Reklam
Teknoloji Haberleri

Telefon Numarasız Gmail Açma Nasıl Yapılır?

Pek çok kişi, Gmail’e telefonunuzdan erişebilir ve yeni bir Gmail hesabı oluşturmak için bir telefon numarasına ihtiyaç olduğunu düşünür. Ama gerçekten durum böyle mi? Google, güvenlik amacıyla Gmail hesabınıza bir telefon numarası eklemenizi önerse de bu önemli mi? Yoksa hiç telefon eklemeden kurtulabilir misiniz? Telefon numarasız Gmail açma nasıl yapılır?

Çoğu ülkede Gmail’i veya herhangi bir Google hizmetini kullanmak için telefon numarasına ihtiyacınız yoktur. Doğrulama kodlarını ve şifre sıfırlama bağlantılarını almak için telefon numarası eklemeniz önerilir ancak bu her zaman gerekli değildir. Ancak bir telefon numarası eklerseniz aynı numarayı yalnızca dört Google hesabına ekleyebilirsiniz.

Bu yazıda telefon numarası olmadan gmail hesabı oluşturmanın güvenli ve emniyetli yolunu bulacaksınız.

Numarasız gmail oluşturmak mümkün mü? Telefon Numarası Olmadan Ücretsiz Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur? Telefon Numarası Olmayan Ücretsiz Gmail Hesabı, Google Hesabına Sahip Olmanın Yararları, Telefon Numarası Olmadan Google Hesabı Oluşturmak.

Numarasız Gmail oluşturmak mümkün mü?

Evet, telefon numarası / cep telefonu numarası olmadan gmail hesabı oluşturmak mümkündür. Bu, hesabı ilk kez oluşturuyorsanız mümkündür. Google, aynı bağlantıyı kullanarak birden fazla hesap veya sahte hesap oluşturduğunuzu tespit ederse sizden telefon numarasını isteyebilir.

Google, İşletme hesabı için telefon numarasını atlamanıza izin vermez çünkü bu zorunlu ve gmail hesabınızı kurtarmak için gerekli.

Telefon Numarası Olmadan Ücretsiz Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur?

telefon numarasiz gmail hesap acma
Telefon Numarası Olmadan Ücretsiz Gmail Hesabı Nasıl Oluşturulur

Yöntem#1

 • Daha önce herhangi bir Gmail hesabı oluşturmadığınız herhangi bir dizüstü bilgisayarı açın.
 • İnternete bağlanmak için yeni bir SIM kart kullanın.
 • Chrome veya Firefox gibi yeni bir tarayıcı yükleyin ve açın.
 • Şimdi gmail hesap sayfasını açın https://www.google.com/gmail
 • Hesap oluştur’a tıklayın.
 • Şimdi kayıt ekranında ad, soyad, dob, cinsiyet, özel e-posta vb. gibi gerekli ayrıntıları doldurun.
 • Daha sonra en sonunda bir atla butonu ile hesabınızı güvence altına almak için telefon numarası eklemenizi isteyecektir.
 • Numara eklemeyi atlamak veya bunun yerine e-postayı seçmek için atla düğmesine tıklayın.
 • Şimdi ileri’yi tıklayın ve telefon numarası olmayan gmail hesabını kullanabilirsiniz.

Yöntem#2

 • Gmail.com’u açın
 • Hesap oluştur bağlantısına tıklamayın.
 • Giriş bağlantısına tıklayın.
 • Daha sonra giriş formunun altında bulunan hesap oluştur bağlantısını tıklayın.
 • Daha sonra adınızı, yaşınızı, kullanıcı adınızı girin.
 • Cep telefonu numarasını ne zaman isteyecek?
 • Aşağıdaki seçeneği atlayın.
 • Ardından kurtarma e-postanızı doğrulayın ve işlemi tamamlayın.

Google Hesabına Sahip Olmanın Yararları

 • Gmail, Google Drive, Haritalar ve YouTube dahil Google hizmetlerine kapsamlı erişim.
 • Özelleştirilmiş bir @gmail.com e-posta adresi oluşturun.
 • Kesintisiz çalışma için Google’ın ürün ve hizmetlerinden çevrimdışı olarak yararlanın.
 • Verilerinizi tüm cihazlarınızda zahmetsizce senkronize edin.
 • Google’dan hızlı ve güvenilir müşteri desteğine erişin.

Telefon Numarasız Gmail Açma ile İlgili Sık Sorulan Sorular?

Numarasız bir Google hesabı oluşturmak mümkün mü?

Evet, Gmail hesabını oluştururken numara eklemenizi istediğinde atla düğmesine tıklamanız mümkündür, aksi takdirde bunun yerine e-postayı kullanabilirsiniz.

Numarasız gmail hesabı kullanmak güvenli midir?

Tamamen güvenli ve emniyetlidir.

Neden numarasız bir Gmail hesabına ihtiyacımız var mı?

Gmail hesabına numarası olmadan ihtiyaç duyulur, çünkü oturum açma sırasında oTP istenebilir veya telefonunuz yanınızda olmayabilir, bu nedenle bu süre zarfında e-postaya giriş yapmak zor olabilir.

Google’dan veya Gmail uygulamasından doğrudan e-postaya giriş yapmak hangisi daha iyidir?

Giriş yapmak için en iyi seçenek doğrudan Google’dandır, diğerlerine göre çok daha fazla seçeneğe sahiptir.

Gmail tamamen ücretsiz mi?

Gmail ücretsizdir ancak 15GB’a kadar kısmen ücretsizdir ve daha fazla alan için belirli bir miktar ödemeniz gerekir.

Neden Google’da bir e-posta hesabı açmalıyım?

Evet, google’da e-posta hesabı açmak iyi bir adım olabilir, çünkü herhangi bir kesinti olmaksızın çok hızlı bir sunucu hızına sahiptir.

Gmail hâlâ bir telefon numarası mı istiyor?

Telefon numarası vermenin zorunlu olduğu bazı ülkeler var. Hesabı kurduğunuzda, atlama seçeneği olmadan, doğrulama olarak bir tane girmeniz istenebilir.

Google’ın radarında olmasını istemediğiniz bir telefon numarasını vermenin birkaç yolu vardır. En etkili yöntemler geçici/sahte bir telefon numarası sağlamak veya VPN kullanmaktır. Ancak nerede olduğunuza bağlı olarak bu kadar ileri gitmenize bile gerek kalmayabilir.

Seçeneklerinizden birkaçını burada özetleyeceğiz.

VPN kullanın

Gmail ülkenizdeki bir telefon numarasını vermenizi gerektiriyorsa, dünyanın başka bir yerinde olduğunuzu düşünerek onu her zaman kandırabilirsiniz. Bu, bir VPN’in sağlayabileceği birçok avantajın yanı sıra taramanız için ekstra güvenlik ve anonimlikten biridir.

Ücretsiz VPN’ler, düşük hızları ve sınırlı veri izinleri nedeniyle genellikle pek çok amaç için mükemmel değildir. Ancak telefon numarası girmeden Gmail hesabı oluşturmak açısından bunların pek önemi yoktur. Öyle olsa bile, ExpressVPN ve NordVPN gibi üst düzey VPN’lerin çoğunun, yalnızca Gmail hesabınızı kurmak için kullanabileceğiniz ücretsiz deneme süreleri vardır.

Yeni hesabınızın spam hesabı gibi görünmesini önleyin

İstediğiniz zaman telefon numaranızın istendiği bazı yerler olsa da robot olmadığınızı doğrulamak için yalnızca bir telefon numarası vermeniz gereken başka ülkeler de var. Durum böyleyse Google’ın hesabınızın spam hesap olduğunu düşünmesini engellemenin yolları vardır.

Belki e-posta iamarobot@gmail.com‘dur. Öyle ise kullanıcı adını değiştirin. Farklı bir cihaz veya IP adresi kullanmayı deneyebilirsiniz. Yukarıdaki yöntemin aksine, bir VPN’in açık olması Google’a kırmızı bayrak olarak gösteriliyor olabilir, dolayısıyla onu kapatmayı deneyebilirsiniz.

Yeni hesabı Android veya iOS cihazınız aracılığıyla oluşturun

Bazen, Gmail hesabı kurarken masaüstünde bir telefon numarası vermeniz istenebilir, ancak telefonunuzu kullanırken bu isteğe bağlıdır. Bu doğrudan Gmail uygulaması aracılığıyla veya telefonunuzdaki ayarlar aracılığıyla yapılabilir.

Yaşınızı 15 olarak ayarlayın

Bu, telefon numarası vermek zorunda kalmamak için sıklıkla gördüğümüz bir öneridir. Geçmişte, çoğu ergenin telefonu olmadığı için, 16 yaşın altında olduğunuzu belirttiyseniz Google’ın sizden telefon numarası vermenizi istemeyeceği öne sürülmüştü. Bizim anlayışımıza göre bu artık işe yaramıyor, ancak denemek isterseniz bölgeye bağlı olabilir.

Yaygın olarak öne sürülen ancak işe yaraması pek mümkün olmayan başka bir yöntem, Chrome’daki Gizli Mod gibi özel taramayı kullanmaktır. Ancak Google her şeyi biliyor ve bunun da başarılı olması pek mümkün değil.

İlginizi Çekebilir:

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu