Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Pay Nedir? Ücretli Mi? Nasıl Kullanılır?

Vodafone Pay Nedir? Ücretli Mi? Nasıl Kullanılır? Vodafone Pay, yeni nesil bankacılık işlemlerinde önemli bir kullanıcı kitlesine sahip. Herhangi bir bankaya bağlı kalmadan alışveriş yapabilme fırsatı veren Vodafone Pay ile bu yazımızda neler yapabileceğinizin ayrıntılarına değineceğiz. Birçok alanda, hiçbir bankaya bağlı kalmadan ve özgürce Vodafone Pay’i kullanabilirsiniz. Peki, Vodafone Pay Nedir? İşte, ayrıntılar…

Vodafone Pay Nedir?

Vodafone Pay güvenli ve hızlı bir şekilde birçok banka işlemini yapmanızı sağlayan, ister sanal ister fiziksel bir banka uygulamasıdır. Yani Vodafone Pay’i sadece sanal bir kart olarak kullanabileceğiniz gibi fiziksel bir kart çıkartarak da kullanabilirsiniz. Diğer bankaların kartlarıyla yaptığınız bütün işlemleri, güvenilir bir şekilde Vodafone Pay ile de yapabilir ve alışverişinizde Vodafone Pay ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Fiziksel olarak Vodafone Pay kartınızı almak istediğinizde Vodafone bayisine gitmeniz gerekmektedir. Vodafone bayisine gittiğinizde daha öncesinde sanal olarak kayıt olduğunuz Vodafone Pay kartınızı, size tek sefere mahsus olmak üzere 5 TL’ye sahip olabilirsiniz. Peki, Vodafone Pay’e nasıl kayıt olunur?

Vodafone Pay’e Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle Vodafone Pay uygulamasını uygulama marketlerinden telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. App Store ya da Play Store gibi uygulama marketlerinden indirdiğiniz Vodafone Pay uygulamasını açın ve aşağıdaki yönergeleri izleyin.

 • Uygulamayı açınız ve ana sayfa da bulunan “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayın.
 • Cep telefonu numaranızı yazın ve sözleşme kısmını onaylayın.
 • Bu kısımdan sonra cep telefonunuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu uygulamaya girin.
 • Daha sonraki ekranda TC kimlik numaranız, isim ve soy isminiz, Doğum tarihinizi ilgili alanlara yazınız.
 • Ve son olarak da kendinize uygun bir şifre giriniz.
 • Tebrikler! Artık sizde Vodafone Pay üyesisiniz.

Vodafone Redbox Nedir? Tarifeleri Kampanya ve Kullanıcı Yorumları 

Vodafone Pay ile Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Aslında bunun cevabı düşündüğünüz kadar kolay. Vodafone Pay aslında yeni nesil bankacılık işlemlerinizi yapabileceğiniz bir servistir. Bu nedenle diğer bankaların yaptığı bütün işlemleri Vodafone Pay ile sizde yapabilirsiniz. Peki, Vodafone Pay bankacılık işlemleri nelerdir?

Vodafone Pay ile internetten veya mağazalardan alışveriş yapabilir, aynı zamanda banka ve kredi kartı olarak kullanabilir ve tabii ki cep telefonlarınıza TL yükleyebilirsiniz. Dilediğiniz ATM’den para çekebilir ve yatırabilirsiniz. Peki, para çekme ve yatırma limiti var mı?

Vodafone Pay ile İşlem Ücretleri

Her banka kartında olduğu gibi Vodafone Pay’da da bazı işlem ücretleri bulunmaktadır. Vodafone operatörünün resmi web sitesinden alınan ücretler aşağıdaki gibi belirtilmiştir:

 • Vodafone bayisinden gidip alacağınız fiziksel kart ücreti: 5 TL
 • Vodafone Pay kartının kullanımı ücreti: Ücretsiz
 • ATM’lerden para yatırma işlem ücreti: Ücretsiz
 • Tüm bankalardan EFT yapmak için işlem ücreti: Ücretsiz
 • Vodafone Pay uygulaması ile karta TL yükleme işlem ücreti: Ücretsiz
 • ATM’lerden para çekme işlem ücreti: Ücretsiz
 • ATM’lerden yapacağınız diğer işlem (bakiye sorgulama, hesap özeti gibi) ücretleri: Ücretsiz

Gördüğünüz gibi Vodafone Pay kartı birçok banka kartından daha uygun! Birçok hizmeti ücretsiz olarak size sunan Vodafone, 31 Mart 2022 tarihine kadar Vodafone Pay kartının işlem ücretlerini yukarıdaki gibi açıklamıştır. Sizde Vodafone Pay kartı ile alışverişlerinizi güvenle yapabilir ve birçok ücretsiz işlemden yararlanabilirsiniz.

Vodafone Pay Karta Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Sanal veya fiziksel olarak kullandığınız Vodafone Pay karta bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Farklı yöntemler ile Vodafone Pay karta bakiye yükleyebilirsiniz. Peki, Vodafone Pay karta bakiye yükleme nasıl yapılır?

Vodafone Pay kartına bakiye yüklemek için kullanacağınız yollardan bir tanesi de, Vodafone Pay uygulamasından banka veya kredi kartınızı kullanarak yapacağınız yüklemedir. Vodafone Pay uygulamasına giriş yaparak, banka veya kredi kartınızla Vodafone Pay kartınıza güvenle bakiye yükleyebilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise farklı bankalardan EFT yöntemiyle, Vodafone Pay kartınıza bakiye yüklemektir. EFT yapabilmek için aşağıdaki bilgileri ihtiyaç duyacaksınız. Aşağıdaki bilgiler yardımıyla Vodafone Pay kartınıza bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

Banka: Denizbank A.Ş.
Şube kodu: 9019 “Genel Muhasebe Dolum”
Hesap numarası: 16 haneli Vodafone Pay kart numarası

Farklı yöntem olarak ATM’lerden Vodafone Pay kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. İstediğiniz bankanın ATM’sini kullanarak, fiziksel Vodafone Pay kartınıza bakiye yükleyebilir ve güvenle alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Vodafone Pay Kartta İşlem Ücretleri Nasıldır?

Aslında tüm bankaların sınır koyduğu işlemlere Vodafone Pay kart için de sınır konulmuştur. Gün, ay ve yıl içerisinde bakiye yükleme, harcama ve nakit çekim gibi konularda sınır konulan bu işlemlere aşağıda ulaşabilirsiniz.

Bakiye yükleme için:

Tek seferlik: 1.250 / Günlük: 1.250 / Aylık: 1.250 / Yıllık: 15.000

Harcama için:

Tek seferlik: 1.250 / Günlük: 1.250 / Aylık: 1250 / Yıllık: 15.000

Nakit çekim için:

Tek seferlik: 500 TL / Günlük: 500 TL / Aylık: 500 TL / Yıllık: 500 TL

Vodafone Pay Para Çekme

Vodafone pay para çekme işlemini dilediğiniz ATM’den yapabilirsiniz. Vodafone pay kart sahibi kişiler tek seferde 500 TL naakit çekimi gerçekleştirebilirler. Vodafoen pay kart limiti kişiden kişiye değişmektedir.

Vodafone Pay Aylık Kullanım Ücreti

Vodafone paay aylık kullanım işlemleri ve işlem başına yapılan ücretleri hakkında bilgi vermek gerekirse;

Ücretlendirme
Tavsiye Edilen Fiziksel Kart Satış Ücreti

5 TL

Aylık Kullanım Ücreti

Ücretsiz!

Bakiye Yükleme Ücreti (Tüm ATM’ler)

Ücretsiz!

Bakiye Yükleme Ücreti (Tüm Bankalardan EFT)

Ücretsiz!

Bakiye Yükleme Ücreti (Vodafone Pay Uygulaması)

Ücretsiz!

ATM’den Para Çekme Ücreti

Ücretsiz!

ATM’den Bakiye Sorgulama

Ücretsiz!

Vodafone Pay Hazır Limit

Vodafone pay hazır limit kartı ilk aktif ettiğinizde kartınıza tanımlanan ve çekim yapabileceğiniz limittir. İlk dönem kart limiti 300 TL olarak tanımlanırken bu limit 750 TL kadar çıkabilmektedir.

Vodafone Pay Kartımı Kaybettim Ne Yapmalıyım?

Vodafone Pay kartınızı kaybettiğinizde öncelikle 0850 215 13 03 numaralı telefonu aramalı ve Vodafone Pay kartınızı kaybettiğinizi bildirmelisiniz. Telefonun ucundaki müşteri temsilcisi Vodafone Pay kartınızın iptalini sağlayarak, farklı kişilerin kartınızı kullanmasını da engelleyecektir. Bu nedenle Vodafone Pay kartınızı kaybettiğinizi ilgili numaraya bildirmeniz önemlidir. Vodafone Pay kartınızı iptal ettirmek istediğinizde de aynı numarayı arayabilir ve kolaylık Vodafone Pay kartınızı iptal edebilirsiniz.

YouTube video

Vodafone Pay Kart Nereden Alınır?

Eğer ki siz de artık Vodafone Pay kullanarak Pay ayrıcalıklarından faydalanmak istiyorsanız ve Vodafone Pay’a başvuru yapmışsanız ancak kartım ne zaman gelecek ya da kartımı nereden alacağım diye sorguluyorsanız merak etmeyin vodafone Pay kartınız evinizin adresine gelecektir. Tıpkı bir kargo siparişi gibi Vodafone yetkilileri tarafından evinize teslim edilecektir.

Vodafone Pay Kart İle Fatura Ödenir Mi?

Eğer ki artık siz de Vodafone Pay’ın avantajlı dünyasına katılmış iseniz ve kartınızı da almışsanız artık Pay kart ile dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Fatura ödemesi yapmak için de Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaparak Pay kart bilgilerinizi girin ardından kolay bir şekilde fatura ödemenizi gerçekleştirin.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu