Reklam
Teknoloji Haberleri

İPhone Güç Tuşu ile Arama Sonlandırma Kapatma Nasıl Yapılır?

İPhone güç tuşu ile arama sonlandırma kapatma nasıl yapılır sorusu kafanızı karıştırabilir. Özellikle iOS alt yapılı telefon kullanmaya yeni başlamış kişiler tarafından bu soru sıkça soruluyor. Çünkü bu markadaki telefonlarda farklı özellikler bulunuyor. Bu nedenle iPhone kullanıcıları da arama alma veya sonlandırma gibi işlemleri tek tuşla daha kolay bir şekilde yapabilme arayışı içine girmiş bulunuyor. Son güncellemenin gelmesiyle telefonlarımıza yüklenmesiyle birlikte hayatımıza giren güç tuşu ile arama sonlandırma işlemi oldukça pratiktir. 

Her güncellemede telefonlarımıza yeni güncellemeler geliyor. Bu güncellemelerin temel amacı hayatımızı kolaylaştırmak ve günlük işlerimizi daha pratik bir şekilde halledebilmemiz olarak biliniyor. Ancak gelen güncellemelere uyum sağlamak ve alışmak her kullanıcı için kolay olamayabiliyor.

Özellikle yoğun iş temposu içerisinde olduğumuz zamanlarda yeni özelliklere alışmakta zorluk çekebilmemiz normaldir. Hatta böyle durumlarda gelen güncellemeler hayatımızı kolaylaştırmak yerine daha zor hale gelmesine bile neden olabiliyor. Bu özelliklerden bir tanesi de kuşkusuz güç tuşu ile arama sonlandırma olabilir. Çünkü bu duruma alışılmadığı müddetçe çağrıları yanlışlıkla sonlandırmak kaçınılmaz oluyor.     

İPhone Kilit Tuşu ile Arama Sonlandırma Kapatma

Yeni güncelleme ile hayatımıza giren iPhone kilit tuşu ile arama sonlandırma kapatma işlemi ne kadar yararlı görünse de bazen can sıkıcı durumlara yol açabilir. Örnek olarak ciddi bir konuşma yaptığınız önemli bir görüşme sırasında karşı tarafın suratına telefonu kapatmanıza neden olabilir. Bu durum sizin kendinizi mahcup hissetmenize hatta belki iletişimi kaybetmenize neden olabilir. Bunun önüne geçmek adına birkaç basit işlem uygulayarak iPhone kilit tuşu ile arama sonlandırma kapatma işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemler ise şu şekilde sıralanır:

  • Telefonumuzda ayarlar bölümünü açıyoruz
  • Ayarla bölümünden erişilebilirlik bölümüne ulaşmamız gerekiyor.
  • Burada kilit tuşu ile arama sonlandırma ayarını kapatarak ayarı etkisiz hale getirmeniz mümkündür.

Aynı şekilde eğer ayar kapalıysa ve açmak istiyorsanız aynı adımları takip ederek kolaylıkla tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Burada önemli olan ve dikkatli olmamız gereken detay ise doğru ayarı yapmaktır. Çünkü erişilebilirlik menüsü üzerinde oldukça fazla seçenek yer alır. Bu nedenle doğru olanı seçmek önemlidir.

İPhone Aramayı Güç Tuşuyla Kapatma

İOS işletim sistemine sahip olan cihazların en sevilen özelliklerinden bir tanesi de iPhone aramayı güç tuşuyla kapatma işleminin kolaylığı olarak biliniyor. Bunun en büyük sebebi elimiz ıslakken veya bir işle uğraşırken ekrana dokunamadığımızda tek tuş ile kolaylıkla çağrıyı sonlandırabilmemiz olarak bilinebilir. Telefonun ayarlar kısmından kolaylıkla gerçekleştirilebilen bu özellik sayesinde özellikle ev hanımları bulaşık yıkarken dahi telefonla gelen aramaları kabul etme veya kapatma işlemine ulaşabiliyor.

İPhone güç tuşu ile arama sonlandırma kapatma nasıl yapılır sorusunun cevabı bu şekilde kolaylıkla açıklanabilir. Ayrıca aramayı sonlandırmak için güç tuşuna çift basmamız gerekir. Tek bir kere basıp bırakmamız durumunda çağrı sonlandırılamaz. Bu nedenle istemediğiniz durumlarla karşılaşmamak adına güç tuşuna çift tıklayarak aramayı sonlandırdığınızdan kolaylıkla emin olabilirsiniz.

İPhone 11 Güç Tuşu ile Arama Sonlandırma Kapatma

Günümüzde en çok kullanılan ve sevilen markaların başında iPhone geliyor. Özellikle gençler tarafından oldukça sevilen ve tercih edilen bu telefonların pek çok modeli hem bulunuyor hem de her sene kullanıcılarını karşılamaya devam ediyor. Ancak iPhone her yeni güncellemesini her modeline göndermiyor. İPhone 11 güç tuşu ile arama sonlandırma işlemi bu modelin altındaki telefonlarda maalesef uygulanmıyor.

Bu nedenle hayatımızı kolaylaştıran bu telefonları tercih ederken dikkat etmemiz ve çok eski model telefonlardan uzak durmamız gerekiyor. Ancak bu şekilde yeni güncellemelerin hayatımıza kattığı özelliklerden faydalanmamız mümkün olur.

Ayrıca İlginizi Çekebilir:

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu