Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? Turkcell operatör şirketi faturalı hat sahibi kullanıcıları yeni telefon almak istedikleri takdirde faturalarına ek cep telefonu satın alabilirler. Satın alım işlemlerinden önce müşterilerin kredi puanları değerlendirilir. Buna mukabil kredi puanları ölçüsünde müşterilerin cep telefonu sahibi olmaları söz konusu olacaktır.

Müşteriler aşağıda bahsi geçen koşulları yerine getirerek  taksitli bir biçimde her ay belirli bir meblağ ödemesi yapmalıdırlar. Ardından faturalı hatlarına ek cep telefonu sahibi olabilirler. Bu yazımızda abonelerin faturalarına ek olarak nasıl telefon alabilecekleri ve bunun şartlarının ne olduğu ile ilgili açıklamalar yapmaya çalışacağız.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır ?

Turkcell taksitle telefon satın alabilme fırsatını yalnızca faturalı hat sahibi müşterilerine özel olarak tahsis etmiştir. Bu bağlamda faturasız hat sahibi müşterilerin taksit ile telefon satın alabilmeleri mümkün değildir. Faturalı hat sahibi müşteriler düzenli aralıklarla faturalarını aksatmaksızın ödeme sağlamış oldukları takdirde cep telefonu sahibi olabilirler.

Dikkat edilirse gereken ödeme yükümlülüğünü ihmal etmeyen ve zamanında ödeme yükümlülüğünü yerine getiren müşterilerin faturalı hatlarına ek olarak cep telefonu satın alabilmeleri imkanına sahip oldukları görülmektedir. Bu bağlamda satın alım işlemleri gerçekleştirilirken abonelerin ne sıklıkla ödeme yaptığı yahut ödemelerini aksatıp aksatmadığı hususu gözetilerek satın alım işlemleri gerçekleşecektir.

Faturalı hatlarına ek olarak cep telefonu satın alımı yapmak isteyen müşterilerin öncelikli olarak yapması gereken kimlik kartları ile müracaatta bulunmaktır. Ardından başvuruda bulunan müşterilerin puan sorgulaması yapılacaktır. Puan sorgulaması sırasında müşterilerin faturaları ödeme konusunda gösterdikleri ihtimam dikkate alınacaktır. Ödenmeyen her türlü fatura müşterilere olumsuz olarak dönecek ve kredi puanlarını düşürecektir. Kredi puanları yüksek olan müşteriler bu puanlar ile bağlı olarak daha yüksek bir modelde cep telefonu sahibi olabilirler.

Turkcell Müşterileri Kaç Ayda Faturaya Ek Cep Telefonu Alabilirler ?

Turkcell müşterileri faturalı hat kullanımına başlamış olmalarından itibaren faturalarına ek olarak cep telefonu satın alabilirler. Faturalı olarak cep telefonu satın almak isteyen müşterilerin öncelikle kredi puanları kontrol edilecektir. Bununla birlikte şüphesiz banka sicilleri de kontrol edilecektir. Banka sicilleri temiz olan müşteriler kendi kredi puanları ölçüsünde cep telefonuna sahip olabileceklerdir.

Müşterilerin kaç ay süre ile faturalı hat sahibi olduğuna bakılmaksızın cep telefonu sahibi olmaları mümkündür. Zira bu durumda önemli olan nokta müşterilerin ödemelerini aksatıp aksatmadığıdır. Yeni faturalı hat sahibi müşterilerin de yüksek model cep telefonlarına taksitle sahip olabildiği gözlemlenmiştir.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Kaç Taksit

Turkcell faturaya ek telefon kaç taksit sorusuna cevap vermek gerekirse alacağınız elektronik cihaza bağlı olarak değişiklik göstermesine rağmen Akıllı Telefon ve Notebooklarda 12 ay, Tabletlerde 6 ay, Aksesuar ürünlerinde ise 36 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır. Yasal olarak telefonlarda taksit sayısı 6 ay ile 12 ay arasındadır.

Turkcell Fatura Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Nasıl Yapılır

Turkcell Faturalı Hat Sahibi Müşteriler Faturaya Ek Telefon Borçlarını Nasıl Sorgularlar ?

Turkcell müşterileri cep telefonlarının işletim sistemi özellikleri doğrultusunda AppStore yahut PlayStore üzerinden Turkcell Hesabım uygulamasının yüklemesini tamamlayarak faturalarına ek cep telefonu borçlarını sorgulayabilirler. Bunun için yapılması gereken ise ilgili uygulama üzerinde faturalarım seçeneğini seçmektir. Ardından borcunuz ile ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Faturanıza ek ne kadar süre ile ve ne kadar miktarda ödemeniz kaldığını bu sayede öğrenebilirsiniz.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Sorgulama

Turkcell müşterileri cep telefonu satın almak istediklerinde kredi sorgulaması yapmaktadırlar. Bu sorgulama ise Turkcell hesabım uygulaması üzerinden yapılabilmektedir. Müşteriler Turkcell hesabım uygulaması üzerinden beğendikleri cep telefonlarını seçtikleri takdirde kendilerine hangi cihazın kredi puanlarına uygun olduğuna dair sms bildirimi gelecektir.

Bunun ardından müşteriler cep telefonu satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi puanları yetersiz gelen müşteriler ek ödeme yaparak da cep telefonu sahibi olabilirler. Müşterilerin kredi puanları ise kazanılan puana bağlı olarak değişkenlik arz etmektedir. 1 puan 1 TL’ ye karşılık gelmektedir. Ayrıca müşterilerin Turkcell bayilerini ziyaret ederek de kimlik kartları aracılığıyla kredi puanlarını sorgulaması söz konusu olabilmektedir.

turkcell faturaya ek telefon

Turkcell Faturaya Ek Telefon Satın Alım Şartları Nelerdir?

Turkcell müşterileri faturaya ek taksitli telefon satın alımı gerçekleştirmek istedikleri takdirde öncelikle belirlenen kriterleri sağlamalıdırlar. Bu kriterlere bakılacak olursa,

  • Seçtiğiniz telefon için kredi puanınızın yeterli olması gerekmektedir. Eğer yeterli değilse ek ödeme yapmanız gerekebilir.
  • Kredi puanınızın yanı sıra kredi geçmişiniz de cep telefonu satın alımı sağlamaya yetecek düzeyde olması gerekmektedir. Kredi geçmişinizde ödeme tarihi geçmiş faturanın bulunmaması gerekmektedir.
  • Adınızın kullanılmakta olduğu hesaplarda herhangi bir sorun bulunmaması gerekmektedir.
  • Hattınızın kısıtlı yahut kara listede olmaması gerekir.

Tüm bu şartları sağlayan müşteriler 36 aya kadar taksitlendirme imkanından yararlanarak faturalarına ek telefon satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Borcu Nasıl Kapatılır ?

Faturalarına ek olarak satın işlemi gerçekleştiren Turkcell operatör şirketi aboneleri telefon borçlarını ödemek istedikleri takdirde ek ücret ödemeleri gerekmektedir. Bu bağlamda müşteriler kalan aylara ilişkin ödemelerini peşin olarak ödemekle yükümlüdürler. Taahhüt verilmişse taahhüt bedelinin toplu olarak müşterilerden tahsil edilmesi gerekmektedir.

Görüldüğü üzere Turkcell operatör şirketi aboneleri yeterli kredi puanına sahip oldukları takdirde gereken evraklar ile müracaatta bulunarak faturalarına ek cep telefonu sahibi olabilirler.

YouTube video

Turkcell Puan Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell hattına sahipseniz ve Turkcell hattınızın üzerine faturanıza ek bir ücret yansıtarak telefon almak istiyorsanız yada Turkcell puanlarını kullanarak alabileceğiniz daha binlerce ürünü almak istiyorsanız ancak puanım yeterli mi diye merak ediyorsanız; yapmanız gereken işlem Turkcell bayiine giderek puan sorgusu yapmak istediğinizi belirtmek.

Fatura Üzerine Telefon Alma Avantajı Nedir?

Eğer ki Turkcell hattınıza ait puanınız var ise ve hattımın üzerine telefon almak yerine başka yerden taksitli telefon alsam ne olur diye merak ediyorsanız; eğer ki Turkcell hattınız üzerine telefon alırsanız hattınızdaki puan miktarı daha fazla artar, peşin fiyatına taksitli telefon almış olursunuz ve Turkcell avantajlı dünyasında başka avantajlara sahip olabilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

  1. Faturalı hattı alalı. 6 buçuk ay olacak istediğimiz telefonu alabilir miyiz faturalar hep düzenli ödendi sicil tertemiz yardımcı olabilir misiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu