Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır?

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Kaç Günde Kapanır? Vodafone, düzenlediği kampanya, çekiliş ve uygulamalarıyla abonelerine çeşitli hediyeler dağıtan, ülkemizin en fazla müşteri sayısına sahip GSM operatörlerinden biridir. Vodafone abonelerine kolaylıklar tanıyarak, müşterilerine yardımcı olmaya yardımcı olamaya çalışıyor.

Çok fazla Vodafone abonesi yaşanan ekonomik sebepler veya hatlarına gelen yüksek faturalar yüzünden ödemelerini aksatabiliyorlar. Vodafone bu durumda, faturalı hat kullanıcılarının bir sonraki faturalarına bir miktar gecikme zammı yansıtmaktadır. Vodafone faturasının son ödeme tarihi, o tarihe kadar ödemeyi yerine getirmeniz gereken tarihtir.

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Ne Zaman?

Vodafone aboneleri 3 farklı tarih arasından istedikleri bir günü belirleyebiliyorlar. Müşteriler; fatura kesim tarihi olarak, ayın 1, 15 ve 21’ini seçebilmektedirler.

Bu yönde Vodafone faturalı hat kullanıcılarının fatura son ödeme tarihi ayın 15’i, 30’u ve 5’i olduğunu söyleyebiliriz. Vodafone aboneleri, faturalı hatlarına ait borçlarını fatura kesim tarihinden en fazla 15 gün içerisinde ödeyebilirler.

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne olur?

Vodafone faturalı hat kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi de faturalarını geç ödemeleri ya da hiç ödeme yapmamaları sonucunda karşılarına problemlerdir. Vodafone faturalı hat kullanıcıları faturalarını son ödeme tarihlerine kadar ödeme yapmamaları halinde operatör tarafından faturanın ödenmediği ile ilgili size bir bilgi mesajı iletilir.

Vodafone, son ödeme tarihine kadar ödenmeyen fatura için öncelikle abonelerine borçlarını ödemeleri için 1 haftalık ek süre tanımaktadır. Yani hattınız Vodafone’un tanıdığı bu 1 haftalık ek süre boyunca arama ve SMS görüşmesine kapatılmamaktadır. Vodafone sizden sadece geç ödemeniz için %2,5 faiz ücreti uygulamaktadır.

Eğer siz size verilen ek 1 haftalık zaman içinde fatura ödemenizi gerçekleştirmezseniz, hattınız giden aramalara ve SMS gönderimine kapatılacaktır.

Son ödeme tarihinden sonraki 1 hafta içinde size iletilen ödeme SMS’lerini görmezden gelerek ödeme yapmazsanız hattınıza ek 3 günlük fazladan süre tanınır. Bu süre sonunda faturanızı ödemediğiniz takdirde hattınız tamamen kapatılacaktır. Sizi arayanlar “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” şeklinde bir uyarı ile karşılaşılmaktadır. “Bu hat geçici olarak servis dışıdır” uyarısı yalnızca faturalı hattınızı ödemediğinizde alınmaktadır.

Vodafone Hat Taşıma Nasıl Yapılır?

Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur

Vodafone fatura kesim tarihinden sonra size iletişi kanalları üzerinden faturanın son ödeme tarihi bildirilir. Son ödeme tarihinden sonra hattın borcu ödenmediğinde size fatura borcunuzun geçtiğine dair bilgilendirme mesajı gönderilir. Son ödeme tarihi geçtikten sonra size ek olarak 1 hafta daha süre verilir. Bu 1 hafta içerisinde ödeme yapmadığınızda hattınız giden aramalara kapatılır.

Hattınız giden aramalara kapatıldığında siz kimseyi arayamaz ancak sizi arayanlar size ulaşabilir. 1 hafta süre dolduğunuzda SMS bildirimine karşın halen ödeme yapmadığınızda hattınız hem de gelen hem de giden aramalara tamamen kapatılır ve sizi arayanlar asla size ulaşamazlar.

Vodafone Fatura Ödenmezse Hat Ne Zaman Kapanır

Vodafone fatura ödenmezse hat ne zaman kapanır sorusuna cevap vermek gerekirse son ödeme tarihinden sonra 1 hafta içerisinde fatura borcu ödenmediği taktirde hattınız giden aramalara kapatılır. Hattınızı fatura borcunuzun ödeme günü geçtiğine dair gönderilen mesajları dikkate almadığınızda size verilen ek 3 gün süre sonunda hattınız tamamen kapanır ve sizi arayanlar artık size ulaşamazlar.

Vodafone Fatura Ödenmezse İcra Gelir Mi

Vodafone faturalı hattınızın borcunu ödemediğiniz hattınız hemen icralık olmaz. Faturaya ait borcunuzu son ödeme tarihinde ödemediğinizde hattınız tamamen aramalara kapatılsa bile 30 gün içerisinde borcunuzu ödeyerek hattınızı tekrar aktif edebilirsiniz. Eğer fatura borcunu 3 ay boyunca ödemezseniz fatura borcu için yasal işlem başlatılır ve borç yasal yollardan sizden tahsil edilir.

3 ay sonunda hattınıza ait borcu ödemediğinizde yada borcu taksitlendirmediğinizde hattınız iptal edilir.

Vodafone Fatura Son Ödeme Tarihinden Sonra Kaç Günde Kapanır?

Vodafone, müşterilerinin hatlarını hemen kapatmıyor. Faturalarının son ödeme tarihlerinden sonra müşterilerine öncelikle borçlarını ödeyebilmeleri için 1 hafta ek süre tanıyor. Vodafone abonelerine tanıdığı ek 1 haftalık sürede ödeme yapılmadığı zaman faturalı hattınız giden aramalara ve SMS gönderimine kapatılmaktadır.

Vodafone, abonelerine hatlarını kısıtlamalarının ardından 3 günlük ek süre daha vermektedir. Bu zaman içerisinde fatura borcunun müşteri tarafından ödenmemesi halinde müşterinin hattı tamamen kapatılmaktadır.

Sizlere bu yazımızda Vodafone Fatura Ödenmezse Ne Olur? Vodafone Fatura Ödenmezse Kaç Günde Kapanır? hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

Vodafone Faturasız Hat Ne Zaman Kapanır?

Aslında faturasız hattın kapanması gibi bir durum söz konusu değildir yani faturalı hat gibi her ay bir ücret ödemenize gerek yoktur. Siz ne zaman kontör alırsanız hattınız o zaman kullanılır almadığınız zaman da hattınız kullanıma kapanır.

Vodafone Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

Eğer ki Vodafonede faturalı hat kullanıcısı iseniz ve fatura ödeme tarihiniz gelmiş ise faturanızı ödemeniz için en kolay yollardan birisi Vodafone Yanımda uygulamasını kullanarak çok kolay bir şekilde faturanızı ödeyebilirsiniz. Diğer bir seçenek de Vodafone bayisine giderek faturanızı da ödeyebilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu