Reklam
Teknoloji Haberleri

Arçelik Senetle Telefon Veriyor Mu? Senetle Telefon Alma Şartları?

Arçelik Senetle Telefon Veriyor Mu? Senetle Telefon Nasıl Alınır? Son zamanlarda revaçta olan bir yöntem senet aracılığıyla telefon alışverişi yapmaktır. Oldukça bilinen ve popüler mağazalar senet ile telefon satışı yapmaktadır. Ancak müşteriler açısından bu durumun dezavantajı senetle satın alınan telefon fiyatlarının başka vasıtalar ile alınan cep telefonları fiyatlarına nazaran oldukça yüksek fiyatlı olmasıdır. Peşin fiyatı üzerine oldukça yüksek meblağda eklemeler yapılmaktadır. Bu yazımızda Arçelik’ ten senetle cep telefonu alımının mümkün olup olmadığı ile almanın mümkün olduğu hallerde nasıl alım yapılabileceğine ilişkin olarak bilgilendirme yapılacaktır.

Arçelik Elden Taksit Telefonu Veriyor Mu ?

Arçelik mağazalarından kredili, nakit yahut senet ile alışveriş yapmak mümkündür. Nakde ve telefona ihtiyaç duyan müşteriler ise sıklıkla senet ile alışveriş yöntemine başvurmaktadır. Arçelik nakde ihtiyaç duyan ancak acilen telefonlarını yenilemek isteyen müşterilere senetle satış yapmanın yanı sıra taksitlendirme fırsatı da sunmaktadır.

Arçelik’ ten senet ile cep telefonu almak isteyen müşterilerin kredi kartına ihtiyaç duymaksızın yalnızca senet imzamalak suretiyle cep telefonu alabildiği görülmektedir. Bunun için ise normal fiyat üzerinden biraz daha fazla bir miktar TL farkı ödemeniz gerekmektedir. Arçelik’ ten senet aracılığı ile telefon alma işlemi için mağazanın franchise usulüne uygun bayilik türünde olması gereklidir. Arçelik  genellikle bayilik usulüne uygun olarak çalıştığından herhangi bir sorun oluşmamaktadır.

İlgili bayiliğin de ikametgahınıza yakın olması senetle alım yapımında gerekli bir kriter olarak belirlenmiştir. Bahsi geçen işlemler kredi kartsız 24 aya kadar taksitlendirilmekte olup  kredili  alışverilerde 48 aya varan taksit imkanı sunulmaktadır. Senetle yapılan alışverişler nakit fiyat üzerinden taksitlendirilmemekte olduğundan vade farkları  mevcuttur. Bu bağlamda senetle alışveriş yapacak müşterilerin çok daha yüksek meblağlar karşılığında telefon edinebildiği görülmektedir.

Senet işlemleri ile telefon satın alımlarında fiyatlarda bu denli artış yaşanmasının ana sebebi borç ödemede acze düşme, haciz yahut borcun ifasında gecikme durumlarında masrafların bayilikçe karşılanacak olmasıdır. Bununla birlikte senetle alışverişin başkaca yasal ve ağır yaptırımları da bulunmaktadır. Bu bağlamda ilgili mevzuatta anılan koşulların detaylı bir şekilde incelenmesi hasıl olacaktır.

Arçelik Hangi Markaların Telefonlarını Senetle Satmaktadır ?

Arçelik iPhone, Huawei, Samsung ve Arçelik gibi pek çok marka telefonu elden satış imkanı sunmaktadır. Görüldüğü üzere Arçelik pek çok marka telefonu  senetle satışa sunmaktadır.

Turkcell Faturaya Ek Telefon Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir? 

Arçelik Telefon Dışında Senetle Hangi Ürünleri Satmaktadır ?

Senet aracılığıyla yalnızca telefon değil beyaz eşya, bilgisayar, derin dondurucu, oyun konsolları klima yahut televizyon gibi başkaca eşyaların satın alınması da mümkün kılınmaktadır. Bu eşyalar bakımından da kredi kartsız vade farkı ile birlikte artan satış fiyatları 24 aya kadar elden taksitlendirilebilme imkanı sunulmaktadır.

Arçelik Senetle Cep Telefonu Şartları

Senetle telefon alma şartları arasında kredi notunun yüksek olmasının yanında daha önce alışveriş yapmış kişilerin kredi notuna bakılmamaktadır. Senetle telefon almak isteyenler kimlik bilgileri gelir sorgulaması yapılmadıktan sonra diledikleri telefonu alma imkanı bulunmaktadır.

Senetle telefon almak isteyenler ayrıca daha önce Arçelik mağazalarından alış veriş yapış birini kefil göstererek cep telefonu alabilir. Arçelik senetle telefon almak istiyorsanız ancak kredi puanınız düşükse maaş bordrosu götürerek senetle taksitli telefon alabilir.

Arçelik bayilerinden senetle cep telefonu alışverişi yapılabilecek olsa da ilerleyen zamanlarda hak kaybı yaşamamak için  müşterilerin söz konusu senetlerin geçerli olup olmadığını, satın alınacak bayinin bağımsız olup olmadığını ve senete ilişkin taksitlerin eşit miktarda olup olmadığını gözden geçirmesi gereklidir.

Arçelik’ ten Senetle Cep Telefonu Nasıl Alınır ?

Arçelik mağazaları, borçlunun borcu ödemede acze düşmesi hallerinde kendini güvenceye almak için alıcı bakımından  birtakım kriterler aramaktadır.

Bu kriterlerden olumlu olanlarına  yani müşterilerin taşıması gerekenlere bakılacak olursa,

 • 22 – 65 yaş aralığında olmanız gerekir.
 • TC vatandaşı olmanız gerekir.
 • Başvuru yapacağınız Arçelik bayisi ikametgahınıza yakın olmalıdır.
 • Okuma ve yazma biliyor olmanız gerekir.
 • Alacağınız telefonun ilk taksitini peşinat olarak vermeniz gerekir.

Bu kriterlerden olumsuz olanlara yani müşterilerin taşımaması gerekenlere bakılacak olursa,

 • İcra takibinde bir borcunuzun olmaması gerekir.
 • Ödenmemiş faturanız bulunmamalıdır.

Olumlu ve olumsuz olarak belirtilen kriterleri sağlayan müşteriler aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak başvuruda bulunabilir :

 • Kimlik aslı ve fotokopisi
 • E- devlet üzerinden alınacak ikametgah belgesi
 • E- devlet üzerinden alınacak SGK döküm belgesi
 • Aylık geliri gösteren niteliğe haiz maaş bordrosu yahut maaş yazısı örneği

Senetle telefon alımı yapabilmek için usuli işlemlere bakılacak olursa,

 • Arçelik mağazalarından senetle telefon alabilmek için ön koşul alıcının Arçelik kredi notunun belirli bir seviyenin üzerinde olmasıdır. Kredi notu belirli seviyenin üzerinde olan müşteriler kefil talep etmeksizin başvuru yapabilir.
 • Bu kriteri sağlayan kişilerden peşinat talep edilmeyip senetle alışveriş imkanı sunulmaktadır. Senetle telefon almak isteyen müşterinin bireysel kredi notu (KKB) sorgulanır. Bununla beraber ödeme siciliniz de kontrol edilmektedir.
 • Bu işlemlerden sonra TC kimlik numarası ile yapılacak sorgulamada cep telefonu alınabilip alınamayacağı sorgulanabilmektedir.
 • Kredi notu kriterini sağlayan müşteriler 36 aya varan taksitlerle alışveriş yapabilme imkanına sahip olmaktadır.
 • Vadelerin ödemesi borcun ifası anında PTT şubeleri aracılığıyla tahsis olunur.

Tüm bu kriterleri sağlayan müşterilerin başvuruları aynı gün içinde sonuçlanacak olup peşinat ödemesine gerek olmaksızın cihazınızı aynı gün içinde teslim alabilirsiniz.

Görüldüğü üzere cep telefonu alışverişlerinde Arçelik senetle alışverişi mümkün kılmış olup acilen cep telefonu ihtiyacında olanlara fırsat tanımıştır. Yukarıda bahsolunduğu üzere söz konusu telefonlar  başkaca masrafların (borcun ödenmemesi vs.) çıkması hali gözetildiğinden nakit fiyatı üzerinden temin edilememekte olduğundan müşteriler üzerinde ayrı bir külfet doğacaktır. Senetle alışveriş yapmak isteyen müşteriler avantajların yanı sıra sayılan dezavantajları da dikkate alarak alışveriş yapmalıdırlar.

Arçelik Iphone Kampanyası Nedir?

Siz de yeni bir telefon almak istiyorsanız ancak nakit olarak değil taksitli bir şekilde telefon almak istiyorsanız üstelik bir de güvenli bir yer olsun istiyorsanız Arçelik tam da size göre bir yer. Siz de Iphone telefon sahibi olmak istiyorsanız ve taksitli bir şekilde almak istiyorsanız Arçelik elden taksit seçeneği ile uygun fiyatlı İphone telefon satmaktadır.

Arçelik Kampanyaları Nelerdir?

Arçelik dünya çapında bilinen ve güvenilen bir eşya satıcısı olarak faaliyet göstermektedir ancak son zamanlarda artık Arçelik de yükselen telefon fiyatlarına karşı halkının yanında olmak amacı ile elden taksit seçeneği ile uygun fiyata birçok marka telefonları satışa sunmuştur.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu