Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Gizli Numara Açma, Kapatma ve Engelleme

Vodafone Gizli Numaraya Açma, Kapatma ve Engelleme; Telefonuz çaldığında, telefonunuzun ekranında “Bilinmeyen Numara” şeklinde bir yazı görüyorsanız, gizli numaradan aranıyorsunuz demektir. Türkiye’nin tercih edilen mobil operatörlerden biri olan Vodafone, abonelerine sıkıntılar yaşatan gizli numara sorunu çözümleyerek, kullanıcılarını rahat bir nefes aldırmayı başarmıştır.

Cep telefonlarına gelen gizli numaralarla ilgili aramaları artık tamamen kapatmak veya engellemek mümkün olabiliyor. Sizde isterseniz Vodafone hattınıza gelen gizli numara ile gelen çağrıları açabilir, istediğinizde kapatabilir veya engelleyebilirsiniz.

Peki, Vodafone telefon hattınızı gizli numaraya nasıl açabilir, kapatabilir veya engellemeyi nasıl yapabilirsiniz?

Vodafone Hatlarından Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Vodafone, hat kullanıcılarına sıkıntı yaşatan gizli numara sorununa karşı gizli numaradan ile yapılan aramalar için engelleme servisini sunuyor. Vodafone Çağrı Engelleme servisi ile rahatsız olduğunuz veya tanımadığınız telefon numaralarından gelen çağrıları kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Gizli numaraların aramalarını engellemenin birkaç farklı yolu bulunuyor. Gizli numaraları engellemenin yolları:

Gizli numaradan aranmak istemiyorsanız, telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek “GİZLİ AC” yazıp 7046’ya SMS gönderebilirsiniz. Başka bir yol olarak şu yolu kullanabilirsiniz: SMS atarak engellediğiniz gizli numaraları, telefonunuzdan 7046’yı arayarak da engelleyebilirsiniz.

Vodafone Gizli Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Vodafone çağrı engelleme sevisinden kolaylıkla aktifleştirdiğiniz gizli arama servisini, yine kolaylıkla kapatma imkânına sahipsiniz. İsterseniz önceden engellemiş olduğunuz gizli numara servisini Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni 542’yi arayarak kapatabilir veya telefonunuzun kısa mesaj bölümüne girerek “GİZLİ KAPAT” yazıp 7046’ya SMS gönderebilirsiniz. Vodafone telefon hattınızın gizli numaralara kapatma işleminizin onaylanmasının ardından hattınız gizli numara kapatılacaktır.

Vodafone Arayan Kim Servisi Nasıl Kullanılır? Beni Kim Aramış?

Vodafone Gizli Numaraya Açma Nasıl Yapılır

Vodafone aboneleri diledikleri zaman kolay şekilde telefonları gizli numaraya açma ve kapama yapabilirler. Dilerseniz Vodafone yanımda üzerinden yapabileceğiniz gibi mesaj göndererek bu işlemi halledebilirsiniz.

  • Kullandığınız Vodafone hattında mesajlar kısmına giriş yapın
  • Mesajlara girdikten sonra “GIZLI AC” yazın
  • Mesajı “7046” numarasına gönderin
  • Bilgilendirme SMS sonrası işleminiz halledilecektir

Vodafone Hattınızdan Gizli Numara ile Nasıl Aranır?

Vodafone telefon hattınızdan aramak istediğiniz kişiye numaranızın görünmemesini istiyorsanız şu yöntemi kullanabilirsiniz: Telefonunuzun ekranına arayacağınız numarayı yazmadan önce *31# ardından telefon numarasını girmeniz gerekiyor. Böylelikle arama yaptığınız numara sizin numaranızı gizli numara olarak görecektir. Numaranızın gizli kalmasını istiyorsanız, “*31#05……….” bu şekilde numarayı telefona girmelisiniz. Numaranızı gizlediğiniz kişinin gizli numara servisi açıksa, aramanız karşı tarafa düşmeyecektir.

Android Telefonlardan Gizli Numara Açma ve Kapama

Vodafone Gizli Numara engelleme haricinde akıllı telefon cihazlarınızdan da gizli numaraya açma ve kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Android işletim sistemi bulunan bir akıllı cihazınız varsa telefonunuza gelen gizli numaraları engelleyebilirsiniz. Android telefonunuzdan gizli numara açmak ya da kapatmak için:

Android telefonunuzun “Ayarlar” bölümüne giderek, “Arama Ayarları” bölümüne geçiş yapmanız gerekiyor. “Numaramı Gizle” seçeneğini işaretlemenin ardından telefon numaranız aradığınız kişilere gizli numara olarak görünecektir.

Telefon numaranızı gizli numaradan çıkmasını istiyorsanız, aynı adımları takip ederek “Numaramı Gizle” seçeneğinin yerinde olan “Numaramı göster” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. Böylece aradığınız kişiler sizin numaranızı görebilecekler.

Vodafone Gizli Numara Vodafone Yanımda ile Kapatma

Vodafone abonelerine rahatsızlık veren gizli numara sorununa karşı gizli numaradan ile yapılan aramaları Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden de engellenebiliyor. Sizde gizli numaralar sorunundan kolaylıkla kurtulmak için Vodafone Yanımda uygulamasını kullanabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulaması ile gizli numaradan kolayca kurtulmak için aşağıda bulunan yönergeleri takip ederek, gizli numaralardan kurtulabilirsiniz.

  • Cep telefonunuzdan Vodafone Yanımda uygulamasına telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapınız.
  • Ana sayfada bulunan “Hesabım” seçeneğine tıklamalısınız.
  • Ardından açılan sayfada “Ayarlar” bölümünü seçmelisiniz.
  • Ayarlarım bölümünü seçmenizin ardından “Hat Ayarlarım” sekmesine tıklamalısınız.
  • Açılan sayfada “Çağrı ve Mesaj Ayarları” bölümüne ilerlemelisiniz.
  • Açılacak sayfada Gizli Numara Engelle seçeneğini etkinleştirmeniz gerekiyor. Gizli numara engelle seçeneğini etkinleştirdiğinizde gizli numaralar size artık ulaşamayacaktır. Gizli numaradan gelen aramaların hepsi otomatik olarak iptal edilmiş olacaktır.

YouTube video

Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Bulma Nasıl Yapılır?

Eğer ki bir kişi sizi gizli numaradan aramış ise ve siz de onun kim olduğunu bulmak istiyorsanız bu aslında pek de mümkün değildir. O kişi gizli numaradan aradığı için numarası hiçbir şekilde gözükmez ve siz onu hiçbir şekilde bulamazsınız ve arayan kişiyi tekrardan arayamazsınız.

Vodafone Gizli Numaradan Arayana Kapatmazsam Ne Olur?

Eğer ki hattınız gizli aramaya açıksa ve bu durumdan şikayetçi iseniz yazımızda bahsettiğimiz adımları tek tek takip ederek kolay bir şekilde hattınızı gizli aramalara karşı kapatabilirsiniz. Eğer ki kapatmazsanız sizi birisi gizli numaradan aradığında bu çağrı sizin telefonunuza düşer ancak hiç bir şekilde cihazınıza ya da hattınıza zarar vermez.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu