Reklam
Teknoloji Haberleri

WhatsApp Son Görülme Sabitleme / En Kolay Yöntem

WhatsApp, günümüzde milyonlarca kişinin indirip kullanmaya başladığı popüler çevrimiçi mesajlaşma platformları arasında yer almaktadır. WhatsApp içerisinde bazı kullanıcılar diğer kişilerle mesajlaşırken son görülmenin açık olmasından hoşlanmayabilir.  Bu noktada ise son görülmeyi kapatma seçeneği mevcut olarak yer alsa da kullanıcılar WhatsApp Son Görülme Sabitleme işlemini tercih etmektedir.

WhatsApp son görülme sabitleme işleminin yapılabilmesi için platform içerisinde bulunan gizlilik ayarlarının kullanılması gerekmektedir. Ancak WhatsApp platformunda tamamen WhatsApp son görülme sabitleme işlemi yapılmamaktadır.

WhatsApp platformunda son görülmeyi kapatabilirsiniz. Yalnız bu sefer siz karşıdaki kişinin bilgilerini görmekte zorluk çekebilirsiniz. Buna ek olarak WhatsApp son görülme sabitleme işlemi için birçok modifiye uygulama mevcut olarak bulunmaktadır. Kullanıcılar bu uygulamaları kullanmak yerine WhatsApp son görülme sabitle işlemini halledilmek için kolay ve basit yöntemleri kullanmaktadır.

Bu yazımızda sizler için WhatsApp son görülme sabitleme işleminin nasıl yapıldığına değineceğiz. Eğer siz de WhatsApp’ ta diğer kullanıcıların son görülmenizi görmesini istemiyorsanız içeriğimizde yer alan WhatsApp son görülme sabitleme işleminin nasıl yapıldığına göz atarak bilgi sahibi olabilir ve kolayca işlemi yapabilirsiniz.

WhatsApp Son Görülme Sabitleme Var Mı?

WhatsApp son görülme sabitleme işlemi, kullanıcıların WhatsApp üzerinde belirledikleri son görülme zamanlarının sabit bir şekilde olmasına ve konuştukları kişinin de son görülme zamanını aynı şekilde görmesine fırsat tanımaktadır. Ancak WhatsApp’ ta son görülme sabitleme işlemini kullanıcılar modifiye edilmiş uygulamalar sayesinde ya da gizlilik ayarları içerisinde yer alan son görülme ayarlarını kendilerine göre yaparak ayarlayabilir.

Birçok kullanıcı WhatsApp üzerinde son görülme sabitleme işlemini yapabilmek için değişik teknikler kullanmaktadır. Bu teknikler arasında bazı kullanıcılar son görülmeyi sadece belirli kişilere gösterme şeklinde yapabilirken bazı kullanıcılarda son görülmeyi hiç kimseye göstermemeyi tercih etmeyerek kapatabilir.

Kısaca özetlemek gerekirse, WhatsApp son görülme sabitleme işlemi için birbirinden farklı teknik ve yöntemler kullanılabilir. Ancak WhatsApp son görülme işlemini yaparken kullandığınız ve tercih ettiğiniz yöntemler tehlike ve risk taşıma açısından büyük öneme sahiptir. WhatsApp’ ın kendi sürümünde son görülme sabitleme özelliği mevcut olarak yer almadığından gizlilik ayarlarından son görülmeyi kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp Son Görülme Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp Son Görülme Sabitleme / En Kolay Yöntem 2 – whatsapp
WhatsApp Son Görülme Sabitleme İşlemi Nasıl Yapılır?

WhatsApp son görülme sabitleme işlemi için birçok platform kullanılmaktadır. Ancak biz bu başlık altında platformlar kullanılmadan WhatsApp son görülme sabitle işleminin basit bir yöntemle nasıl yapıldığını anlatacağız.

Siz de aşağıdaki adımları uygulayarak WhatsApp son görülme sabitleme işlemini yaparak başkalarının görmesini istemediğiniz son görülmeyi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

WhatsApp son görülme sabitleme işlemini yapmak için aşağıdaki adımları takip ederek uygulayın:

  • WhatsApp son görülme sabitleme işlemini yapabilmek için cihazınızın Wi- Fi ya da hücresel internet bağlantınızı kökten kesin veya kapatın.
  • Cihazınızın internet bağlantısını kapattıktan sonra uçak moduna almayı unutmayın.
  • Cihazınızda uçak modunu da ayarladıktan sonra WhatsApp üzerinde mesaj göndermek istediğiniz kişiye mesaj göndererek WhatsApp platformunu kapatmadan aşağıya kaydırmaya çalışın.
  • İnternet bağlantınız kapalı olacağından göndermek istediğiniz mesaj gitmeyecektir. Ancak Wi-Fi bağlantınızı tekrar açtığınızda mesajınız kendiliğinden gidecektir.

Bu adımları uygulayarak ya da takip ederek siz de WhatsApp son görülmenizi basit bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Ayrıca son görülmenizi her ne kadar tamamen sabitlemeyi düşünseniz de bu işlemi yapabilmek mümkün değildir.

Adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptığınız ve uyguladığınız takdirde WhatsApp son görülme sabitleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Her zaman tercih edilecek bir yöntem olmasa da zaman zaman bu yöntemi deneyebilirsiniz.

Genel Değerlendirme

Oldukça kullanışlı olan çevrimiçi mesajlaşma platformlarından birisi olan WhatsApp bir sürü kullanıcı tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Birçok kullanıcının kullanmayı tercih ettiği mesajlaşma platformlarından olan WhatsApp sayesinde mesajlaşmadan tutun da daha bir sürü yapabileceğiniz alternatif seçenekleri sunmaktadır. Ancak WhatsApp platformu içerisinde kullanıcılar son görülmelerini kapatmak ya da sadece belirli kişilere açmak isteyebilir. Bu noktada ise, WhatsApp son görülme sabitleme işlemi oldukça işe yarayabilir.

Sizler için hazırladığımız WhatsApp son görülme sabitleme işlemi içeriğimiz burada sona eriyor. Eğer siz de WhatsApp son görülme sabitleme işlemini yapmak istiyorsanız ancak hangi adımları uygulamanız gerektiğini bilmiyorsanız içeriğimizde yer alan adımları takip ederek WhatsApp son görülme sabitleme işlemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YouTube video

Bunlar da dikkatinizi çekebilir:

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu