Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Rehber Yedekleme Yolları

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Rehber Yedekleme Yolları; Her cep telefonun kullanıcısı telefonu aldığı günden itibaren yakınlarını ve sevdiklerini telefonunun rehberine kaydeder ve kaybetmemek için özen gösterir. Yeni bir akıllı telefon aldığımızda veya hattımızı değiştirdiğimizde numaralar silinebiliyor veya kaybolabiliyor. Böyle bir durumla karşılaştığımızda sevdiklerimize ve yakınlarımıza karşı mahcup oluruz numaralarını tekrar istemek zorunda kalabiliriz.

Vodafone müşterilerinin bu ihtiyaçlarını göz önüne alarak, Vodafone Rehber Yedekleme işlemlerini güvenli ve kolay bir şekilde yapabilmeleri için rehber yedekleme uygulamasını hizmete sunmaktadır. Vodafone kullanıcılarının ücretsiz bir şekilde kullanacağı bu hizmetten sizde yararlanabilir ve böylelikle silinen telefon numaralarınızı kolaylıkla yedekleyebilirsiniz.

Vodafone Rehberim Uygulaması ile Numara Yedekleme Nasıl Yapılır?

Vodafone Rehberim uygulaması, uygun mağazadan indirebileceğiniz ve tamamen ücretsiz olan bir uygulamadır. Uygulama içerisinde yer alan “otomatik yedekleme” ile rehberinize eklediğiniz her yeni numaranın da yedeklenmesini sağlayabilirsiniz. Sizde hemen Vodafone rehber yedeğinizi almak için; telefonunuza vodafone Rehber uygulamasını indirdikten sonra giriş yaparak, “Rehberimi Yedekle” ye tıklamanız yeterli olacaktır.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır? Beni Kim Aramış?

Vodafone Rehberi SIM Karta Kaydetme

Rehberinizdeki telefon numaraları hem akıllı cihazımıza hem de SIM kartımıza kaydetmek ise bir diğer yöntemdir. Cihazınızın arıza yapması halinde SIM kartınız üzerinden, SIM kartınızın kaybettiğinizde ise mobil cihazınızla numaralara kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Telefonunuzun rehber ayarlarından numarayı hem SIM karta hem de telefon hafızasına kaydederek, cihazınız veya SIM kartınız ile ilgili bir sorun la karşılaştığınızda rehberinizdeki numaralara bir diğer seçenek üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Cep telefonunuzun Ayarlar sekmesine giriş yapınız
  • Ayarlar sekmesine giriş yaptıktan sonra Rehber’e tıklayınız
  • Açılan sayfada bulunan Telefondan SIM karta taşı sekmesine tıklayın
  • Yedeklemesini istediğiniz numaraları işaretleyin ve tamam tuşuna basın
  • Rehberiniz artık sim karta yedeklemiş olacaktır

Dışa Aktarım ile Vodafone Rehber Yedekleme

Vodafone rehber yedekleme de dışa aktarım, rehberinizdeki numaraların kullandığınız telefonunuzun bir hafıza kartına veya bir bilgisayara aktarılması işlemine denir. Cihazınızda veya SIM kartınızda yer kalmadığında bu işlemi gerçekleştirebilir, rehberinizdeki diğer numaralarınız silinmeden yeni numaralar ekleyebilirsiniz. Dışa aktarım işlemini uygulayabilmek için

  • Hafıza kartına yedekleme yapmak için telefonunuzun “Rehber” bölümüne girerek, “Yedekle” kısmını seçmelisiniz.
  • Bilgisayara aktarım yapacaksanız eğer telefonunuzu bilgisayara bir kablo ile bağlamalısınız.

Vodafone Güvenli Depo ile Rehber Yedekleme

Vodafone Güvenli Depo uygulamasından Vodafone bireysel hat kullanıcıları yararlanabilirler. Vodafone güvenli depo sayesinde müşterilerine telefon numaralarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedekleyebilirsiniz. Bu uygulama ile dosyalarınıza ya da rehber bilgilerinize bir zarar gelmesi halinde diğer cihazlar yardımı ile dosyalarınıza ve rehberinize erişebilirsiniz. Vodafone güvenli depo uygulaması ücretsiz bir uygulama olmakla beraber en çok kullanılan servisler arasında yer almaktadır.

Vodafone güvenli depo uygulamasını tüm abonelerine 1 GB yedekleme alanı hediye ediyor. Bu alanı hem telefon numaralarınızı yedekleyebilir hem de fotoğraf ve videolarınızı bu depolama hizmetinde saklayabilirsiniz. Vodafone güvenli depo uygulamasını mobil cihazınıza kolaylıkla indirebilirsiniz.

Smart Switch Uygulaması ile Vodafone Rehber Yedekleme

Smart Switch, Vodafone’nun abonelerine sunmuş olduğu bir başka yedekleme uygulamasıdır. Uygulamayı Google Play ya da App Store’den ücretsiz olarak indirebilirler. Smart Switch uygulaması ile telefon numaralarınızı, fotoğraflarınızı, video ve dosyalarınızı saklayıp yedekleyebilirsiniz. Mobil cihazınızda bir sorun olması halinde uygulamayı tekrar indirip yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Uygulama oldukça kolay ve pratiktir ve yedekleme hizmetini en iyi şekilde kullanıcılara vermektedir.

Vodafone Rehber Nasıl Geri Yüklenir?

Mobil cihazınızda kayıtlı olan fakat çeşitli sebeplerden dolayı silinen numaralarınızı geri yüklemek isterseniz, rehberinizin yedeğini almış olduğunuz sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.  Vodafone rehber yedeğinizin bulunduğu depolama alanına giriş yaptıktan sonra “Yedeği Aktar” ‘a tıklayarak, yedeklemiş olduğunuz bilgileri mobil cihazınıza geri yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

YouTube video

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Rehber Yedekleme Yolları Güvenli Depo Nedir?

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Rehber Yedekleme Yolları konusunda kullanabileceğiniz bir uygulama da Vodafonenin kendi uygulaması olan Güvenli Depodur. Bu uygulama sayesinde telefonunuzdan yer kullanmadan bu uygulama üzerine bilgilerinizi kaydedip telefon değişikliği sırasında da yeni cihazınıza da bu uygulamayı yükleyip bilgilerinizi girdikten sonra bütün yedeklerinize ulaşabilirsiniz.

Vodafone Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır? Rehber Yedekleme Yolları Güvenli Depo Bedava İnternet Nasıl Yapılır?

Güvenli Depoyu kullanırken bedava GB sahibi olmak istiyorsanız bu yöntemi sadece Faturasız hatlarda deneyebilirsiniz. Eğer ki faturasız hatta sahipseniz ve telefonunuzu yedekliyorsanız uygulama size direkt olarak 1 GB bedava alan hediyesi verecektir. Bu sayede daha çok bilginizi yedekleme imkanına sahip olabileceksiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu