Reklam
Teknoloji Haberleri

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor [Çözümü]

Sosyal medya, internet kullanıcılarının kullanmaktan vazgeçemediği ve dünya çapında da gittikçe popülerleşen iletişim araçlarından biri haline gelmiştir. İnternet kullanıcıları, çekildiği fotoğraftan tutun da arkadaşlarıyla iletişime geçmeye dahi sosyal medya aracılığıyla yapmaktadır.

Son zamanlarda oldukça trend ve kullanıcıların sıklıkla indirdiği sosyal medya platformlarından birisi de Instagram’dır. Ancak kullanıcılar zaman zaman Bu Hikayeye Erişilemiyor hatasıyla karşı karşıya gelmektedir. Bu hata uyarısının sadece hikâyenin kaldırılma durumunda geldiği düşünülse de, farklı durumlarda da Bu Hikâyeye Erişilemiyor hatasıyla karşı karşıya kalınabilir.

Sizler için hazırladığımız bu içeriğimizde Instagram Bu hikayeye Erişilemiyor hatasının ne anlama geldiğini ve çözüm yollarını açıkladık. Eğer siz de bir Instagram kullanıcısı olarak sık sık bu hataya denk geliyorsanız içeriğimizde yer alan çözüm yollarına bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek?

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek? Sorusunun cevabını birçok kullanıcı yakın zamanda araştırmaya başlamıştır. Instagram bu hikâyeye erişilemiyor yazısıyla karşı karşıya kaldıysanız muhtemelen siz de bu sorunun cevabını arıyorsunuz.

Instagram bu hikayeye erişilemiyor yazısı, hikayenin silindiği ya da hikayenin süresinin dolduğu için silindiği anlamına gelmektedir. Ayrıca anlık olarak internet bağlantısının kopmasından kaynaklanan sorunlardan dolayı da Bu Hikayeye Erişilemiyor hatasına sık sık denk gelebilirsiniz.

Nadiren de olsa kullanıcının hikayeyi silme veyahut kaldırmasından kaynaklı da görülebilen bir hata olabilir. Ancak bu ihtimal diğer ihtimallere göre biraz daha düşük kalabilir. Hikayeyi yükleyen kullanıcı sizin hikayeyi görmemenizi istediğinden ötürü hikayeyi size gizlemiş ya da engellemiş de olabilir. Bütün bu olasılıkları düşündüğümüzde en makul ihtimal internet bağlantınızdan kaynaklı olabileceğini unutmayın.

Internet bağlantınızın açık olup olmadığını kontrol edin. Aynı zamanda Instagram uygulamasını güncellemenizde hatanın giderilmesinde etkili çözüm verebilir.

instagram bu hikayeye erisilemiyor23

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Neden Kaynaklı Oluşur?

Popüler iletişim araçlarından biri olan Instagram bugünlerde çığır açarak hızlı bir artış gösterdiğinden Tik Tok ile yarışır hale gelmiştir. Ancak bir sürü kullanıcı Bu Hikayeye Erişilemiyor hatası ile sıklıkla karşılaştıklarından hatanın neyden kaynaklı olarak oluştuğunu merak etmektedir.

Siz de bu hatayla Instagram platformunda çok fazla denk geliyorsanız ilk önce hatanın neden kaynaklı oluştuğunu bilmeniz gerekmektedir.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatasının oluşma nedenleri şekildedir:

 • Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor hatası ile sık sık karşı karşıya kalıyorsanız internet bağlantınızdan kaynaklı olarak hikayeye erişemiyor olabilirsiniz.
 • Takip ettiğiniz kullanıcı hikayesini size gizlemiş olabilir. Bu çok görülebilen bir ihtimal olmasa da göz önünde bulundurmakta fayda vardır.
 • Takip ettiğiniz kullanıcı hikayesini süresi bitmeden Instagram platformundan kaldırmış olabilir.
 • Instagram hikayesinin süresi dolmuş olabilir.
 • Kullanıcı sizi engellediğinden hikayeye erişemiyor olabilirsiniz.
 • Kullanıcı profilini gizli moda almış olduğundan hikayesine giremiyor olabilirsiniz.
 • Kullanıcı hesabını devre dışı bırakıp kapattığından hikayeye ulaşamıyor olabilirsiniz.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Hatası Çözümü

Kullanıcılar, Instagram platformu üzerinden hikayeyi silmelerine rağmen bazen hikayeler sizde silinmemiş olarak gözükebilir. Bu gibi hatalar Instagram platformunun teknik arızalarından kaynaklı olarak oluşsa da, kimi zamanda kullanıcı hatasından kaynaklı oluşabilir. Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor hatası, depolama alanı olarak bildiğimiz Instagram’ da yüklenen video, müzik ve diğer içeriklerin fazla yer kaplaması sonucunda ön belleği doldurmasından da oluşabilir.

Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor hatasını giderebilecek birçok alternatif çözüm yolu mevcut olarak yer almaktadır. Eğer siz de Instagram ön belleği temizleme halinde hala net olarak bir çözüme kavuşamadıysanız aşağıdaki diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

Önbelleği Temizleyin

İlk öncelikle Instagram ön bellek temizleme ayarlarının nasıl yapılacağına bakalım. Daha sonra da Instagram Bu Hikâyeye Erişilemiyor hatasının alternatif olarak bizlere sunulan diğer çözüm yollarına değinelim.

İnstagram ön belleği temizlemek için aşağıdaki adımları takip edin ve uygulayın:

 • Kullandığınız akıllı telefonunuzun menü kısmından ayarlar öğesine tıklayın.
 • Ayarlara girdikten sonra Uygulamalar seçeneğini bularak girin.
 • Uygulamalar seçeneğinde yer alan İnstagram Platformunu bulun ve üzerine dokunun.
 • Son adım olarak Depolama Alanı seçeneğine tıklayarak açılan sayfada ön belleği temizle öğesine tıklayabilirsiniz.

Siz de yukarıdaki adımları takip ederek ve uygulayarak İnstagram ön belleğini temizleyebilirsiniz ve böylece İnstagram Bu Hikâyeye Erişilemiyor hatasından kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

İşte Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor hatasından kurtulabileceğiniz diğer alternatif çözüm yolları sizlerle birlikte…

İnternet Bağlantınızı Kapatıp Açın!

İnstagram Bu Hikâyeye Erişilemiyor hatasının oluşmasının altında yatan en temel faktörlerinden biri de internet bağlantınızın kapalı olmasından ya da tam olarak çekmemesinden dolayı olabilir. İnstagram hikâyelerine erişebilmek için internet bağlantısına ihtiyaç vardır.

Siz de telefonunuzdaki mobil veri ya da Wi- Fi bağlantısını açıp olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Wi- Fi ya da mobil veri bağlantınız açık değilse açabilir ve siz de Instagram hikâyelerine dilediğiniz gibi ulaşabilirsiniz.

İnstagram’ı Kapatıp Yeniden Başlatın!

Bu tür meydana gelen hatalarda hızlı bir şekilde uygulanabilecek çözüm yolları arasında İnstagram’ı kapatıp yeniden başlatmaktan geçmektedir. Kolay bir işlemle İnstagram platformunu kapatıp açtığınız takdirde bu tür hataların ortadan kalktığını görürsünüz.

Siz de İnstagram’ da almış olduğunuz hikâye erişimleri için bu çözüm yöntemini deneyerek etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Denemekten zarar gelmez.

Gizli Hesap Kullanıyor Olabilir!

İnstagram’ daki kullanıcıların bazıları kendi hesaplarını gizli moda almış olabilir. Böylece kendi hesaplarını sadece takipçilerine açmış olurlar. Bu kullanıcıların paylaşmış oldukları söz ve fotoğraflar sadece takipçilerine özel olarak görünür. Size de kullanıcı, İnstagram hikâyesini paylaştıktan sonra profilini gizliye almış olabilir.

 Eğer siz de gizli modda bulunan bir profilin hikâyesini izliyorsanız ve erişim hatası alıyorsanız muhtemelen sizi takipçilerinden çıkarmış olabilir.

İnstagram’ da Hikâyeye Erişilemiyor Hakkında SSS

İnstagram’ da son zamanlarda oldukça fazla meydana gelen Hikâyeye Erişilemiyor hatası ile merak edilen ve sık sorulan soruları derledik ve açıkladık. Eğer yukarıdaki bilgiler yeterli gelmediyse siz de aşağıdaki sık sorulan sorulara bakarak hikâyeye erişilemiyor hakkında bilgi edinme fırsatını bulabilirsiniz.

İnstagram Bu Hikâyeye Erişilemiyor Niye Der?

İnstagram’ da bir profilin hikâyelerine bakmaya çalıştığınızda sık sık ‘ bu hikâyeye erişilemiyor’ hatası ile karşı karşıya kalıyorsanız birçok farklı temel faktörden kaynaklı oluşuyor olabilir. Kullanıcı hesabını kapatmış olabilir.

 Ya da İnstagram ’dan kaynaklanan teknik bir arıza bu tür bir hatanın yaşanmasına neden olabilir. Bunların dışında kullanıcı hesabını gizli moda aldığından dolayı da hikâyelerine erişilemiyor olabilir. Farklı nedenler bir araya geldiğinde İnstagram hikâyeye erişme hatasının neyden oluştuğunu bulmak da bir hayli sıkıcı ve zor olabilir.

İnstagram ’da Bir Hikâyeye Erişim Kısıtlandığında Ne Olur?

Bir kullanıcının profilinde paylaşmış olduğu resim ve videoları rahatlıkla görebilseniz de hikâyelerine erişim kısıtlaması getirdiğinde görme şansınız yoktur. İnstagram, kullanıcılarına böyle bir yeni özellik sunmuştur. Kullanıcının takipçisi olsanız bile hikâyelerine erişim kısıtlaması getirdiyse bakmanız mümkün olmayacaktır.

Bir Kişinin İnstagram Hikâyesini Gizlediğini Nasıl Anlarız?

Bazı kullanıcıların hikâyelerine erişememe sorunu ile karşılaştığınızda ilk aklınıza gelen unsur kullanıcının hikâyelerini size gizlediği yönünde midir? Böyle düşünüyorsanız yanılıyor olabilirsiniz. Kullanıcının hikâyelerine erişememe hatası, sadece hikâyelerini size gizlemesinden kaynaklı olduğunu da bilmelisiniz.

Bu noktada diğer kullanıcıların İnstagram profillerindeki paylaştığı hikâyeleri rahatlıkla görebiliyor ancak bir kullanıcının hikâyelerine erişmekte sıkıntı yaşıyorsanız muhtemel bir ihtimal olarak hikâyelerini size gizlemiş olabilir.

Ancak bir kişinin hikâyelerini size gizlediğini anlamanın bir yolu mevcuttur. Başka bir cihazdan ya da arkadaşınızın hesabından kişinin hikâyelerine bakarak size gizleyip gizlemediğini rahatlıkla anlayabilirsiniz. Böylece İnstagram hikâye erişimi hatası yaşayıp yaşamadığınızı da kolaylıkla çözme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Genel Değerlendirmemiz

Son zamanlarda araştırılan konular arasında İnstagram Bu Hikâyeye Erişilemiyor hatası yer almaktadır. İnstagram Bu Hikâyeye Erişilemiyor hatasının oluşmasının birçok nedeni vardır. İnternet bağlantınızın zayıf olmasından dolayı İnstagram hikâyelerine erişim sağlamakta sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Ya da İnstagram platformundan kaynaklanan teknik bir arızadan ötürü de hikâye erişimine ulaşamıyor olabilirsiniz.

Bunlar haricinde de kullanıcı İnstagram hikâyesini size gizlemiş olabilir ya da sizi engellediği için erişememe sorunu ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Siz de İnstagram hikâye erişememe hatasını kolaylıkla aşmak istiyorsanız internet bağlantınızın açık olup olmadığını kontrol edebilir ya da İnstagram platformunu silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Hatanın oluşma nedenlerinden bir diğeri de depolama alanının fazla olmasından dolayı görülebileceğinden İnstagram ön belleğini temizleyerek hatayı giderebilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz İnstagram Bu Hikâyeye Erişilemiyor içeriğimiz sona eriyor. Eğer siz de İnstagram platformunda başkalarının hikâyelerine erişmekte sıkıntı yaşıyorsanız içeriğimizde yer alan çözüm yollarına bakarak hatayı çözebilirsiniz.

Bu içeriklerim de dikkatini çekebilir!

Mustafa Öz

2007 yılından beri teknoloji, internet ve WordPress konularında içerik üretiyorum. Sonrasında ise tasarım, oyun, mobil gibi diğer konulara da odaklandım. Teknolojiye duyduğum aşkla, bu konularda da içerik üretmeye devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu