Reklam
Teknoloji Haberleri

Fatih Wifi İnternet Şifresi (F@tih Okul’a Bağlan)

Eğitim Öğretim dönemin başlaması ile beraber öğrencilerin merak ettiği konulardan birde güncel fatih internet şifresi olmuştur. Okullarda bulunan akıllı tahtalara bağlanmak için kullanılan fatih projesi kapsamında sunulan fatih internet ağına telefondan yada tabletten bağlanmanız mümkün.

Öğretmen ve öğrencilerin ağa bağlanmaları için belli aralıklarla değiştirilen fatih internet şifresi bilmeleri gereklidir. Milli Eğitim Bakanlığı Fatih projesi kapsamında sunulan ücretsiz internete bağlanmak için sizlere bu yazımızda güncel Fatih şifresi 2024 nedir? Fatih wifi şifresi ve fatih internet şifre vereceğim. Fatih internet ağına bağlanmak için akıllı tahtadan wifi şifresi öğrenme yollarını anlatacağım.

İşte fatih şifresi güncel bilgiler;

Fatih İnternet Şifresi Nedir

Okul internet ağı olarak adlandırılan fatih projesi kapsamında okullarda ücretsiz internet hizmeti verilmeye başlanmıştır. Akıllı tahtaların internet bağlanması için kullanılan fatih wifi şifresi 2023 bir çok öğrenci tarafından en çok araştırılan konuların başında gelmektedir.

Öğrencileri okula internet ağına bağlanmak için Güncel fatih wifi şifresi 2023 arayışı devam etmektedir. Okul ağına bağlanmak için mutlaka güncel fatih şifresi bilmeniz gereklidir. İster telefondan isterseniz tabletten bağlanmak için sizlere güncel fatih şifresi listesini çıkarmaya çalıştım.

Fatih WİFİ İnternet Şifresi, Fatih İnternet Şifresi Güncel
Fatih WİFİ İnternet Şifresi, Fatih İnternet Şifresi Güncel

Turkcell Bedava İnternet Hilesi

Fatih Şifre 2024

 • Şifre: !1qaz2WSX3edc4RFV%56 ( Güncel Şifre )
 • Şifre: F@M2015i#Eb23TC
 • Şifre: f1@2t34ih5
 • Şifre: T1F0@7T1IH1Y4E5G3IMTEEBKC!0+R%U^9M£C
 • Şifre: 34i3s0t00
 • Şifre: {1!ASR$UAN*BG#AUC\RAL]YUI&9}
 • Şifre: Fatih.1234
 • Şifre: verdijm@n1453

Bir dönem fatih internet ağına bağlanmak için şifreye ihtiyaç olmuyordu. Ancak artık fatih wifi şifresi 2023 ve Fatihin şifresi bilinmeden giriş yapmak mümkün değil.

Öğrencilerin sıklıkla merak ettiği sorulardan biri olan fatih wifi şifresi, fatihin şifresi, fatih internet şifresi, okul wifi şifresi sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Genelde yukarıda verdiğim şifre tüm okullarda geçerli olan Fatih internet şifresi olmasına karşın değiştirme ihtimaline karşın sizlere diğer Fatih wifi şifreleri verdim.

Güncel Fatih WİFİ Şifresi 2024

2017 yılında Fatih projesi kapsamında tüm okullarda akıllı tahta eğitim sistemine geçilmiştir. Öğrencilerin daha iyi eğitim alması için sunulan Fatih İnternet Projesi eğitim kalite seviyesini yükletmeyi amaçlamaktadır.

Akıllı tahtaların internete bağlanmak için kullandığı Fatih wifi şifresi ücretsiz olarak internet kullanımı sağlamaktadır. Sizlerde fatih wifi şifresi güncel listesinden şifreleri alarak okul internet ağına bağlanabilirsiniz.

Belli aralıklarla okul yönetimi ve MEB tarafından değiştirilen şifreleri güncel fatih wifi internet şifresi öğrenmek için sitemizi takip edebilirsiniz. Dilerseniz sizlerde Fatih internet şifresi biliyorsanız yorum kısmına yazabilirsiniz. Sizlerin gönderdiği güncel fatih şifresi listeye eklemek için bize gönderebilirsiniz.

Fatih İnternet Şifresi 2024

Okul internetine bağlanmak için tüm öğrencilerin güncel fatih şifresi bilmeleri gereklidir. Sizlere bu sene için kullanılan bazı güncel fatih internet şifresi vermek istiyorum.

 • Şifre : @U)eeAC&J8?p3#
 • Şifre : ,Gu5%P5&?4#P~w
 • Şifre : raqxw:;4E:q&#J
 • Şifre : Fa!u9PA}7’+zBS96
 • Şifre : !Fatih.12-34
 • Şifre : K4<At2Md?d@5/Z

Fatih İnternet Ağına Nasıl Bağlanırım

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitime destek olmak için ücretsiz olarak sunulan Fatih internet ağına bağlanmak için MEB tarafından devreye alınan sertifikayı telefon yada tabletinize indirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki verdiğim adımları uygulayarak sizlerde fatih internet wifi ağına ücretsiz şekilde bağlanabilirsiniz.

 • Telefonunuzu MEB sayfasında bulunan sertifikayı indirmek için http://sertifika.meb.gov.tr/ linkine tıklayınız
 • Sertifikayı indirdikten sonra telefonunuzun wifi ağını açınız ve ağa bağlanınız
 • Ağa bağlandıktan sonra sizden fatih wifi şifresi isteyecektir.
 • Büyük ve küçük harflere dikkat ederek F@tih: Şifre : F@M2015i#Eb23TC şifresini giriniz
 • Fatih internet Ağ Adı : Aktivasyon olmalıdır.

Yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra Ağ Şifresi : f1@2t34ih5 olacak şekilde ilerleyiniz. Ağ ekle tuşuna basılıp isim kısmına ” F@tih “ yazıktan sonra ağa bağlan tuşuna basın. Sizden tekrar şifre istediğinde ” !1qaz2WSX3edc4RFV%56 “ şifresini giriniz ve bağlan tuşuna basınız.

Fatih wifi internet ağına bağlandıktan sonra sosyal medya hesaplarına ve bazı internet sitelerine erişimizin olmayacaktır. Sosyal medya hesaplarına girmek yada internette gezmek için VPN uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. VPN indirdikten sonra dilediğiniz gibi interneti kullanabilirsiniz.

Akıllı Tahtadan Fatih WİFİ Şifresi Öğrenme

Akıllı tahtadan fatih internet şifresi öğrenme nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekirse akıllı tahtadan direk fatih internet şifresini öğrenmeniz mümkün değil ancak akıllı tahtaya bağlı bilgisayarın fatih internet şifresini öğrenebilirsiniz.

Akıllı tahtaya bağlı olan bilgisayardan fatih internet şifresini öğrenmek için;

 • Görev çubuğunda bulunan Wifi simgesine sağ tıklayın, “Ağ ve İnternet Ayarları” öğesini açın.
 • Açılan sayfadan  “Bağdaştırıcı Seçeneklerini Değiştir” kısmına tıklayın.
 • Yeni sekmede açılan sayfada Wifi ağınızı bulun, sağ tıklayıp “Durum” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza gelen sekmede  “Kablosuz Özellikleri” sayfasını açın.
 • Son olarak, “Güvenlik” sekmesine gelin ve “Karakterleri Göster” kısmını işaretleyin. Burayı işaretledikten sonra “Ağ Güvenlik Anahtarı” yazan alandan Wifi şifrenizi görebilirsiniz.

Fatih İnternet Şifresi Değiştirme

Fatih internet şifresini okul yönetimi Milli Eğitim Bakanlığına bildirerek değiştirebilir.  Fatih şifresi sadece MEB tarafından belirlendiği gibi aynı şekilde sadece ÖEB tarafından değiştirilir. Okul yönetiminin fatih internet şifresi değiştirme yetkisi yoktur.

Fatih İnternet Bağlantı Yok Hatası

Fatih internet bağlantı hataları ve fatih wifi IP adresi alınıyor hatasının en büyük denenlerinden biride gerekli DNS ayarlarını yapmaktır. Fatih internet bağlantı yok hatası aldığınızda güncel DNS ayarlarını yapmak için 175.37.138 ya da 175.39.40 dns adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca bu dns 195.175.39.39 – 195.175.39.40 adreslerini de kullanabilirsiniz.

Fatih Ağı İnternet Kullanılamıyor Hatası

Fatih internet ağı kullanılamıyor hatası aslında bir hata yada sorun değildir. Fatih internet şifresi ile yasaklı sitelere girmeye çalıştığınızda fatih ağı internet kullanılamıyor hatası alırsınız. Bu hata ile karşılaşırsanız VPN ile bağlanmayı deneyebilirsiniz. Sosyal medya yada müzik dinlemek istediğinizde mutlaka VPN kullanılmalıdır.

Fatih İnternet Şifresi DNS Ayarları

Fatih internet wifi ağına bağlanmaya çalışırken sorun yaşıyorsanız DNS adreslerini güncellemez gerekmektedir. Güncel DNS adreslerini girdiğinizde bağlantı sorunu yaşamadan internete bağlanabilirsiniz. İnternet bağlantı sorunu aşıyorsanız yada internete hiç bağlanamıyorsanız Fatih internet DNS adreslerini aşağıda verdiği DNS adresleri ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.

 • 195.175.39.39
 • 195.175.39.40
 • 175.37.138
 • 175.39.40

Fatih İnternet Şifresi İle Hangi Sitelere Girilir

Fatih internet şifresi 2023 kullanarak dilediğiniz gibi internete bağlanmanız mümkün ancak bir çok site yasaklı site kategorisinde olduğu için bu türden sitelere giremeyeceksiniz. Sosyal medya siteleri, Youtube , oyun siteleri ve daha bir çok siteye giriş mümkün değildir.

Fatih internet şifresi ile eğitim ve öğretim alabileceğiniz sitelere giriş mümkündür. MEB tarafından belirlenen sitelere girebilirsiniz. Fatih şifresi ile dilediğiniz gibi internette takılmak istiyorsanız VPN kullanmanız gereklidir.

Fatih İnternet Kullanımı İçin VPN Önerileri

Fatih internet kullanabilmek için sizlere en çok tercih edilen bazı VPN adresleri vermek istiyorum. Fatih internet şifresi ile giriş yaptıktan sonra yasaklı sitelere aşağıdaki VPN kullanarak giriş yapabilirsiniz.

 • OpenTun
 • Psiphon Pro
 • AnonyTun
 • HeaderTun
 • SparkVPN
 • KPN Tunnel
 • JJE-Revolution
 • Hotspot Shield
 • Betternet VPN
 • TLS Tunnel
 • HTTP Custom
 • HTTP Injector

Fatih WİFİ İp Adresi Alınıyor Hatası

fatih internet ağına bağlanırken karışasın en büyük sorunlardan biride fatih wifi ip adresi alınamıyor hatasıdır. Fatih ağına bağlanırken VPN uygulamasını açık olması bu hatayı almanıza neden olmaktadır. Fatih internet ağına bağlanırken VPN uygulamasını kapattığınızda bu hata ortadan kalkacaktır.

Ayrıca wifi ip adresi alınıyor hatasına yanlış DNS yapılandırması neden olabilir.

Fatih Şifresi Kırma Uygulaması

İnternet üzerinden bir çok şifre kırma programları bulunmaktadır. Ancak bu programlar fatih şifresi kırma için kullanmak telefonunuza virüs bulaşmasına neden olur. İnternete bilmediğiniz fatih şifre kırma uygulamasını asla telefonunuza indirmeyiniz.

Sizlere bu yazımızda Fatih WİFİ İnternet Şifresi, hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sizlerde konu hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Iphone Fatih Şifresi Nedir?

Siz de okulun interneti olan Fatih İnternete bağlanmak istiyorsanız ancak telefonunuz iphone olduğu için nasıl bağlanacağımdiye düşünüyorsanız aslında endişelenmeniz gereken bir şey yoktur yazımızda paylaştığımız şifreler hem android hem de iphone cihazlar için geçerlidir. Bizlerin tavsiyesi bu tarz şeyler ile okul internetini yetkili birisi sizle paylaşmadığı sürece izinsiz kullanmamanız yönündedir.

Okul WİFİ Şifresi Kırma Nasıl Yapılır?

Eğer ki okulda da telefon ile uğraşıyor ve internet ihtiyacınız oluyorsa ve okulun internetine bağlanmak istiyorsanız bir takım şifre kırma uygulamaları ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz ancak bizlerin tavsiyesi bu uygulamaları ve okul internetini kullanmamanız çünkü cihazınıza zarar verebilir ve interneti izinsiz kullandığınız için ceza yiyebilirsiniz.

Okul (F@TİH) İnternetine Nasıl Girilir?

Fatih projesi ile bütün öğrencilerin kullanıma açılan F@tih internet ağlarına girmek için mutlaka güncel şifreleri bilmeniz gerekmektedir. Okuldaki akıllı tahtalardan, mobil cihaz ve tabletlerlerden giriş yapabileceğiniz fatih internet şifresini bilmeniz gerekmektir. Aksi halde giremezsiniz..

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu