Reklam
Sosyal Medya

Instagram İstek Attığın Kişileri Görme

Instagram istek attığın kişileri görme konusu son zamanlarda çok sık aranmaktadır. Dünya çapında bilinen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram her geçen gün kendini geliştirmeye devam etmekte. Gittikçe popülerliği hız kazanan Instagramda kullanıcılar hesaplarını gizli profile çevirmeye başladı. Gizli profilleri görebilmek için takip isteği atmanız gerekiyor. Ancak çok önceden gönderilmiş takip isteğinizi kime gönderdiğinizi hatırlamıyorsanız Instagramın sunduğu özellik sayesinde öğrenmeniz mümkündür.

Instagram tüm takip isteği yolladığınız kişileri görüntüleyebileceğiniz bir listeyi size sunuyor. Instagramda takip isteği attığınız kişilerin listesini görüntülemeniz için bu içeriği sizler için hazırladık.

Instagram İstek Attığın Kişiler Nerede Görülür?

Instagram gizli profillere attığınız istekleri liste şeklinde görebileceğiniz özellikleri sunuyor. Bu sayede daha önceden takip isteği atmış olduğunuz kişileri öğrenebiliyorsunuz. Instagram takip isteği attığınız kişileri görmek için aşağıdaki adımları takip edip uygulayın:

 • Instagram’ a kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Instagram’a giriş yaptıktan sonra profilinize girin.
 • Profilinizin hemen yan tarafında yer alan menü seçeneğine dokunun.
 • Menü kısmından Hareketlerim seçeneğine tıklayın.
 • Orada yer alan Bilgilerini indir kısmına tıklamanız yeterli.
 • Daha sonra e-posta adresine giriş yapmanız gerekli.
 • İndirme talep et seçeneğine tıkladıktan sonra instagram şifrenizi girmelisiniz.
 • Instagram’a kayıtlı olan e- posta adresinize giderek e- posta adresinize gelen bilgileri indirin.
 • Tekrar açılan sekmeden instagrama giriş yaparak bilgilerimi indir seçeneğine tıklayın.

Yaptığınız tüm bu işlemler sonucunda sizin karşınıza bir ZİP dosyası inecektir. Bu ZİP dosyasını açtığınızda karşınıza daha önce takip istediği yolladığınız kişilerin listesi görünecektir.

YouTube video

Bilgisayarda Instagram Takip İsteklerini Görme

Instagramda daha önceden istek yolladığınız kişilerin listesini bilgisayarda web tarayıcısında da kolaylıkla görüntüleyebilirsiniz. PC ‘ de web tarayıcısı üzerinden Instagramda takip istekleri yolladığınız kişilerin listesini görüntülemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Instagram’a giderek kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.
 • Profilinize girdikten sonra ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Sol tarafta bulunan Gizlilik ve Güvenlilik seçeneğini seçin.
 • Hesap verileri kısmını gördüğünüz an tıklayın. Ardından hesap verilerini görüntüle seçeneğine tıklayarak bağlantılar kısmını bulun.
 • Bağlantılar kısmında yer alan mevcut takip istekleri seçeneğine tıklayarak takip isteği attığınız kişileri görüntüleyebilirsiniz.

Instagram İstek Attığın Kişileri Kim Görebilir?

Instagram isteği yolladığınız kişileri siz ve sadece hesabınızın yöneticisi görebilir. Bir de takip isteği yolladığınız kişi haricinde attığınız takip isteklerinizi kimsenin görmesi mümkün değildir. Ayrıca tanımadığınız ve bilmediğiniz kişilere takip isteği yolladığınızı anladığınız an takip isteğini silmeniz mümkün olabiliyor. Bu noktada istemediğiniz ve tanımadığınız takipçilerin isteklerini onaylarken biraz daha dikkatli olmanızda fayda vardır. İstenmeyen sonuçlara yol açabilir.

instagram istek attigin kisileri gorme
Instagram İstek Attığın Kişileri Kim Görebilir?

Instagram Takip İsteği Yolladığın Kişileri Görme Uygulaması

Instagramda takip isteği yolladığınız kişileri görmek istiyor ancak istek yolladığınız kişileri mi unuttunuz? Instagramda takip isteği yolladığınız kişileri görmeniz için piyasada bir sürü uygulama mevcut olarak yer alıyor. Ancak güvenirliliği noktasında şüpheler var. Apple Store ve Google Play Store marketleri üzerinde yer almayan uygulamaları kullanmayınız ve tercih etmeyiniz.

Bu tür uygulamalar nedeniyle İnstagram hesabınıza zarar verme ihtimaliniz büyük olabilir. İnstagram hesabınızda yer alan kişisel bilgilerinizde dâhil olmak üzere bütün verileriniz çalınabilir ve bir başkasının eline geçebilir. Size gönderilen linklere itibar etmeyiniz.

Instagramda Gönderilen Takip İstekleri Nasıl Silinir?

Instagramda takip isteği yolladığınız kişilerin isteklerini rahatlıkla ve kolaylıkla silebilirsiniz. Instagramda gönderdiğiniz takip isteklerinizi silmenin kısa birkaç adımı vardır. Hadi gelin birlikte bakalım.

Instagramda gönderdiğiniz takip isteklerini silmek için aşağıdaki adımları takip ederek uygulayın:

 • Instagram uygulamasını açarak takip isteği gönderdiğiniz kişinin profiline tıklayın.
 • Takibi bırak seçeneğine dokunduğunuzda maviye dönecektir.

Instagramda gönderdiğiniz takip isteklerinizi silmek için yapmanız gereken işlemler bu kadar. Bu adımları uyguladığınızda takipten çıkmak istediğiniz ya da takip isteği yolladığınız kişilerdeki istekleri hemen iptal edebilirsiniz.

Genel Değerlendirme

İnstagram popülaritesi yüksek bir sosyal medya platformudur. Her gün daha fazla büyüyerek kullanıcı sayısı milyonlara ulaşmaya devam etmekte. Kullanıcılar, platformda açık profil kadar gizli profilleri de oldukça fazla tercih etmekte. İnstagramın sunduğu özellikler sayesinde kullanıcılar daha önceden takip isteği yolladıkları kişilerin listelerini görüntüleme şansına sahip olmaktadır. Böylece yıllar önce göndermiş olduğu takip isteğini dahi bu liste sayesinde görebilecek ve yolladığı takip isteklerini geri çekebilecek.

Sizler için hazırlamış olduğumuz İnstagramda takip isteklerini görme adlı içeriğimiz burada son buluyor. Eğer siz de daha önceden takip isteği yollayıp isteği geri almak istediğiniz kişiler var ancak kime istek yolladığınızı hatırlamıyorsanız içeriğimizi okuyarak işlemleri nasıl uygulayacağınızı öğrenebilirsiniz.

İlgini Çekebilir:

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu