazıma zarar verir mi ya da yapacağım işlem cihazıma zarar verir mi diye merak ediyorsanız çok fazla güvenmemeniz gerekmektedir bu tarz uygulamalar ve işlemler cihazınıza zarar verebilir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu