Reklam
Teknoloji Haberleri

Snapchat Hesap Silme Linki – Nasıl Yapılır?

Snapchat Hesap Silme;  Günümüzde popülerliğini yitirmekte olan Snapchat sosyal medya platformunun yerine kullanıcılar başka sosyal medya platformlarını tercih ediyor.

Mesajlaşmadan tutun da arkadaşlarınıza anlık olarak fotoğraf göndermeniz için tasarlanan Snapchat platformunu son zamanlarda birçok kullanıcı silme ya da dondurma işlemini nasıl yapacağını araştırmanın peşine düşmüştür. Bu kullanıcılardan biri siz de olabilirsiniz.  Peki, kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen Snapchat silme işlemi nasıl yapılır?

Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyor ancak hesabınızı silme işlemini nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsanız bu makale tam size göre! Bizde bu içeriğimizde sizler için Snapchat silme işlemi nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Beklemede kalın!

Snapchat Hesap Silme Linki

Siz de diğer kullanıcılar gibi Snapchat hesabınızı silmek istiyor ancak nasıl sileceğinize dair bir fikriniz yok mu?

O zaman tek yapmanız gereken size söyleyeceğimiz Snapchat hesap silme adımlarını takip etmekten geçtiğini unutmayın!

Snapchat hesabını doğrudan ve kalıcı olarak silmek istiyorsanız bu işlemi Snapchat hesap silme linki ile sayfaya ulaşarak kısa bir sürede tamamlayabilirsiniz. Ancak Snapchat hesap linkini tercih etmek istemiyorsanız size aşağıda göstereceğimiz yöntemleri tercih ederek de Snapchat hesabınızı silebilirsiniz.

Snapchat hesap silme linki aşağıda verilmiştir:

https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account

Bu Snapchat hesap silme linkine tıklayarak siz de kalıcı olarak hesabınızı silebilir ve kullanıma kapatabilirsiniz.

Snapchat Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Snapchat platformu,  2011 yılında sunulan arkadaşlarınıza Snap atmaktan tutun da mesajlaşma da dâhil olmak üzere çeşitli filtrelerle fotoğraf çekme imkânı sunan bir sosyal medya platformudur.

Ancak Twitter ve İnstagram gibi diğer sosyal medya platformlarının gelişmesi üzerine Snapchat artık eskisi kadar aktif bir şekilde kullanılmamaktadır. Birçok kullanıcı diğer sosyal medya platformlarına yönelmektedir.  

snapchat hesap silme linki
Snapchat Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Siz de Snapchat platformunu kullanmak istemeyebilir ya da kullanmaya ara vermek isteyebilirsiniz. Bu sizin en doğal hakkınızdır. Bunun için de Snapchat hesabınızı silme işlemi uygulayarak kapatabilir ve kullanmayı bırakabilirsiniz.

Snapchat platformunu kalıcı olarak silmek istediğinizde yukarıda size verdiğimiz hesap silme linkiyle sayfaya ulaşabilir ve bütün adımları uygulayarak kolay bir şekilde hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz.

Burada dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biri de hesabınızı devre dışı bıraktığınızda hesabınızı silmek için Snapchat 30 gün boyunca süre tanır. Bu süreç içerisinde Snapchat hesabınıza bir kez girdiğiniz anda bile otomatikman hesap silme işleminiz iptal olur.

Snapchat Hesap Silme Adımları

Snapchat hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız herhangi bir web tarayıcısına girerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Snapchat hesap silme işleminin mobil uygulama üzerinden yapabilme ihtimaliniz imkânsızdır.

 Bu noktada hesabınızı tamamen silmek ve kapatmak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Cevabınız hesabı kapatmaya yönelikse basit birkaç işlemle hesabınızı silebilir ve tamamen kapatabilirsiniz.

Hesabınızı kapatmak için sildiğinizde bir ay boyunca hesabınıza girmeme şartı vardır. Girdiğiniz anda silme işlemi iptal olur ve işlemi tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz.

Şimdi Snapchat hesap silme işlemlerine hadi gelin birlikte bakalım.

Snapchat hesap silme işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Bilgisayar üzerinden herhangi bir web tarayıcısını seçerek Snapchat platformunun web sitesine gidin.
 • “Accounts.snapchat.com” adresini açarak Snapchat hesabınıza giriş yapın.
 • Hemen ardından açılan sayfada Hesabımı Yönet seçeneği çıkacaktır.
 • Hesabımı Yönet butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkan Hesabımı Sil öğesine tıklayın.
 • Bu işlemi gerçekleştirmeniz halinde bilgi ekranında hesabınızı silmeniz durumunda neyle karşılaşacağınızı size gösterir. Hesabınızı sildiğinizde 30 gün devre dışı kalır. Sonrasında da hesabınıza giriş yapmadığınızda hesabınız tamamen silinir.
 • Hesabınızı kalıcı olarak silmeden önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
 • Giriş bilgileriniz girerek Devam Et butonuna tıkladığınızda hesap silme işleminiz bitirilir.

Snapchat Hesabı Devre Dışı Bırakma

Snapchat hesabını devre dışı bırakma işlemi, hesabınızı kapatmak anlamına gelir. Yani bir nevi Snapchat hesabınızı tamamen silmek yerine bir süreliğine devre dışı bırakıyorsunuz. Siz de zaman zaman Snapchat kullanmaktan sıkılabilir ya da bunalabilirsiniz.

 Böyle durumlarda Snapchat hesabınızı kalıcı olarak silmektense siz de hesabınızı devre dışı bırakma kararını alabilirsiniz. Snapchat hesabınızı devre dışı bıraktığınızda arkadaş listeniz de dâhil olmak üzere tüm verileriniz kaybolacaktır. Ancak hesabınızı tekrar aktif ettiğinizde kaybolan tüm verileriniz geri gelir.

Snapchat hesabınızı devre dışı bırakmak için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Snapchat hesabınıza giriş yaparak Profil kısmına tıklayın.
 • Daha sonra profildeki Ayarlar öğesine dokunun.
 • Hesap Kapatma seçeneğini bulun ve üzerine basın.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra Snapchat hesabınız geçici olarak devre dışı bırakılır.

Siz de bu adımları takip ederek ve uygulayarak Snapchat hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Snapchat hesabınızı silmek istediğinizde geçici olarak devre dışı bırakma işlemini uygulamanız oldukça işe yarayabilir.

 Ayrıca Snapchat hesabını devre dışı bırakma süresi de hesap silme işleminin gerçekleşmesi kadardır. Yani yaklaşık 30 gün boyunca geçici olarak hesabınız devre dışı olacaktır.

Snapchat Hesabını Silerken Verileri İndirme

Snapchat hesabınızı silme işlemini uygulamadan önce gerçekleştirmeniz gereken adımlardan biri de verilerinizi indirmek olmalıdır. Snapchat hesabınızda gerekli ve ihtiyacınız olan verileri indirmeden hesap silme işlemini gerçekleştirirseniz büyük ihtimalle bir pişmanlık dalgası yaşayabilirsiniz.

Verilerinizi indirmeden Snapchat hesabınızı silme işlemini yaptığınız takdirde çok geç olabilir. Snapchat platformu verilerinizi yedekleme işlemini yapmadığı için verileriniz kaybolacak ve erişme ihtimaliniz sıfıra düşecektir.

Snapchat platformunda depolanan bütün verileri indirmek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Bilgisayar üzerinden web tarayıcınızdan Snapchat platformuna giriş yapın.
 • Hesabımı Yönet seçeneğine tıkladıktan sonra Verilerim bölümüne dokunun.
 • Açılan sayfanın hemen altında İstek Gönder butonunu göreceksiniz. İstek Gönder butonuna tıkladığınızda Snapchat size e- mail gönderecektir.
 • E- mail üzerinde verilerinizi indirmek için gelen bağlantıya tıklayın.
 • Size hemen ardından tüm verileriniz ZİP dosyası halinde bilgisayarınıza gelecektir.

Veri indirme işleminizi gerçekleştirdikten sonra hemen ardından Snapchat hesap silme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Snapchat Hesap Silme Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat hesap silme işlemini kalıcı olarak gerçekleştirmek istiyorsanız yukarıda bilgisayar üzerinde verdiğimiz yöntemi deneyerek siz de hesap silme işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca içeriğimizde aklınıza takılan sorulara tam anlamıyla yanıt bulamadıysanız siz de kullanıcıların çok fazla merak ettiği Snapchat hesap silme işlemi ile ilgili sıkça sorulan sorulara bakabilir ve aradığınız soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

İşte Snapchat kullanıcıları tarafından çok fazla merak edilen Snapchat hesap silme hakkındaki sıkça sorulan sorular sizlerle birlikte…

Kalıcı Olarak Silinen Snapchat Hesabı Tekrar Aktif Hale Getirilebilir Mi?

Snapchat uygulamasını kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz. Böyle bir durumda hesabınızı sildiğinizde geri almanın çok da mümkün olmadığını unutmayın.

Hesabı sildiğinizde silme işleminin gerçekleşmesi için en az 30 gün geçmesi gerekir. 30 gün içerisinde hesabınıza girdiğinizde Snapchat hesabınız kendiliğinden aktifleşir.

Snapchat Hesabı Tamamen Nasıl Silinir?

Snapchat hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız içerikte yukarıda verdiğimiz Snapchat hesap silme linkine tıklayarak kullanıcı adı ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmalısınız.

Hemen ardından da hesabınızı silmek için uygulamanız gereken işlemleri yaparak hesabınızı silme işlemini basit ve hızlı bir şekilde bitirebilirsiniz.

Snapchat Hesabı Nasıl Dondurulur?

Snapchat hesap dondurma işlemini yaptıktan sonra 30 gün boyunca girmediğiniz takdirde hesabınızı silme işlemi kalıcı olarak yapılacaktır.

Snapchat Silinince Ne Olur?

Snapchat hesabınızı sildiğinizde arkadaş listenizden tutun da bütün verileriniz de silinir. Ayrıca hesabınıza bir daha giriş yapabilmeniz mümkün olmaz. Bu noktada tekrar Snapchat hesabı açmanız gerekebilir.

Snapchat Hesabı Silme: Genel Değerlendirme

Snapchat hesabınızı kullanmaktan sıkıldığınız için silmek durumunda kalabilirsiniz. Ancak bu noktada hesabınızı tamamıyla sildiğinizde tekrar ulaşma ihtimaliniz olmadığından Snapchat hesabınızı silmeyi bir daha düşünebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Snapchat hesap silme içeriğimiz burada sona eriyor. Siz de içeriğimizde yer alan Snapchat hesap silme yöntemini deneyerek kolay bir şekilde hesabınızı silebilir ve kullanıma tamamen kapatabilirsiniz.

Bu İçeriklerim de Dikkatini Çekebilir!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu