Reklam
Teknoloji Haberleri

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor [En Pratik]

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor; Günümüzde teknoloji geliştikçe, birçok kişi mesajlaşma uygulamaları üzerinden sevdikleriyle iletişime geçmektedir. Dünya çapında oldukça fazla kullanılan ve sevilen popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulamalarından biri de WhatsApp’tır.

 Anlık olarak çevrimiçi bir şekilde kolaylıkla mesaj gönderebildiğimiz WhatsApp, çevrimiçi olmadığımız anlarda dahi bildirimler cihazınıza anında düşmektedir. Ancak bazı durumlarda WhatsApp uygulamasına girmeden mesajlar cihaza düşmemektedir.

Uygulamayı severek kullanan birçok kişi WhatsApp’ girmeden mesaj gelmiyor sorununun neyden kaynaklandığını çok fazla merak etmektedir. WhatsApp’ a girmeden mesajların gelmemesinin altında yatan temel faktörlerden biri de ayarlardaki yapılan değişiklikler nedeniyle olabilir. Ya da cihazınızda yer alan virüs temizleme programlarından dolayı WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj ya da fotoğrafları görmenize ve bildirimlerin panelinize  düşmesine izin vermez.

Sizler için hazırladığımız bu yazıda WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Neden? Sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Eğer siz de kullandığınız cihazda bu tür bir sorunla karşı karşıya kalıyorsanız içeriğimizde yer alan WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu çözme yöntemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İşte WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor sorununu çözecek yöntemler sizlerle birlikte…

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Çözüm Yöntemleri

WhatsApp'a Girmeden Mesaj Gelmiyor [En Pratik] 1 – whatsapp 12s45
WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Çözüm Yöntemleri

WhatsApp’ a girmeden mesaj ya da fotoğraf gibi vb. iletiler size WhatsApp uygulaması tarafından bildirim olarak gönderilmiyorsa sizin için hazırlamış olduğumuz aşağıdaki yöntemleri deneyerek karşılaştığınız bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

WhatApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayın:

Telefonunuzun WhatsApp Uygulama Bildirimlerine İzin Verin!

WhatsApp bildirimlerinin gelmeme nedenleri altında yatan temel unsurlardan biri de telefonunuzda yaptığınız bildirim ayarları değişikliklerinden kaynaklanıyor olabilir. Siz de telefonunuzdaki bildirim ayarlarını düzenleyerek WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonunuzun WhatsApp bildirim ayarlarını düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Akıllı cihazınızda bulunan Menü bölümünden ayarlar sekmesine dokunun.
 • Uygulamalar kısmını açarak WhatsApp uygulamasının üzerine basın.
 • Daha sonra açılan ilk kısımda WhatsApp bildirimleri etkinleştirmek için bir seçenek göreceksiniz.
 • Bildirimlere izin ver seçeneğine dokunarak WhatsApp bildirimlerini açabilirsiniz.

Bu adımları takip edip eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladığınızda WhatsApp bildirimlerini dilediğiniz gibi kontrol edebilir ve sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Ön Belleğini Temizleyin!

Bellek sorunları, genel olarak WhatsApp üzerinden kolaylıkla mesaj alınmasını engelleyebilir. Bu noktada siz de WhatsApp ön belleğini temizleyerek uygulamada yer açabilir ve gelen bildirimlerin cihazınıza daha rahat düşmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasındaki ön belleği temizlemek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının ön belleğini temizleme ayarları modelden modele değişiklik gösterebilir. Telefonunuzda yer alan Menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Uygulamalar bölümüne girerek WhatsApp öğesine tıklayın. WhatsApp uygulamasında ilk açılan panelde depolama alanına dokunun ve bellek temizle ya da ön belleği sil kısmına tıklayarak WhatsApp belleğinizi temizleyin.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin!

WhatsApp, mesajların aktif olarak karşı tarafa gönderilebilmesi için Wi- Fi ya da mobil verinin mevcut olarak bulunması gerekmektedir. Siz de telefonunuzda Wi- fi ya da mobil veri bağlantınızın açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzda yer alan ayarlar seçeneğine tıklayarak mobil veri ya da Wi- Fi bağlantınız açık değilse etkinleştirebilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasını Kaldırıp Tekrar Yükleyin!

WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorunu ile sık sık karşı karşıya geliyorsanız WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. WhatsApp uygulamasını silmek için kaldır seçeneğine tıklayarak kaldırabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp uygulamasını sildikten sonra Google Play Store ya da Apple Store üzerinden tekrar yükleyerek sizde uygulama tarafından mesaj bildirimlerini almaya devam edebilirsiniz.

Telefonu Kapatıp Açın!

WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu çözmek için başvurabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de telefonunuzu kapatıp açmak olabilir. Siz de telefonunuzun yan tarafında bulunan güç düğmesine basılı tutarak telefonunuzu kökten kapatıp yeniden başlat tuşuna basarak da tekrar açabilirsiniz. Böylece WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonu Sıfırlamayı Deneyin!

WhatsApp uygulamasına girmeden telefonunuza mesajlar bildirim olarak düşmüyorsa söylenebilecek en etkili çözüm önerisi telefonu sıfırlamaktan geçmektedir. Siz de cihazınızda Menü bölümünden ayarlar sekmesine giderek sistem kategorisi kısmından telefonunuzu sıfırlayarak fabrika ayarlarına geri döndürmeyi deneyebilirsiniz.

Ancak bu işlemi yapmayı denemeden önce cihazınızda mevcut olarak bulunan verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuzu sıfırladığınız anda verilerini geri almanız mümkün olmayacaktır. Böylece yaptığınız işlem sonrası WhatApp uygulaması size gönderilen her mesaj için bildirim göndermeye devam edecektir.

Uçuş Modunu Kontrol Edin!

Uçuş modunun aktif olduğu zaman dilimlerinde genellikle internet bağlantıları devre dışı kalmaktadır. Siz de telefonunuzda yer alan kontrol merkezini açarak uçuş modunun kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Uçuş modu aktif olduğunda internet bağlantısı da kapalı olacağından WhatsApp bildirimlerini almanız mümkün olmayacaktır.

WhatsApp Web Uygulaması Üzerinden Çıkışınızı Yapın!

WhatsApp üzerinden bildirim almama sorununu hala yaşıyor ve çözemiyorsanız WhatsApp web uygulaması açık kalmış olabilir. WhatsApp uygulamasından çıkış yaparak sizde bildirim almama sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

WhatsApp Web uygulamasından çıkış yapmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Akıllı telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasına giriş yapın. Daha sonra ekranın sağ kısmında yer alan üç nokta seçeneğine tıklayın. İlk açılan panelde WhatsApp web öğesine dokunun.
 • Açılan sayfada Tüm Cihazlardan Çıkış Yap seçeneğine tıklayarak WhatsApp web uygulamasından kolaylıkla çıkış yapabilirsiniz.

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Samsung

Samsung model bir akıllı telefona sahipseniz ve WhatsApp’a girmeden mesaj gelmiyor sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek ve uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

WhatsApp’ a Girmeden Mesaj Gelmiyor sorununu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Akıllı telefonunuzdaki Menü kısmından ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Açılan ilk panelde WhatsApp uygulama bildirimlerine girin.
 • Daha sonra Uygulama Simge İşaretlerine dokunarak açın.
 • Rahatsız etmeyin butonunu kapatın.

Böylece siz de Samsung akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasındaki bildirim gelmeme ya da mesaj gelmeme sorununu çözerek ortadan kaldırabilirsiniz.

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor İphone

WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmiyor sorunu, genellikle daha çok Android işletimli cihazlarda görülmektedir. Ancak nadiren de olsa, İOS işletimli cihazlarda da bu sorunla karşılaşabilmektedir. Siz de İOS işletimli bir cihaz kullanıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu çözüme kavuşturmanız mümkün olacaktır.

İphone cihazlarınızda WhatsApp ‘a Girmeden Mesaj Gelmiyor sorununu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • İphone telefonunuzdaki menü kısmından WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • Ekranın sağ üst kısımda yer alan Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Açılan ilk panelde Bildirimler öğesine tıklayarak Bildirim Ayarlarını Sıfırla seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

Yukarıda verilen yöntem yeterli gelmediyse sorunu ortadan kaldırmak için diğer yöntemleri denemenizi öneririz!

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Huawei

Huawei telefon kullanıcıları da diğer telefon kullanıcıları gibi sık sık bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Hemen hemen tüm telefon markalarında zaman zaman karşılaştığımız mesaj ve bildirim gelmeme sorunu aynı biçimde çözülmektedir. Yani Huawei telefon markasına sahipseniz de yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri deneyerek sorunu ortadan kaldırmanız mümkün olabilir.

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Genel Değerlendirme

WhatsApp, günümüzde herkesin severek kullandığı popüler çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları arasında yer almaktadır. Dünya çapında da her geçen gün indirme sayısı katlanarak artan WhatsApp çevrimiçi mesajlaşma uygulamasında kullanıcılar son zamanlarda bir takım sorunlarla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorunlardan biri de WhatsApp’ a’ girmeden mesaj gelmemesidir.

Kullanıcılar bu sorunun neyden kaynaklandığını ve nasıl çözeceklerini internet üzerinden sıklıkla araştırmaktadır. WhatsApp’ a girmeden mesaj gelmiyor sorunu, daha çok Android işletimli cihazlarda meydana geleceği için birçok uygulayabileceğiniz yöntemlere yer verdik.

İnternet bağlantınızın açık olmamasından dolayı WhatsApp bildirimlerini alamıyor olabilirsiniz. Ayrıca telefonunuzda mevcut olarak bulunan virüs temizleme programlarının yüklü olmasından kaynaklı da bildirim düşmüyor olabilir. Yukarıdaki yöntemleri deneyerek siz de cihazlarınızdaki bu sorunu rahatlıkla ortadan kaldırabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz WhatsApp’ a Girmeden Mesaj Gelmiyor içeriğimiz burada sona eriyor. Eğer siz de telefonunuzda bu tür sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyorsanız teknik servise başvurabilir ya da WhatsApp destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Bunlara ek olarak da içeriğimizde yer alan yöntemleri deneyerek sorunu kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz.

Bunlar da İlgini Çekebilir:

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu