Reklam
Türk Telekom Bedava İnternet

Türk Telekom Yurtdışını Arama Paketleri, Açma ve Kapatma

Türk Telekom Yurtdışını Arama Paketleri, Açma ve Kapatma 2023; Türk Telekom yurtdışını arama konuşma ücretleri yurt dışında arama yaptığınız ülkeye3 göre ve sabit hat mı yoksa mobil hat mı olduğuna göre değişiyor. Türk Telekom yurt dışına yapılacak olan aramalara ve mesajlaşmalara yönelik olarak çeşitli tarifeler sunar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken iki durum vardır.

Birincisi yurtdışına arama yapabilmek için hattınızın yurtdışı aramalarına açık olması gerekir. Dikkat edilmesi gereken diğer şey ise hattınıza yurtdışı paketlerinden bir tanesinin tanımlı olması gerekir. Ancak yurtdışına yapacak olduğunuz aramalarda yurtdışı paketlerinden herhangi bir tanesi hattınıza tanımlanmamış ise bu durumda standart uluslararası arama ve SMS ücretleri uygulanması kaçınılmaz olur.

Türk Telekom Yurtdışını Arama Konuşma 2023 Yılı Ücretleri

Son zamanlarda Türk Telekom yurt dışını arama konuşma ücretlerinde değişiklik olmuştur. Buna göre ücretler şöyledir:

  • Faturalı mobil hat ile Türkiye’den Türk Telekom operatörü ile Avrupa bölgesi yönüne sabit hatlara yapılan aramalar dakikası 1,8 TL, mobil hatta yapılan aramalar dakikası 4 TL şeklindedir.
  • Rusya ve Bağımsız Devletler yılı Topluluğu ve Kuzey Amerika bölgesi yönüne sabit hatlara yapılacak aramaların dakikası 2,36TL, mobil hatta yapılan aramalar dakikası 4,5TL şeklinde ücretlendirilir.
  • Orta Doğu bölgesi yönüne sabit ve mobil hatlara yapılan aramalar dakikası 5,75TL; KKTC yönüne sabit ve mobil hatlara yapılan aramalar dakikası 2,22TL’dir.
  • Diğer bölge ülkeleri yönüne yapılan tüm aramaların dakikası 6,11TL olarak ücretlendirilir. Türkiye’den yurt dışına gönderilen SMS’ler ise 1,09TL’dir
Sabit Hat (TL/dk.) Mobil Hat (TL/dk.)
Avrupa 1,84 4,08
Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ve Kuzey Amerika* 2,41 4,59
Orta Doğu 5,86 5,86
Diğer 6,23 6,23
K.K.T.C. 2,26 2,26
Türkiye’den yurt dışına gönderilen SMS’ler 1,11

Yurtdışı Araması Yapamıyorum Neden?

Türk Telekom yurt dışını arama konuşma arama yapmak için ilk olarak yapmanız gereken hattınızı yurtdışı aramalarına açtırmaktır. Birçok kişi hatlarını Türk Telekom bayilerinden aldıktan sonra direk yurtdışını arayabilecekleri gibi bir yanılgıya düşmektedir. Ancak gerçek böyle değil. Yurt dışında bulunan sevdiklerinizi arayabilmek için ilk olarak Türk Telekom şubelerinden almış olduğunuz hattı yurtdışı aramalarına açtırmış olmanız gerekir.

Daha sonra ise isterseniz yurtdışı paketlerinden bir tanesini seçerek hattınıza tanımlatabilir ve böylelikle sevdiklerinizi arayabilirsiniz. Türk Telekom yurt dışını arama konuşma yapmak için yurtdışı paketlerinden bir tanesini hattınıza tanımlatmamanız durumunda ise yurtdışına yapmış olduğunuz her arama veya mesajlaşma standart ücretler uygulanır. Yurtdışı aramalarınız için en hesaplı seçenek ise yurtdışı paketlerinden bir tanesinin hattınıza tanımlanmasını sağlamaktır.

Türk Telekom Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Türk Telekom Yurt Dışı Açma

Yurtdışı Aramalarına Hattımı Nasıl Açtırabilirim? Yurtdışında bulunan sevdiklerini aramak isteyen birçok insan bu yurtdışını aramak ve sevdiklerinin en azından sesini duyarak hasretlerini bir nebze olsun gidermek ister. Bunun için de Türk Telekom yurt dışını arama konuşma bölümünün açık olması gerekir. Ancak çoğu zaman hatlar yurtdışı aramalarına kapalı olduğu için arama yapılamaz. Bu durumda ise arama yapabilmek için hattın yurtdışı aramalarına açılması gerekir.

Hatların yurtdışı aramalarına açılabilmesi için ise en bilinen seçenek müşteri hizmetlerini aramak ve talebinizi iletmektir. Müşteri hizmetleri talebinizi teyit ettikten kısa bir zaman sonra hattınızı yurt dışı aramalarına açacaktır. Bunun dışında hattın yurt dışı aramalarına açılabilmesi için ikinci bir seçenek daha vardır; SMS. AC yazıp 5555’e SMSD atamanız halinde kısa bir zaman diliminin ardından hattınız yurt dışı aramalarına açılır.

Türk Telekom Hattını Yurt Dışı Kullanımına Nasıl Açarım

  • AC yazıp 5555‘e ücretsiz SMS göndererek
  • *150# yazıp arama tuşuna basarak
  • Türk Telekom Müşteri Hizmetleri’ni arayarak (444 1 444)
  • Türk Telekom Mobil Online İşlemler uygulamasından
  • www.turktelekom.com.tr’deki Online İşlemler menüsünden hattınızı uluslararası dolaşıma açtırabilirsiniz.

Türk Telekom Hattını Yurt Dışına Kapatma

Türk Telekom müşterileri Türk Telekom hattımı yurt dışına kapatmak istiyorum diyorsanız Türk Telekom müşteri hizmetlerini numarası olan 444 1 444 arayabilir yada Online işlemler uygulamasına giriş yaparak hattınızı yurt dışına kapatabilirsiniz.

Yurtdışı Aramaları Nasıl Daha Uygun Fiyata Yapılır?

Türk Telekom yurt dışını arama konuşma fiyatlarından muzdarip olan birçok kişi bulunur. Ancak Türk Telekom yurt dışını arama konuşma fiyatları sorununu kısa zaman içerisinde ve kolaylıkla çözebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken şey müşteri hizmetlerini arayarak veya AC yazıp 5555’e SMS atarak hattınızı yurtdışı aramalarına açtırmaktır.

Bunun ardından ise hattınıza yurtdışı arama ve SMS paketlerinden size en uygun olanı tanımlayabilirsiniz. Bu sayede yurtdışı aramalarınızı çok daha hesaplı bir hale gelecektir. Size kalan tek şey ise sevdiklerinizi aramak ve doyasıya seslerini duymaktır.

Türk Telekom Yurtdışı Arama Paketleri

Alo Dünya Paketine hemen üye olun, Türkiye’den yurtdışındaki sabit ve mobil numaraları faturalı hattınızla ayda 7,65 TL’ye dakikası 1,33 TL’ye arayın. Türk Telekom faturalı mobil hattı sahibi olmayanlar ; KAYIT ALO DUNYA yazıp 5555’e göndermeleri yeterlidir.

Türk Telekom Tarifen Yurtdışında Paketi

Tarifen Yurtdışında Servisi ile günlük 39,78 TL’ye yurt içi tarifenizdeki her yöne dakika, mesaj ve internetinizi yurtdışında özgürce kullanabilirsiniz. Hemen kullanmaya başlamak için TARIFEN YURTDISINDA yazıp
5555’e göndermeniz gereklidir.

Türk Telekom Herşey Dahil Yurtdışı Paketi

Vergiler dahil 80,57 TL’ye 1 GB internet paketi + 1000 dk arama ve aranma + 100 SMS için YURTDISI yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

12 fatura dönemi boyunca bu paketten otomatik olarak ve taahhüt vererek 60,18 TL’ye faydalanmak için ise 12AY YURTDISI yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.​​​​​​

Paket Süresi​ Paket İçeriği Paket Fiyatı SMS Keyword
Taahhütsüz – 30 gün boyunca geçerli 1000 DK+1 GB+100 SMS 120,57 TL YURTDISI
12 fatura dönemi boyunca geçerli 1000 DK+1 GB+100 S​MS 80,18 TL 12 AY YURTDISI

Türk Telekom Aylık Suudi Arabistan Paketleri

Türk Telekom Hacı adaylarına özel olarak oluşturduğu 3 farklı paketlerden dilediğinizi seçerek yurt dışında kullanabilirsiniz.

Aylık Suudi Arabistan 150 DK Paketi

Vergiler dahil ayda 29,58 TL’ye  Suudi Arabistan’da geçerli 150 DK konuşma , 50 SMS ve 100 MB Whatsapp  paketine kayıt olmak için “HAC150” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Aylık Suudi Arabistan 300 DK Paketi

Vergiler dahil 60,18 TL’ye Aylık Suudi Arabistan 300 DK konuşma , 50 SMS ve 100 MB Whatsapp Paketine kayıt olmak için “HAC300” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Aylık Suudi Arabistan 500 Dakika Paketi

Vergiler dahil ayda 86,69 TL’ye  Suudi Arabistan’da geçerli 500 DK konuşma , 50 SMS ve 100 MB Whatsapp  paketine kayıt olmak için “HAC500” yazıp 5555’e gönderebilirsiniz.

Sizlere bu yazımızda Türk Telekom yurdışı arama ücretleri, Türk Telekom yurtdışı arama tarifeleri, Türk Telekom yurdışı arama açma ve kapatma hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazarak sorabilirsiniz.

Hattımı Yurt Dışına Açmazsam Ne Olur?

Eğer ki Türk Telekom hattınızı yurtdışına açmamışsanız ancak yurt dışından bir numarayı aramak istiyorsanız her bir dakika başına çok fazla ücret yazmaktadır ancak eğer ki hattınız yurtdışına açılmış olursa her bir dakika başına kesilen ücret daha az olur ve hattınızı yurtdışına açtırmak daha avantajlı olur.

Kıbrıs İçin Hattımı Yurtdışına Açmam Lazım Mı?

Eğer ki KKTC’de yaşıyorsanız ve Türkiye’deki bir numarayı aramak istiyorsanız ya da tam tersi Türkiye’de iseniz ve KKTC’yi aramak istiyorsanız ancak KKTC yurt dışı olarak mı geçiyor diye merak ediyorsanız; evet KKTC yurtdışı olarak geçtiği için orada da hattınızı yurtdışına açmanız gerekemektedir.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

  1. Ugandadan türkiyeyi arıyamıyorum.Hattıma yurtdışı arama paketide yüklettim ve yurtdışı servislerini açtırdım yinede arıyamıyorum YARDIM LÜTVEN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu