Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Mobil Ödemeye Açma ve Kapama

Vodafone Mobil Ödemeye Açma ve Kapama; Birçok insan, ödemelerini yaparken kredi kartını öncelik verseler de artık dijital ortamlarda mobil ödeme sistemi giderek yaygınlaşmaktadır. Mobil ödeme ile hat kullanıcıları yalnızca cep telefonu numaraları ile kredi kartı veya nakit para olmadan kolay ve güvenli bir şekilde ödeme yapabilmektedirler. Vodafone, Turkcell veya Türk Telekom hat kullanıcı iseniz, siz de mobil ödeme sistemi ile çok sayıda dijital ortamlardan, cep telefonu numaranız ile alışveriş yapabilirsiniz.

Vodafone mobil ödeme sisteminden hem faturalı hem de faturasız kullanıcılar yararlanabilmektedirler. Vodafone faturalı hat kullanıcısı iseniz, mobil ödeme tutarı ay sonunda fatura tutarınıza yansıtılmaktadır. Vodafone faturasız aboneler ise yaptıkları alışveriş tutarı hatlarının TL bakiyesinden düşülmektedir.

Vodafone Mobil Ödeme Açma Nasıl Yapılır?

Vodafone hattınızı mobil ödeme işlemine açmak için birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Alışveriş yapmanız gerektiğinde hattınızın mobil ödemeye kapalı olduğu konusunda bir bilgi mesajı alabilirsiniz. Böyle bir durumda Vodafone hattınızı mobil ödemeye açmanız gerekir. Vodafone hattınızı mobil ödemeye açabilmeniz için;

  • SMS servisini kullanabilirsiniz. Telefonunuzun kısa mesaj bölümüne “MOBILODEMEAC” yazarak 7878’e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Bu servisi kullanmanız tamamen ücretsizdir.
  • Vodafone Müşteri Hizmetleri: Vodafone Müşteri Hizmetlerini 542’yi arayarak mobil ödeme servisini açılmasını isteyebilirsiniz.
  • Vodafone Yanımda Uygulaması: Vodafone Yanımda uygulamasından Ayarlar kısmına gelin ve buradan mobil ödemeyi aktif hale getirebilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme 1GB Bedava İnternet 

Vodafone Mobil Ödemeye Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone hattınızı mobil ödemelere kapatarak, cep telefonu hattınızla alışveriş yapmaktan vazgeçebilirsiniz. Vodafone hattınızı mobil ödemeye kapatmak için;

  • SMS servisini kullanabilirsiniz. Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “MOBILODEMEKAPAT” yazarak 7878’e kısa mesaj göndermeniz yeterlidir.
  • Vodafone Müşteri Hizmetleri: Vodafone Müşteri Hizmetlerini 542’yi arayarak mobil ödemenin kapatılmasını isteyebilirsiniz.
  • Vodafone Yanımda Uygulaması: Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden Ayarlar kısmına gelin ve burada açık olan mobil ödemeyi kapatabilirsiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Özellikleri

Vodafone Mobil Ödeme servisini 90 günden fazla Vodafone hat kullanıcısı olan müşteriler açabilmektedirler. Vodafone mobil ödeme servisinin açılıp kapatılması için herhangi bir ücret almamaktadır. Ancak Vodafone yapılan her işlemde gelen onay mesajı için 41 Krş. (vergiler dahil) gibi bir ücret almaktadır.

      Faturalı Hatlar       Faturasız Hatlar
     Tek Seferlik        150-350 TL           200 TL
     Günlük        150-350 TL           300 TL
     Aylık         350-1250 TL           500 TL

 

  • Vodafone Mobil Ödeme kullanımlarında 3 aylık olacak şekilde hizmet ücreti 3,99 TL alınmaktadır.
  • Mobil Ödeme sisteminde taksitlendirme seçeneği bulunmamaktadır.
  • Vodafone mobil ödeme servisi bütün cep telefonları ile uyumludur.
  • Mobil ödeme için belirlenen aylık toplam alışveriş limiti, fatura kesim tarihinde yenilenmektedir. Vodafone mobil ödeme seçeneği yurtdışında kullanılamamaktadır.

Vodafone Mobil Ödeme Nerelerde Geçerli?

Gün geçtikçe birçok kişinin öncelik vermeye başladığı Vodafone mobil ödeme servisi kullanılan yerler arasında App Store servisi, Google Play Store, Spotify, Ankakart, ve Trendyol gibi birçok mağazada geçmektedir.

YouTube video

Vodafone Mobil Ödeme Limit Öğrenme Nasıl Yapılır?

Eğer ki Vodafone Mobil Ödeme için ne kadar limitiniz var bunu öğrenmek istiyorsanız “MOBILODEME LIMIT” yazıp “7878” e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Mesajı gönderdikten sonra size otomatik olarak bir SMS gelecek ve mobil ödeme limitinizi öğrenebileceksiniz.

Vodafone Mobil Ödeme Nakite Çevrilir Mi?

Bu işlemi genellikle çeşitli internet siteleri aracılığı ile yapabilirsiniz ve bu işlemi yaparken yüklediğiniz miktardan bir miktar kesinti olarak paranız yatar. Örneğin 200 TL yatırdıysanız sizin mobil ödemenize o ücret yaklaşık 185 TL olarak geçer. Ancak bu siteler güvenilir olmayabilir bizlerin tavsiyesi bu tarz siteleri kullanamamanız yönündedir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu