Reklam
Vodafone Bedava İnternet

Vodafone Arama Dökümü Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır?

Vodafone Arama Dökümü ve Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır? GSM şirketleri arasında en çok tercih edilen Vodafone, abonelerine her konuda olduğu gibi arama dökümleri konusunda da kolaylıklar sunmaktadır. Vodafone kullanıcıları isterlerse arama dökümlerini yani konuşma dökümlerini alabilmektedirler.

Kimi Vodafone kullanıcıları yüksek gelen faturalarını merak etmekte ve isterlerse de Vodafone aracılığıyla arama dökümüne kolayca ulaşabilmektedirler. Vodafone aboneleri arama dökümü ile dakikalarını nereye harcadıkları, kimlerle görüştükleri gibi bazı ayrıntıları kolayca öğrenebilmektedirler. Fatura ayrıntılarının haricinde kullandıkları dakika, SMS ve internet harcamalarını da öğrenmeleri mümkün.

GSM şirketleri; yasalar gereği abonelerinin arama ve konuşma geçmişlerini 6 ay saklamak zorundadırlar. Aboneler bu arama veya konuşma dökümlerini istedikleri zaman hat sahiplerine gösterme zorunlulukları bulunuyor. Her GSM şirketinde olduğu gibi Vodafone’da da faturalı hat kullanan aboneler 6 ay geçmişe dönük arama ve konuşma dökümlerini talep edebiliyorken, faturasız hat kullanıcıları ise 1 aylık arama ve konuşma dökümünü isteyebiliyorlar.

Vodafone Arama Dökümü Nasıl Alınır?

Vodafone arama dökümünü çıkarmanın çeşitli yöntemleri bulunuyor. Arama dökümünü çıkarmak için size yakın bir Vodafone bayisine veya cep merkezine gidebilirsiniz. Vodafone bayisi veya mağazasına giderken yanınızda T.C. kimlik kartınızı ya da nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız gerekiyor. Zira arama ve konuşma dökümü sadece hat sahibine teslim edilmektedir.

Vodafone Müşteri Hizmetleriyle Arama Dökümü Nasıl Alınır?

Arama ve konuşma dökümünü çıkarmanın bir diğer yöntemi ise Vodafone Müşteri Hizmetlerini aramaktır. Vodafone Müşteri Hizmetleri numarası olan 542’yi veya 0542 542 00 00 arayarak, müşteri temsilcisi ile görüşerek arama ve konuşa dökümü talebinizi iletebilirsiniz.

Vodafone’un resmî web sitesi olan www.vodafone.com.tr ve Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden de arama ve konuşma dökümünüze kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vodafone Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır? Nasıl İptal Edilir? 

Vodafone Yanımda Uygulaması Üzerinden Arama Dökümüne Nasıl Bakılır?

Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden arama ve konuşma ayrıntılarına bakabilmeniz için öncelikle telefonunuza uygulama indirmeniz gerekiyor. Uygulama marketlerinden Vodafone Yanımda uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Vodafone Yanımda uygulamasına giriş yaparak, ayrıntılı arama ve konuşma dökümüne ulaşabilirsiniz.

Vodafone yanımda uygulamasına giriş yaptıktan sonra “Fatura, Faturalarım, Geçmiş, Faturalarım” yönergelerini takip etmeniz gerekiyor. Daha sonrasında hangi aya ait arama ve konuşma ayrıntılarını istiyorsanız, o döneme ait faturanın üstüne tıklamanız gerekiyor. Ardından açılacak sayfada “Kullanım Detayları” bölümüne tıklayarak arama ve konuşma ayrıntılarınızı öğrenebilirsiniz. Peki arama ve konuşma dökümü için gerekli olan Vodafone Yanımda uygulamasına nasıl giriş yapılır?

Vodafone Yanımda Uygulamasına Nasıl Giriş Yapılır?

Vodafone Yanımda uygulamasına girebilmeniz için telefon numaranızın yanında şifreye ihtiyacınız olacaktır. Telefonunuzun kısa mesaj bölümünden S yazıp 7000’e kısa mesaj gönderirseniz Vodafone Yanımda için gerekli olan şifreniz kısa sürede telefonunuza gelecektir. Artık Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden sisteminize giriş yapabilirsiniz.

Vodafone Self Servisi ile Arama Dökümü Nasıl Öğrenilir?

Vodafone’un resmî web sitesinden arama dökümünüzü kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Arama dökümünü öğrenebilmeniz için öncelikle Vodafone’da kendi sisteminize girmeniz gerekmektedir. Kendi sisteminize girmeniz için telefon numaranızı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Şifrenizi bilmiyorsanız, şifrenizi öğrenmek için telefonunuzun kısa mesaj bölümünden “SİFRE” yazıp, 7048 gönderebileceğiniz gibi; “S” yazarak 7000’e mesaj gönderebilirsiniz. İki yöntem ile de sistem şifreniz kısa süre içerisinde telefonunuza gelecektir.

Vodafone’un sitesine girerek, telefon numaranız ve aldığınız şifre ile giriş yaptıktan sonra “Tariflerim ve Kullanımlarım” bölümünden devam etmelisiniz. “Kullanım Detayları” alt başlığına tıkladığınızda arama ve konuşma ayrıntılarınızı öğrenme imkânı bulabilirsiniz. Ayrıca fatura ayrıntılarınızı da öğrenmek istiyorsanız, “Faturalarım” bölümüne geçiş yapabilir ve faturalarınız hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Vodafone Mesaj Dökümü Nasıl Alınır?

Vodafone mobil cihaz kullanıcıları telefon hatlarına ait arama ve konuşma dökümlerini alabiliyorlar. Ancak gelen ve giden mesaj dökümleri için böyle bir sorgulama yapılamamaktadır. GSM operatörleri ancak mahkeme kararı olursa, gelen ve giden mesajlarla ilgili ayrıntılı mesaj dökümünü paylaşabilmektedir. Bunun dışında ancak gelen ve giden mesajların, sadece kime gönderildiğini ve kaç adet mesaj atıldığını öğrenebilirsiniz.

Vodafone Arama Dökümü Nasıl Silinir

Bir çok kişinin merak ettiği konulardan biride Vodafone arama dökümü nasıl silinir ve Vodafone konuşma dökümü nasıl silinir sorudur. Vodafone arama dökümü yasal olarak hat sahibinin kontrol etmesi için 6 ay boyunca saklanır ve asla silinmez. Vodafone arama dökümü Yanımda uygulaması ve Online self servis üzerinden kontrol edilir asla silinmez.

Sizlere bu yazımızda Vodafone Arama Dökümü Konuşma Dökümü Nasıl Çıkarılır? hakkında bilgi vermeye çalıştım. Aklınıza takılan soruları yorum kısmına yazabilirsiniz.

YouTube video

Vodafone Online Self Servis Nedir?

Vodafone Online Self Servis kurumsal firmaların kolay bir şekilde faturaları görme ve ödemeleri için olan bir şeydir. Faturalı hat için ayrı Faturasız hat için ayrı birçok işlem yapılabilmektedir.

Vodafone Fatura Görüntüleme Nasıl Yapılır?

Fatura görüntüleme Self Servis aracılığı ile yapılabilir yanı sıra Vodafone Yanımda uygulaması aracılığı ile de yapılıp Vodafone bayiine gidip oradan da telefon numaranızı verip fatura detaylarını öğrenip aynı zamanda da fatura ödemenizi de yapabilirsiniz.

Mehmet Faruk

Mobildiyari.com'da başyazar ve site sorumlusu olan Mehmet Faruk, platformun her köşesinde nitelikli içerik sunmayı hedefler. Mehmet Faruk, çeşitli kategorilerde ziyaretçilere tarafsız ve gerçek bilgi sağlamayı amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu