Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücreti

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücreti 2023; Vodafone, Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücretleri ile müşterileri uygun fiyatlı paketlerle yurtdışını arayabilir ve yurtdışındaki sevdiklerinizle sohbet edebilirsiniz. Herhangi bir paket almadığınız zaman yaptığınız görüşmelerde standart ücretler geçerli olmakta ve çok yüksek faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Vodafone faturalı hat kullanıcılar ya da faturasız hat kullanıcıları fark etmeksizin tercihlerine göre yurtdışı paketleri bulabilmektedir.

Vodafone Yurtdışı Arama Açma Nasıl Yapılır?

Vodafone hattınızı, yurt dışındaki sevdikleriniz ile görüşme yapabilmeniz için öncelikle hattınızı yurt dışı aramalara açmanız gerekiyor. Bazı tarifelerde bulunan özelliklerden dolayı yurt dışı aramalara otomatik olarak açılabiliyor. Sizde hattınızı yurtdışı aramalara açtırmak istiyorsanız, telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “ULUS AC” yazıp 7000’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Mesajınız onaylandıktan sonra yurtdışı paketlerden birine sahip olabilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Arama Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone yurtdışı aramalara açtırdığınız hattınızı tekrardan yurtdışı aramalara kapatmak istiyorsanız, telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girip “ULUS KAPAT” yazarak 7000’e SMS gönderebilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri Nasıl Alınır?

Sizde Vodafone Yurtdışı paketlerinden birini satın almak istiyorsanız, size yakın olan bir Vodafone mağazasına veya bayisine T.C. kimlik kartınız ya da nüfus cüzdanınızla giderek bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan bir pakete sahip olabilirsiniz.

Vodafone’nun resmi internet sitesine girerek, işlemlerinizi online olarak dakikalar içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak, ek paketlerden biri olan yurtdışı paketlerini görebilir, kredi kartınızla istediğiniz paketi kolayca satın alabilirsiniz.

Dilerseniz; Vodafone Müşteri Hizmetlerini arayarak, müşteri temsilcilerinden yardım alabilirsiniz.

Vodafone Bedava Dakika Yapma ve Kazanma Hilesi 

Vodafone Yurtdışı Arama Standart Ücretlendirme 2023

Vodafone faturalı ya da faturasız hat kullanıcı iseniz ve hattınıza herhangi bir yurtdışı arama paketi tanımlı değilse standart ücretlendirme ile karşı karşıya kalırsınız. Peki, standart ücretlendirmeler ne kadar?

              Faturalı Aboneler          Faturasız Aboneler
Türkiye’den Yurtdışını Aramanın Dakikası        GSM   numaralarının   aranması   Sabit hatların         aranması GSM numaralarının aranması Sabit hatların aranması
1.Kademe Ülkeleri         3,50         1,20       3,50        1,20
2.Kademe Ülkeleri         3,50         1,55       3,50        1,55
3.Kademe Ülkeleri        4,25         4,25       4,25        4,25
4.Kademe Ülkeleri        5,45         5,45       5,45        5,45

Vodafone Yurtdışı Dünya Alem Tarifesi

Vodafone Dünya Alem tarifesi, herhangi bir abonelik işlemi yapmadan tüm dünya ülkeleri KKTC hariç olmak üzere geçerli olan standart yurtdışı kullanım tarifesidir. Vodafone yurtdışı paketleri ile kullandığınız internet ve aramalar ödeyeceğiniz Dünya Alem Tarife’sinden standart kullanım ücretleri abonelik işlemi yapmadan yararlanabilirsiniz.

Vodafone Faturalılar için Dünya Alem Tarifesi

Dünya Alem Tarifesi ülkelere göre farklılık göstermektedir. Faturalılar için Dünya Alem Tarifesi;

 • Grup 1 Avrupa ve Amerika ülkelerini aramak istiyorsanız dakikası 6,02 TL’den ücretlendirilmektedir. Sevdikleriniz sizi ararlar ise ücretlendirme dakikada 3,98 TL’den yapılmaktadır.
 • Grup 2 Ortadoğu, Yakındoğu, Türkiye Cumhuriyetleri, Asya, Afrika ve Pasifik ülkelerindeki sevdikleriniz ile görüşmek istiyorsanız dakikası 10,1 TL’den ücretlendirme yapılmaktadır. Yurtdışından sizi ararlarsa dakikası 3,98 TL’den ücretlendirilmektedir.
 • Grup 3 Uydu ve Denizler’ de olan sevdikleriniz ile sohbet etmek istiyorsanız dakikası 11,11 TL’den ücretlendirilirsiniz. Sevdikleriniz sizleri ararlar ise dakikası 3,98 TL’den ücretlendirme yapılmaktadır.

Vodafone faturalılar için Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’ndeki sevdiklerinizle görüşmenin bedeli dakikası 6,02 TL’dir. KKTC’den sevdikleriniz sizi ararlarsa dakikası 3,97 TL’den görüşebilirsiniz.

Türkiye’nin her yönüne dakikası 1,63 TL’dir. Yurtdışından siz aranırsanız dakikası 0,56 TL’dir.

Vodafone Faturasızlar için Dünya Alem Tarifesi

Dünya Alem Tarifesi bölgelere göre farklılar göstermektedir. Faturasızlar için Dünya Alem Tarifesi;

 • Grup 1 Avrupa ve Amerika bölgelerini ararsanız dakikası 5,9 TL’den ücretlendirilirsiniz. Sevdikleriniz sizi Avrupa veya Amerika bölgelerinden arar iseler dakikası 3,9 TL’den ücretlendirme yapılır.
 • Grup 2 Ortadoğu, Yakındoğu, Türkiye Cumhuriyetleri, Asya, Afrika ve Pasifik bölgelerini arar iseniz dakikası 9,9 TL’den, sevdikleriniz tarafından aranırsanız dakikası 3,9 TL’den ücretlendirme yapılmaktadır.
 • Grup 3 Uydu ve Denizler üstündeki sevdikleriniz ile görüşebilmeniz için dakikası 10,9 TL’den, sizin aranmanız halinde dakikası 3,9 TL’den ücretlendirme yapılmaktadır.

Vodafone Her Şey Dahil Yurtdışı Tarife Paketleri

Faturalı veya faturasız yurtdışı arama paketlerinden birini satın almadığınız takdirde, yurtdışıyla yapmış oluğunuz tüm aramalarınız standart tarifeden ücretlendirilmektedir. Bundan dolayı yüksek faturalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Yurtdışı aramalarının dakikası arayacağınız ülkeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Red Tarifeleri için Her Şey Dahil Pasaport

Her Şey Dahil Pasaport paketi ile günde sadece 49,90TL’ye Türkiye’deki tarifenizi yurtdışında kullanmaya devam edebilirsiniz. Her Şey Dahil Pasaport paketinin geçerli olduğu ülkeler Amerika Birleşik Devletleri, Danimarka, Estonya, İzlanda, Japonya, Karadağ, Lüksemburg, Moldova, Suudi Arabistan, Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, KKTC, Letonya,  Lihtenştayn, Litvanya, Makedonya, Malta, Monako, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Ukrayna ve Yunanistan’dır.

Tarifenizdeki her yöne dakikalarınızı; Türkiye ve bulunduğunuz ülkedeki numaraları aramak ve size gelen aramaları yanıtlamak için kullanabilirsiniz.

 • 3 gün ücretsiz kullanım hakkı olan aboneler: Red Elite, Red Elite Plus ve Red’li 40 tarifelerindeki kullanıcılar bu paketten yararlanabilirler. Her Şey Dahil Pasaport seçeneğinden faydalanabilmek için Online Self Servis’e giriş yaparak, “ HERSEY3” yazıp 7048’e veya +905427048000’e kısa mesaj göndermeleri yeterlidir.
 • 4 gün ücretsiz kullanım hakkı olan aboneler: Red Elite Plus, red Elite Extra, Red XLarge tarifelerindeki kullanıcıların 4 gün boyunca ücretsiz Her Şey Dahil Pasaport fırsatından faydalanmak isteyenler Online Self Servis’e tıklayıp, “HERSEY4” yazarak 7048’e +905427048000’e SMS göndermesi gerekir.
 • 7 gün ücretsiz kullanım hakkı olan aboneler: 4.5GRed Elite,

Red Elite tarifelerindeki abonelerin 7 gün süresince Her Şey Dahil Pasaport paketinden yararlanabilmek için Online Self Servis’e tıklaması. ”HERSEY7” yazıp 7048’e ya da +907048000’e kısa mesaj göndermeleri yeterlidir.

 • Her Şey Dahil Pasaport paketlerinin bir diğerinin fiyatı ise 49,90 TL’dir. Bu paket süresi bitince otomatik olarak sona erer ve tekrarlanmaz.
 • Her Şey Dahil Pasaport paket fiyatı 49,90 TL olan ve iptal edilmediği sürece paket tekrarlar ve ücretlendirilir. Siz paketi iptal etmek isterseniz, paketi “Tarifem ve Paketlerim” bölümünden iptal edebilirsiniz.
 • Her Şey Dahil Pasaport Dünya paketi 59,90 TL’dir. Bu paket kendini tekrarlamaz ve süresi bittiğinde otomatik olarak sona erer.
 • Her Şey Dahil Pasaport Dünya paketlerinin sonuncusu olan paketin fiyatı 59,90 TL’dir. Bu paketi siz iptal etmediğiniz sürece devam eder ve ücretlendirilir. Paketi iptal etmek istiyorsanız “Tarifem ve Paketlerim” bölümünden istediğinizde iptal edebilirsiniz.

Her Şey Dahil Pasaport paketlerini Türkiye’deyken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Paketlerin geçerli olduğu ülkelerde kullanım yapılan (giden arama, gelen arama, SMS ve internet kullanımı) her gün paket günlük ücreti alınmaktadır

Vodafone Avrupa, Amerika ve Rusya 60 Dakika Paketi

Avrupa, Amerika ve Rusya paket içeriği fiyatı 45,90 TL olan 30 gün geçerli 60 dakika kapsamaktadır. Dakikalarınızı Avrupa, Amerika ve Rusya’dayken bulunduğunuz ülke ve Türkiye yönüne sevdiklerinizi arayabilir, sevdiklerinizde sizi arayabilirler. Bir ay geçerli olan bu paket ay sonunda otomatik olarak sona erer. Pakette bulunana dakikalar yurtdışında yapılan çağrılar ve yurtdışında gelen aramalar için kullanılabilir. Dakikalar Türkiye’de geçerli değildir. Uydu ve özel servis numaralarına yapılan aramalar paket kapsamında değildir. Paketten yararlanmak isteyen Vodafone müşterileri telefonlarının kısa mesaj bölümünden paket kodu “AYLIK60” yazarak, yurt içinden 7048’e yurtdışından ise 00905427048000’e atmanız yeterli olacaktır.

Vodafone Faturalılar için Hac ve Umre Paketleri

Vodafone, siz kutsal topraklarda ziyaretinizi gerçekleştirirken, sevdiklerinizden uzak kalmamanız için Vodafone faturalı hat kullanıcılarına Hac ve Umre Paketleri sunmaktadır. Paketin içeriğinde aylık 200 dakika + 50 SMS bulunmaktadır. 200 Dakikanın 30 dakikası ile sevdiklerinizi arayabilir, 170 dakika ile de sevdikleriniz sizi arayabilirler. Pakete ayda 59 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz. Hac ve Umre Paketi almak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden paket kodu olan “SUUDİ” yazarak, yurt içinde 7000’e veya 7048’e, eğer yurtdışında iseniz de +905427048000’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır.

Faturasızlar için Hac ve Umre Paketleri

Vodafone Faturasız hat kullanıcılarına, siz kutsal topraklarda ziyaretlerinizi yaparken sevdiklerinizden haber alabilmeniz için Hac ve Umre Paketleri sunuyor. Sizde 79 aylık TL’ye 30 dakika arama, 170 dakika aranma ve 50 SMS sahibi olabilirsiniz. Vodafone aboneleri bu paketten yararlanabilmeleri için telefonlarının kısa mesaj bölümüne “SUUDİ” yazıp yurtiçinde 7000’e yurtdışında iseler +905427048000’e SMS göndermeleri gerekmektedir.

Vodafone Faturasız Tarifeler için Günlük Pasaport

Günlük Pasaport paketi ile 30 dakika, 30 SMS ve 100 MB ile yurtdışında olan sevdiklerinizle tüm iletişiminize günde 32,90 TL’ye devam edebilirsiniz. Paketten yararlanmak isteyen aboneler telefonlarının kısa mesaj bölümünden “GUNLUK” yazıp yurtiçinden 7000’e ya da yurtdışında iseniz +905427048000’e SMS göndermeleri yeterli olacaktır. Vodafone Faturasız aboneler Günlük Pasaport paketini aldıkları süreden itibaren 4 gün boyunca yenilenir.

Vodafone Tüm Dünya 60 Dakika

Vodafone ister faturalı olsun ister faturasız hat kullanıcılarının tercih edebilecekleri bir yurtdışı arama paketi olan Vodafone Tüm Dünya 60 Dakika paket aylık 76,50 TL’ye sahip olabiliyorsunuz.

Bu paketi satın aldığınızda hattınız yurtdışına otomatik olarak açılacak ce 30 gün boyunca geçerli olan 60 dakikanız hattınıza tanımlanacaktır.

Paket, her ay yenilendiğinden 30 günün sonunda yeni ayın ücreti bakiyenizden alınacaktır. Pakette bulunan dakikalar bittiğinde paketin geçerli olduğu süre boyunca yapılan aramalar ve alınan çağrılar 1,62 TL/dakika üzerinden ücretlendirilir. Paketten yararlanabilmek için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “DUNYA60” yazıp yurt içinde 7048’e, yurtdışında 00905427048000’e SMS göndermeniz yeterli olacaktır.

Vodafone Tüm Dünya 120 Dakika

Yurtdışındaki sevdiklerinizle konuşabilmeniz için satın alabileceğiniz bu paket ile yurtdışındaki sevdikleriniz ile toplamda 120 dakika konuşabilirsiniz. Vodafone faturasız hat kullanıcılarının yararlanabileceği bu paketin ücreti 91,80 TL’dir. Bu paket ile tüm dünya ülkeleri ile 120 dakika görüşebilirsiniz. Paketten faydalanmak isteyen aboneler telefonlarının kısa mesaj bölümüne girip “DUNYA120” yazarak, yurtiçinden 7048’e yurtdışında ise 00905427048000’e kısa mesaj atmaları yeterlidir.

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücreti Günlük Kullanım Ücreti Ne Kadar?

Yurtdışına çıkan ya da çıkacak olan herkes hattını yurtdışına da açtırmak istemektedirler ancak bazı kişiler uzun süreli kalmadıkları için ya da uzun vadeli açtırmaların ücreti yüksek olduğu için günlük kullanım ücretlerini merak etmektedir. Siz de sadece günlük açtırma fiyatını öğrenmek istiyorsanız yazımızı detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Vodafone Yurtdışı Arama Paketleri ve Ücreti Vodafone Red Özel Ne Kadar?

Vodafone Red kullanan hemen hemen her kullanıcı Vdafone Red kullanıcılarına bir ayrıcalık var mı onlara özel bir kullanım ücretinde indirim var mı diye merak etmektedirler ancak maalesef ki Vodafone Red kullanıcılarına özel bir fiyat tarifesi bulunmuyor.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu