Reklam
Vodafone Bedava İnternet

E-Devlet Üzerinden Vodafone Borç Sorgulama ve Ödeme

E-Devlet Üzerinden Vodafone Borç Sorgulama ve Ödeme 2023; Türkiye’nin gözde GSM şirketlerinden biri olan Vodafone, müşterilerine farklı hizmetler sunmaya devam ediyor. Vodafone operatöründe faturalı veya faturasız hat sahibiyseniz, borç dökümlerinize farklı şekillerde ulaşabilirsiniz. E-devletten de borç dökümlerinize ulaşabilir, borcunuzu sorgulayabilir ve dilerseniz de ödemeyi yapabilirsiniz. Peki, e-devlet üzerinden borç nasıl sorgulanır?

E-devlet Vodafone Borç Sorgulama

Vodafone’nin e-devlet üzerinden borç sorgulama hizmeti ile sizlerde kolaylıkla faturalarınızı sorgulatabilirsiniz. E-devlet üzerinden borç sorgulama yapmak için öncelikle aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. İşte e-devletten Vodafone borç sorgulama için yapılması gerekenler;

  • Arama motorunda turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir.
  • E-devlete giriş yaptığınızda kendi TC’niz ve şifreniz ile kendi sisteminize ulaşmanız gerekmektedir.
  • Kendi bilgileriniz ile sisteme giriş yaptığınızda arama kısmına “Vodafone Borç Sorgulama ve Ödeme” yazmanız yeterli olacaktır.
  • İlgili sayfaya girdiğinizde üzerinizde olan Vodafone hattına ait borç dökümü gelecektir. Bu sayfadan Vodafone hattınıza ait borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma

E-Devlette Vodafone Borç Ödeme

E-devlette yukarıda bahsettiğimiz gibi Vodafone hattınızın borç sorgulamasını yaptığınızı varsayalım. Vodafone hattınıza ait borç dökümünüzü incelediğinizde istediğiniz faturanızı ödeyebilirsiniz. Vodafone’nin sizin için sunduğu hizmetler arasında bulunan e-devlet aracılığıyla borç ödemeyi ister banka kartından isterseniz de kredi kartından yapabilirsiniz. Peki, borç ödeme nasıl yapılır?

  • E-devlete kendi bilgilerinizle giriş yapın.
  • E-devletin kendi sitesinde bulunan arama kısmına “Vodafone Borç Sorgulama ve Ödeme” yazın. (Borç dökümünüzde ulaştığınız aynı sayfa karşınıza çıkacaktır.)
  • Açılan sayfada borç dökümünde satırlar şeklinde ödemediğiniz faturalarınız gözükecektir.
  • Ödemek istediğiniz satırın en sonunda yer alan “işlem” kısmından borç ödemesini yapabilirsiniz.

YouTube video

Vodafone Alacak Sorgulama

Eğer ki Vodafone operatöründen alacak sorgulaması yapmak isterseniz bu işlemi de yine E-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz bütün adımları uygulayarak alacak sorgulaması yapabilirsiniz.

Vodafone SMS İle Borç Sorgulama

Eğer ki E-Devlete giriş yapamıyorsanız ya da SMS göndererek borç-alacak sorgulaması yapmak isterseniz bu işlemi de “FATURAGUNCEL” yazıp “7000” e SMS gönderdiğiniz taktirde size direkt olarak SMS gelecek ve orada alacak-borç sorgusunu görebileceksiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu