Reklam
Müşteri Hizmetleri

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart abonelik iptali nasıl yapılır; İsteyerek ve merak ederek üye olduğunuz D-Smart platformunu sonrasında beğenmemeniz, içeriklerinden memnun kalmamanız veya istemediğiniz diğer konulardan dolayı kullanmaktan vazgeçmeniz üzerine araştırdığınız “D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?” konusunu sizinle paylaşıyoruz.

D-Smart ve D-Smart Aboneliği

Ülkemizde, 2007 yılından günümüze kadar, dijital yayın platformları arasında bulunan D-Smart, müşterilerinin memnuniyeti doğrultusunda kendisini de geliştirerek 83’ü HD kalitesinde olmak üzere 230’dan fazla kanal üzerinden yayın yapıyor. D-Smart sayesinde hem ses hem de görüntü dijital yayın kalitesi ile bizlerin ekranlarına taşınıyor ve TV yayıncı kuruluşları tarafından paylaşılan yayınlarda hiçbir bozulma olmadan, donmadan ve sıkıştırma yaşamadan izleme şansına sahip oluyoruz.

D-Smart içeriğinde ise zengin belgesel kanalları, haber, yemek, müzik ve ulusal kanalların bulunduğu Hoş Geldin Paketi; ailecek izleyebileceğiniz seçkin spor ve çocuk kanallarını izleyebileceğiniz Aile Spor Paketi; dünyaca ünlü yıldızları HD kalitesinde izleyebileceğiniz Film Dizi Paketi ve her türden zengin içeriği ile TV kanallarının keyfini doyasıya çıkarma şansını bulacağınız Mega Paketlerinden birisine abone olma şansınız var. Ancak bu paketleri kullandıktan sonra da iptal etmek istediğiniz zaman “D-Smart aboneliğimi nasıl iptal ederim?” diye araştırıyor olabilirsiniz. Bu aboneliğiniz iptal ederken başka bir online dizi/film platformu olan Netflix Bedava Premium Hesapları kullanarak dizi keyfinizi doyasıya sürdürebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu yazımızda da D-Smart üyelik iptali işlemini merak eden ve aboneliğini sonlandırmak isteyenlere yönelik olarak ne yapmanız gerektiğini paylaşıyoruz. Abonelik başlatma aşamasında oldukça hızlı hareket eden bu platform, D-Smart abonelik iptali sırasında ise o kadar acele etmeyerek sizi biraz uğraştırabilir. D-Smart abonelik iptali için yapabileceğiniz başvuru kanalları ve izleyebileceğiniz adımları sizlerle paylaşıyoruz.

D-Smart Abonelik İptali

D-Smart üyeliğinizi iptal etmek istediğiniz zaman, iptal başvurusu yapmanız için pek çok farklı kanal sunuluyor. D-Smart abonelik iptali için herhangi bir D-Smart bayisine gidebileceğiniz gibi aboneliğinizi iptal etmek için posta yoluyla da gerekli işlemleri başlatabilirsiniz. Ayrıca D-Smart abonelik iptali için faks yoluyla da talebinizi iletebilirsiniz.

Kısaca bahsetmek gerekirse “D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?” merak edenler için iptal başvurusu yapabileceğiniz kanallar şunlar:

 • D-Smart abonelik iptali için başvuru yapabileceğiniz kanallardan birisi D-Smart Müşteri Hizmetleri numarasını aramak oluyor. İsterseniz 444 55 65 numaları; isterseniz de 0850 266 02 66 numaralı D-Smart müşteri hizmetleri hattını arayarak aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi ileterek gerekli işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Eğer Faks yoluyla aboneliğinizin iptali için başvuru yapmak isterseniz de 0212 478 03 33 numaralı D-Smart faks numarasına faks çekebilirsiniz.
 • Dilerseniz de online kanalları kullanarak “info@dsmart.com.tr” mail adresine, abonelik iptalinize dair bir mail atabilir, D-Smart aboneliği iptali için başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Bir diğer başvuru kanalı ise D-Smart’ın adresine posta yoluyla başvuru yapmak oluyor. Bunun için de abonelik iptalinize dair bir dilekçe doldurduktan sonra PK:138 Şişli İstanbul adresine posta yoluyla gönderebilirsiniz.
 • Son olarak da isterseniz e-Devlet platformu üzerinden de abonelik iptal talebinizi iletebilirsiniz.

  Turkcell TV Plus Paketleri Nedir? Turkcell TV Plus Fiyatları

D-Smart Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

D-Smart abonelik iptali yapmak istediğiniz zaman, eğer bu talebiniz işleme alındıysa aboneliğinizin iptali için gerekli işlemler başladıysa sırasıyla şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Eğer talebiniz işleme alındıysa, en geç 1 hafta içerisinde sistemde kayıtlı olan cep telefonunuza abonelik iptal talebinizin alındığına dair bir kısa mesaj geliyor.
 • Sonrasında ise D-Smart tarafından, yine cep telefonunuza “Abonelik sözleşmenizin feshedildi, cihazını en yakın D-Smart bayisine iade edin.” yazılı bir kısa mesaj daha gönderiliyor. Eğer bu mesajı aldıysanız abonelik iptaliniz başarıyla gerçekleştirilmiş oluyor.
 • Bu kısa mesajın gelmesinin ardından da D-Smart cihazınızı en yakın bayiye teslim ederek D-Smart ile olan bağınızı tamamen bitirmiş olursunuz.

Ayrıca, D-Smart aboneliğiniz bitirseniz bile eğer online platformlara yatkınlığınız varsa online kanallar üzerinden paylaşılan canlı yayınları takip etmek isterseniz de En İyi ve En Güzel Canlı Yayın Programları ve Uygulamasına göz atarak sadece TV kanallarında değil, diğer online kanalları da takip edebilirsiniz.

D-Smart Aboneliği e-Devlet’ten Nasıl İptal Edilir?

Müşteri hizmetleri, faks gönderme, mail atma gibi işlemlerle hiç uğraşmadan D-Smart aboneliği iptali için başvuru yapmak isterseniz de en kolay yöntem olan e-Devlet üzerinden başvuru seçeneğini değerlendirebilirsiniz. e-Devlet portalını kullanarak D-Smart aboneliğini iptal etmek oldukça kolay bir şekilde yapılabilir ve herhangi bir evrak hazırlamanıza veya posta vb. şeyler ile uğraşmanıza gerek kalmıyor.

e-Devlet D-Smart abonelik iptali yapmak için şu adımları takip edin:

 • D-Smart abonelik iptali için e-Devlet üzerinden başvuru yapmak için ilk önce e-Devlet abonelik iptal başvurusu için hazırlanan sayfaya gitmeniz gerekiyor.
 • Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada ise D-Smart abonesine ait TC kimlik numarası ve e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor.
 • E-Devlet portalına giriş yaptıktan sonra ise adınıza kayıtlı olan aboneliklerin listesiniz görebilirsiniz. Bu abonelikler arasından iptal etmek istediğiniz D-Smart aboneliğini seçin.
 • Sonrasında ise açılacak olan sayfa üzerinde yer alan “Fesih başvurusu yap” butonuna tıklamanız gerekiyor.
 • Butona tıkladıktan sonra gideceğiniz ekran üzerine ise D-Smart aboneliği iptal nedeninizi yazın ve kaydedin.
 • Son olarak da abonelik iptal talebinize dair, kendi el yanınız ile yazdığınız kısa talep formunu sisteme yükleyin ve D-Smart aboneliği için iptal başvuru işleminizi tamamlayın.

D-Smart Aboneliği İptal Ücreti Ne Kadar?

“D-Smart aboneliği nasıl iptal edilir?” sorunuzu cevapladıktan sonra ise bu konuya ek olarak sorulan sorulardan birisi de “D-Smart Aboneliği İptal Ücreti Ne Kadar?” sorusu oluyor. Çünkü eğer D-Smart ile aranızda imzaladığınız taahhüt gereği olarak henüz ücretsiz iptal hakkınız yok ise iptal işlemini yapmanız durumunda ek ücret ödemeniz gerekebilir. Kullananların en çok şikayet ettiği konulardan birisi de abonelik iptali için ödemeleri gerek işlem ücreti oluyor.

Eğer sizin de D-Smart aboneliğiniz taahhütlü ise sizden cayma bedeli ve cihaz ücreti ödemeniz talep edilir. Abonelik sırasında da genellikle taahhüt verildiği için indirimli paket kullanmaya başlarsınız da bu ücret de ayrıca tarafınıza yansıtılıyor. D-Smart aboneliği iptal ücreti ise size yapılan indirim tutarı, D-Smart bağlantı hizmet ücreti, vergiler ve cihaz bedeli gibi eklentiler hesaplanarak, son faturanıza yansıtılarak sizden alınıyor.

YouTube video

D-Smart Taahhüt Süresi Ne Kadar?

Siz de D-Smart aboneliğinizi iptal ettirecekseniz ancak D-Smart aboneliğinizin daha kaç gün taahhüt süresi kaldı bunu merak ediyorsanız; aslına bakacak olursak D-Smart genellikle taahhüt süresini 24 ay üzerinden yapmaktadır. Siz taahhüt sözleşmesi yaparken taahhüt sürenizi daha uzun yada daha kısa olarak ayarlayabilirsiniz.

D-Smart Fatura Ödenmezse Ne Olur?

Eğer ki siz de bir D-Smart kullanıcısı iseniz ve D-Smart abonelik ücretinizi yatırmayı unuttunuz ve sonradan fark ettiniz ve bu durumda ne yapacağınızı merak ediyorsanız; yapacağınız şey D-Smart ücretini en kısa sürede ödemek olacaktır ancak sadece fatura ödemeniz geciktiği için sadece o faturaya mahsus biraz ücrette artış olacaktır.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu