Reklam
Teknoloji Haberleri

En İyi 15 Dövüş Oyunları Önerileri – 2024

Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte oyun sektörünün de önemi artmaya başladı. Oyun üreticilerinin her gün farklı ve kaliteli oyunları ortaya koyması, oyuncuları son derece mutlu ediyor. Bu noktada oyun sektöründe, dövüş oyunlarına olan ilgi hızla artmaya başlıyor. En iyi dövüş oyunlarında yer alan birbirinden farklı grafik ve oynanabilirlik derecesi son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Her ne kadar birçok dövüş oyunu mevcut olsa da, aralarından kaliteli olanı bulmak zor olabiliyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu makalede en iyi 15 dövüş oyunları önerilerinde bulunacağız. Eğer sizin de dövüş oyunlarına ilginiz varsa listemizde yer alan dövüş oyunlarına bakabilir ve keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Mortal Kombat 11 Ultimate

Midway tarafından piyasaya sürülen Mortal Kombat serisi birçok yönden zengin özelliğe sahiptir diyebiliriz. Bu seriye sahip dövüş oyunları arasındaki en son sürüm olarak Mortal Kombat 11 karşımıza çıkıyor. Oyun kullanıcılarının daha rahat hareket edebilmesi açısından da Ultimate sürümü göze çarpıyor.

Dünyada oldukça popüler ve bilinen bir seridir. 2019 yılında piyasaya sürülen Mortal Kombat 11 sürümünde hazırlanan grafikler ve ultra üst derece karşımıza çıkan karakterler sayesinde oyuncular bu dövüş oyununu oynamaktan büyük keyif alıyor. Oldukça etkili ve gerçekçi biçimde hazırlanan efektlerde oyuncuları oldukça memnun etmekte diyebiliriz. Mortal kombat 11 dövüş oyunu, birbirinden farklı karakterleri de özelleştirme imkânı tanıyor.

İçerisinde 37 karakter barındıran Mortal Kombat 11 farklı modlarda oynanabilme özelliğine sahip. Bu da oyunun kullanıcılarına farklı deneyimler yaşatmış oluyor. Ayrıca karakterlerde yer alan dövüş stilleri de oyunda dikkat çekiyor. Yapımcılar karakterlere kombo özelliğini de devreye soktu. Böylece, Mortal Kombat 11 oynayan kişilerin oyundan kopması daha zor bir hal alıyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7/10 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 7/10 (64-bit)
İşlemci (CPU): Intel Core i5-750, 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHzİşlemci (CPU) : Intel Core i5-2300, 2.8 GHz / AMD FX-6300, 3.5GHz
Bellek (RAM): 8 GBBellek (RAM): 8 GB
Grafik Kartı : NVIDIA GeForce GTX 670 or NVIDIA GeForce GTX 1050 / AMD Radeon HD 7950Grafik Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290 or RX 570
DirectX: Version 11DirectX: Version 11
Depolama: 30 GB boş alanDepolama: 30 GB boş alan
YouTube video

Injustice 2: Legendary Edition

Dövüş oyunları denince akla birçok oyun türü gelse de, Injustice 2: Legendary Edition dövüş oyunu listenin başını çekmeyi başarıyor. Legendary Edition paketiyle piyasaya sürülen bu dövüş oyunu zaten çıkan ilk sürümüyle ilgiyi üstüne çekmeyi başarmıştı. 2024 yılının başında piyasaya sürülen oyunun ikinci sürümünde de hedef kitle korunarak üst sıralarda yerini almayı başarıyor.

 Bu dövüş oyununun popüler olmasının altında yatan temel sebep İnjustic çizgi roman serisinden uyarlanmış olarak karşımıza çıkmasıdır. Oyunda yer alan grafikler, animasyonlar ve karakterler ustaca bir şekilde hazırlanmışa benziyor. Dünya çapında serinin bu kadar tutulmasının altında oyuncuların karakterleri istediği şekilde kontrol edebilme gücü ve farklı karakterlerle yapabildikleri kombo gibi temel faktörler yatıyor. Seriyi benzersiz ve özel kılan da bu saymış olduğumuz özellikleridir.

Bu dövüş oyununda yer alan her bir hikâye farklı olayı anlatıyor. Tek kötü yanı sıra sıra bütün karakterle oynamak zorunda bırakılmanız sanırım. Piyasada oyuncular tarafından en çok oynanan dövüş oyunları arasında görülüyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5-750, 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHzİşlemci: Intel Core i3-2100, 3.10 GHz / AMD FX-6300, 3.5 GHz
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 570 / AMD Radeon HD 7850Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 290
DirectX: Sürüm 11DirectX: Sürüm 11
Depolama: 52 GB boş alanDepolama: 52 GB boş alan
YouTube video

Street Fighter

2016 yılında Capcom tarafından piyasaya sürülen Street Fighter, birçok oyuncu tarafından tam not almayı başarıyor. Yeni geliştirilmiş özellikleriyle tekrar piyasaya sunulan Street Fighter V Champion Edition, birbirinden farklı eklentileri ve içerikleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Bu da içerisindeki özellikleri tek bir tıkla ulaşabileceğiniz bir sistemle sizlere sunuyor. Ayrıca yeni gelen güncelleme sayesinde karakter sınırı 40 ‘a kadar çıkarak rekor kırıyor. Oyunculara karakterleri kontrol edebilme yetkisi veren bu dövüş oyunu birçok farklı modda da oynayabilme fırsatı sunuyor. Yaklaşık olarak içerisinde 34 bölüm ve 200 kostüm barındırıyor. Bu kadar fazla bölümün olması ve karakterlerin giydiği kostüm seçeneklerinin fazla olması oyuncuları oyunun içerisine çekmesindeki önemli etkenler arasındadır.

Oyunda yer alan birçok karakter ücretsiz olarak sunuluyor. Buna ekstra olarak karakterlerin tamamına sahip olmak isteyen oyuncular, Fight Money seçeneğiyle tamamına ulaşabiliyor. Ayrıca Street Fighter içerisinde yer alan muhteşem grafik ve animasyonlar sayesinde oyuncular büyük bir keyif alarak oynamaya devam ediyor. Bugünlerde piyasada oldukça tutulmuş bir seri.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilerin Sistem Gereksinimleri
İşlemci: Intel Core i3-4160 3.60GHzİşlemci: Intel Core i5-4690K 3.50GHz veya AMD FX-9370
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce GTX 480, GTX 570, GTX 670Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R7 370
Depolama Alanı: 60 GB boş alanDepolama Alanı: 60 GB boş alan
YouTube video

TEKKEN 7

Klasik dövüş oyunlarından biri olan TEKKEN 7, 2017 yılında piyasaya sürülerek seven oyuncularıyla bir araya gelme fırsatı buldu. Her ne kadar atariler için favori oyunların başını çekse de günümüzde de oyuncu hedef kitlesini halen koruyor.  BANDAİ NAMCO tarafından geliştirilen bu dövüş oyunu, içerisinde barındırdığı birbirinden farklı ve benzersiz grafikleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca animasyon ve kullanılan efektler de oldukça başarılı.

Oyun hikâye şeklinde ilerliyor. Ayrıca birçok farklı mod seçeneği ve oyuncular için çevrim içi özelliği bulunuyor. Bu da ayrı olarak oyuncuları oyunun içerisine çekiyor. Serinin en çok oynanan dövüş oyunları arasında yer alması, oyunculara sıkıldıklarında arkadaşlarıyla oynama fırsatını veriyor olmasından kaynaklıdır.

Özellikle de içerisinde barındırdığı benzersiz hikâye içerikleri sayesinde oyuncular tarafından hala sıklıkla oynanıyor. TEKKEN 7, rakiplerle yapılan düellolar sayesinde kullanıcılara farklı deneyimler yaşama fırsatı sunuyor. 38 farklı karakter mevcut. Tabii bu noktada karakterler içerisinden karşınıza aynıları tekrar çıkabiliyor. Günümüzde tutulan seriler arasında yerini almayı başarıyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilerin Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i3-4160 3.60 GHz veya eşdeğeriİşlemci: Intel Core i5-4690 3.50 GHz veya eşdeğeri
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / GTX 750 Ti veya eşdeğeriEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 veya eşdeğeri
Depolama: 60 GB boş alanDepolama: 60 GB boş alan
YouTube video

Dragon Ball Fighter

Nostaljik zamanları hatırlatan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Akira Toriyaama tarafından yazılmış bir anime serisi olduğunu biliyoruz. Seride yer alan Dragon Ball Fighter’ın tutulma nedeni arasında oyuncuların animelere olan düşkünlüğü yatıyor. Bu oyunu Mortal Kombatla kıyaslamak doğru olmaz. Japon kültürünün yansıması olarak bizlere gelen bu anime dövüş oyunu yine başka bir Dragon Ball ile kıyaslanabilir.

Oyunun içerisinde yer alan birden fazla karakteri kontrol etme gücünü oyuncularına tanıyor. Bu da oyuncuları oyunun içerisine bağlıyor. Anime dövüş oyununda birçok farklı mod sunulması da oyunculara benzersiz bir deneyim yaşatmasına yardımcı oluyor. Ayrıca tutorial modu sayesinde karakterle birlikte yapılabilen sınırsız kombo yeteneklerini gösteriyor. Oyunun içerisinde yer alan grafik ve animasyonlar da bunu kanıtlar nitelikte.

Dragon Ball Fighter oynanış biçimi olarak bizlere üç  karakter sunuyor. Düelloya çıktığımızda karakterlerden biri öldüğü takdirde diğerlerinin enerjisi yarı da olsa bile raundun kaybedilmesine yol açıyor. Dünya çapında sevilen anime dövüş oyunları arasında oynanan en çok serilerden biri.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5-3470, 3.20 GHzİşlemci: AMD Ryzen 5 1400, 3.2 GHz / Intel Core i7-3770, 3.40 GHz
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Radeon HD 6870, 1 GB / GeForce GTX 650 Ti, 1 GBEkran Kartı: Radeon HD 7870, 2 GB / GeForce GTX 660, 2 GB
Depolama: 6 GBDepolama: 6 GB
YouTube video

Absolver

Slopcap tarafından 2016 yılında piyasaya sürülen Absolver, birçok macera oyun severlerle tanışma imkânı buldu. Oyunun hikâyesine giriş yaptığınız daha ilk anda sizi etkilemeye başlıyor. Oyun Prospect adlı bir dövüşçüyle başlıyor. Buradaki temel faktör elinizde bulunan dövüşçüyü en son ki hali dediğimiz Absolver dövüş oyuncusuna getirmek oluyor. Oyunun içerisinde karakterleri dilediğiniz şekilde yaratma imkânı buluyorsunuz. Bu da oyunu daha keyifli hale getiriyor ve oyuncuları ekrana bağlamayı başarıyor.

Karakterler arasında farklı dövüş stilleri seçmeniz oyunda mümkün oluyor. Ayrıca oyunun içerisinde ustaca dizayn edilmiş grafik ve animasyonlar da bir o kadar etkileyici duruyor. Absolver dövüş oyunun içerisinde yer alan farklı mod seçenekleri sayesinde oyuncular istedikleri modda oynama fırsatına sahip olabiliyor.

Hikâyede farklı ve değişik strateji yöntemlerini kullanarak oyuncular rakiplerini alt ediyor. Ayrıca çok karakterli dövüşçülere sahip bir oyun. Son zamanlarda piyasanın en çok beğenilen ve sevilen oyunları arasında yer almayı başarıyor. Oyuncuların ekrandan kopamadığı bir oyun haline geliyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i7-950 (4 * 3000) / AMD Phenom II X4 940 (4 * 3000)İşlemci: Intel Core i7-860 Quad 2.80GHz / AMD FX-8120
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870Ekran Kartı: GeForce GTX 660 / Radeon R9 270
Depolama: 12 GB Boş alanDepolama: 12 GB boş alan
YouTube video

WWE 2k20

Dövüş oyunu olarak iddialı diyebileceğimiz bir seri olarak karşımıza çıkıyor. 2k tarafından 2019 yılında piyasaya sürülen WWE 2k20 dövüş oyunu, oyuncuların ilgisini çekmeyi başarıyor. Serinin en yeni dövüş oyunları kategorisinde yerini alıyor. WWE 2k20 dövüş oyunu, son zamanlarda geliştirdiği özellikleriyle oldukça popülerleşmeye başladı.

Bu oyunun içerisinde bulunan farklı ek içeriklerin tek bir pakette yer almasını sağlıyor. Ayrıca bazı içerikleri de ücretli. Oyuncuların oyun içerisinde yaptığı ödemeler sayesinde tam içeriğe ulaşabiliyor. Birçok farklı düello modlarına çıkan oyuncular, rakiplerini alt etmek için çabalıyor. Oyunun içerisinde birden fazla süper starın yer alması da, oyun severleri oldukça memnun ediyor.

Müsabakalardaki modlarda ayarlanan grafikler ve efektler oldukça cezbedici. İnsanı oyunun içerisine çekmekte de oldukça etkili. Bu noktada 2k kendini kanıtlamış ve başarılı bir dövüş oyunu ortaya koymuştur diyebiliriz. Dünya çapında herkes tarafından konuşulan oyunlar arasında. Sektördeki en iyi dövüş oyunları serisi olarak karşımıza çıkıyor. Oyuncuları da kendisine bağımlı hale getirmeyi başarıyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5-3550 / AMD FX 8150İşlemci: Intel Core i7 3770 / AMD FX-8350
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 680 / AMD Radeon R9 270XEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290X
Depolama: 50 GB Boş alanDepolama: 50 GB Boş alan
YouTube video

Guilty Gear Strive

Arc System Works tarafından geliştirilen ve piyasaya daha yeni sürülen oyunlar arasında yerini alan Guilty Gear Strive dövüş oyunu, ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor. Belki de piyasaya sürülen en iyi dövüş oyunlarındır diyebiliriz. Oyunun en beğenilen tarafıysa anime tarzı grafiklere sahip olmasıdır. Oyunun içerisinde yer alan grafiklerin 2 ve 3 boyutlu olarak karışık hazırlanması, oyuna farklı ve değişik bir hava katıyor.

Serinin devamı olarak yeni çıkarılan oyun, kendine has ve özgün bir atmosferi olduğundan oyuncuları içine çekmeyi sağlıyor. Performans açısından oldukça iyi ve kaliteli işler çıkartıldığı Arc System Works tarafından kendisini oldukça belli ediyor. Oyun 15 farklı ana karakterden oluşuyor. Ayrıca oyunculara her karakterleri için de 5 kostüm seçme fırsatı tanıyor.

Bu noktada oyunculara bir ayrıcalık daha sunuyor. Her karakterin yaptığı kombolar birbirinden oldukça farklı. Normalde dövüş oyunlarında karakterlerde hareketler sınırlı ve kısıtlıdır. Bu oyunda oyuncular istedikleri karakteri dilediği gibi hareket ettirebiliyor.

3 farklı mod seçeneği olan Guilty Gear Strive dövüş oyununun içerisindeki hikâye ve grafikler oldukça iddialı. Başarılı bir dövüş oyunları arasında yerini almayı başarıyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8/10İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: AMD FX-4350, 4.2 GHz / Intel Core i5-3450, 3.10 GHzİşlemci: Intel Core i7-3770, 3.40 GHz
Bellek: 4 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: Radeon HD 6870, 1 GB / GeForce GTX 650 Ti, 1 GBEkran Kartı: GeForce GTX 660
Depolama: 20 GB Boş alanDepolama: 20 GB Boş alan
YouTube video

Marvel vs. Capcom: İnfinite

En iyi dövüş oyunları listemizin ortalarında yer alan Marvel vs. Capcom: İnfinite, 2017 yılında piyasaya sürüldü. Capcom tarafından geliştirilen dövüş oyunu günümüzde dahi oldukça popüler bir şekilde oynanmaya devam ediyor. Bu noktada marvel evreninin karakterleri ve capcom evreninin karakterleri bir arada birleşiyor. Oyuncularına keyifli bir deneyim yaşatıyor. Eğlenceli kombolar, basit vuruşlar sayesinde oyunun içerisinden çıkabilmek çok zor bir hale geliyor. Birbirinden farklı ünlü kahramanları oyunun içerisinde yer alan hikâyede bulabilmeniz çok kolay. Kurgulanan başarılı hikâye, birbirinden farklı animasyon ve grafikler bir hayli cezbedici. İki evreni muhteşem bir şekilde uyarlıyor. Oyunun içerisinde bulunan bir sürü değişik güçler ve oyuncuların karakterlerle yapabildikleri kombolar oyuna farklı bir atmosfer katıyor. Bu noktada da piyasada başarılı en iyi dövüş oyunları arasında gösterilebilir.

Dövüş sistemi serinin diğer dövüş oyunlarına göre daha kolay bir hale getirilmiş. Bu da oyunun daha akıcı oynanmasını sağlıyor. Farklı mod seçeneği her dövüş oyununda olduğu gibi Marvel vs. Capcom: İnfinite ‘da da geçerlidir diyebiliriz. Piyasanın beğenilen oyunları arasında yerini almayı başarıyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8/10İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i3-4160İşlemci: Intel Core i5-4690K
Bellek: 6 GB RAMBellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 480, GTX 570, GTX 670Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R7 370
Depolama: 60 GB Boş alanDepolama: 60 GB Boş alan
YouTube video

Brawhalla

Ubisoft Entertainment tarafından geliştirilen Brawhalla, en iyi dövüş oyunları arasında üst sıralarda yerini almayı başarıyor. Ayrıca teknik yönden hazırlanan grafik ve hikâye de oldukça ilgi çekiyor. Dünya çapında çok fazla tanınan Brawhalla dövüş oyunu, oyuncular tarafından merak ediliyor ve sıklıkla araştırılıyor. Bugünlerde oyunu indirme sayısı yaklaşık 40 milyonu geçmiş bulunuyor. Bu da oyunun serisinin içerisinde yer alan hikâyenin oldukça iyi dizayn edilip kurgulandığını açıkça ortaya koyuyor.

Ayrıca oyuncular oyunu oynamayı bilmese bile, oyunun içerisinde yer alan yapay zekâyla teknik yönlerini öğrenmek basit hale geliyor. Oyunun içerisinde birden fazla karakter bulunmaktadır. Her bir karakterin farklı özelliği bulunuyor. Bu noktada oyuncular karakterlerin özelliklerini deneyerek keşfediyor. Takım oyunu şeklinde de oynanabilen Brawhalla dövüş oyununda temel amaç, az bir ölümle çok fazla düşmanı alt etmektir diyebiliriz.

Oyunun çevrimiçi özelliği de bulunuyor. Oyuncular bu sayede arkadaşlarıyla keyifli dakikalar geçirme şansı elde edebiliyor. Etkileyici şekilde hazırlanan grafik ve efektler sayesinde oyunda farklı kombolar yapabilmek mümkün. Ayrıca sektördeki en iyi dövüş oyunları arasında yerini alabilecek derecede iyi.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core 2 Duo L7500 1.60 GHz ya da AMD Opteron 265İşlemci: Intel Core i5-4690K
Bellek: 1 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 7600 GT ya da Radeon HD 7310GEkran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R7 370
Depolama: 350 MB Boş alanDepolama: 350 MB Boş Alan
YouTube video

BlazBlue: Cros Tag Battle

Arc System Works tarafından geliştirilen BlazBlue: Cros Tag Battle dövüş oyunu, takım oyunu olarak karşımıza çıkıyor. 2D boyut özelliğine sahip. Oyunun içerisinde yer alan ünlü karakterler, oyuncuları keyifli ve büyülü bir maceraya adım atmasına olanak tanıyor. Ayrıca oyuncuların sevdikleri karakterleri oyunun içerisinde bulabilmeleri artık mümkündür.

BlazBlue: Cros Tag Battle dövüş oyununun temel amacı Keystone isimli değerli bir taşı ele geçirmektir. Bu noktada oyunda dört farklı grup yer alıyor. Eğlenceli vakit geçirmek isteyen oyuncular için tasarlanmış bire bir grafik ve animasyonlarla dikkatleri çekmeyi başarıyor. Günümüzde en iyi dövüş oyunları arasında yerini almasına neden olan faktör, oyunun içerisinde tag özelliğinin bulunması olarak karşımıza çıkıyor.

Sınırsız yapılan kombolarla ve çoklu karakter özelliğiyle oyuncuların etkisinden kolay kolay çıkabilmesi mümkün gibi durmuyor. Piyasada birçok dövüş oyunuyla rekabet etse de, en iyi dövüş oyunu arasında yer alıyor diyebiliriz. Ayrıca oyunun içerisinde yer alan offline ve online mod seçenekleriyle oyuncular diledikleri şekilde oynama hakkına sahip oluyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 8 / 8.1 / 10İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel Core i5 / i7İşlemci: Intel Core i5-4690K
Bellek: 4 GB RAMBellek: 6 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 650 / Radeon R7 250Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R7 370
Depolama: 28 GB Boş alanDepolama: 28 GB Boş alan
YouTube video

Divekick

Iron Galaxy Studios tarafından piyasaya sürülen Divekick, sevenleri tarafından oldukça beğeni topladı. PS3 and Vita için çıkartılan Divekick, oynanış bakımından iki düğmeli olarak karşımıza çıkıyor. Bu da haliyle oyunun oynanmasını inanılmaz basit bir hale getiriyor.

İçerisinde yalnızca 13 karakteri barındırıyor. Ayrıca her bir karakterin kendine has ve farklı özellikleri mevcuttur. Oyunun dikkat çeken bir yönü var. Oyunda belli bir kazanan yoksa, ekranda kırmızı ışık yanıyor. Kırmızı çizgiye yakın olan kazanıyor. Oyun için tasarlanan grafikler de bir hayli etkileyici. Takım oyunu şeklinde oynanmasına fırsat sunuyor. Bu da oyuncular için muhteşem bir şey.

Karakterlerin yapmış olduğu kombolar, süper vuruşlar ve daha fazlası oyuncularda merak uyandırıyor. Oyuncular bu oyunu farklı mod seçenekleriyle oynayabiliyor. Piyasada bilinen eski dövüş oyunları arasında yerini alsa da, popülerliğini her zaman koruyacak ve eskimeyecek bir dövüş oyunudur.

Divekick içerisinde yer alan hikâye iyi bir şekilde uyarlanmış. Bu da oyuncuların oyuna devam etmelerindeki en büyük etken olarak karşımıza çıkıyor.

Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 10İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
İşlemci: Intel or AMD Dual Core İşlemciİşlemci: Intel Core i5-4690K
Bellek: 2 GB RAMBellek: 4 GB RAM
Ekran Kartı: DirectX 10 / DirectX 11 compliant video card.Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 veya AMD Radeon R7 370
Depolama: 2 GB Boş alanDepolama: 2 GB Boş alan
YouTube video

Multiversus

Player First Games tarafından geliştirilse de Multiversus, Warner Bros. Games tarafından piyasaya sürülüyor. Yakın bir zamanda piyasaya sürülen bu dövüş oyunu piyasada hızlı bir çıkışa neden oldu. Oyuncular tarafından sıklıkla araştırılan Multiversus, son günlerde indirilme sayısının hayli fazla olmasıyla en iyi dövüş oyunları arasında yerini alıyor.

Dünya çapında kalıcı bir etki bırakıyor. Ayrıca oyun içerisinden birçok farklı özellikle ve eşsiz olarak tanımlayabileceğimiz karakterler bulunuyor. Bugs Bunny’den Süperman’a kadar ünlü karakterlerde yer alıyor. Karakterlerin kombo hızları ve süper vuruşları tartışılamaz bir gerçek olarak bizlere sunuluyor. Çevrimiçi seçeneğinin bulunabildiği gibi, çevrimdışı da oyuncular tarafından oynanabiliyor.

Ayrıca birçok farklı mod sayesinde de istenilen mod seçeneğinde oynama şansını oyuncular böylelikle elde edebiliyor. Dövüş oyunlarında takım şeklinde oynanması nadiren görülür. Bu oyunda oyuncular arkadaşlarıyla takım şeklinde karakterlerini dövüştürebiliyor. Ayrıca karşılıklı olarak düelloya da çıkılabiliyor. Oldukça iyi ve başarılı hazırlanan grafikler sayesinde oyuncular oynarken eğlenceli vakitler geçirebiliyor. Piyasanın başarılı ve en iyi dövüş oyunları arasında diyebiliriz.

YouTube video

Dead or Alive 6

Team Ninja tarafından piyasaya sürülen Dead or Alive 6 dövüş oyunu, oyuncular için büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Günümüzde birçok dövüş oyunu elbette var. Ama bu noktada kaliteli olanı bulmak zor oluyor. Aksiyon seven oyuncular için tercih edilebilecekler listesinde yerini alıyor. Her dövüş oyununun kendine uygun bir oynanış tarzı olduğu gibi, bu dövüş oyununun da kendisine has bir strateji mantığı bulunuyor. Bu yönüyle diğer dövüş oyunlarından ayrılıyor.

Dead or Alive 6 dövüş oyununun hikâye modunda bulunan basit grafikler sayesinde kavranması zor olmuyor. Ayrıca bu oyun Dead or Alive 5 devamı niteliğinde karşımıza çıkıyor. Piyasa bazlı bakıldığında en iyi dövüş oyunları arasında sayılabilir. Rekabet odaklı olduğundan oyuncular arasında düzenlenen düellolar büyük önem arz ediyor. İçerisinde yer alan binlerce karakter ve üç boyutlu savaş alanları oyuncuları cezbeden bir noktaya taşıyor.

Birbirinden benzersiz farklı mod seçenekleriyle oyuncular diledikleri gibi vakit geçirebiliyor. Ayrıca karakterlerle hızlı kombolar yapabilmek oldukça mümkündür. Bu sayede oyunda tek başına dövüşebilme şansına sahip olabildikleri gibi karşılıklı düellolar şeklinde de gerçekleşebiliyor.

YouTube video

EA Sports UFC 4

EA Sports tarafından piyasaya sürülen EA Sports UFC 4 dövüş oyunu, özellikle boks severlerin dikkatini çekmede başarılı oldu. Son günlerde indirme sayısı hızla artışa geçiyor. Bu da serinin ne kadar başarılı bir şekilde hazırlanmış olduğunu bizlere gösteriyor. Birçok farklı mod seçeneği bulunsa da, karşınıza çıkan eğitim modu sayesinde birçok vuruş tekniğini öğrenmeniz mümkün oluyor. Her ne kadar eğitim modu gereksiz gibi gözükse de, bu dövüş oyununa yeni başlayanlar için vazgeçilmez olarak görülüyor. Eğitim modunu başarıyla geçtikten sonra oyuncular karakterleriyle müsabakaya çıkmaya hazır hale geliyor.

Bu serinin devamı olan UFC 4 sayesinde oyuncular kendilerini farklı bir evrende buluyor. Resmen dövüşü yaşıyor havası hissetme fırsatı sunuyor. Ayrıca bu boks oyununda, yapay zekâya karşı oynamanız da mümkün. Oyunun içerisinde yer alan birbirinden farklı özellikte karakter seçenekleri ve grafikler sayesinde gerçekçi bir izlenim kazandırıyor. Piyasaya sunulan ve dünya çapında en iyi dövüş oyunları arasında.

YouTube video

Genel Değerlendirme

Dövüş oyunlarını öne çıkaran unsurlara baktığımızda, daha çok içerisinde barındırdığı karakterlerin özellikleri, hikâye kurgusu ve animasyonlar şeklinde karşımıza çıkıyor. Tabi bu noktada uygulanan grafikler ve efektler de oyuncuların oynanabilirlik derecesini arttırmada bir hayli etkili.

Dövüş oyunları sektöründe eskiye nazaran baya bir gelişmenin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Oyun üreticileri dövüş oyunu üretme konusunda baya cimri olabiliyor. Neyse ki, durum şimdi böyle değil. Bu noktada oyun kullanıcı kadar üreticisi son zamanlarda hızlı bir artışa geçti. Şu an oyun üreticileri ve geliştiricileri sayesinde sektörde baya dövüş oyunu mevcut bulunuyor.

Şimdilerde sektörde fazlaca bulunan dövüş oyunları arasından seçim yapmak oyunculara ölüm gibi gelebiliyor. Bu nokta da kalite ön plana çıkıyor. Sektörde her ne kadar birçok dövüş oyunu bulabilme imkânı olsa da, aralarından kaliteli olanı alıp çıkarmak zor oluyor. Seçim yapma noktasında kararsız olan oyuncuların akılarında oluşan tek soru olarak karşımıza en iyi dövüş oyunu hangisi? sorusu çıkıyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu içerikten en iyi dövüş oyunlarına yer vermeye çalıştık. Özellikle de piyasada en çok tercih edilen ve oyuncuların keyifle oynadığı oyunları sizin karşınıza çıkardık. Bu noktada hem PC başında oynayabileceğiniz hem de mobil olarak oynayabileceğiniz oyunları sizin için özel olarak seçtik. Sizler için hazırlamış olduğumuz en iyi dövüş önerilerine bakabilirsiniz. Aradığınız dövüş oyununu rahatlıkla bulabilir, arkadaşlarınızla da keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu