Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Turkcell Lifebox Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? Turkcell şirketi, abonelerine Lifebox uygulaması üzerinde fotoğraf, video, dosya yahut herhangi bir belge saklama imkanı tanımaktadır. Müşteriler bilgisayarlarına, cep telefonlarına yahut tabletlerine Lifebox uygulamasının yüklemesini yaparak diledikleri belgeye kolaylıkla ulaşabilirler. Bu yazımızda Lifebox uygulamasının ne olduğuna ne işe yaradığına ve nasıl kullanılacağına ilişkin olarak açıklamalar yapmaya çalışacağız.

Turkcell Lifebox Nedir?

Lifebox çeşitli fotoğrafların, belgelerin, telefon rehberinin, videoların, müzik dosyalarının ve daha pek çok dosyanın saklanmasına imkan verilmiş Turkcell tarafından oluşturulmuş bir depolama platformudur. Size ait belgelere dilediğiniz vasıtayı kullanarak erişebilmeniz mümkün olmakla beraber dosyalarınızı da güvenle saklayabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Nasıl Kullanılır?

Lifebox uygulaması dahilinde yer alan belirlenen kazanım haklarına sahip olmak isteyen müşterilerin yapması gereken cihazlarının işletim sistemine göre AppStore yahut PlayStore üzerinden ilgili uygulamayı cihazlarına yüklemektir.

Uygulamanın yüklemesini sağlayan müşteriler kendi belirledikleri şifre ile yahut Turkcell şifreleri araclığı ile uygulamaya girererek depolama alanlarından yararlanabilirler. Uygulamaya ilk defa giriş yapan müşterilere ise süresiz ve ücretsiz olarak  5 GB internet kullanım hakkı tanınmaktadır.

Turkcell Lifebox Ne İşe Yarar?

Lifebox uygulaması depolama alanı olarak kullanılan güvenli bir depolama sistemi olarak bilinmektedir.

Lifebox uygulamasının en sevilen özelliklerinden biri şüphesiz yer aç özelliğidir. İlgili özellik sayesinde müşteriler hem cihazlarına hem lifebox üzerinde yer alan aynı belgeleri tespit edebilir bununla beraber depolama alanından tasarruf edebilirler. Böylece farklı yerlerde aynı belgenin saklanmasından ziyade farklı yerlerde farklı belgelerin saklanmasına imkan tanınmaktadır.

Lifebox uygulamasında otomatik olarak yedekleme özelliği bulunmaktadır. Abonelerin uygulama dahilinde yer alan anıları yedeklendiğinden herhangi bir hak kaybı ile karşılaşmaları söz konusu değildir.

Lifebox uygulamasında rehber yedeklemek de söz konusu olmaktadır. Aboneler cihaz değişikliği yaptıkları takdirde rehberlerinde yer alan numaraları kaybetmemekte uygulama dahilinde yedeklemektedir. Bu bağlamda başkaca bir cihaza kolaylıkla rehberinizi yükleme şansına sahip olabilirsiniz.

Lifebox uygulaması dahilinde yer alan fotoğraflardan 30 saniyeyi geçmeyecek ölçüde video yapma hakkınız da bulunmaktadır. Bununla beraber albümler seçeneğinden de fotoğraf ve videolarınızı düzenleme imkanınız bulunmaktadır.

Lifebox uygulaması dahilinde PDF yahut Word formatında dosyalarınızı saklayabilirsiniz.

Müşterilerin Lifebox dahilinde yer alan kişisel bilgilerinin yahut belgelerinin üçüncü kişiler ile paylaşılması söz konusu değildir.

Turkcell Lifebox Bedava İnternet Hediyesi

Turkcell Lifebox Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Turkcell Lifebox silinen fotoğrafları geri getirme ve geri yükleme için Lifebox uygulamasına giriş yapmanız gereklidir. Otomatik yedekleme hizmetini aktif eden kişiler telefonda sildikleri fotoğraf videoları Lifebx uygulamasına girererek tek tuşla geri yükleyebilir.

Turkcell Lifebox Rehber Yedekleme

Turkcell Lifebox rehber yedekleme hizmetini kullanmak için Lifebox uygulamasına giriş yaptıktan sonra rehberi yedekle ve yedekleri geri yükle diyerek rehberlerini kolay şekilde yedekleyebilir.

Turkcell Lifebox rehber yedeklemek için;

 • Turkcell lifebox uygulamasına giriş yapınız
 • Uygulama içerisinde bulunan YEDEKLEME linkine basın
 • Rehberiniz artık lifebox yedeklenmiştir
 • GERİ YÜKLE linkine basarak rehberi geri yükleyebilirsiniz.

Telefon reberinizi Lifebox’a yedekle ile dilediğiniz zaman telefonunuzda sorun olduğunda hemen yedeklerinizi kullanabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Bilgisayardan Giriş

Telfona yükleyeceğiniz uygulamalar ile kullanabileceğiniz Lifebox bilgisayardan giriş yapmak için https://mylifebox.com linkine tıklayarak hemen bilgisayardan giriş yapabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Giriş Yapamıyorum

Sıkça yaşanan sorunlardan biride Turkcell lifebox giriş yapamıyorum sorusunudur. Kullanıcı adı ve şifrenizizn doğru olmasına rağmen uygulamaya giriş yapamıyorsanız uygulamayı son sürüm ile güncelleyebilir yada telefonunuzdan silip tekrar kurabilirsiniz.

Turkcell Lifebox Hediye İnternet

Turkcell Lifebox bedava internet kampanyası kapsamında Lifebox uygulamasında geçerli 5 GB bedava internet kaznamak için hemen uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Lifebox uygulamasını ilk defa telefonuna indirip kullanıcı girişi yapan Turkcell müşterileri otomatik olarak 2 GB bedava internet sahibi oluyor.

Turkcell Lifebox Ücretsiz Mi

Turkcell Lifebox fotoğraf, video ve rehberinizi yedeklemek ve saklamak için ücretli olarak kullanabileceğiniz uygulamalardan biridir. 10 GB kadar ücretsiz hizmet veren Lifebox daha fazla saklama alanı için sizden ücret talep edilir.

Turkcell Lifebox Saklama Alanı Paketleri

 • 10 GB paket  saklama alanından yararlanmak için LIFEBOX 10GB yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.
 • 25 GB paket saklama alanından yararlanmak için LIFEBOX 25GB yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.
 • 50 GB paket saklama alanından yararlanmak için LIFEBOX 50GB yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.
 • 100 GB paket saklama alanından yararlanmak için  LIFEBOX 100GB yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.
 • 250 GB paket saklama alanından yararlanmak için LIFEBOX 250GB yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.
 • 500 GB paket saklama alanından yararlanmak için LIFEBOX 500GB yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.
 • 2.5 TB paket saklama alanından yararlanmak için LIFEBOX 25TB yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.
 • Premium paket üyeliğinden yararlanmak için LIFEBOX PREMIUM yazıp 2200’a göndermeniz yeterli olacaktır.

Görüldüğü üzere aboneler kolaylıkla belirlenen sms kodunu 2200’ a ücretsiz kısa mesaj atarak saklama alanlarından yararlanabileceklerdir. Müşterilerin yukarıda bahsi geçen paketlerden aylık olarak yararlanmaları mümkündür.

Turkcell Lifebox Paketleri Nasıl İptal Edilir?

Lifebox saklama alanı paketi satın alımı gerçekleştiren müşterilerin satın aldıkları paketi nerden aldıklarına ilişkin olarak iptal işlemleri farklılık arz etmektedir.

Turkcell üzerinden paket satın alımı işlemlerini gerçekleştirmiş olmanız halinde iptale ilişkin işlemleri nasıl yapacağınıza bakacak olursak,

10GB paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX 10GB yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gereklidir.

25GB paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX 25GB yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gereklidir.

50GB paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX 50GB yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gereklidir.

100GB paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX 100GB yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gereklidir.

250 GB paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX 250GB yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gereklidir.

500GB paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX 500GB yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gereklidir.

2.5TB paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX 25TB yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gerekmektedir.

Premium paket saklama alanını iptal etmek isteyen müşterilerin IPTAL LIFEBOX PREMIUM yazıp 2200’a kısa mesaj atmaları gerekmektedir.

Paketini AppStore yahut PlayStore üzerinden satın alan müşteriler ilgili uygulama üzerinden iptale ilişkin işlemleri tamamlamış olmaları gereklidir.

Müşteriler Turkcell aboneliğini iptal ettikleri takdirde Lifebox paketleri otomatik olarak iptal edilecektir.

Müşteriler numaralarını taşıdıklarında yahut hat devir işlemi yaptıkları takdirde mevcut paketleri iptal olur. Bu bağlamda yeni satın alacakları hatlara Lifebox paketlerini tanımlamış olmaları gerekmektedir.

Turkcell Lifebox Müşteri Hizmetleri

Görüldüğü üzere müşteriler çeşitli sms kodları ile paketlerini satın alıp iptal edebilirler. Bununla beraber Turkcell mağazalarını ziyaret ederek yahut 532 ya da 0532 532 0000 numarasını arayarak da paket satın alma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür.

Turkcell Lifebox Şifre Değişikliği Nasıl Yapılır?

Lifebox uygulamasını aktif olarak kullanan müşteriler şifrelerini unuttukları takdirde yahut şifreleri bakımından güvenlik problemi yaşadıklarını düşünüyorlarsa şifre değişikliği yapabilirler. Bunun için müşterilerin yapması gereken cihazlarında mesaj seçeneğine SIFRE yazıp 2200’ a ücretsiz kısa mesaj atmaktır. Kısa mesajınızın ardından yeni şifrenize ilişkin olarak bilgilendirme mesajı size iletilecektir.

YouTube video

Lifebox Kaç GB Ücretsiz Kullanılır?

Siz de Turkcell operatörünün avantajlı dünyasına katılmışsanız ve Turkcell operatörünün sizlere sunduğu avantajlardan biri olan Lifebox kullanıyorsanız ancak kaç GB Lifebox kullanabilirim yada kaç GB ücretsiz kullanılır gibi şeyleri araştırıyorsanız; Lifebox paketi eğer ki hattınızda yoksa Lifebox’u kullanmak tamamıyla ücretli olacaktır.

Turkcell Lifebox’u Kimler Kullanabilir?

Eğer Turkcell operatör kullanıcısı iseniz ve Turkcell’in avantajlarından biri olan Lifebox kullanmak istiyorsanız ancak kimler kullanabilir yani ben kullanabilir miyim diye merak ediyorsanız; Eğer ki hattınız Turkcell ise kullanabilirsiniz. Hattınıza ait olan pakette Lifebox ‘a özel bir internet var ise o internet kotasını doldurana kadar ücretsiz kullanabilirsiniz, aşım yaparsanız da ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu