Reklam
Teknoloji Haberleri

KVK Garanti ve Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

KVK Garanti ve Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır? 1993 yılında kurulan ve günümüzde mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası destek sektöründe hizmet vermeye devam eden KVK; ülkemizin en önemli ve en güçlü cep telefonu distribütörü olma özelliği taşıyor.

KVK garantisine sahip olan bir teknolojik cihaz satın alan müşteriler; garanti süresi içerisinde cihazlarında herhangi bir arıza baş gösterdiğinde telefonlarını KVK Teknik Servis Müdürlüklerinde ücretsiz bir şekilde tamir ettirebiliyorlar.

Aynı zamanda garanti süresinde bozulan ve tamiri mümkün olmayan cihazlarını yenisi ile değiştirebiliyorlar.

Müşteriler; cihazlarına dair KVK garanti ve fatura süresini sorgulamak istediklerinde ise sorgulama işlemlerini internet üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Bu yazımızda kısaca KVK garanti ve fatura sorgulama nasıl yapılır? KVK anlaşmalı markalar hangileridir? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

KVK Nedir?

MV Holding ve Çukurova Holding işbirliği ile kurulan ancak günümüzde MV Holding yönetiminde faaliyetlerine devam eden KVK; ülkemizde 1500 noktada hizmet veriyor.

Yerli cep telefonu distribütörü olarak, uzun yıllardır hizmet veren KVK; aynı zamanda müşterilerin teknolojik cihazlar satın alabilecekleri bir mağaza olarak da faaliyet gösteriyor.

Müşteriler; KVK’ya ait olan resmi internet sitesi üzerinden akıllı telefon, tablet, bilgisayar, akıllı saat vb. birçok cihazı sepetlerine ekleyerek ve kredi kartı bilgilerini kullanarak, satın alabiliyorlar.

KVK Teknoloji Ürünleri ve Ticaret A.Ş; ismini 3 kurucusunun soy isimlerinin baş harflerinden alıyor.

Mehmet Emin Karamehmet, Murat Vargı ve Osman Kavala’nın soyadlarının ilk harflerinin birleşiminden oluşan KVK resmi sitesine https://www.kvk.com/ linkini tıklayarak, erişebilirsiniz.

KVK Garantisi Nedir?

En genel tanımıyla KVK garantisi; KVK’nin distribütörlüğünü üstlendiği akıllı telefon markalarından ya da diğer cihaz markalarından birinin müşteri tarafından satın alınması ve bu cihazın arızalanması halinde bu telefonun KVK tarafından onarılacağı anlamına geliyor.

Yani KVK garantisi bulunan cihaz bozulduğunda bu cihaz, ücretsiz bir şekilde tamir ediliyor.

Ancak akıllı telefonların ya da diğer cihazların içlerinin müşteri tarafından açılmış olması halinde cihaz, KVK garantisinden çıkmış oluyor.

Bu durumda cihazlar, garanti süresi dolmuş olmasalar dahi ücretsiz bir şekilde onarılmıyor.

KVK Anlaşmalı Markalar

2007 yılında KVK Teknik Servis Hizmetleri ismiyle yeni bir şirket olarak kurulan KVK’nin ülkemizde şu an için toplamda 13 adet Teknik Servis Müdürlüğü ve 7 adet Bölge Satış Müdürlüğü bulunuyor.

KVK anlaşmalı bir akıllı telefon, bilgisayar veya tablet alan müşteriler; bu teknik servislerde ya da bölge satış müdürlüklerinde cihazlarının garantisi kapsamında cihazlarının bakım ve onarımını gerçekleştirebiliyorlar.

Ülkemizdeki birçok GSM operatörü; mağazalarda KVK garantili ürünleri satışa sunuyor.

Müşteriler, KVK resmi sitesi üzerinden ise akıllı saat, şarj aleti, kulaklık,  robot süpürge vb. cihazları son derece uygun fiyatlara satın alabiliyorlar.

Samsung, Apple, Sony, LG, Asus, Vestel, General Mobile, Vestel, Fluo, Reeder, ZTE, HP, Huawei, Alcatel; KVK anlaşmalı markalar listesinde ilk sıralarda bulunuyor.

Örneğin; bir mağazadan Apple marka akıllı telefon satın alan kişinin satın aldığı cihazının KVK garantisi bulunuyor.

Dolayısıyla müşterinin cihazı, KVK teknik servis müdürlüklerinde onarılabiliyor.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

KVK Garanti ve Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

Müşteriler; satın aldıkları akıllı telefonlarının ya da diğer cihazların garanti sürelerinin dolmasına ne kadarlık bir süre kaldığını sorgulamak istediklerinde garanti ve fatura sorgulama işlemini kolaylıkla KVK resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebiliyorlar.

Fatura ve garanti sorgulama işlemini yapmak için https://www.kvk.com/Page/SafetyAndInvoice linkine tıklamanız gerekiyor.

Cihazınıza ait olan 15 haneden oluşan IMEI numarasını sayfada yer alan kutucuğa yazdığınız zaman cihazınızın fatura ve garanti bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

Yeni aldığınız sıfır cihazların dışında ikinci el telefon ya da cihazların sorgulama işlemleri için de bu linki tıklayabiliyorsunuz.

IMEI numaranızı bilmiyorsanız; cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için cihazınızın garanti belgesine ya da cihazınızın kutusuna göz atabilirsiniz.

Ya da IMEI numarasına(Uluslararası mobil ekipman kimliği) ulaşmak için akıllı telefonunuzdan #06# tuşlarına basabilirsiniz.

KVK Müşteri Hizmetleri Numarası

KVK garantisine sahip olan bir cihaza sahip olan müşteriler; cihazlarının garanti süresine ve fatura bilgilerine dair bilgi edinmek istediklerinde KVK Müşteri Hizmetlerini de arayabiliyorlar.

KVK müşteri temsilcisine bağlanmak isteyen kişilerin ise 0850 222 15 85 telefon numarasını aramaları gerekiyor.

Aynı zamanda müşteriler, bu numarayı kullanarak, Whatsapp üzerinden de yetkili kişilerle iletişime geçebiliyorlar.

Müşteriler, her türlü soru, şikayet ve önerileri için KVK’ya ait olan musteridestek@kvkteknikservis.com adresi üzerinden de yetkililere ulaşabiliyorlar.

KVK Teknik Servis Noktaları

Daha önce de bahsettiğimiz gibi KVK’nın toplamda 1500 adet teknik servis noktası bulunuyor.

KVK garantisine sahip olan ve onarılması gereken cihazlar, bu noktalarda onarılıyor.

KVK teknik servis noktalarından birkaçını aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Mecidiyeköy Samsung
 • Bostancı Apple
 • Ümraniye Apple
 • Beşiktaş Apple
 • Pendik Samsung
 • Şanlıurfa Apple
 • Kartal
 • Bakırköy
 • Kadıköy Huawei Mağaza ve Servis
 • Ankara
 • Antalya
 • Adana
 • Trabzon
 • İzmir
 • İstanbul Mall of AVM
 • Zafer Plaza Teknosa(BURSA)

Yukarıda bahsi geçen KVK teknik servis noktalarına ait adres ve telefon bilgilerine ulaşmak için https://www.kvkteknikservis.com/TeknikServis linkine tıklayabilirsiniz.

KVK Fatura ve Garanti Sorgulama

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi KVK resmi sitesi üzerinden fatura ve garanti sorgulama işlemini yapabiliyorsunuz.

Cihazınıza ait olan IMEI numarası ile garanti ve fatura bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Böylelikle cihazınızı KVK garantisi dahilinde ücretsiz bir şekilde tamir ettirip, ettiremeyeceğinizi öğrenebiliyorsunuz.

Bu yazımızda KVK garanti ve fatura sorgulamaya dair merak edilenleri yanıtlamaya çalıştık.

Sizler de konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir, önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

YouTube video

KVK Com Nedir?

Siz de KVK güvencesi ile telefon alacaksanız yada almışsanız ve KVK hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız, Örneğin KVK kimin şirketi yada nerede kuruldu gibi soruları yada KVK telefonlarını merak ediyorsanız; KVK.com sitesi aracılığı ile KVK hakkında bütün bilgilere sahip olabilirsiniz.

KVK Teknik Servis Nedir?

Eğer ki siz de KVK güvencesi olan herhangi bir telefon almışsanız ve aldığınız telefonda en ufak bir sıkıntı yaşamışsanız telefonunuz KVK güvencesinde olduğundan dolayı telefonunuzu direkt olarak KVK teknik servislerinden herhangi birisine gönderebilirsiniz. KVK teknik servisinde cihazınızın sorununu giderip size geri teslim ederler.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu