Reklam
Oyun Hileleri

Victoria 3 Hileleri / Tüm Konsol Komutları

Paradox Development Studio tarafından geliştirilip piyasaya sunulan Victoria 3, milyonlarca kullanıcının indirdiği popüler strateji oyunları arasında yer almaktadır. Strateji denince ilk akla gelen oyunlardan birisi olan Victoria 2 sonrasında aynı şirket aracılığıyla serinin devamı olan Victoria 3 oyunu da uzun bir sürenin ardından çıkmayı başarmıştır.

Türkçe dil desteği seçeneğiyle oynanabilen savaş oyunları içerisinde bulunan Victoria 3, tarihsel olarak 1836-1936 yılları arasını kapsayan bir serüvene oyuncular hız kesmeden adım atmaktadır. Victoria 3 içerisinde birden fazla ülke mevcut olarak yer aldığından Viktörya dönemini kapsayan bu savaş oyununda bürokratik ilişkileri ve halkın isteklerine kulak vermeniz gerekmektedir. Oyunun içerisinde halkınıza hükmedebilmek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek unsurları Victoria 3 Hileleri sayesinde yapabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız içeriğimizde Victoria 3 Hilelerinin ne olduğuna ve nasıl uygulandığına değindik. Eğer siz de strateji ve savaş oyunlarından birisi olan Victoria 3 oyununu yeni oynamaya başladıysanız ve halkınızı yönetmek istiyorsanız Victoria 3 Hile Kodlarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu noktada içeriğimizde yer alan Victoria 3 Hileleri listesine bakabilir ve hile kodlarını açacağınız konsol hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Victoria 3 Hileleri ve Konsol Komutları

victoria 3 konsol komutlari
Victoria 3 Hileleri ve Konsol Komutları

Son zamanların en sevilen strateji oyunlarından birisi olan Victoria 3’ te 19. Yüzyılda yer alan tarihsel dönemde kendi bürokratik ve diplomatik ilişkilerinizi yöneterek ve stratejik kararlar almaya çalışarak halkın güçlenmesini sağlamayı hedefliyoruz. Her oyunda olduğu gibi Paradox İnteractive oyunlarından olan Victoria 3 oyununda da hiç olmadığı kadar hileye maruz kalmak zorunda kalabilirsiniz. Victoria 3 oyun hilelerine halkınızı güçlendirmek ve hükmedilmek için diğer oyuncular gibi ihtiyaç duyabilirsiniz.

Sizler için en çok kullanılan Victoria 3 Hilelerine ve konsol komutlarına yer verdik. Siz de aralarından ihtiyacınıza uygun olan hileleri seçebilir ve dilediğinizce kullanmaya başlayabilirsiniz.

İşte Victoria 3 oyuncularının en çok tercih ettiği ve severek kullandığı Victoria 3 Hileleri sizlerle birlikte…

 • Money(miktar): Ülkenize dilediğiniz kadar paranın girmesine yardımcı olur. Siz de elde ettiğiniz bu paralarla ülkenizi ve ulusunuzu daha güçlü bir konuma ulaştırma fırsatı bulabilirsiniz.
 • Tag ( Ülke):  Oyunda seçtiğiniz ülkeyi oynamanıza yardımcı olur. Siz de oyunda tek bir ülkeyi yönetmek zorunda değilsiniz. Bu hile sayesinde dilediğiniz ülkeyi yönetmek için seçebilirsiniz.
 • Settings: Oyunda ayarlar sekmesini açmanızı sağlar. Oyunda takıldığınız bir kısım ya da bölüm olursa bu hile aracılığıyla açarak istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.
 • Fastravels:  Oyun içerisindehızlı ulaşımı sağlar. İstediğiniz yere ya da ülkeye giderek halkınızı kolaylıkla yönetebilirsiniz.
 • Conquerall( Ülke): Victoria 3 strateji oyununda ülkenin tagını girdiğiniz bütün bölge ve bölümleri size ait olur. Siz de girdiğiniz bu hileyle tüm ülkenin bölgelerini hâkimiyetiniz altına alabilirsiniz.
 • Yesmen: Yapay zekâ sizin oyun içerisinde bildirdiğiniz bütün teklifleri kabul eder.
 • Disable_ai:  Victoria 3 savaş oyunu içerisinde bu hileyi uygulamanız takdirinde yapay zekâyı kapatır.
 • Enable_ai: Yapay zekâyı açma hilesidir. Bu hileyi uyguladığınızdayapay zekâyı kullanarak bütün isteklerinizi oyun içerisinde yapma özgürlüğüne sahipsiniz. 
 •  Fastbuild:  Binaları hızlı bir şekilde inşa edebilirsiniz. Fastbuild hilesini kullanarak siz de ülkenizde halkınızın refahını düşünmek için ve oyunun dengesini sağlamak için binalarınızı daha hızlı inşa edebilirsiniz.
 • Event( event adı) (Ülke tagı):  Oyunda olayları tetiklemenize yardımcı olur. Siz de oyun içerisinde entrika ve macera arıyorsanız event hilesini kullanarak istediğiniz olayı tetikleyebilirsiniz.
 • Disable_pop_growth:  Nüfus artışını durdurur. Siz de bu hileyi kullanarak oyun içerisinde hangi ülkenizde nüfus artış hızını durdurmak istiyorsanız kullanabilirsiniz.
 • Kill_character: Belirtilen karakteri öldürmenize olanak tanır. Oyunun içerisinde istemediğiniz bir karakter varsa Kill_character hilesini kullanarak öldürebilmeniz mümkündür.
 • Research ( Teknoloji Anahtarı): Ülkenizde istediğiniz teknolojiyi seçerek eklemenizde yardımcı olur. Böylece siz de ülkenizi teknolojik unsurlarla destekleyebilirsiniz.
 • Nosecession: Oyun içerisinde yer alan ayrılmaları devre dışı bırakır.
 • Norevolution: Oyunda mevcut olarak yer alan isyanları durdurma yetkisini verir. Siz de ülkenizde halkınızın çıkarttığı isyanları bitirmek istiyorsanız norevolution hilesiyle mümkündür.
 • Own:  Yönettiğiniz ülke haricinde seçtiğiniz farklı bir ülkenin de eyaletine sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.
 • Fastenact: Yasaları yürürlüğe koymayı hızlandırır.
 • Add_war_support:  Yönettiğiniz ülkeye savaş desteği sunmaktadır. Siz de add_war_support hilesini kullanarak yönettiğiniz ülkede çıkan isyanlarda ya da savaşlarda size askeri alanda veyahut maddi destek alanında yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Validate_income: Oyunda zararlı olan ülkelerin listesini gösterir.Böylece siz de yönettiğiniz ülkenin maddi ya da başka alanlarda zararda olup olmadığını anlayabilirsiniz.
 • Validate_emyployment:  Yönettiğiniz ülkedeki eyaletlerde yer alan işsizlik bilgilerine yer verir. Sizin yönettiğiniz ülkede ne kadar işsiz olan kişi mevcutsa bu sayede öğrenebilirsiniz.
 • Reload:  Sildiğiniz ya da yok ettiğiniz öğeleri tekrar yükler. Oyun içerisinde gereksiz olduğunu düşündüğünüz öğeleri tekrar geri almak istiyorsanız reload hilesi ile alabilirsiniz.
 • Popstat: Oyun içerisinde yer alan ülkelerde aktif olan nüfusları belirler. Siz de ülkenizde aktif olan nüfusları bu şekilde test edebilirsiniz.
 • Province_borders: Bölge sınırlarını açıp kapatmaya yardımcı olur. Bu sayede siz de istediğiniz bölgeleri açıp kapatabilirsiniz.

Victoria 3 savaş oyununda verdiğimiz hileleri uygulayarak ülkenizi ve ulusunuzu dilediğiniz gibi yönetebilir ve büyütebilirsiniz. Şimdi de hadi gelin sıklıkla kullanılan Victoria 3 Konsol Komutlarına bakalım.

İşte Victoria 3 oyuncularının en çok tercih ettiği ve favori olarak kullandığı konsol komutları sizlerle birlikte…

 • Change_law” yasa”” ülke” :  Victoria 3 oyununda kurduğunuz ülkenin maddelerini değiştirmenize yardımcı olur. Böylece ülkenizi dilediğiniz gibi yönetme şansını elde edebilirsiniz.
 • Add_radicals:  Ülkenize radikal nüfus ekler. Siz de bu konsol komutunu kullanarak ülkenize istediğiniz miktarda radikal nüfus ekleme şansına sahip olabilirsiniz.
 • Annex_all: Yönettiğiniz ülke dışında tüm ülkeleri ele geçirir. Annex konsol komutu sayesinde bütün ülkeleri ele geçirebilme fırsatı bulabilirsiniz.
 • Annex ( Ülke Etiketi): İstediğiniz ülkeyi Annex konsol komutunu kullanarak ülke etiketini girdiğiniz takdirde ele geçirmeniz oldukça kolay olacaktır.
 • Music Reset: Müzik sisteminizi oyun içerisinde sıfırlar.
 • Music Stop Track: Oyun içerisinde müziği durdurma yetkisi verir. Dilediğiniz zaman Music Stop Track konsol komutunu kullanarak müziği oyunda durdurabilirsiniz.
 • Debugcuntrybudgets: Ülkelerin bütçelerine dair bilgileri veren konsol komutudur. Siz de oyun içerisinde yönettiğiniz ülkelerin bütçelerine bu konsol komutu sayesinde ulaşabilirsiniz.
 • Screnshoot:  Ekran görüntüsü alma yetkisini sizlere sunar.
 • Social_addfriend: Oyun içerisinde arkadaş listenize yeni arkadaşlar eklemenize olanak tanır. Siz de oyun içerisinde böylece yeni arkadaşlar edinme fırsatı bulabilirsiniz.
 • Map_ editör: Harita editörünü yeniden başlatır.

Siz de yukarıdaki konsol komutlarını uygulayarak Victoria 3 oyun içerisinde doyasıya keyifli ve eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir nokta var ki konsol komutları sadece tek kişilik mod versiyonunda oynayabilirsiniz. Çok kişili modlarda yukarıdaki Victoria 3 konsol komutları çalışmayabilir.

Victoria 3 Hileleri Nereye Yazılır?

Savaş ve strateji oyunları arasında yer alan Victoria 3, piyasaya büyük bir hızla giriş yapmış ve birçok kişi tarafından onlarca indirme almayı başarmıştır. Victoria 3 strateji oyununda halkınıza ve ülkelerinize dilediğiniz gibi hükmetme şansına sahipsiniz. Halkınızı yönetirken tarihsel bir zaman yolculuğuna çıkmaya hazır olabilirsiniz.

1836 ve 1936 yılları içerisinde geçen bu dönemde farklı ülkeler yer almaktadır. Bu dönemde bürokratik ve diplomasi ilişkiler sayesinde halkınızı daha iyi ve doğru bir şekilde yönetebilirsiniz. Siz de oyun içerisinde halkınıza hükmetmek için Victoria 3 Hile Konsolunu açarak konsol komutlarına ve Victoria 3 Hile Kodlarına ulaşabilirsiniz. Ancak Victoria 3 Hile Konsolunu açabilmek için birkaç basit adımları yapmanız gerekmektedir.

Steam’ e giderek kütüphanede yer alan Özellikler kısmına tıklamalısınız. –debug_ mode konsol komutunu özellikler kısmında açılan ilk sekmede Başlatma seçenekleri adlı kutucuğu bularak girmelisiniz. Böylece oyunu açtığınızda geliştirici hata ayıklama modu etkinleştirildiğinden tilde tuşuna basarak Victoria 3 Hile Kodlarını yazabileceğiniz Victoria 3 Hile Konsolunu kolaylıkla açabilirsiniz.

Victoria 3 Hile Konsolu Açılmıyor Çözümü

Victoria 3 hile konsolunun açılmamasının tek bir sebebi olabilir. Victoria 3 ‘ te bulunan hata ayıklama modu,  konsol komutlarının girilmesine izin veren bir mod olarak karşımıza çıkar. Ancak hata ayıklama modu devre dışı kaldığında konsol komutlarının kullanımına izin verilemeyeceğinden Victoria 3 Hile konsolu da çalışmaz.

Aşağıda gösterilen iki farklı yolu deneyerek hata ayıklama modunu etkinleştirebilirsiniz. Hata ayıklama modunu etkin bir hale getirmeniz Victoria 3 hile konsolunun açılmasına yardımcı olacaktır.

Steam

 • Victoria 3 oyununa Mouse aracılığıyla sağ tıklayarak özellikleri açın.
 • Daha sonra açılan panelde alt kısımda yer alan başlatma seçeneklerine tıklayarak –Debug_mode arama kutucuğuna ekleyin.
 • Victoria 3 oyununu yeniden başlatarak hata ayıklama modunu etkin bir konuma getirebilirsiniz. Böyle hile konsolunu rahatlıkla açarak hile kodlarını ve konsol komutlarını kullanma şansı elde edebilirsiniz.

Windows

 • Victoria 3’ te yer alan ikili klasöre tıklayın.
 • Victoria 3.exe öğesine tıklayarak tekrar klasör oluşturun.
 • Hedef alanı yazan yere debug_ mode kodunu ekleyerek hata ayıklama modunu etkinleştirebilirsiniz. Ancak buna ek olarak oyunu başlatıp hata ayıklama modunu etkinleştirmenizde fayda vardır.
 • Böyle Victoria 3 hile konsolu sorununuz kısa sürede çözüme kavuşacaktır.

İki yöntemde Victoria 3 Hile Konsolunu etkinleştirmek için sıklıkla kullanılmaktadır. Siz de iki yöntemi de deneyerek Victoria 3 Hile Konsolu açılmama sorununu hangi yöntemin daha etkili ve kısa sürede çözdüğünü görebilirsiniz.

Victoria 3 Hileleri Değerlendirmemiz

Victoria 3, günümüzde her geçen gün daha da popülerleşmeye ve milyonlarca oyuncu tarafından indirilmeye doyulamayan savaş ve strateji oyunları arasındadır. Siz de Victoria 3 savaş oyununda birçok ülkeyi bir arada yönetebilir ve tarihi bir yolculukta eğlenme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Ayrıca oyun içerisinde ülkenizi ve halkınızı dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Kendi imparatorluğunuzu baştan inşa ederek büyütebilir ve ulusunuzu geliştirmek amacıyla Victoria 3 içerisinde satın alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak sizlere verilen Victoria 3 hile kodlarını kullanarak imparatorluğunuza güç katarak şahlandırma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Victoria 3 hileleri, oyun içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılamaya yardımcı olacağından size sunulan Victoria 3 Hile Konsolunu kullanarak ve hata ayıklama modunu etkin bir hale getirerek hilelerden istediğiniz şekilde yararlanabilirsiniz. Ancak Victoria 3 savaş oyunu içerisinde dikkat edilmesi gereken unsurlar mevcuttur. Örneğin; Victoria 3 savaş oyunu içerisinde yer alan Victoria 3 Hileleri ve Konsol Komutlarının tek oyuncu modunda kullanılması gerektiği bilinmelidir.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Victoria 3 Hileleri ve Konsol Komutları adlı içeriğimiz burada sona eriyor. Siz de Victoria 3 savaş oyununun hilelerinin ve konsol komutlarının nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyorsanız içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer İçeriklerim:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu