Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Fatura İptali Nasıl Yapılır? Faturaya İtiraz Etme

Vodafone Fatura Nasıl Yapılır? Vodafone operatörü faturalı abonelerine uygun fiyatlarla birden fazla tarife ve kampanya sunuyor. Faturalı aboneler satın alacağı bu tarife ve kampanya paketleri için belli bir taahhüte imza atıyor. Bu taahhüt 12 ay, 24 ay veya belirlenen zaman kadar faturanın ödenmesi sözü olarak da tanımlanabilir.

Bu nedenle sizde satın aldığınız paket için her ay ne kadar ödeyeceğinizi bilir ve ona göre faturanızı takip edebilirsiniz. Fakat bazen fatura aşımı gibi çeşitli konular nedeniyle faturanız fazla gelebilir. Peki, fatura fazla geldiğinde ne yapmalıyız? İşte, detaylar…

Vodafone Fatura İtirazı Nasıl Yapılır?

Vodafone faturalı hat abonesiyseniz ve faturanız beklediğinizden yüksek geldiyse, faturanıza itiraz edebilirsiniz. Fakat öncelik olarak kesinlikle faturanızın neden yüksek geldiğini çeşitli yollarla sorgulamanızı öneririz. Bazen hat abonesinin yaptığı bir hata bazense bir operatör sorunu olabilmektedir. Bu nedenle öncelikle müşteri hizmetlerini yani 542’yi arayabilir ya da Vodafone yanımda uygulamasından kullanımlarınızı sorgulayabilirsiniz. Bu da Vodafone faturalı hat sahibinin nerelerde harcama yaptığını görebilir ve buna göre gerekirse fatura itirazında bulunabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetleri ile Fatura İtirazı

Vodafone müşteri hizmetleri yani 542’yi arayarak, fatura itirazınızı gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlandığınızda size öncelik olarak çeşitli güvenlik soruları sorulacak ve doğru cevap verdiğiniz takdirde işlemlerinize devam edilecektir. Müşteri temsilcisine faturanızın yüksek geldiği sorununuzu belirttiğinizde öncelikle kendi ekranından telefon numaranız için sorgulama yapacaktır.

Daha sonrasında size gerekli bilgilendirmeleri müşteri temsilciniz yapacak ve faturanızda bir sorun olup olmadığını size iletecektir. Eğer faturanızda sizin de ifade ettiğiniz gibi bir sorun varsa, şikayetiniz alınacak ve çözüm süreci başlayacaktır. Peki ya müşteri temsilciniz faturanızda bir sorun olmadığını söylüyorsa?

Müşteri hizmetleri ile görüştünüz ve herhangi bir sonuca varamadıysanız, yapacağınız farklı bir işlem daha bulunuyor. Vodafone genel merkezine durumunuzu anlatır bir dilekçe yazabilir ve müşteri hizmetleri ile görüştüğünüzü de dilekçenize ekleyebilirsiniz. Yasal olarak bakıldığında, Vodafone genel merkezi sizin gönderdiğiniz yazışmaya cevap vermekle yükümlüdür. Size olumlu veya olumsuz bir cevap vermek zorunda olan Vodafone genel merkezi, size faturanız ile ilgili gerekli açıklamayı yapacaktır.

Vodafone Faturalıdan Faturasız Hatta Geçiş Nasıl Yapılır?

Vodafone Fatura İptal Etmek İstiyorum

Vodafone fatura iptal etmek istiyorsanız ilk olarak Vodafone müşteri hizmetleri numarası olan 542 aramalısınız. Ancak faturanızı hemen iptal etmek istiyorsanız Vodafone Müşteri Hizmetleri ve Vodafone Cep Merkezleri’nden iptal işlemini hemen başlatabilirsiniz.

Vodafone Müşteri Hizmetlerinden Fatura İptali için Sonuç Alamadım. Ne yapmalıyım?

Faturanızda herhangi bir sorun bulunduğunuza eminseniz, artık yasal yoldan başka çareniz kalmamış demektir. Herhangi bir yere gitmeden internet bulunan bir ortamdan başvuru yapabileceğiniz Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bulunmaktadır. BTİK’nın sitesine giriş yaptıktan sonra, şikayetinizi elektronik ortamda bir dilekçe ile iletebilirsiniz.

Farklı bir yöntem olarak, Tüketici Hakem heyetine başvurmayı düşünebilir ve fatura konusunda haklıysanız, hakkınızın kat be kat fazlasını alabilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetine isterseniz gidebilir veya ALO 175 telefon hattını kullanarak da şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tüketici Hakem Heyetine başvuru yapmayı düşünüyorsanız, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na daha önceden yapmış olduğunuz başvurunun sonucunu beklemenize gerek yoktur.

Vodafone Fatura İptal Süresi

Vodafone fatura iptali için yaptığınız itiraza dönüş süresi, aslında sizin gerekli bilgileri teslim etme süreniz ile doğru orantılıdır. Yani siz gerekli belgeleri ne kadar kısa sürede teslim ederseniz, Vodafone operatörünün de sorununuzu çözümlemesi o kadar kısa sürer. Fakat yasal olarak bakılırsa, müşteri hizmetlerine ilettiğiniz sorununuz 1 gün içerisinde; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na ilettiğiniz fatura itirazınız 30 gün içerisinde; Tüketici Hakem Heyetine ilettiğiniz fatura iptaliniz ise tarafların dinlenmesi nedeniyle uzun sürebilmektedir.

Vodafone Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer ki siz de Vodafone hattıma ait bir borç var mı diye öğrenmek istiyorsanız Faturalı ya da Faturasız hangi hatta sahip olduğunuz önemsiz olmakla birlikte Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden ya da Müşteri Hizmetleri aracılığı ile borç sorgulaması yapamnız mümkün olacaktır.

Vodafone Hat Kapatma Nasıl Yapılır?

Eğer ki artık Vodafone operatörünü kullanmaktan memnun değilseniz ve Faturalı ya da Faturasız hattınızı kapatmak istiyorsanız herhangi bir Vodafone bayisine gidin ve hattınızı kapatmak istediğiniz belirtin ardından herhangi bir kapatma ücreti var mı yok mu öğrendikten sonra hattınızı kapatabilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir Yorum

  1. faturalı hat kullanıyordum ancak oturduğum evde hiç çekmiyordu ve hattımı taşıdım 333 lira fatura geldi dava açıcağım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu