Reklam
Teknoloji Haberleri

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor [En Pratik]

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte birçok kişi, sevdikleriyle iletişim kurmak için mesajlaşma uygulamalarını tercih etmektedir. Bu uygulamalar arasında dünya genelinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan WhatsApp, öne çıkmaktadır.

WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi olduğunda kolaylıkla mesajlaşmasını sağlamanın yanı sıra, çevrimdışı olduklarında bile bildirimleri anında alabilmelerini mümkün kılar. Fakat bazen uygulamaya giriş yapılmadan mesajların gelmemesi gibi sorunlar yaşanabilir.

Bu sorunun kaynağı, uygulama ayarlarındaki değişiklikler ya da cihazdaki virüs temizleme programları olabilir. Bu yazıda, WhatsApp’a giriş yapmadan mesaj alınamaması sorunu ve bu sorunun çözüm yolları hakkında detaylı bilgiler bulacaksınız. Eğer bu sorunu yaşıyorsanız, yazımızda yer alan yöntemleri deneyerek sorunu çözebilirsiniz.

WhatsApp’ta mesaj alımıyla ilgili yaşadığınız sorunu gidermek için sizlere bazı çözüm önerileri sunuyoruz.

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Çözüm Yöntemleri

whatsapp 12s45
WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Çözüm Yöntemleri

WhatsApp’ a girmeden mesaj ya da fotoğraf gibi vb. iletiler size WhatsApp uygulaması tarafından bildirim olarak gönderilmiyorsa sizin için hazırlamış olduğumuz aşağıdaki yöntemleri deneyerek karşılaştığınız bu sorunu kolaylıkla çözebilirsiniz.

WhatApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu çözmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayın:

Telefonunuzun WhatsApp Uygulama Bildirimlerine İzin Verin!

WhatsApp bildirimlerinin gelmeme nedenleri altında yatan temel unsurlardan biri de telefonunuzda yaptığınız bildirim ayarları değişikliklerinden kaynaklanıyor olabilir. Siz de telefonunuzdaki bildirim ayarlarını düzenleyerek WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonunuzun WhatsApp bildirim ayarlarını düzenlemek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Akıllı cihazınızda bulunan Menü bölümünden ayarlar sekmesine dokunun.
 • Uygulamalar kısmını açarak WhatsApp uygulamasının üzerine basın.
 • Daha sonra açılan ilk kısımda WhatsApp bildirimleri etkinleştirmek için bir seçenek göreceksiniz.
 • Bildirimlere izin ver seçeneğine dokunarak WhatsApp bildirimlerini açabilirsiniz.

Bu adımları takip edip eksiksiz ve doğru bir şekilde uyguladığınızda WhatsApp bildirimlerini dilediğiniz gibi kontrol edebilir ve sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

WhatsApp Ön Belleğini Temizleyin!

Bellek sorunları, genel olarak WhatsApp üzerinden kolaylıkla mesaj alınmasını engelleyebilir. Bu noktada siz de WhatsApp ön belleğini temizleyerek uygulamada yer açabilir ve gelen bildirimlerin cihazınıza daha rahat düşmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp uygulamasındaki ön belleği temizlemek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının ön belleğini temizleme ayarları modelden modele değişiklik gösterebilir. Telefonunuzda yer alan Menüden Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Uygulamalar bölümüne girerek WhatsApp öğesine tıklayın. WhatsApp uygulamasında ilk açılan panelde depolama alanına dokunun ve bellek temizle ya da ön belleği sil kısmına tıklayarak WhatsApp belleğinizi temizleyin.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin!

WhatsApp, mesajların aktif olarak karşı tarafa gönderilebilmesi için Wi- Fi ya da mobil verinin mevcut olarak bulunması gerekmektedir. Siz de telefonunuzda Wi- fi ya da mobil veri bağlantınızın açık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Telefonunuzda yer alan ayarlar seçeneğine tıklayarak mobil veri ya da Wi- Fi bağlantınız açık değilse etkinleştirebilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasını Kaldırıp Tekrar Yükleyin!

WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorunu ile sık sık karşı karşıya geliyorsanız WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. WhatsApp uygulamasını silmek için kaldır seçeneğine tıklayarak kaldırabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp uygulamasını sildikten sonra Google Play Store ya da Apple Store üzerinden tekrar yükleyerek sizde uygulama tarafından mesaj bildirimlerini almaya devam edebilirsiniz.

Telefonu Kapatıp Açın!

WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu çözmek için başvurabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri de telefonunuzu kapatıp açmak olabilir. Siz de telefonunuzun yan tarafında bulunan güç düğmesine basılı tutarak telefonunuzu kökten kapatıp yeniden başlat tuşuna basarak da tekrar açabilirsiniz. Böylece WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmeme sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonu Sıfırlamayı Deneyin!

WhatsApp uygulamasına girmeden telefonunuza mesajlar bildirim olarak düşmüyorsa söylenebilecek en etkili çözüm önerisi telefonu sıfırlamaktan geçmektedir. Siz de cihazınızda Menü bölümünden ayarlar sekmesine giderek sistem kategorisi kısmından telefonunuzu sıfırlayarak fabrika ayarlarına geri döndürmeyi deneyebilirsiniz.

Ancak bu işlemi yapmayı denemeden önce cihazınızda mevcut olarak bulunan verilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuzu sıfırladığınız anda verilerini geri almanız mümkün olmayacaktır. Böylece yaptığınız işlem sonrası WhatApp uygulaması size gönderilen her mesaj için bildirim göndermeye devam edecektir.

Uçuş Modunu Kontrol Edin!

Uçuş modunun aktif olduğu zaman dilimlerinde genellikle internet bağlantıları devre dışı kalmaktadır. Siz de telefonunuzda yer alan kontrol merkezini açarak uçuş modunun kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Uçuş modu aktif olduğunda internet bağlantısı da kapalı olacağından WhatsApp bildirimlerini almanız mümkün olmayacaktır.

WhatsApp Web Uygulaması Üzerinden Çıkışınızı Yapın!

WhatsApp üzerinden bildirim almama sorununu hala yaşıyor ve çözemiyorsanız WhatsApp web uygulaması açık kalmış olabilir. WhatsApp uygulamasından çıkış yaparak sizde bildirim almama sorunu kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

WhatsApp Web uygulamasından çıkış yapmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Akıllı telefonunuzda yer alan WhatsApp uygulamasına giriş yapın. Daha sonra ekranın sağ kısmında yer alan üç nokta seçeneğine tıklayın. İlk açılan panelde WhatsApp web öğesine dokunun.
 • Açılan sayfada Tüm Cihazlardan Çıkış Yap seçeneğine tıklayarak WhatsApp web uygulamasından kolaylıkla çıkış yapabilirsiniz.

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Samsung

Samsung model bir akıllı telefona sahipseniz ve WhatsApp’a girmeden mesaj gelmiyor sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek ve uygulayarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

WhatsApp’ a Girmeden Mesaj Gelmiyor sorununu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip edin:

 • Akıllı telefonunuzdaki Menü kısmından ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Açılan ilk panelde WhatsApp uygulama bildirimlerine girin.
 • Daha sonra Uygulama Simge İşaretlerine dokunarak açın.
 • Rahatsız etmeyin butonunu kapatın.

Böylece siz de Samsung akıllı telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasındaki bildirim gelmeme ya da mesaj gelmeme sorununu çözerek ortadan kaldırabilirsiniz.

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor İphone

WhatsApp uygulamasına girmeden mesaj gelmiyor sorunu, genellikle daha çok Android işletimli cihazlarda görülmektedir. Ancak nadiren de olsa, İOS işletimli cihazlarda da bu sorunla karşılaşabilmektedir. Siz de İOS işletimli bir cihaz kullanıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak bu sorunu çözüme kavuşturmanız mümkün olacaktır.

İphone cihazlarınızda WhatsApp ‘a Girmeden Mesaj Gelmiyor sorununu ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • İphone telefonunuzdaki menü kısmından WhatsApp uygulamasına giriş yapın.
 • Ekranın sağ üst kısımda yer alan Ayarlar seçeneğine dokunun.
 • Açılan ilk panelde Bildirimler öğesine tıklayarak Bildirim Ayarlarını Sıfırla seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

Yukarıda verilen yöntem yeterli gelmediyse sorunu ortadan kaldırmak için diğer yöntemleri denemenizi öneririz!

WhatsApp’a Girmeden Mesaj Gelmiyor Huawei

Huawei telefon kullanıcıları da diğer telefon kullanıcıları gibi sık sık bu sorunla karşı karşıya kalabilmektedir. Hemen hemen tüm telefon markalarında zaman zaman karşılaştığımız mesaj ve bildirim gelmeme sorunu aynı biçimde çözülmektedir. Yani Huawei telefon markasına sahipseniz de yukarıda bahsettiğimiz yöntemleri deneyerek sorunu ortadan kaldırmanız mümkün olabilir.

Genel Değerlendirme

WhatsApp, dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen popüler bir çevrimiçi mesajlaşma uygulamasıdır. Ancak bazı kullanıcılar, uygulamaya girmeden mesaj alamama gibi sorunlar yaşayabiliyorlar.

Bu sorun, genellikle Android işletim sistemine sahip cihazlarda görülüyor ve çeşitli nedenlerden kaynaklanabiliyor. Olası nedenler arasında internet bağlantınızın kapalı olması veya cihazınızdaki virüs temizleme programlarının bildirimlere engel olması bulunmaktadır.

Eğer siz de bu sorunla karşılaşıyorsanız, yukarıda bahsedilen yöntemleri deneyerek sorunu çözebilirsiniz. Ayrıca, WhatsApp destek ekibinden yardım alabilir veya cihazınızı bir teknik servise götürebilirsiniz.

Bu içerikte, WhatsApp’a girmeden mesaj alamama sorununa dair çözüm önerilerini sizlerle paylaştık. Umarız bu bilgiler sorununuzu çözmenize yardımcı olur.

Bunlar da İlgini Çekebilir:

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu