Reklam
Turkcell Bedava İnternet

Turkcell Fatura Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma

Turkcell Fatura Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Nasıl Yapılır? Turkcell, fatura ödemekte güçlük çeken abonelerine borçlarını taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Borç miktarı belirli TL miktarını aşan müşteriler borçlarını taksitlendirerek ödeme kolaylığından yararlanabilirler.

Bu yazımızda Turkcell fatura borç taksitlendirmenin nasıl yapılacağına ilişkin olarak açıklamalar yapmaya çalışacağız.

Turkcell Fatura Borç Taksitlendirme Nasıl Yapılır ?

Turkcell müşterileri taksitlendirme işlemleri için 5327575555 numarasını arayarak başvuru yapma hakkına sahiptirler. Ardından Turkcell müşteri temsilcisi faturanız bakımından taksitlendirme işleminin mümkün olup olmadığı konusunda sizi bilgilendirecektir. Faturanız taksitlendirme işlemleri için uygun şartları taşıyor ise faizsiz olarak faturanızın taksitlendirilmesi söz konusu olacaktır.

Ayrıca ilgili numaraya kısa mesaj atarak da bahsi geçen işlemleri tamamlamanız mümkündür. Ancak söz konusu numaraya bağlı bir kısa mesaj servisi bulunmadığı için müşterilerin sms’ lerinin belirli bir ücret tahsilatı karşılığı dikkate alınacağı söylenmelidir. Zira söz konusu servisten ücretsiz olarak yararlanmak mümkün değildir.

Turkcell Fatura Borcumu Taksitlendirebilir Miyim ?

Müşteriler aynı statüdeki hatlarındaki toplam borç miktarının 150 TL’ yi aşmış olması halinde borçları bakımından toplu taksitlendirme yapma imkanına sahiplerdir. Kredi kartınızla yahut taksitleriniz faturanıza yansıyacak şekilde taksitlendirerek borçlarınızı taksitlendirme imkanından yararlanabilirsiniz.

Turkcell İcra Borç Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Turkcell müşterşileri icra borçlarını sorgulamak istedikleri takdirde ilgili siteyi ziyaret ederek icra borç sorgulama işlemlerini tamamlayabilirler. İlgili sitenin adresi https://www.turkcell.com.tr/yardim/yardim-araclari/fatura-borc-sorgulama-ve-odeme olarak belirlenmiştir.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Turkcell Fatura Borcu Taksitlendirme İletişim Numarası

Turkcell fatura borcu öğrenme, yapılandırma ve taksitlendirme işlemi için arayabileceğiniz telefon numarası 5327575555 olarak bildirilmiştir. Bu numarayı arayarak Turkcell borç sorgulaması yapabileceğiniz gibi borç taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Fatura Borcu Taksitlendirme Kredi Kartı

Turkcell fatura borcunu ödemeyenler Turkcell müşteri hizmetlerini aradıktan sonra dilerseniz fatura borcunuzu faizsiz olarak taksitli olarak ödeme imkanınız bulunmaktadır. Yüksek fatura borcunuzu ayrıca dilediğiniz taksit sayısı ile kredi kartınız ile hemen ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Turkcell müşteri hizmetlerini aradıktan sonra fatura borcunu yapılandırma ve taksit işlemi yapmak istediğinizi söyledikten sonra dilerseniz faturanıza ek taksit tutarı olarak yansıtabileceğiniz gibi dilerseniz indirimli olarak kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Turkcell Fatura Borcu İcra Sorgulama

Turkcell fatura borcu 3 ay içerisinde ödenmediğinde ve her hangi bir yapılandırma yapılmadığında faturanıza ait tüm borçlar icralık olur ve belli süre sonra sizi arayan avukat icra takibi başlatabilir.

Turkcell fatura borcundan dolayı icralık olan kişiler icra sorgulama için 05327575555 numarasını arayabilirler. Karşınıza çıkan müşteri hizmetleri yetkilisi size avukatın bilgilerini verecektir.

Turkcell İcra Borcu Taksitlendirme

Turkcell icra borcu taksitlendirme işlemi için yada fatura borcunu yapılandırmak için 05327575555 numaralı müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Turkcell Fatura Borcu Yapılandırma

Turkcell fatura borcu yapılandırma için Yüksek gelen ve bir seferde ödeyemeyeceğiniz fatura borcu Turkcell müşteri hizmetlerini arayarak yapılandırabilirsiniz. Fatura borcu yapılandırma belirli kriterleri taşıyan borçlar için her hangi bir faiz uygulanmadan yapılmaktadır.

Turkcell Fatura Borcu Taksitlendirme Kriterleri

Turkcell fatura borcu taksitlendirme ve Turkcell fatura borcu yapılandırma kriterleri nelerdir hakkında bilgi vermek gerekirse bu borçları yapılandırmak için;

  • Fatura borcunun kesinleşmesi gereklidir
  • Fatura tutarı en az 100 TL olmalıdır
  • Hattınıza ait faturanın son ödeme tarihinin geçmemesi gereklidir
  • Faturanıza ait daha önceden yapılandırma ve taksit bulunmamalıdır

Faturanız kesinleşmiş borcu oluştuktan sonra 532 müşteri hizmetlerini arayarak borcu ödeyemeyeceğinizi ve taksitlendirme istediğiniz söylemeniz gereklidir. Müşteri hizmetleri taksitlendirme kriterlerine bağlı olarak borcu yapılandıracaktır.

Fatura borcunu dilerseniz kredi kartına taksit yada faturanıza yansıtarak ödemeniz mümkün.

Turkcell Fatura Borcu Zaman Aşımı

Yasal olarak tüm borçlara ait olan zaman aşımı süresi 10 yıldır. Ancak fatura borcunuzu için icra verildikten sonra 10 yıl içerisinde yeriniz tespit edilmez yada tahsil edilemediğinde zaman aşımına uğrar.

Turkcell fatura borcu zaman aşımı süresi 10 yıl olmasına karşın borcu olan bir müşteri bu borcu ödemediği sürece asla faturalı hat sahibi olmaz ve bir çok kampanyadan yararlanmaz.

Sizlere bu yazımızda Turkcell Fatura Borç Taksitlendirme ve Turkcell Fatura Borç  Yapılandırma hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=J9-cSB2K53s

Turkcell Borç Taksitlendirme Kaç Taksit Oluyor?

Eğer ki siz de Turkcell hattınızdaki birikmiş borcu ödememişseniz ve borcunuz iyice artmışsa ve siz de borcunuzu Turkcell operatörü üzerinden taksitlendirecekseniz ancak kaç taksite bölünür diye merak ediyorsanız; aslında sabit bir taksit miktarı yoktur ancak en az 3 taksit olarak bölmektedirler.

Turkcell Telefon Faturası Taksitle Ödenir Mi?

Siz de Turkcell faturalı hattına sahipseniz ve Turkcell faturalı hattınızın fatura ücreti biraz yüksek ve siz de faturanızı bu sebepten dolayı taksit ile ödemek istiyorsunuz. Maalesef böyle bir şey mümkün değildir. Sadece borcunuzu taksit ile ödeyebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu