Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır? Beni Kim Aramış?

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır? Beni Kim Aramış? Günümüzde büyük küçük her yaşta kullanılan cep telefonlarının kimi zaman şarjları bitiyor, kimi zaman ise çekim alanının dışında kalabiliyor. Böyle durumlarda telefonumuz kapalı gözüküyor ve sevenlerimizin bize ulaşması da tabii ki mümkün olmuyor. Vodafone her konuda olduğu gibi abonelerine kolay çözüm yolları ile yardımcı olmaya devam ediyor.

Vodafone müşterisiyseniz telefonunuz kapalı olsa dahi hattınız çekmeye başladığından itibaren, sizi kimlerin aradığını öğrenmeniz mümkün. Vodafone Arayan Kim servisi ile telefonunuz kapsama alanına girdiğinde veya telefonunuzu açtığınızda bir kısa mesaj ile sizleri kimin aradığını öğrenebilirsiniz. Vodafone Arayan Kim servisine kayıt olarak siz de sizi arayanları kolaylıkla öğrenme imkânı bulabilirsiniz. Vodafone abonesi olarak bu servis sayesinde sizi kimin ne zaman ve kaç kere aradığını öğrenmek işte bu kadar kolay! Peki, Vodafone arayan kim servisi nedir?

Vodafone Arayan Kim Servisi Nedir?

Vodafone’un faturalı veya faturasız hat aboneleri fark etmeksizin yararlanabileceği Arayan Kim servisinden dilerseniz sizde faydalanabilirsiniz. Arayan Kim Servisi ile Vodafone abonelerinin telefonu kapalıyken, bu servis sayesinde kimin ne zaman ve kaç kere aradığını öğrenebileceğiniz bir servis olarak karşınıza çıkmaktadır. Vodafone Arayan Kim Servisi ile aylık sadece 5,90 TL karşılığında bu servise abone olabilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi’ne Nasıl Abone Olunur?

Vodafone’un bütün abonelerine sunulan bir hizmet olan bu servisten yararlanabilmek için öncelikle bu servise kayıt olmanız gerekmektedir. Arayan Kim Servisi’ne kayıt olmak için ödemeniz gereken aylık ücret ise sadece 5,90 TL’dir.

Vodafone Arayan Kim Servisi’ne aboneliğinizi başlatmak için çeşitli yöntemler bulunuyor. İsterseniz Vodafone Müşteri Hizmetlerini yani 542 numarasını arayabilir ve Vodafone Arayan Kim Servisi aboneliğinizi başlatabilirsiniz. İsterseniz de telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “ARAYANKİM” yazıp 8000’e kısa mesaj göndererek, bu servisten yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Abonesi olduğunuz Vodafone Arayan Kim Servisi’ni iptal etmek istiyorsanız eğer, telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “İPTAL ARAYANKİM” yazarak 8000’e kısa mesaj atarak aboneliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Vodafone Ödemeli Arama (Beni Ara) Nasıl Yapılır?

Vodafone Arayan Kim Servisi ve Yönlendirme

Sizde Vodafone hattı kullandığınız cep telefonunuzu, ulaşamaz olduğunuz durumlarda sizi arayan numaraları telesekretere yönlendirebilirsiniz. Telesekretere yönlendirdiğiniz telefon numaralar ile ilgili bilgilendirme mesajı alabilmek için telefon ekranınıza **62*05427543000# numarasını girip yönlendirmeleri yapabilirsiniz.

Vodafone’un diğer yönlendirme ayarlarını aşağıda bulunan yönergeleri takip ederek düzenleyebilirsiniz:

  • Telefonunuza gelen bütün aramaları yönlendirmek için **21*05427543000#
  • Sadece cep telefonunuza ulaşılamadığı durumlarda yönlendirmeler için **62*05427543000#
  • Cep telefonunuza cevap veremediğiniz durumlarda yönlendirme yapmak için **61*05427543000#
  • Sadece telefonunuz meşgul durumda iken yönlendirme yapmak istiyorsanız **67*05427543000#

Vodafone’un yönlendirme ayarlarının iptali için aşağıdaki yönergeleri takip edebilirsiniz:

  • Cep telefonunuza gelen bütün arama yönlendirmeleri iptal etmek için ##21#
  • Cep telefonunuzun ulaşılamaz olduğu durumlarda yönlendirmeyi iptal etmek için ##62#
  • Cep telefonunuza cevap veremediğiniz durumlarda yönlendirmeyi iptal etmek için ##61#
  • Cep telefonunuz meşgul durumda iken yönlendirmeyi iptal etmek istiyorsanız ##67# telefonunuzun ekranına tuşlayarak yönlendirmeleri yapabilir veya iptal edebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone Arayan Kim Servisi’ni kullanan müşteriler, mobil cihazları kapalı veya kapsama alanının dışındayken çeşitli ayrıntıları öğrenebilme imkanına sahipler. Aslında yukarıda da bahsettiğimiz gibi telefonunuz ulaşılamaz olduğu durumlarda hangi numaranın sizi kaç kere aradığına ve hangi saatte aradığına ulaşabilmeniz mümkün. Sizi arayan numaralardan bazı numaraları tanımıyor olabilirsiniz ya da rehberinizde olmayabilir. Böyle bir durumda ise Vodafone, abonelerine farklı bir servis ile yardımcı oluyor. Vodafone Bilinmeyen Numaralar Servisi sayesinde sizi kimin aradığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Ücretsiz Mi

Vodafone arayan kim servisi aylık ücretli servislerden biridir. Telefonunuz kapalıyken yada ulaşılamaz olduğunuzda sizi kimlerin aradığını öğrenmek için aylık 6 TL ücret talep edilmektedir. Arayan kim servisine abone olduktan sonra sizi arayanlar size ulaşamadığında arayan numara, arama zamanı ve kaç kere aradığı detaylı olarak size bildirilmektedir.

Vodafone Arayan Kim Servisi Mesajı Gelmiyor

Vodafone arayan kim servisini kullananların çok sık karşılaştığı sorunlardan biride vodafone arayan kimden msj gelmiyor ve vodafone arayan kim çalışmıyor sorunlarıdır. Vodafone arayan kim servisi mesaj gelmiyor büyük olasılıkla aylık servis ücreti hattınızdan tahsil edilmediğinde karşılaşılan sorunlardan biridir. Eğer faturasız hat kullanıyorsanız hattınızda bakiye olmadığından hizmetiniz aktif olmamış olabilir.

Arayan kim servisini aktif hale getirmek için *62*05463501033# yazarak arama tuşuna basmalısınız. Size arayan kim servisinin aktif olduğuna dair bilgilendirme mesajı gelecektir.

Ancak her hangi bir sorun olmamasına karşın halen arayan kim mesajı gelmiyorsa 542 yada (0) 542 542 0000 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl İptal Edilir

Arayan kim servisi ücretli servislerden biridir ve iptal etmedikçe her ay otomatik olarak yenilenir. Arayan kim servisini iptal etmek için telefonunuzun mesaj kısmına  IPTAL ARAYANKIM yazıp 8000’a göndermeniz yeterlidir. Bilgilendirme mesajı sonrası arayan kim servisi iptal edilecektir.

Vodafone Kim Bu Nedir? Nasıl Yararlanılır?

Vodafone Kim Bu servisi Arayan Kim servisi ile benzerdir. Vodafone Arayan Kim servisi yerine kullanabileceğiniz bir servis olan Kim Bu servisi sayesinde telefonunuzun kapalı olduğu durumlarda sizi arayan kişilerin isim, telefon numarası, arama tarihi, arama saati ve kaç kez aradığı gibi bilgiler size kısa mesaj yoluyla iletilir. Vodafone Kim Bu servisinden ister faturalı isterseniz de faturasız hat sahibi olarak yararlanabilirsiniz. Vodafone Kim Bu aboneliğini başlatmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek, “KİM” yazıp 7544’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir. Gelen SMS’e “EVET” olarak cevaplayıp geri gönderdiğiniz takdirde, aboneliğiniz başlar.

Aboneliğinizi herhangi bir nedenle iptal etmek isterseniz, telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “İPTAL KİM” yazıp 7544’e göndermeniz yeterlidir.

Sizlere bu yazımızda Vodafone arayan kim servisi nasıl kullanılır? Vodafone arayan kim servisi ücretli mi ve Vodafone arayan kim servisi iptali hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetlerinden Arayan Kim Öğrenilir Mi?

Eğer ki arayan kim üyeliğiniz yok ve sizi kimin aradığını merak ediyorsanız ve müşteri hizmetleri bu konuda yardımcı oluyor mu diye düşünüyorsanız maalesef Vodafone müşteri hizmetleri bu konuda size yardımcı olamayacaktır. Arayan kim öğrenmek için sadece üyelik satın almanız gerekmektedir.

Telefon Kapalıyken Kim Aramış Nasıl Öğrenirim?

Telefonunuz kapalıyken arayanı öğrenmek için yapmanız gereken yazımızda bahsettiğimiz adımları uygulamak olur. Yani yalnızca arayan kim üyeliği satın alarak telefonunuz kapalıyken arayan numarayı öğrenebilirsiniz onun dışında herhangi bir şeklide öğrenemezsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu