Reklam
Sosyal Medya

İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri

İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri; 2010 yılı gibi yakın sayılabilecek bir tarihte piyasaya çıkmış bir uygulamadır. Uygulama çıktığı yılda Facebook gibi çok güçlü bir rakip ile karşı karşıya idi ve herkes Facebook kullanmaya alışmıştı ve İnstagram kullanıcı bulmakta zorluk çekecek gibi düşünüyordu herkes ancak İnstagram çıktıktan sonra Facebook artık eskisi kadar popüler kalamadı ve her geçen yıl popülerliğini yitirdi ve İnstagram daha popüler olmaya başladı.

Hal böyle olunca ve herkes daha yeni bir İnstagram hesabı açmaya başlayınca daha nasıl güvenli bir hesap oluşturulur tam olarak bilemiyorlardı ve İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri o zamanlardan bu zamana kadar İnstagram hakkında hep çok fazla araştırılan bir konu başlığı olmuştur ve bizler de bu sebepten dolayı sizlere İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri paylaşımı yapacağız ve kolaylıkla İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri ile hesabınızı geri alabileceksiniz.

İnstagram Nedir?

İnstagram 2010 yılında Facebook adlı sosyal medya platformuna rakip olarak çıkarılmış bütün mobil cihazlara indirebileceğiniz bir ücretsiz şekilde fotoğraf ve video paylaşıp arkadaşlarınızla sınırsız mesajlaşıp görüntülü ya da sesli bir şekilde konuşabileceğiniz bir sosyal medya platformudur. Uygulama tamamıyla ücretsiz bir şekilde indirip kullanabileceğiniz şekilde kullanıcılarına sunulmuştur.

İnstagram uygulaması ilk çıktığı yıllarda Facebook gibi güçlü bir rakip ile karşı karşıya iken İnstagram uygulamasındaki yenilikler ve Facebook’tan olan farklılıkları kullanıcıların çok hoşuna gitmiştir ve İnstagram uygulaması artık resmen Facebook uygulamasının önüne geçmiştir ve şu anda en çok tercih edilen sosyal medya platformu haline gelmiştir.

İnstagram sosyal medya platformunu tamamıyla ücretsiz bir şekilde kullanarak fotoğraf, video 1 günlük kalıcılığı olan hikaye olarak fotoğraf ya da video atabilirsiniz. Arkadaşlarınızı İnstagram üzerinden ekleyerek görüntülü sesli ya da yazısal olarak arkadaşlarınızla sohbet edebilir ya da arkadaş ekleme yolu ile de yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğer ki İnstagram sosyal medya platformunu kullanıyorsanız ve bir kullanıcı hesabı gizli ancak siz onun profilini takip etmeden görmek istiyor iseniz Canlı Tv İzle Kim Instagram Pro İle Instagram Gizli Profil Görme yazımızı ziyaret edebilirsiniz.

İnstagram Hesabım

İnstagram uygulaması son zamanlarda yeni nesil çocukların da büyümesi ile birlikte artık daha da popüler hale gelmiş ve yeni milyonlarca hesap açılmaya başlanmıştır. Eğer ki siz de yeni bir hesap açacak iseniz ancak nasıl olur bilmiyorsanız şimdi anlatacağım adımları uygulayarak kolay bir şekilde İnstagramda hesap oluşturabilirsiniz.

İlk önce mobil cihazınıza İnstagram uygulamasını indirin bu işlemi Android cihazlar için Google Play Store aracılığı ile İOS cihazlar için de App Store ile indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra hesap oluştur seçeneğine basın ve karşınıza çıkan kısımdan eğer ki daha önce bir Facebook hesabınız var ise onu bağlayıp öyle İnstagram kullanmaya başlayabilirsiniz yok ise de karşınıza çıkan gerekli boşlukları doldurunuz ardından hesabınızı oluşturun.

Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus vardır o da şifre konusudur. Şifrenizi mümkün olduğu kadar güvenli yapın yani uzun tutun büyük harf küçük harf vb. şeyler kullanın.

İnstagram Story İndirme Nasıl Yapılır Android ve IOS

İnstagram Dondurma

Eğer ki İnstagram hesabınız çalındı ve İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri ile de hesabınızı geri kurtardınız ancak artık bir daha çalınmaması için hesabınızı dondurmaya karar verdiniz yani bir hesabınız olacak ancak bu hesabınız diğer kullanıcılar tarafından siz hesabınızı geri açana kadar görülemeyecek ve siz de hesabınız geri açana kadar kullanamayacaksınız.

Bu işlemi gerçekleştirmek için https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/temporary/ sayfasına gidin ardından orada bulunan hesap dondurma linkine tıklayın ve hangi hesabı dondurmak isterseniz o hesabın bilgileri ile İnstagrama giriş yapın ardından hesap dondurma işleminiz başlayacaktır.

İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri

İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri sorusu özellikle son zamanlarda İnstagram hakkında çok fazla sorulan soruların başında gelmektedir. Bunun sebebi ise çoğu kişinin hesabını çaldırmasından kaynaklıdır. Çoğu kişi İnstagrama giriş yaptığı şifresinin güvenlik seviyesine dikkat etmemektedir bu sebepten dolayı da hesapları çalınmaktadır ve İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri sorusunun cevabını aramaya başlamaktadırlar.

İnstagram şifrenizi oluştururken büyük harf-küçük harf, soru işareti, nokta ve diğer noktalama işaretleri ve sayılar gibi birçok şey kullanın ve şifrenizi uzun tutmaya gayret gösterin. Eğer ki bu şekilde bir şifre oluşturursanız hesabınızın güvenlik seviyesi artacaktır ancak tek yöntem bu da değildir. Diğer bir hesabınızın çalınmasını engelleyecek ve İnstagram Hesap Kurtarma ve Geri Alma Yöntemleri sorusuna ihtiyaç duymayacağınız yöntem ise iki faktörlü doğrulamadır. Bu yöntemleri yaparsanız hesabınız çalınmaz.

İlk olarak şifremi unuttum seçeneğini seçerek e-posta adresinize gelecek olan link ile yeni bir şifre oluşturun ve hesabınızı güvene alın.
Diğer bir yöntem https://help.instagram.com/contact/606967319425038 linkine giriş yapın ve sizden istenen bilgileri doldurun ardından İnstagram yetkililerinden geri dönüş bekleyin
Son yöntem de hesabınız silindi ve onu geri almak istiyorsanız geçerlidir. https://help.instagram.com/contact/1652567838289083 Linkine gidin ve gerekli bilgileri doldurarak instagram yetkililerinden geri dönüş bekleyin.

 

İnstagram Hesabım Çalındı Ve Telefon Numarası Değişti Ne Yapabilirim?

İnstagram telefon numaranız değişse dahi kayıtlı e-posta adresiniz ile hesabınızı geri almanız mümkün olabiliyor.

Instagram Çalındı Nereyi Aramalıyım?

Hesabınızın çalındığı sosyal medya platformuna durumu bildirdikten sonra BTK’ya gidebilirsiniz. BTK açılımı Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurumu

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu