Reklam
Teknoloji Haberleri

Ücretsiz Sanal Numara Alma

İnternet dünyasına bakıldığında bazı WEB sitelerinin ve uygulamaların telefon numarası istediği görülmektedir. ücretsiz sanal numara veren uygulamalar ile gerçek telefon numaranızı saklayarak üyelik işlemlerinizi sahte bir numaradan sağlamak mümkün olmaktadır. Özellikle doğrulama yapmak için istenilen cep telefonu numaraları zaman içinde sanal ortamda yayılabilmektedir. Bunun önüne geçmek adına sanal numara kullanımı çok önemlidir.

Sanal numaralara ücretli veya ücretsiz olarak sağlanabilmektedir. Kendi kişiler güvenliğinizi sağlamanız açısından yapacağınız üyeliklerde kişisel hattınızı girmek mantıklı değildir. Bu yüzden sanal numara kullanımı oldukça akıllıca olacaktır. Herhangi bir platforma üye olurken doğrulama kaçınılmaz olabilir. Bu yüzden orijinal hattınızın yerine sanal numara üzerinden doğrulama yapmak birçok açıdan sağlıklı bir yaklaşım olacaktır.

Ücretsiz Sanal Numara Alma Sitesi

Ücretsiz sanal numara veren uygulamalar sayesinde gerçek numaranızı sanal ortamda kullanmak zorunda değilsiniz. Özellikle ücretsiz sanal numaralar üyelikler esnasında oldukça kurtarıcı olacaktır. Sanal numara alarak kendi kullanımınızı kullanmadan üyelik gerçekleştirebilir, arama yapabilir ve kişilere mesaj atabilirsiniz.

 • Metin Artı uygulaması ile her türlü mobil işlemi sağlayabilirsiniz.
 • TextNow sanal olarak kullanabileceğiniz telefon numaraları sağlamak için geliştirilmiştir.
 • Next+ özellikle Amerika üzerinden sanal numara almanızı sağlayan bir uygulamadır.
 • Google Voice ile sanal numaradan arama yapabilirsiniz. Özellikle Google odaklı olması nedeni ile güvenilir ve pratiktir.
 • ESIM uygulaması da dünyanın birçok ülkesinden ücretsiz sanal numara almanızı sağlayan bir önemli sanal uygulamalardandır.

Sanal Numara Alma Bedava

Sanal numaralar sayesinde hattınızdan bağımsız olarak arama ve mesaj atabilme hakkına sahip olabilirsiniz. Ücretli-ücretsiz sanal numara veren uygulamalar ile hem kimliğiniz hem de numaranız korunmuş olur. Üstelik sanal numaralar farklı ülkelerinin kodunda olabilir. Dünyada pek çok insan tarafından kullanılan sanal numaralar ülkemizde yeni yeni dikkat çekmektedir. Bu yüzden sanal numaralar son zamanlarda merak konusu haline gelmiştir.

Özel hattımızdan yapacağımız görüşmeler veya mesajlaşmalar bazen kişiye kendini huzursuz hissettirebilir. Özellikle sanal ortamlarda alınan üyelikler neticesinde gerçek numaralar farklı mecralarla paylaşılabilir. Bu yüzden hattımızı ve kendi kişisel verilerimizin korumak adına sanal numara kullanımı oldukça caziptir. Sanal numara almak için çeşitli uygulamalar kullanılmaktadır.

Whatsapp Sanal Numara Alma Servisleri

Whatsapp Sanal Numara Alma Servisleri
Whatsapp Sanal Numara Alma Servisleri

Herhangi bir siteye veya uygulamaya kayıt olurken sanal numaraya ihtiyaç duymuş olabilirsiniz. Bu durumda 2024 yılında sanal numara veren uygulamalar ve siteleri sizler için sıraladık;

 • Phone.com
 • Virtual SIM
 • Talkatone
 • 1Secure Messenger SafeUm
 • CallsUp
 • Numero eSIM
 • Easy Message
 • Second Phone Number
 • Grasshoper
 • TextNow
 • Google Voice
 • Mighty Call

Whatsapp Sanal Telefon Numarası Alma Uygulamaları

İşte sizin için seçtiğimiz ve en çok Whatsapp sanal numara alma için tercih edilen ve ücretsiz sanal numara alma, Whatsapp fake numara için sevilen uygulamalar:

Secure Messenger SafeUm

Bu uygulamayı Android ya da iOS uygulama marketinden cep telefonunuza indirerek kolaylıkla kullanmaya başlama imkanına sahip olacaksınız. Uygulamayı telefonunuza indirip kurduktan sonra size verilen sanal telefon numarasını, başka platformlarda telefon numarası doğrulamak için kullanabilirsiniz. Eğer diğer uygulamalar üzerinden arama yapma ve mesaj atma gibi seçenekleri kullanmak isterseniz de bu uygulama içerisinde kredi almanız gerekiyor.

Virtual SIM

Dünya çapında pek çok ülkede sanal numara hizmeti veren Virtual SIM uygulaması, yaklaşık olarak dünyanın 38 ülkesine ait sanal telefon numarasını ücretsiz bir şekilde veriyor. Özellikle +1 (ABD) kodlu telefon numarası alma şansı da veriyor ve bu nedenle pek çok kişi tarafından en çok tercih edilen uygulama arasında yer alıyor.

SMS Recieve Free

SMS Recieve Free web sitesi ile tamamen ücretsiz bir şekilde sanal numara hizmeti alabilirsiniz; bu uygulamaya sadece bilgisayarınız üzerinden giriş yapma şansına sahip oluyorsunuz. WhatsApp veya diğer sosyal medya platformları üzerinden doğrulama yapmak için tercih edebileceğiniz bu platform, oldukça kullanışlı arayüzü ile güzel bir kullanıcı deneyimi yaşatıyor ve numaralar her ay düzenli olarak yenileniyor.

Talkatone

+1 kodlu Amerika veya Kanada’ya ait ücretsiz whatsapp numarası almak için kullanabileceğiniz bu uygulamayı kullanmak oldukça kolay! Talkatone uygulamasını cep telefonunuzun uygulama mağazasından indirin ve kurun. İsterseniz uygulamaya ücretsiz bir şekilde üye olabilir ya da Facebook üzerinden hemen giriş yapabilirsiniz. Sonrasında ise uygulama üzerinden size özel bir ücretsiz sanal numara veriliyor. Bu sanal numarayı kullanarak Whatsapp uygulamasına giriş yaptıktan sonra telefon numaranızı kolaylıkla doğrulayabilirsiniz.

TextNow sanal numara alma

Dünya çapında kullanıma açık olan TextNow uygulaması, ABD ve Kanada içinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz +1(ABD) kodlu bir ücretsiz sanal numara veriyor. Bu uygulama üzerinde verilen sanal numara ile ABD ve Kanada numaralarını, wi-fi bağlantınız üzerinden ücretsiz bir şekilde arayarak iletişim kurabilir ve mesajlaşabilirsiniz. ABD ve Kanada dışında kalan diğer ülke numaralarını aramak veya mesaj atmak istediğiniz zaman ise uygulama üzerinden ücretli hizmet almanız gerekiyor. Bu nedenle sadece doğrulama işlemi yapmak isterseniz ücretsiz ve kolay bir uygulama oluyor.

Phone.com

Bu uygulama ile telefon sisteminizi hızlı ve kolay bir şekilde yapılandırabilir ve telefon numaranızı hesabınıza ekleyerek aramaları engelleyebilirsiniz. Aylık 13 dolar ücreti olan bu uygulamanın deneme süresinde ücret ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Grasshoper

Grasshopper uygulaması daha çok küçük işletmeler için bir iletişim çözümü sağlamayı hedefliyor. Bu uygulama ile ister cep telefonunuz üzerinden isterseniz de bilgisayarınız üzerinden ücretsiz bir şekilde arama yapabilir ve mesajlaşabilirsiniz. Bu uygulamanın 7 günlük deneme sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu 7 günlük deneme sürümü bittikten sonra da 26 dolar kullanım ücreti ödersiniz.

Google Voice

Google Voice, Gmail hesabınızla kullanabileceğiniz ücretsiz bir hizmettir ve arama yönlendirme, çağrı kaydı, sesli mesaj ve metin mesajı gibi özellikler sunar.

Mighty Call

MightyCall, küçük işletmeler için tasarlanmış bir sanal telefon sistemidir. İşletmelere profesyonel bir iletişim çözümü sunan bu platform, çağrı yönlendirmesi, özelleştirilebilir karşılama mesajları, çağrı kaydı ve takip gibi özelliklerle işletmelerin iletişim ihtiyaçlarını karşılar. Mobil uygulama desteği sayesinde iş sahipleri, her yerden çağrıları yanıtlayabilir ve yönetebilir.

Sanal numaralar güvenli midir?

Sanal numaralar, doğru kullanıldığında son derece güvenlidir. Ancak, herhangi bir online hizmette olduğu gibi, kullanıcıların dikkatli olması önemlidir.

Sanal numaraların maliyeti nedir?

Birçok servis, temel özellikleri ücretsiz sunarken, ilave özellikler için ücret talep edebilir. İhtiyacınıza uygun en iyi hizmeti seçmek için çeşitli seçenekleri karşılaştırmak faydalı olacaktır.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

9 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu