Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Yurt Dışı Kullanım Açma, Kapatma ve Paketleri

Turkcell Yurt Dışı Kullanım Açma, Kapatma ve Paketleri 2023; Turkcell operatör şirketi yurt dışı seyahatleri yapan müşterilerini gözeterek yurt dışında kullanıma uygun pek çok paket oluşturmuştur. Bu paketlerden uygun fiyatlara yararlanmak mümkün olmakla birlikte paketler çok sayıda avantajı da beraberinde getirmektedir. Müşteriler bu avantajlardan yararlanmak için çeşitli sms kodları aracılığıyla yahut turkcell web sitesi üzerinden telefonlarını yurt dışı kullanımlarını açmaktadırlar.

İçindekiler göster

Bu yazımızda yurt dışı kullanımı açma, kapatma ve paketlerine ilişkin açıklamalar yapmaya çalışacağız.

Turkcell Yurt Dışı Kullanımı Nasıl Açılır ?

Turkcell müşterilerinin hatlarını çok sayıda yöntem kullanarak yurt dışı kullanımına açması mümkündür. Yurt dışına çıkan kişilerin sürpriz fatura ile karşılaşmamaları için mutlaka yurt dışı ziyaretlerinden hatlarını yurt dışına açma yada yurt dışına kapatma işlemi yapmaları gereklidir.

Turkcell yurt dışına açma ve Turkcell yurt dışına kapatma için aşağıdaki adımları hemen uygulayabilirsiniz.

SMS Kodu ile Yurt Dışı Kullanımı Açma

Müşteriler cihazlarında mesaj seçeneğine gelip ROAM YAZIP 2222’ e ücretsiz kısa mesaj göndererek hatlarını yurt dışı kullanımına açabilirler. Hatları yurt dışı kullanımına kapalı olan müşterilerin ilgili mesajın ardından şirket yetkilisine onay mesajı gönderilecek olup onay telebinde bulunulacaktır. Yetkili kişinin onayı ile hattınızın yurt dışı açılım işlemleri tamamlanmış olacaktır. Hatlarını yurt dışı internet kullanımına açmak ve kapatmak isteyen müşterilerin yapması gerekenlere bakılacak olursa,

Yurt dışında cihazlarını internet kullanımına açmak isteyen müşterilerin cep telefonlarında mesaj seçeneğine YURTDISI INTERNET yazıp 2222’ e ücretsiz kısa mesaj göndermesi gerekmektedir. Ardından cihazınız internet kullanımına açılacaktır.

Yurt dışında cihazlarını internet kullanımına kapatmak isteyen müşterilerin cep telefonlarında mesaj seçeneğine IPTAL YURTDISI INTERNET yazıp 2222’ e ücretsiz kısa mesaj göndermeleri gerekmektedir. Ardından cihazınız internet kullanımına kapanacaktır.

Turkcell Web Sitesi Üzerinden Yurt Dışı Kullanımı Açma

Turkcell resmi internet sitesi üzerinden cihazlarını internet kullanımına açmak isteyen müşterilerin öncelikle ilgili sitede yer alan işlem merkezi seçeneğini seçmesi gerekmektedir. Ardından siteye girişte kullanılan şifre vasıtasıyla siteye girilmelidir. Daha sonra menü seçeneğinden ayarlar kısmını tıklanmalıdır. Son olarak ise yurt dışı ayarlarım butonuna tıklayarak cihazınızı internet kullanımına açmanız mümkün olacaktır.

Turkcell Yüklediğin Kadar Kazan Kampanyası 

*111# ile Yurt Dışı Kullanımı Açma

Turkcell aboneleri hazırkart kullanıcısı oldukları takdirde cihazlarında *123# kodunu tuşlayarak hatlarını yurt dışı kullanımına açabilirler.

Turkcell Yurt Dışında Nasıl Arama Yaparım ?

Yurt dışında sevdiklerini aramak isteyen müşterilerin arayacakları numaranın başına + simgesini ekleyerek arama yapmaları gerekmektedir.

Turkcell Yurt İçinde Kullanılan Pakete İlişkin Haklar Yurt Dışında Da Geçerli Mi ?

İstisnalar saklı olmak üzere Turkcell müşterileri yurt içinde yararlandıkları paketlere ilişkin avantajlardan yurt dışında yararlanamazlar. Ancak tarifen yurt dışında geçerli paketlerinde belirlenen TL ödemesi yapılarak yurt içi kullanımlarının yurt dışında geçerli olarak kullanılması mümkün kılınmıştır.

Turkcell Faturasız Müşterileri Yurt Dışında Nasıl TL Yüklemesi Yaparlar ?

Turkcell faturasız hat sahipleri yurt dışında hatlarına TL yüklemesi yapmak istedikleri takdirde öncelikle Turkcell resmi web sitesine şifreleriyle giriş yapmalıdırlar. Ardından TL/Paket Yükle seçeneğinden diledikleri miktarda TL yüklemesi yapabilirler. Faturasız hat kullanıcıları TL yüklemesi yaparak faturalı hat kullanıcıları ise paket yüklemesi yaparak diledikleri paketten yararlanabilirler.

Turkcell Yurt Dışı Paketleri 2023

Turkcell faturalı ve faturasız hat sahibi kullanıcılarına yurt dışında kullanılabilecek toplam 31 adet paket sunmuştur. Bu paketlerin 22’ si faturalı hat sahibi müşteriler tarafından 13’ ü ise hazırkart kullanıcısı aboneler tarafından kullanılabilmektedir.

Turkcell Faturalı Yurt Dışı Paketler

Turkcell faturalı yurt dışı paketleri ile dilediğiniz bir çok ülkede gönlünüzce kesintisiz konuşabilirsiniz.

Turkcell Yurt Dışı Paketleri Faturalı 

Yurt dışı standart paket 1. Grup dahilinde müşteriler kullandıkları DK, MB ve SMS üzerinden ücretlendirilmektedir. Ücretlendirmeye bakılacak olursa,

1. Grup ülkelerinde arama 8,90 TL aranma ise 6,90 TL’ dir. SMS gönderme 2,90 TL ‘ dir. İnternet kullanımı ilk 15 MB’ye kadar 16,90 TL’ dir. 15 – 30 MB arasında 11,90 TL’ dir. 30 MB üzerinde ise 7,90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı Kullanım

Yurt dışı standart paket 2. Grup kapsamında müşteriler DK, MB ve SMS üzerinden ücretlendirilmektedir. Ücretlendirmeye bakılacak olursa,

2. Grup ülkelerinde arama 13,90 TL aranma ise 6,90 TL’ dir. SMS gönderme 2,90 TL’ dir. İnternet kullanımı ilk 15 MB’ye kadar 16,90 TL’ dir. 15 – 30 MB arasında 11,90 TL’ dir. 30 MB üzerinde ise 7,90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı Standart İnternet Paketi 

Yurt dışı standart data paketi kapsamında yapılan ücretlendirme MB üzerindendir.

İnternet kullanımı ilk 15 MB’ye kadar 16,90 TL’ dir. 15 – 30 MB arasında 11,90 TL’ dir. 30 MB üzerinde ise 7,90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı Standart Paketleri

Yurt dışı standart paketi diğer kapsamında DK, SMS ve MB üzerinden ücretlendirilmeniz söz konusudur. Paketin KDV ve ÖİV dahil bugün itibarıyla fiyatı 14.90 TL’ dir. Paket dahilindeki internet kullanımı ilk 15 MB’ a kadar 16,90 TL’ dir. 15 – 30MB arasında 11,90 TL’ dir. 30MB üzeri ise  7,90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı SMS 100 Paketi

Yurt dışı sms 100 paketi dahilinde müşterilere yurt dışında kullanılabilecek 100 adet sms sunulmuştur. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugün itibarıyla fiyatı 35.39 TL’ dir. Faturasız hat kullanıcıları ya da yurt dışı standart paketi kullanıcıları paketleri bittiğinde 1 TL karşılığında mesajlaşma hakkı sahibi olabilirler.

Tarifen Yurt Dışında Geçerli Paketi

Tarifen yurt dışında geçerli 3 paketi dahilinde yurt içinde geçerli olan sms, internet ve dakika kullanımlarınızı başkaca işlem yapmaksızın yurt dışında kullanma hakkına sahip olabilirsiniz. Paketi yurt dışında 21 ülkede kullanmanız mümkündür. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil fiyatı bugünkü fiyatı 79.90 TL’ dir.

Turkcell Tarifen Yurt Dışında Geçerli

Tarifen yurt dışında geçerli paketi kapsamında Türkiyede geçerli olarak kullandığınız tarifeden yurt dışında yararlanabilirsiniz. İlgili paketi 26 ülkede geçerlidir. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil fiyatı 49.90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı Arama Paketleri

Tarifen yurt dışında geçerli 2 paketi ile yurt içinde geçerli olmak üzere kullandığınız internet, dakika ve mesaj haklarını başkaca bir işleme gerek olmaksızın 38 ülkede kullanmanız mümkündür. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugün itibarıyla fiyatı 59.90 TL’ dir.

Turkcell Tarifesini Yurt Dışında Kullanım

Bireysel tarifen yurt dışında geçerli plus paketi ile müşteriler yurt içinde geçerli olarak kullanılmakta oldukları kullanım haklarını yurt dışında kullanabilirler. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugün itibarıyla fiyatı 310.90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı İnternet Tarifesi

Akıllı Dünya tarifesi 1. Grup internet paketine ilişkin en büyük avantaj kullanım yapmamış olmanız halinde herhangi bir ücret başlığı altında ücret ödemeyecek oluşunuzdur. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil fiyatı 210 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı Konuşma ve SMS Paketi

Akıllı Dünya tarifesi 1. Grup konuşma ve sms paketine ilişkin olarak kullanım yapmış olmanız halinde kampanya otomatik olarak tanımlanacaktır. Kullanım yapmadığınız takdirde ödeme yapmanıza gerek yoktur. Söz konusu pakette 1 dakika 1 sms’ e karşılık gelmektedir. Bu bağlamda dakikalarınızı sms olarak da kullanabilirsiniz.  Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 110 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı İnternet Kullanımı

Akıllı Dünya tarifesi 2. Grup  internet paketi dahilinde yer alan hakları kullanmadığınız takdirde ödeme yapılmayacaktır. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı Konuşma ve SMS Kullanımı

Akıllı Dünya tarifesi 2. Grup konuşma ve sms paketi kullanım yapmanız halinde devreye girecektir. Kullanım yapmadığınız halde herhagi bir ücret ödenmeyecektir. Pakette 1 dakika 1 sms’ e karşılık gelmektedir. Dakikalarınızı sms olarak da kullanabilirsiniz.  Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 210 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı 250 MB İnternet Paketi

Yurt dışı akıllı data 250 MB paketi toplam 93 ülkede kullanılabilmektedir. Paket dahilinde yurt dışında geçerli olmak üzere kullanılabilecek 250 MB internet kullanım hakkı bulunmaktadır. Paketin bugünkü fiyatı KDV ve ÖİV dahil 95.50 TL’ dir. Paketi kullanmadığınız gün ücret ödemesi söz konusu olmayacaktır.

Turkcell Yurt Dışı 500 MB İnternet Paketi

Yurt dışı akıllı data 500 MB paketi 97 ülkede kullanılabilmektedir. Paket kapsamında yurt dışında geçerli olarak kullanılabilecek 500 MB internet kullanım hakkı bulunmaktadır. Paketin bugünkü fiyatı KDV ve ÖİV dahil 95.72 TL’ dir. Paketi kullanmadığınız gün hiçbir ödeme yapmazsınız.

M2M Akıllı Yurt Dışı Dünyası

M2M hatları akıllı yurt dışı dünyası paketi ile 3 MB internet kullanım hakkı sahibi olabilirler. Paket kullanım ile otomatik olarak tanımlanacaktır. Paketten aylık KDV ve ÖİV vergileri dahil 9 TL karşılığında yararlanabilirsiniz.

Suudi Arabistan 150 Dakika Paketi

Suudi arabistan 150 dakika paketi özellikle hac ve umre ziyareti yapan Turkcell kullanıcıları ve iş dolayısıyla Suudi Arabistana giden kullanıcılar için geliştirilmiş dakika paketidir. Paket dahilinde 90 gün boyunca geçerli 125 dakika aranma, 25 dakika arama ve 50 sms yer almaktadır. Paketin bugün itibarıyla KDV ve ÖİV vergileri dahil fiyatı 89.32 TL’ dir.

Suudi Arabistan 300 Dakika Paketi

Suudi Arabistan 300 dakika paketi hac, umre yahut iş dolayısıyla Suusi Arabistan’ a giden abonelerin yararlanması için tanımlanan bir pakettir. Paket kapsamında yer alan kullanım hakları 90 gün boyunca geçerli olarak kullanılabilir. Paket kapsamında 100 dakika arama, 200 dakika aranma ve 100 sms bulunmaktadır. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 119.65 TL’ dir.

Albaraka Hac Umre Paketi

Albaraka Hac Umre paketinden yararlanmak isteyen Turkcell abonelerinin öncelikle Albaraka Türk Hicaz Kart sahibi olmaları gerekmektedir. İlgili kart sahibi aboneler 90 gün boyunca geçerli 100 MB internet kullanım hakkı sahibi olabilirler. Bununla beraber BiP uygulamasında geçerli 5 GB internet kullanım hakkından da 90 gün boyunca yararlanabilirler. Paket dahilinde her yöne 150 dakika da bulunmaktadır. Paketin bugün itibarıyla KDV ve ÖİV vergileri dahil fiyatı 119.65 TL’ dir.

turkcell yurt dışı paketleri

Turkcell Faturasız Yurt Dışı Paketleri

Turkcell faturasız hat sahipleri yurt dışı ziyaretlerinden kullanabileceği İnternet, arama ve SMS paketleri ise bir çok ülkede sorun yaşamadan iletişim kurabilirler.

Turkcell Yurt Dışı Avantaj 100 MB Paketi

Yurt dışı avantaj 100 MB paketi kapsamında 89 ülkede kullanılmak üzere tahsis olunabilecek 100 MB internet kullanım hakkı bulunmaktadır. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 45 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı SMS 100 Paketi

Yurt dışı sms 100 paketi dahilinde 100 adet yurt dışında kullanılabilecek sms kullanım hakkı bulunmaktadır. Paketin KDV ve ÖİV dahil bugün itibarıyla fiyatı 75 TL’ dir.

Avantaj Yurt Dışı Paketi

Avantaj yurt dışı paketi 88 ülkede kullanılabilmektedir. Paket dahilinde her yöne 1000 sms, 100 dakika yurt dışında konuşma ve 2 GB internet kullanım hakkı bulunmaktadır. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 229 TL’ dir.

Faturasız Tarifen Yurt Dışında Geçerli

Hazır Kart tarifen yurt dışında geçerli paketi kapsamında müşterilerin yurt içinde geçerli olarak kullandıkları pakete ilişkin hakların yurt dışında da geçerli olması söz konusu olacaktır. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 75 TL’ dir.

Faturasız 3 Günlük Tarifen Yurt Dışında Geçerli

Hazır kart 3 günlük tarifen yurt dışında geçerli paketi kapsamında yurt içinde kullandığınız paket dahilinde yer alan haklar üç gün süreyle yurt dışında kullanılabilmektedir. Paket 85 ülkede kullanıma uygun olup paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 215 TL’ dir.

Faturasız 5 Günlük Tarifen Yurt Dışında Geçerli

Hazır kart 5 günlük tarifen yurt dışında geçerli paketi kapsamında yurt içinde kullandığınız paket dahilinde yer alan haklar beş gün süreyle yurt dışında kullanılabilmektedir. Paket 85 ülkede kullanıma uygundur. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 375 TL’ dir.

Avantajlı Günlük Yurt Dışı

Avantajlı günlük yurt dışı paketi kapsamında müşteriler bir gün süreyle 30 dakika yurt dışında konuşma, 1000 MB yurt dışında geçerli internet kullanımı ve 30 sms yurt dışında mesajlaşma hakkına sahip olmaktadırlar. Paket 88 ülkede geçerli olarak kullanılabilecek olup paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 52.90 TL’ dir.

Suudi Arabistan 150 Dakika Paketi

Suudi Arabistan 150 dakika paketinden hac ve umre ziyareti yapan Turkcell kullanıcıları ve iş dolayısıyla Suudi Arabistan’a giden kullanıcılar yararlanabilir. Paket dahilinde 125 dakika aranma, 25 dakika arama ve 50 adet yurt dışında mesajlaşma hakkı yer almaktadır. Paketin bugün itibarıyla KDV ve ÖİV vergileri dahil fiyatı 99.32 TL’ dir.

Suudi Arabistan 300 Dakika Paketi Faturasız

Suudi Arabistan 300 dakika paketi hac, umre yahut iş dolayısıyla Suudi Arabistan’ a giden hazır kart kullanıcıları için geliştirilmiştir. Paket dahilinde 90 gün boyunca geçerli 100 dakika arama, 200 dakika aranma ve 100 sms bulunmaktadır. Paketin KDV ve ÖİV vergileri dahil bugünkü fiyatı 99 TL’ dir.

Albaraka Hac Umre Paketi

Albaraka Hac Umre paketinden yararlanmanın ön koşulu Albaraka Türk Hicaz Kart sahibi olmaktır. Aboneler 90 gün boyunca 100 MB internet, BiP uygulamasında geçerli 5 GB internet kullanımı ve 150 dakikadan yararlanabilirler. Paketin bugün itibarıyla KDV ve ÖİV vergileri dahil fiyatı 119.65 TL’ dir.

Standart Dünya Tarifesi – Hazır Kart

Standart Dünya tarifesi paketi dahilinde müşteriler DK, SMS ve MB üzerinden ücretlendirilmektedir. Paket kapsamında dakika ücret fiyatı 28.90 TL’ dir.

Turkcell Yurt Dışı Paketimden Kalan Bilgisini Nasıl Öğrenebilirim ?

Müşteriler yukarıda bahsi geçen paketlerden kalan kullanımlarını öğrenmek istedikleri takdirde KALAN YURTDISI yazıp 2222’ e ücretsiz olarak kısa mesaj atabilirler. Ardından kendilerine kalan kullanım haklarına ilişkin bilgilendirme sms’ i gönderilecektir.

Yukarıda bahsolunduğu üzere Turkcell aboneleri yurt dışı seyahatlari sırasında yahut iş dolayısıyla yurt dışında bulundukları takdirde pek çok paket aracılığı ile dakika, sms yahut internet kullanım hakkı sahibi olabilirler. Abonelerin faturalı ya da faturasız hat kullanıcısı olması önem arz etmez. Zira hem faturalı hat sahibi kullanıcılar bakımından hem de hazır kart kullanıcıları bakımından pek çok paket tahsisi yapıldığı görülmektedir. Aboneler kendi bütçeleri ile bağlı olarak diledikleri pakete ilişkin avantajlardan yararlanabilirler.

Turkcell Yurt Dışı Paketi İptal Etme

Turkcell yurt dışında geçerli paket ve tarifiniz iptal etmek için Tarifen Yurt Dışında Geçerli özelliğinin iptal etmek için e IPTAL PLATIN YURTDISI yazıp 2200’a SMS göndermeniz yeterlidir. Yurt dışında geçerli olan paketi iptal işlemi kullandığınız pakete bağlı olarak değişmektedir.

Turkcell Yurt Dışı Paketleri Hangi Ülkede Geçerlidir

Turkcell yurt dışı paketlerinin geçerli olduğu ülkeler ise;  ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Beyaz Rusya, Birleşik Krallık (İngiltere, İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda), Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Fransa, Hollanda, İrlanda, İtalya, İspanya, Kanada, Kanal Adaları, KKTC, Polonya, Portekiz, Porto Riko, San Marino, Slovenya, Ukrayna, Yunanistan.

YouTube video

 

KKTC İçin Turkcell Hattımı Yurt Dışına Açtırmam Gerekli Mi?

Eğer ki KKTC ülkesine gideceksiniz ancak orada hattınızı yurt dışına açtırmadan kullanabilir misiniz yoksa zorunlu olarak hattınızı yurt dışına açtırmanız mı lazım diye merak ediyorsanız; KKTC de yurt dışı olarak sayıldığı için hattınızı yurt dışı kullanımına açtırmanız gerekmektedir.

Turkcell Hattımı Yurt Dışı Kullanımına Açmazsam Ne Olur?

Siz de yurt dışına çıkacaksanız ve hattınızı yurt dışına açtırmamışsanız ancak açtırmadan gidersem ne olur diye merak ediyorsanız; eğer hattınızı yurt dışına açtırmaz iseniz bulunduğunuz ülkeden Türkiye’yi arar iseniz hattınıza çok büyük miktarda fatura ücreti yansıtılır ancak hattınızı yurt dışına açtırır iseniz satın aldığınız yurt dışı paket fiyatını ödersiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu