Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum; Turkcell aboneleri yalnızca ev ve iş ortamlarında internet kullanımına ihtiyaç duymamaktadır. Günümüz sosyal yaşantısının bir gereği olarak her türlü iş ve işlem internet aracılığı ile sağlanmaktadır. Bu bağlamda WiFi ağı kullanmaksızın internet üzerinden belirli işlerimin yürütülmesi ihtiyacı hasıl olmaktadır. Dolayısıyla müşteriler sıklıkla mobil veri üzerinden sosyal yaşantılarının devamını sağlamaktadırlar. Bununla birlikte mobil veri açık olmasına rağmen internet erişimine ulaşamayan müşterilerin  çok defa mağduriyet yaşadığına rastlanmaktadır. Bu yazımızda müşterilerin mağduriyetlerinin giderilmesini sağlamak amacıyla Turkcell abonelerine mobil veri üzerinden bağlantılarını nasıl sağlayabileceklerine ilişkin açıklamalar ve bilgilendirmeler yapılmaya çalışılacaktır.

Turkcell aboneleri mobil verilerini açtıkları takdirde bir sorunla karşılaşıyorlarsa öncelikle yapılması gereken sorunun temel kaynağını tespit etmektir. Sorun genellikle müşterilerin kullandıkları uygulamalardan yahut müşterilerin kullandıkları arama motorlarından kaynaklanmaktadır.

Eğer sorun uygulama üzerinden kaynaklanıyor ise bu uygulamadan kaynaklı bir erişim sorunu olup sizden bağımsız olacaktır. Sorunun arama motorları üzerinden erişim hatası olduğuna dair bir tespit yapılıyor ise bu durumda hattınıza müdahalede bulunmanızın faydası olacaktır. Zira sorunun kaynağı sizin hattınızdır.

Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum Sorunu Nasıl Çözülür ?

Mobil veri açık olmasına rağmen internete bağlanamama sorunu genellikle yeni hat alımı yapan Turkcell operatör şirketi abonelerinde görülmektedir. Hattın aktif olması sonucunda söz konusu sorunun ortadan kalkacaktır.

Yeni hat alımı yapan müşteriler fatura kesim tarihi içinde oldukları takdirde yahut faturaların ödeme sürecinde aksama olması halinde de mobil verileri açık olmasına rağmen internet erişimi sağlayamamaktadırlar. Beklenen ödemeleri yapan ve fatura kesim tarihi geçen  müşterilerin internet erişimi sağlaması mümkün olacaktır.

Mobil veri açık olmasına rağmen internete bağlanamama sorununun bir diğer sebebi ise müşterilerin seyehat esnasında cep telefonlarında internet erişimi sağlamaya çalışmalarıdır. Bu gibi durumlarda sorunun ana kaynağı mobil verinin çekmemesi olarak karşımıza çıkar. Bu durum yolculuğun ilerleyen saatlerinde yahut yolculuk bitmesi halinde düzelebilecek komplike olmayan basit düzeyde bir hatadan ibarettir.

Turkcell İnternet Paketleri 

Mobil Veri Açık Ama İnternete Giremiyorum Turkcell

Mobil verinizin açık olmasına rağmen internet erişimine ulaşamamanızın başkaca bir sebebi de Turkcell tarafından hattınıza tanımlanmış olan kullanım haklarının bittiğine dair oluşan inançtır. Bu durum zaman zaman abonelerin yaşayabileceği gündelik bir yanlış anlaşılmadan ibarettir.

Hattınızda kullanım hakkı olmasına rağmen Turkcell operatör şirketi bu kullanımların bittiği varsayımından hareket ederek yanlış bir uygulama seyri izleyebilir. Bu durumu ise Turkcell şirketinin müşteri hizmetleri numarasını arayarak kolaylıkla çözüme kavuşturabilirsiniz.

Turkcell Mobil Veri İnternet Ayarları

Yukarıda bahsi geçen durumların yanı sıra tamamen telefonunuzun ayarlarına bağlı olarak da mobil veri açık olmasına rağmen internet erişiminin sağlanamaması gibi bir hata gündeme gelmektedir. Bu durumun çözüme kavuşturulması için gereken aşamalara bakılacak olursa,

  • Ayarlar
  • Diğer Ayarlar
  • Mobil Ağlar
  • Erişim Noktası Adları
  • Erişim Noktası Adları seçeneğinde sağ üst tarafta menü seçeneğine basarak Yeni APN seçeneğini seçin
  • Açılan pencerede ad kısmına Turkcell Internet APN kısmına da Internet yazmanız gerekmektedir.
  • Ardından mobil verinizi kapatıp açın
  • Son olarak telefonunuzu kapatarak yeniden başlatmanız halinde sorun çözüme kavuşacaktır.

Yazımızda belirtildiği üzere mobil veri açık olmasına rağmen internet bağlantısı sağlayamayan abonelerin karşılaştıkları sorunlar çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Dikkat edilmesi gereken husus sorunun kaynağını doğru bir biçimde tespit edip akabinde gerekli ve yeterli ölçüde müdahalede bulunmaktır. Ardından internet üzerinden ihtiyacınızın olan işlemleri yerine getirebilirsiniz. Bununla beraber şüphesiz sosyal medya üzerinden de rahatlıkla gezinti yapmanız söz konusu olabilecektir.

Turkcell Mobil Veri Açık Ama İnternete Bağlanamıyorum İphone

Turkcell hat sahipleri mobil veri açık iken internete bağlanamıyorsa ilk olarak internet paketlerinin olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. Eğer şebeke çekme sorunu yoksa ve internet paketinizde varsa telefonunuzda aşağıdaki adımları takip ederek internet ayarlarınızı yapmalısınız.

Ayarlar –> Diğer ayarlar –> Mobil ağlar –> Erişim noktası adlarından Yeni APN oluşturulacak. Ad kısmına “Turkcell Internet”, APN kısmınada “internet” yazarak kaydediniz.

YouTube video

Turkcell İnternet Sorunu Nedir?

Turkcell operatörü nadir de olsa internet konusunda ufak aksilikler yaşayarak çekmeme sorunu olmaktadır. Bu çekmeme sorununu sizin internetiniz açık olduğu taktirde internet yok hatası veriyorsa yukarıda anlattığımız yolları kullanarak giderebilirsiniz. Eğer ki hala sorun çözülmez ise Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayınız.

Telefonum İnternete Girmiyor Neden?

Aslında eğer internetiniz açık gözüküyor ancak internete erişim sağlayamıyorsanız bunun birçok nedeni olabilir. İlk olarak; internet paketiniz bitmiş olabilir, diğer bir seçenek olarak da yukarıda anlattığımız sorundan kaynaklı olabilir. Eğer ki yukarıda bahsedilen sorundan kaynaklanıyor ise çözüm yollarımızı dikkatli bir şekilde uygulayın ardından sorun giderilecektir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu