Vodafone Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vodafone Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vodafone Borç Taksitlendirme ve Yapılandırma; Dünyada ve Türkiye’de salgın hastalığın başlaması üzerine insanlar sevdiklerinden uzaklaşmak zorunda kaldılar. Sevdiklerinden uzak kalan birçok insan sevdiklerinden bir haber alabilmek için cep telefonlarını ellerinden düşürmemeye başladılar.

Salgın hastalık ve artan fiyatlar insanların bütçelerini sarsmasının yanında yüksek gelen telefon faturaları da insanların bütçelerini daha zor bir duruma düşürmüştür. Böylesi zor durum ile karşı karşıya kalan faturalı hat kullanıcılarından yüksek faturalarını nasıl ödeyeceklerini düşünmektedirler.

Vodafone Fatura Borcu Ödemesi Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hat müşterileri faturalarınızı düzenli olarak ödemelerini yapmalılar, faturalarının son ödeme tarihlerini geçirdikleri zaman fatura tutarları üzerinden faturalarına ek günlük faiz ödemek zorunda kalabilmektedirler.

Vodafone faturalı hat kullanıcılarının belirledikleri hesap kesim tarihinden itibaren müşterilerine 1 hafta faturalarını ödemeleri için süre tanımaktadır. Son ödeme tarihine kadar faturanızı ödememiş olursanız faturalı hattınız kapatılmaktadır. Vodafone faturalı hattınızın kapatılmaması için Vodafone faturanızı aşağıda belirtilen yöntemler ile ödeyebilirsiniz:

  • Vodafone resmî web sitesi olan vodafone.com.tr üzerinden faturanızın ödemesini yapabilirsiniz. Vodafone’un resmî web sitesine telefonu numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanızın ardından “Fatura Ödeme” bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Açılan ekranda sizden telefon numaranızı ardından geçeceğiniz sayfada kredi kartı bilgileriniz istenecektir. Bilgilerinizi eksiksiz doldurduğunuzda ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmiş oluyorsunuz.
  • Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulamasına telefon numarası ve şifreniz ile giriş yaparak “Faturalarım” bölümüne geçerek ödemek yapmak istediğiniz faturanızı seçebilir ardından ödeme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
  • E-devlet uygulaması üzerinden Vodafone fatura ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet uygulamasına T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak “Vodafone Fatura Borcu Ödeme” yazdığınız takdirde açılacak olan sayfaya cep telefonu numaranızı yazarak ödeme işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
  • Vodafone’un anlaşmalı bankalar ile Vodafone faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Akıllı cihazınızdan bankanızın mobil uygulamasına girerek “Ödemeler” ardından “Vodafone Fatura Ödeme” bölümüne geçiş yapın. Faturanızı akıllı cihazınızın ekranında gördüğünüzde fatura ödeme işleminizi onaylamanız yeterli olacaktır.
  • Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni 542’yi ya da 0542 542 00 00 telefon numarasını arayabilir müşteri temsilcisine bağlanarak telefon faturanızı ödemek istediğinizi belirtebilirsiniz. Müşteri temsilcisi telefon numaranızı ve kredi kartı bilgilerinizi alarak fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Vodafone Fatura Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hat kullanıcılarının faturalarını öğrenmelerinin farklı yöntemleri bulunmaktadır. Vodafone faturalı hat kullanıcıları son faturalarını ya da son ödeme tarihleri geçmiş olan fatura borçlarını öğrenmek için aşağıdaki yöntemleri uygulayarak fatura sorgulamalarını yapabilirler.

  • Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni 542’yi ya da 0542 542 00 00 telefon numarasını arayarak müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Vodafone müşteri temsilcisinde son dönem faturanız ile ilgili veya geçmiş faturalarınız ile ilgili borç sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.
  • Size yakın olan bir Vodafone Cep Merkezi’ne ya da bayisine giderek faturalarınıza ait olan borç sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden Vodafone faturalı hattınıza ait fatura borcunuza sorgulayabilirsiniz. Vodafone Yanımda uygulamasına telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız ardından “Faturalarım” bölümüne geçiş yaparak güncel veya geçmiş faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Vodafone İcralık Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hat kullanıcıları, faturalarını son ödeme tarihlerini geçirmeden ödemeleri gerekmektedir. Son ödeme tarihleri geçen faturalara, fatura tutarı üzerinden günlük faiz işlenmektedir. Son ödeme tarihini bir hafta geçen hatlar ise yukarıda da belirtildiği gibi kapatılmaktadır.

Vodafone’a ödemeniz gereken fatura borcunuzun son ödeme tarihinin üzerinden 3 ay geçmiş olduğu halde borcunuz hala duruyor ise, Vodafone’a olan borçlarınız önce Vodafone avukatlarına sonra ise icra takibine aktarılmaktadır. İcra takibine aktarılan borçlarınız için 3 ay içerisinde ödeme yapılmaz ise icra takibi gereğince eşyalarınıza haciz konulmaya başlanması gerekmektedir.

Vodafone faturalı hattınıza ait borcunuzu öğrenmek için aşağıda sayılan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

  • Vodafone Müşteri Hizmetleri’ni 542’yi ya da 0542 542 00 00 telefon numarasını arayarak müşteri temsilcisinden Vodafone faturalı hattınıza ait borcunuzu sorgulayabilirsiniz.
  • İkinci yöntem olarak isterseniz e-devlet uygulaması üzerinden T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak, “İcra Takip” bölümünden Vodafone borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Vodafone Fatura Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hat aboneleri kimi zaman yüksek faturalar ile karşı karşıya kalabiliyorlar, yüksek faturalar ise bütçelerini sarsabiliyor. Vodafone faturalı hat kullanıcıları yüksek faturalar ile karşılaştıklarında, bu faturaları nasıl öderim diye internetten araştırma yapıyorlar.

Vodafone faturalı hat abonelerine faturalarını kolaylıkla ödemeleri için taksitlendirme imkânı sunuyor. Vodafone güncel faturaları 50 TL’nin üstünde olan ve ödenmemiş faturalarının son ödeme tarihlerinin üstünden 35 gün geçmiş olan (hattı kısıtlanmış, dondurulmuş veya iptal olmuş) aboneler taksitlendirme yapabilmektedirler. Vodafone taksitlendirme ile faturalı hat kullanıcıları yüksek gelen faturalarını rahatça ödeyebiliyorlar.

Vodafone faturalı hat kullanıcıları Vodafone Cep Merkezleri’ne veya bayilerine giderek fatura borçlarını taksitlendirme yapabiliyorlar.

Ancak müşteriler faturalarını ödeyemedikleri zaman icraya verildiklerinde, avukatlık masrafları ve dava giderleri de fatura borcunuza ilave edildiğinden dolayı müşterinin borcu artmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bedava İnternet